Γυναίκες, άνδρες και νέα σχέση

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Πολλοί θεωρούν ότι για τις γυναίκες είναι , συγκριτικά με τους άνδρες, πολύ πιο εύκολο να δημιουργήσουν σχέση. Πιστεύετε ότι κάτι τέτοιο ισχύει? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Ναι, αλλά χωρίς αυτό να σημαίνει οτι οι άνδρες το παίρνουν πιο σοβαρά ενώ οι γυναίκες , εν αντιθέσει, πιο επιπόλαια. Οι άντρες μπορούν να έχουν πολύ πιο έυκολα σεξουαλική ζωή χωρίς να διατηρούν σχέση ενώ αν το κάνει αυτό μιά γυναίκα υπάρχει η άλλη αντίληψη που την κακοχαρακτηρίζει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Η απάντηση είναι απλά δεν ξέρω....
Ναι...την γυναίκα θα την φλερτάρουν έτσι και βγει, θα την προσεγγίσουν κλπ κάποιος ίσως την κερδίσει κιόλας... Επιπλέον και οι γυναίκες μπορούν να κάνουν το ίδιο νομίζω για έναν άντρα :P...αλλά αυτό που βλέπω γύρω μου, στο δικό μου φιλικό περιβάλλον είναι ότι δύσκολα γίνονται σχέσεις με όλη την σημασία...Ίσως φταίνε οι κύκλοι που εγώ κινούμαι οπότε δεν μπορώ να πω ότι ισχύει γενικά.... ίσως οι επιλογές που κάνουν :worry: πολλοί παράγοντες I guess :hmm:
Οπότε...δεν ξέρω καρδιά μου :P

@suspiria: Δεν νομίζω ότι οι άντρες έχουν πιο εύκολη σεξουαλική ζωή από τις γυναίκες ...όσοι άντρες έχουν ελεύθερες σχέσεις ή one night stand άλλες τόσες είναι οι γυναίκες που το κάνουν μαζί τους... Οπότε η θεωρία σου έχει ήδη καταρριφθεί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
@suspiria: Δεν νομίζω ότι οι άντρες έχουν πιο εύκολη σεξουαλική ζωή από τις γυναίκες ...όσοι άντρες έχουν ελεύθερες σχέσεις ή one night stand άλλες τόσες είναι οι γυναίκες που το κάνουν μαζί τους... Οπότε η θεωρία σου έχει ήδη καταρριφθεί :P

Ίσως...πάντως η αντιμετώπιση και για τους δύο δεν είναι η ίδια.

Για το αρχικό θέμα, αν οι κοπέλες κάνουν πιο εύκολα σχέσεις απο τους άντρες, ίσως έχει να κάνει και ένα άλλο θέμα απο το forum που ρωτάει αν έχει μόνο η γυναίκα την τάση να ταυτίζει την ευτυχία στο σύντροφο..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα, εννοείς αν "μπαίνουν" πιο εύκολα, δηλαδή πιο χαλαρά και πρόθυμα, σε σχέση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα, εννοείς αν "μπαίνουν" πιο εύκολα, δηλαδή πιο χαλαρά και πρόθυμα, σε σχέση;

Όχι αν μπαίνουν πιο πρόθυμα, αλλά αν έχουν περισσότερες πιθανότητες να κάνουν σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μα... με ποιον θα κάνουν σχέση;
Με γυναίκες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
πάρα πολύ θεωρητικά βρε παιδιά κι εφόσον ένας άντρας αντιστοιχεί σε δύο γυναίκες, βάση του πληθυσμού, οι άντρες έχουν καλύτερες πιθανότητες αφού είναι λιγότεροι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ναι είναι ποιο έυκολο, άν και οι άντρες ψάχνοντε περισσότερο οι γυναίκες έχουν περισσότερες επιλογές πιστέυω, μπορεί να κάνω και λάθος άλλα πιστέυω ότι οι γυναίκες έχουν τα λεγόμενα καμάκια, έχουν αυτούς που ψάχνοντε ενώ οι άντρες προσπαθούν άλλα οι περισσότερες είναι καπαρωμένες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lawnmower man

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Πιστεύω πως για τις γυναίκες είναι πολύ πιο εύκολο να δημιουργήσουν σχέση.
Καθότι όπως αναφέρθηκε οι γυναίκες γίνονται συχνά στόχος ανελέητου καμακίου, το να διαλέξουν άντρα είναι σαν μια βόλτα στο Σούπερ Μάρκετ: Κοιτάνε, διαλέγουν, "αγοράζουν".
Για τους άντρες από την άλλη που η παράδοση μας θέλει κυνηγούς (τρομάρα μας), η διαδικασία εύρεσης συντρόφου είναι πιο πολύ μια διδιακασία συνεχούς try-and-error. Δοκιμάζεις, αποτυγχάνεις, επαναλαμβάνεις. Οπως και να το κάνουμε θέλει τον χρόνο του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
πάρα πολύ θεωρητικά βρε παιδιά κι εφόσον ένας άντρας αντιστοιχεί σε δύο γυναίκες, βάση του πληθυσμού, οι άντρες έχουν καλύτερες πιθανότητες αφού είναι λιγότεροι

Πρόσφατα είχα διαβάσει πως αυτό δεν ισχύει πλέον! Μάλιστα οι άντρες είναι ελαφρώς περισσότεροι.
Δε βρίσκω την πηγή μου, βρήκα μόνο αυτό και το βραδύ ελπίζω να βρω και πιο επίσημα στοιχεία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
Δε ξέρω...είναι πολύ γενικό...Νομίζω ότι εξαρτάται από το παρελθόν της προηγούμενης σχέσης, τον τρόπο που έληξε, ποιός την έληξε...Όμως τίποτα δε μπορείς να πεις με σιγουριά...Υπάρχουν πολλοί παράγοντες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Nαι όντως έχει σημασία η πορεία της προηγούμενης σχέσης για αυτό το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
[offtopic]
Πρόσφατα είχα διαβάσει πως αυτό δεν ισχύει πλέον! Μάλιστα οι άντρες είναι ελαφρώς περισσότεροι.
Δε βρίσκω την πηγή μου, βρήκα μόνο αυτό και το βραδύ ελπίζω να βρω και πιο επίσημα στοιχεία

Να πάρει δε μπορώ να το βρω και έχω σκάσει. Εϊχα βρει τα στοιχεία σίγουρα εδώ και δεν είναι τόσο για το θέμα εδώ, όσο το ότι σαν πληροφορία ήταν πολύ ενδιαφέρουσα και με ενδιέφερε γιατί μέχρι πριν να το διαβάσω ήμουν 200% σίγουρη πως οι γυναίκες είναι περισσότερες.
Αν μπορεί κάποιος να βρει στοιχεία, ακόμα κι αν με αποδεικνύουν λάθος, θα με ενδιέφερε πολύ να μάθω. [/offtopic]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Για μένα δεν ισχύει αυτό αν κατάλαβα καλά το νόημα.
Την σχέση την ξεκινάει πάντα ένας άνδρας και την κρατάει μία γυναίκα. Εκτός και αν εννοείς ότι οι γυναίκες δεν περνάνε το αρχικό στάδιο να δούμε.. κ.ο.κ. όπως οι άνδρες που συνήθως βασίζονται αρχικά στο καλό σεξ και ότι πέφτουν με τα μούτρα. Ναι, αυτό συμβαίνει. Κυρίως στις περιπτώσεις που δεν έχουν μάθει να επιλέγουν αλλά να τις επιλέγουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜΑΙΡΗ2399

Νεοφερμένος

Η ΜΑΙΡΗ2399 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Συμφωνω μαζι σου. τη σχεση την ξεκιναει συνηθως ενας αντρας αλλα η γυναικα αποφασιζει αν θα την συνεχισει,αν της ταιριαζει κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avenger...

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Πολύ γενική η ερώτηση... και τα πάντα είναι σχετικά. Νομίζω πως - θεωρητικά - είναι το ίδιο εύκολο να γνωρίσεις άτομα και να δημιουργήσεις σχέσεις και για τα δύο φύλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top