Πόσο σας ενοχλούν τα κατοικίδια στη θάλασσα;

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Στα 100 μέτρα άς κάνουν ότι θέλουνε άλλα στο 1 μέτρο δεν μπορώ, άλλα εντάξει εγώ δεν μπορώ γενικότερα τα ζώα βρεγμένα, είμαι λίγο παράξενη εδώ την δική μου τρίχα άν κολάει πάνω μου βρεγμένη ανατριχιάζω θα άντεχα του σκύλου;

κ εγω τα συχενομαι βρεγμενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
κ εγω τα συχενομαι βρεγμενα...

δεν νοιώθεις ότι έχεις τρίχες στο στόμα σου; ότι κάτι σε ενοχλεί στην γλώσσα; εγώ αυτό παθαίνω:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
δεν νοιώθεις ότι έχεις τρίχες στο στόμα σου; ότι κάτι σε ενοχλεί στην γλώσσα; εγώ αυτό παθαίνω:hmm:

αυτο οχι αλλα παλι τα συχενομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Δεν με ενοχλούν. Μου αρέσει να πηγαίνω για μπάνιο και να παίρνω και το σκύλο μαζί. Εννοείται οτι δεν θα κάνει την ανάγκη του ο σκύλος μου στη μέση της παραλίας αλλά θα έχω φροντίσει να την έχει κάνει πριν κάπου απόμακρα απο εκεί που κάθεται ο κόσμος.

Ειδικά στις παραλίες της Αθήνας το θεωρώ ανούσιο κάποιοι να φωνάζουν στους άλλους για τα κατοικίδια.Το κάνουν μόνο και μόνο για να κάνουν φασαρία απο τη στιγμή που η θάλασσα μυρίζει πετρέλαιο και τους ενοχλεί η τρίχα του σκύλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ειδικά στις παραλίες της Αθήνας το θεωρώ ανούσιο κάποιοι να φωνάζουν στους άλλους για τα κατοικίδια.Το κάνουν μόνο και μόνο για να κάνουν φασαρία απο τη στιγμή που η θάλασσα μυρίζει πετρέλαιο και τους ενοχλεί η τρίχα του σκύλου.


Καμάρι μου, αυτοί που κάνουν φασαρία για μένα είναι αγρίκοι, ή φέυγεις και πάς ποιο πέρα ή το λές σε αυτον που έχει το σκύλο με τρόπο, δεν θα κάνεις και φασαρία για αυτο, απλά εμείς εδώ στην Ρόδο έχουμε άποιρες παραλίες και καθαρές άρα γιατί να πάς σε μέρος γεμάτο κόσμο; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Καμάρι μου, αυτοί που κάνουν φασαρία για μένα είναι αγρίκοι, ή φέυγεις και πάς ποιο πέρα ή το λές σε αυτον που έχει το σκύλο με τρόπο, δεν θα κάνεις και φασαρία για αυτο, απλά εμείς εδώ στην Ρόδο έχουμε άποιρες παραλίες και καθαρές άρα γιατί να πάς σε μέρος γεμάτο κόσμο; ;)
ετσι ειναι εγω προσωπικα ποτε δεν ειδα καποιο κατοικιδιο σε παραλια που πηγα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Με ενοχλουν πολυ. Αν θελει ο αλλος να χαρει το κατοικιδιο του να το παει μια βολτα στο παρκο, οχι σε μια πηγμενη απο κοσμο παραλια που αρκετοι μπορει να ενοχλουνται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
ετσι ειναι εγω προσωπικα ποτε δεν ειδα καποιο κατοικιδιο σε παραλια που πηγα

Εγω εχω δει αρκετες φορες, και εχω παρει και εγω τους δικους μου, και εχουν ερθει και φιλοι του πατεα μου μαζι μας που φερνουν και τους σκυλους τους, αλλα παντα παμε σε μερη που δεν εχει κοσμο (ειτε περνουμε σκυλο ειτε οχι) και παντα αλλους που να εχουν σκυλο μαζι τους τους πετυχενω εκει, μακρια απο τον κοσμο. Μαλιστα μια φορα θυμαμε ειχαμε παει και ειχε απο πριν μια οικογενια με ενα μικρο σκυλακι (ηλικιακα) και εμεις ειχαμε κατσει αρκετα κοντα τους. Καπια στιγμη το σκυλακι σηκωθικε και αρχισε να ερχετε προς το μερος μας και αμεσως ο πατερας τις οικογενιας του φωναξε να γυρισει, προκειμενου να μην ενοχλησει εμας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Καμάρι μου, αυτοί που κάνουν φασαρία για μένα είναι αγρίκοι, ή φέυγεις και πάς ποιο πέρα ή το λές σε αυτον που έχει το σκύλο με τρόπο, δεν θα κάνεις και φασαρία για αυτο, απλά εμείς εδώ στην Ρόδο έχουμε άποιρες παραλίες και καθαρές άρα γιατί να πάς σε μέρος γεμάτο κόσμο; ;)

Μα δεν πάω σε παραλίες με κόσμο. Πάω σε 1-2 συγκεκριμένες παραλίες που δεν είναι εντελώς άδειες, είναι συνήθως ακόμα 10 άνθρωποι. Και μόνο μία φορά ήταν μία οικογένεια που μου φώναξε επειδή είχα μαζί το rottweiler (που είχα τότε) , το οποίο δεν απομακρυνόταν απο εμένα και έτσι το είχα χωρίς αλυσίδα, και το παράπονο του κυρίου ήταν γιατί να έχω ελεύθερο το "άγριο σκυλί"!

Όσο για τις παραλίες της Αθήνας, θυμάμαι πριν χρόνια στη Βάρη που έφερε κάποιος το σκύλο του και του όρμησαν γιατί θα λέρωνε την παραλία! Αν είναι δυνατόν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Καλοκαίρι και αρκετοί από εμάς βρίσκουν καταφύγιο σε κάποια παραλία.
Πόσο θα σας ενοχλούσε εάν βλέπατε π.χ. ένα σκύλο στην θάλασσα. Θα κάνατε κάποια παρατήρηση στον ιδιοκτήτη του ;

Προσωπικά με ενοχλεί πολύ. Δεν μπορώ καν να βλέπω τα σκουπίδια που αφήνουν κάποιοι εξυπνάκηδες στις παραλίες όταν φεύγουν ε, δεν νομίζω να αντέξω και τα «σκουπίδια» των κατοικίδιων .

Τώρα θα με αντιπαθήσεις, αλλά στο δηλώνω καθαρά ότι δεν με πειράζουν καθόλου τα σκυλιά στις παραλίες και ότι μια από τις μεγαλύτερες απολαύσεις είναι όταν κολυμπούσα μαζί με το σκύλο μου. Το απίστευτο γέλιο όταν τον έβλεπα να πλατσουρίζει χαχαχα, τι μου θύμισες τώρα. :D Αλλά όταν βγαίναμε τον περιόριζα αμέσως και φρόντιζα να μην λερώνει όπου βρει κι αν το έκανε τα μάζευα :sick:. Τώρα είναι γεράκος και δεν τον βάζω μέσα, αλλά τότε έπρεπε να μας δείτε από μια μεριά. Τι θέαμα απερίγραπτο, να βλέπεις ένα σκύλο σαν να δίνει σφαλιάρες στα κύματα !Εμένα με εκνευρίζει αφάνταστα άλλο, το γαύγισμα στα μπαλκόνια και στις ταράτσες. Πολύ γαιδουράκια θεωρώ αυτούς τους κυνόφιλους που αφήνουν όλη μέρα τα σκυλιά μόνα τους και σου πρήζουν τ'αυτιά. Είναι σοβαρός λόγος για να κόψω την καλημέρα στον γείτονα ή ακόμα και να μετακομίσω γι' αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δεν με ενοχλούν τα ζωάκια στην παραλία, ίσως επειδή κατά καιρούς είχα στο σπίτι μου ζώα (και δεν εννοώ τους άντρες της ζωής μου φυσικά :P) και ξέρω πως ένα κατοικίδιο είναι καθαρό και εμβολιασμένο και δεν υπάρχει περίπτωση να με κολλήσει τίποτα. Εξ' άλλου όπως και τα μικρά παιδιά, κατοικιδιο από κατοικίδιο διαφέρει, ίσως γι' αυτό λένε "Το παιδί και το σκυλί σου όπως το μάθεις".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Θεωρώ πως είναι αγένεια σε παραλία με κόσμο να φέρνεις και το σκυλί σου μαζί και το λέω αυτό ενώ προσωπικά δεν με ενοχλεί να δω σκύλο στη θάλασσα. Αν είναι κάπως χαλαρά τα πράγματα στην παραλία, δεν νομίζω πως δημιοργείται πρόβλημα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δεν με πολυενοχλουν αν μενουν μακρια μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Με ενοχλούν, όπως με ενοχλούν τα γυμνά πιτσιρίκια και οι γονείς τους που ανόητα τους επιτρέπουν να κάνουν τις διάφορες "ανάγκες" τους στο νερό.:P
Αν δω σκυλάκι να βουτάει μέσα στο νερό ή και να κάνει άλλα αηδιαστικά πράγματα μέσα ή και κοντά στο νερό θα νευριάσω απίστευτα.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tirogaridaki_23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tirogaridaki_23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Έχω πάει σε παραλίες πηχτρα στον κόσμο και το σκέφτομαι να μπω στη θάλασσα να κολυμπήσω. Γιατί να σιχαινόμαστε τα ζωάκια, ενώ εμείς οι ίδιοι οι άνθρωποι κατουράμε, μην πω ότι κάνουμε και κάτι άλλο ,στη θάλασσα. Γιατί να θεωρούμε πιο καθαρό έναν άνθρωπο από ένα ζώο. Η γνώμη μου είναι ότι εμείς οι άνθρωποι είμαστε εγωιστές. Θεωρούμε ότι όλα σε αυτόν τον πλανήτη είναι φτιαγμένα μόνο για μας. Ο αέρας για μας, τα χωράφια και τα δάση για μας, η θάλασσα για μας. Τα έρμα τα ζώα που κατοικούν σε αυτόν τον πλανήτη όπως και εμείς γιατί να αντιμετωπίζονται ρατσιστικά; Σίγουρα η απάντηση είναι η υγεία μας, αλλά δυστυχώς δεν είμαστε μόνοι σε αυτόν τον πλανήτη. Όσο και αν δε θέλουμε να το παραδεχτούμε συγκατοικούμε με άλλα χιλιάδες διαφορετικά είδη ζώων που έχουν δικαίωμα να απολαμβάνουν ότι και εμείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Έχω πάει σε παραλίες πηχτρα στον κόσμο και το σκέφτομαι να μπω στη θάλασσα να κολυμπήσω. Γιατί να σιχαινόμαστε τα ζωάκια, ενώ εμείς οι ίδιοι οι άνθρωποι κατουράμε, μην πω ότι κάνουμε και κάτι άλλο ,στη θάλασσα. Γιατί να θεωρούμε πιο καθαρό έναν άνθρωπο από ένα ζώο. Η γνώμη μου είναι ότι εμείς οι άνθρωποι είμαστε εγωιστές. Θεωρούμε ότι όλα σε αυτόν τον πλανήτη είναι φτιαγμένα μόνο για μας. Ο αέρας για μας, τα χωράφια και τα δάση για μας, η θάλασσα για μας. Τα έρμα τα ζώα που κατοικούν σε αυτόν τον πλανήτη όπως και εμείς γιατί να αντιμετωπίζονται ρατσιστικά; Σίγουρα η απάντηση είναι η υγεία μας, αλλά δυστυχώς δεν είμαστε μόνοι σε αυτόν τον πλανήτη. Όσο και αν δε θέλουμε να το παραδεχτούμε συγκατοικούμε με άλλα χιλιάδες διαφορετικά είδη ζώων που έχουν δικαίωμα να απολαμβάνουν ότι και εμείς.

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tirogaridaki_23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tirogaridaki_23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tirogaridaki_23
Έχω πάει σε παραλίες πηχτρα στον κόσμο και το σκέφτομαι να μπω στη θάλασσα να κολυμπήσω. Γιατί να σιχαινόμαστε τα ζωάκια, ενώ εμείς οι ίδιοι οι άνθρωποι κατουράμε, μην πω ότι κάνουμε και κάτι άλλο ,στη θάλασσα. Γιατί να θεωρούμε πιο καθαρό έναν άνθρωπο από ένα ζώο. Η γνώμη μου είναι ότι εμείς οι άνθρωποι είμαστε εγωιστές. Θεωρούμε ότι όλα σε αυτόν τον πλανήτη είναι φτιαγμένα μόνο για μας. Ο αέρας για μας, τα χωράφια και τα δάση για μας, η θάλασσα για μας. Τα έρμα τα ζώα που κατοικούν σε αυτόν τον πλανήτη όπως και εμείς γιατί να αντιμετωπίζονται ρατσιστικά; Σίγουρα η απάντηση είναι η υγεία μας, αλλά δυστυχώς δεν είμαστε μόνοι σε αυτόν τον πλανήτη. Όσο και αν δε θέλουμε να το παραδεχτούμε συγκατοικούμε με άλλα χιλιάδες διαφορετικά είδη ζώων που έχουν δικαίωμα να απολαμβάνουν ότι και εμείς.

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Χαίρομαι που συμφωνείς Mario!!:beer:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Δεν με ενοχλούν καθόλου, αντίθετα μάλιστα, μου αρέσει να τα βλέπω να παίζουν στην άμμο και να κολυμπούν... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Πάρα μα παρα πολύ!!! Τα σιχαίνομαι... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rexakos

Νεοφερμένος

Η rexakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
συμφωνω γιατι να την πληρωνουν πάντα τα ζωα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top