Καλοκαιρινές διακοπές: Ξεφάντωμα ή χαλαρά;

Rania

Νεοφερμένος

Ο Rania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Διακοπές και ....... ξεφάντωμα........  ;)  ή διακοπές και χαλαρουίτα;  :sleep:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania

Νεοφερμένος

Ο Rania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Διακοπές για εμένα είναι με τις φίλες μου, μόνες μας χωρίς άντρες, χορός, διασκέδαση, πολύ φλερτ και καινούριες γνωριμίες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Για μένα διακοπές σημαίνει πολλά μπάνια (ειδικα σε πισινες :jumpy: μην με κραξετε!) έρωτας και συζητήσεις αργά το βράδυ υπο το φως του φεγγαριου στην παραλία με το κυμα να σκάει λιγα μετρα παραδίπλα... Αυτες ειναι οι εικόνες που θυμάμαι με νοσταλγία απο όσες καλοκαιρινες διακοπές έχω παει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rania :
μόνες μας χωρίς άντρες, ..... πολύ φλερτ και καινούριες γνωριμίες!

Αυτό περιλαμβάνει και αυτές που τις περιμένει ο Οδυσσέας τους πίσω στην Ιθάκη; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
εγώ φέτος βλέπω διακοπές χαλαρουιτα :D
να ξεκουραστώ λίγο,αν και θα δουλεύω αλλά δεν έχει σημασία αφού θα είμαι σε νησί ελπίζω κάτι να καταφέρω να κάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
διακοπές = οτι κάτσει! πότε ξεφάντωμα και πότε χαλαρά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rania :
Διακοπές για εμένα είναι με τις φίλες μου, μόνες μας χωρίς άντρες, χορός, διασκέδαση, πολύ φλερτ και καινούριες γνωριμίες!

Να σε καλωσορίσω κι εγώ που δεν σε ξέρω καθόλου μα καθόλου :tongue:
Αυτές είναι οι διακοπές....έτσι...ʼντε να μαζευτούμε όλες να αρχίσουν οι χοροί και τα ξενύχτια...ακόμα και στο γνωστό μπαλκόνι 8)

Valder:Ε...να μην με περιλαμβάνουν; Με τις φίλες μου θα είμαι :D 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Διακοπεεεεεεεεες!! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
δεν σημαινει κατι συγκεκριμενο με την εννοια που το λες, σημαινει μονο οτι φεωγω απο την αθηνα και παω αλλου για να αλλαξω παραστασεις! ας πουμε περσι στην τσεχια κουραστηκα οσο δεν ειχα κουραστει ολη τη χρονια στην αθηνα, αλλα ηταν τελειες διακοπες! πιο πολυ μετραει για μενα τι βλεπεις, τι παιρνεις απο το μερος που επισκεπτεσαι..
Βεβαια δε λεω οχι και σε νησακια και χαλαρες καταστασεις! Κυριακη την κανω με ελαφρα για γαλαζιες θαλασσες στο ανατολικο αιγαιο! θα κανω μια βουτια και για τον valder, αμα καταφερει να μου φτιαξει το πισι! 8) :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Giovanna :
Διακοπεεεεεεεεες!! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
δεν σημαινει κατι συγκεκριμενο με την εννοια που το λες, σημαινει μονο οτι φεωγω απο την αθηνα και παω αλλου για να αλλαξω παραστασεις! ας πουμε περσι στην τσεχια κουραστηκα οσο δεν ειχα κουραστει ολη τη χρονια στην αθηνα, αλλα ηταν τελειες διακοπες! πιο πολυ μετραει για μενα τι βλεπεις, τι παιρνεις απο το μερος που επισκεπτεσαι..
Βεβαια δε λεω οχι και σε νησακια και χαλαρες καταστασεις! Κυριακη την κανω με ελαφρα για γαλαζιες θαλασσες στο ανατολικο αιγαιο! θα κανω μια βουτια και για τον valder, αμα καταφερει να μου φτιαξει το πισι! 8) :thumbsup:

Ιδού σωστή κοπέλα! Ιδού σωστές απόψεις! ΜΠΡΑΒΟ! :) :) :) Πρώτον απεμπλέκεις την έννοια των διακοπών από κολλημένες ιδέες και δεύτερον με σκέφτηκες κι ολας! 8)

Αυτά είναι! 8)

ΥΓ προς "αλλού": Τα γυαλιά σου βαλε η τζιοβάννα κανονικά και με το νόμο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder :
Ιδού σωστή κοπέλα! Ιδού σωστές απόψεις! ΜΠΡΑΒΟ! :) :) :) Πρώτον απεμπλέκεις την έννοια των διακοπών από κολλημένες ιδέες και δεύτερον με σκέφτηκες κι ολας! 8)

Αυτά είναι!  8)

ΥΓ προς "αλλού": Τα γυαλιά σου βαλε η τζιοβάννα κανονικά και με το νόμο! :D

Είσαι αφασία :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny :
Είσαι αφασία :D :D

Και την πληρώνω εγώ με αυτόν που έμπλεξα....Εγώ θα κάνω όπως θέλω τις διακοπές μου ο.κ Mr; Αμάν πια 8) :inlove: :inlove: :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Αραχτά μπροστά στο PC. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcelain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Χαλαρά. Κάψιμο στο πισί και έξοδος όταν ο μισητός ήλιος αρχίζει να πέφτει..:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Οι διακοπές μου αρέσει και θέλω να είναι σύνθετες θέλω να διασκεδάζω και να ξεφαντώνω άλλα κάποιες στιγμές θέλω να χαλαρώνω, να είμαι σε συνεχη κίνηση και να κάνω πράγματα που όταν΄δεν έχω χρόνο τα αναζητώ ότι και να είναι αυτό:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Χαλλαράααααααα. Αυτό είναι διακοπές. Χαλάρωση μέχρι αηδίας, ωραία μέρη και άνθρωποι ορεξάτοι να δείτε 5 πράγματα. Όταν λέω χαλάρωση εννοώ κυρίως χωρίς αυτό το άχγος του νεοέλληνα να ξεφαντώσει τρελά, να μείνει ξύπνιος μέχρι το πρωί να πιει 100 λίτρα αλκοολ και να επιδεικνύει πόσο καλά περνάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
both of them! με φίλους χαλαρά το πρωί, ξεφάντωμα το βράδυ!
με γονείς χαλαρά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Μου αρέσει να κάνω διαφορετικά πράγματα, ανάλογα με την διάθεση. Όταν πάω σε νησιά προτιμώ χαλαρά, να αράζω στην θάλασσα, να εξερευνώ χωριά και φύση, να τρώω και να πίνω πολύ ούζο, και ποτάκι το βράδυ. Έχω κάνει όμως και τελείως ξεσαλοδιακοπές σε πιο έντονα νησάκια.

Εξωτερικό θέλω να μου φεύγει η πίστη στο να γυρνάω και να γνωρίζω μέρη, να βλέπω αξιοθέατα, να βγαίνω.

Και αραιά και πού έχω ανάγκη να πηγαίνω στο χωριό μου, να είμαι ΟΛΗ ΜΕΡΑ στην θάλασσα και να σαπίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
εγω δυστηχος επειδη το καλοκαιρι ειναι η δουλεια μου.. τον χειμωνα εχω διακοπες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χμ, κι εγώ ανάμικτα.
Αν και, να πω, το τελευτάιο πράγμα που είναι μέρος των διακοπών μου είναι το clubbing... Μ' αρέσει, δε λέω, και το έχω κάνει... αλλά, όπως λέει και η υποβρύχιά μας, προτιμώ να έχω τη μέρα μπροστά μου, να κάνω μπανάκια και σιέστα και φαγάκι και φασικά να ξεκουραστώ και να φορτίσω μπαταρίες, παρά να σηκώνομαι στις 14.00 με το μάτι πρησμένο. Ένα βραδάκι, αν είναι, για τρελό ξενύχτι, και κατά τ' άλλα εμείς και τ' άστρα! :)

Στο εξωτερικό πάλι, κι αν δε σηκώνει ξενύχτια...
Ειδικά όπως το κάνουμε τώρα με τον ιχλίμπεντιχ, απλά δε μας παίρνει για χορούς και αλκοόλ και ξενύχτια...
Τα μεταφορικά μέσα είναι συνήθως μέχρι νωρίς, το ταξί έχουμε πάντα κάποιο λόγο να το αποφύγουμε (ακρίβεια; ότι κλέβουν; κλπ κλπ)... και τελικά ξυπνάμε νωρίς (μη σου πω και με ξυπνητήρι) και όλη μέρα περπατάμε. Βρε γα ψώνια, βρε για μουσεία και ναούς, βρε απλά για βόλτα στα σοκάκια και couleur local... ε, άντε μετά να πας και για ξεφάντωμα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Μεγάλωσα και μυαλό δεν έβαλα :P
Οι τέλειες δικές μου διακοπές για φέτος θα ήταν:

Απόδραση με την παρέα εδώ (που δεν το κόβω αλλά λέμε :P) σε κανένα νησάκι κοντά όπου θα περιλαμβάνει λιώσιμο στην παραλία και μετά γρήγορα ξενοδοχείο και αλλαγή για βραδινό tour στα σοκάκια και στα barάκια και clubάκια του νησιού μέχρι πρωίας... :clapup:

Μμμμ...με το αμόρε ήσυχες διακοπές οπουδήποτε...τα δυο μας, η θάλασσα,ο ουρανός κι εμείς...α...και πολύ ουζάκι και φαγητό :)

Στο τέλος με βλέπω να κάνω κάτι το τελείως διαφορετικό από αυτό που ονειρεύομαι εδώ και κάτι μήνες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top