Να βγάζουν οι επισκέπτες τα παπούτσια;

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
τι δηλαδη κι αν καποιου τα ποδια βρωμανε θα πρεπει εγω να ανεχτω τη μυρωδια???

Kαλά που το ανέφερες, να προσθέσω στα παρακάτω και τo ειδικό gel που βάζουν στο πάνω χείλος οι του εγκληματολογικού στις αυτοψίες - νεκροψίες !
Λούστρος υποδημάτων προσκεκλημένων επισκεπτών, με εξειδίκευση στον καθαρισμό τους (μέσα-έξω-κάτω) που θα μπορούσε καθείς να τον καλεί, όποτε έχει....καλεσμένους! Έτσι, και οι μυκητονυχιάσεις θα αποφεύγονται, και θα μοστράρουν οι επισκέπτες τα μοδάτα (αρβύλες) πατούμενα!!!!!!!!!!
Έξτρα περιποίηση με betadine cream για τα φυσικά δέρματα, gel τα υπόλοιπα υλικά, και gargle για τους αθυρόστομους (απύλωτον του στόματος) που βρήκαν ευκαιρία να καταφέρονται εναντίον όσων έχουν παπουτσοφοβία!
Επίσης, η γνωστή οδηγία στις προσκλήσεις, ένδυμα επίσημον πχ θα συνοδεύεται και από τον βαθμό (1-2-3-4) αυστηρότητος υπόδησης!

Κλίμακες
1 Λούστρος
2 Ατμός χαμηλής πίεσης
3 Ψεκασμός με φάρμακο
4 Κλίβανος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Diana Fire

Νεοφερμένος

Η Τίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Φυσικα και να τα βγαζουν!!:)Και ειδικα αν ειναι και λερωμενα με λασπες τοτε ειναι ο,τι χειροτερο..:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skoumas

Νεοφερμένος

Ο skoumas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
το να βγάζει κάποιος τα παπούτσια του σε έναν χώρο - πέρα από ευγένεια και καθαριότητα - προσδίδει άνεση και πνεύμα φιλικότητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

klaire1994

Νεοφερμένος

Η klaire1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Πιστεύω ότι είναι πολύ θετικό να βγάζουν οι επισκέπτες να παπούτσια τους για 2 λόγους: 1ον: δεν μας λερώνουν το σπίτι και 2ον: νιώθουν πιο άνετα. Σαν στο σπίτι τους!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Σε μια ανεπίσημη επίσκεψη κι εμένα θα μου άρεσε να συμβαίνει αυτό. Τώρα όμως όταν κάποιος πάει να κάνει επίσκεψη σε μια γιορτή κι έχει βάλει τα καλά του, μου φαίνεται λίγο άτοπο να τον βάζει ο οικοδεσπότης να φοράει παντόφλα:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
παιδιά να με συμπαθάτε αλλά δεν το θεωρώ ούτε σωστό ούτε και ιδιαίτερα φιλόξενο να του πεις του άλλου βγάλε τα παπούτσια σου για να μπεις μέσα στο σπίτι μου,γιατί στην ουσία αυτό του λες.
αν είσαι με κάποιον φίλο σου άραξε όπως θες και κάνε ότι θες αλλά δεν μπορείς τον καθένα να τον πέρνεις από το αυτί και να του λες κάνε αυτό.
όσο για την καθαριότητα βάζεις ένα χαλάκι απέξω και είσαι εντάξει όσο γίνεται βέβαια...

αλλιώ όλοι πλαστικά ποτήρια-πιάτα-πιρούνια χημικές τουαλέτες και αντί για καρέκλες τελάρα και χαρτόκουτα,σιγά τον κόπο που έχει το σφουγγάρισμα πια...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
σιγά τον κόπο που έχει το σφουγγάρισμα πια...:/:

έχεις σφουγγαρίσει ποτέ ;


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αστυόχη

Νεοφερμένος

Η Αστυόχη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Το να βγαζει κανεις τα παπουτσια του ειναι θεμα ευγενειας πιστευω. Αν και εγω κοιταζω πιο πολυ το γεγονος οτι αμα δεν εχει περπατησει κανεις με τα παπουτσια μεσα στο σπιτι, δε θα γεμισουν τα ποδια μου με... οτιδηποτε, τελως παντων, που μπορει να πατησει κανεις μεσα στη νυχτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
φυσικά να τα βγάζουν.... και τα ρούχα επίσης..., έτσι θα επικρατεί ένα καθαρό και υγιές περιβάλλον.... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Azimuthios

Νεοφερμένος

Ο Azimuthios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Δεν νομιζω οτι ειναι απαραιτητο να αναγκαζουμε τουs επισκεπτεs μαs να βγαζουν τα παπουτσια τουs εξω απο την πορτα μαs.Και αν λερωθει και λιγο το χαλι μαs τι εγινε για αυτο υπαρχουν και οι ηλεκτρικεs σκουπεs.Προτιμω να αφηνουν τον κακο εαυτο τουs εξω απο την πορτα μου και μεσα αs μπουνε και με γαλοτσεs.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Δεν απαιτώ από κάποιον να βγάλει τα παπούτσια του όταν έρθει σπίτι μου. Το βρίσκω λίγο αγενές. Αλλά δεν έχω πρόβλημα άμα μου ζητήσουν να βγάλω τα δίκα μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Δεν θα ζητήσω σε κάποιον να βγάλει τα παπούτσια του αν δεν τον γνωρίζω καλά.
Αλλά αν είναι φίλος μου, εννοείται ότι θα το ζητήσω. Αν και συνήθως δεν χρειάζεται, τα βγάζουν κι από μόνοι τους!
Γενικά πιστεύω πως είναι απαράδεκτο να τριγυρνάς φορώντας παπούτσια στο σπίτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eumorfia95

Νεοφερμένος

Η eumorfia95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
κατα την γνωμη μου πρεπει να βγαζουμε τα παπουτσια γιατι υπαρχουν χιλιαδες πραγματα που θα μαζεψουν απο το δρομο τα παπουτσια και δεν ειναι και το καλητερο να τα φερεις στο σαλονι του αλλου πανω στην μοκετα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Εκτος του οτι εμενα μαρεσει γενικα να φοραω παπουτσια και σιχαινομαι τις παντοφλες και τις σαγιοναρες (ας μην μιλισω για αυτες με την διχαλα)

Ειναι κατι κατι αλλο
Αν εχει τρυπια καλτσα? :redface::clapup::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Εκτος του οτι εμενα μαρεσει γενικα να φοραω παπουτσια και σιχαινομαι τις παντοφλες και τις σαγιοναρες (ας μην μιλισω για αυτες με την διχαλα)

Ειναι κατι κατι αλλο
Αν εχει τρυπια καλτσα? :redface::clapup::whistle::whistle:

περνάτε στο καθιστικό και σου σερβίρουν μαζί με ουίσκι και είδη ραπτικής

-μέλος του συλλόγου για την κατάργηση των παντοφλών με διχάλα (καθώς και της κατάργησης της εκπομπής του πρετεντέρη επειδή είναι κουφάλα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Συμφωνω με ενα αλλο μελος (Apro) που εγραψε παραπανω να βγαζουν οι επισκεπτες τα παπουτσια ...και τα ρουχα τους ...και με εναν αλλο που ειπε τον κακο τους εαυτο ...πριν μπουν στο σπιτι ....:)
Λοιπον στα σοβαρα τωρα..το σπιτι μου ειναι ανοικτο,ζεστο και φιλοξενο...δεν προκειται ποτε να πω σε φιλοξενουμενο μου ''βγαλε τα παπουτσια σου πριν μπεις'' ,αν ομως ο οποιοσδηποτε θελησει απο μονος του να βγαλει τα παπουτσια του ,γιατι ετσι αισθανεται καλυτερα,ειναι ευπροσδεκτος να το κανει:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DriveIn

Νεοφερμένος

Ο DriveIn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Σε πολλές χώρες ακόμη και σήμερα βγάζεις τα παπούτσια σου όταν πας επίσκεψη σε ένα ξένο σπίτι και ο σπιτονοικοκύρης σού προσφέρει ευγενικά παντόφλες. Για εδώ Ελλάδα, λίγο δύσκολο το βρίσκω ως "έθιμο". Άσε που μπορεί να έχεις τίποτα ατυχήματα... με καμια τρύπια κάλτσα ή "ευωδιές" αλλόκοτες!!! :D:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Red Cat

Νεοφερμένος

Η Red Cat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Γενικά πιστεύω πως είναι απαράδεκτο να τριγυρνάς φορώντας παπούτσια στο σπίτι.
Πες το της μανας μου που με κραζει αμα δε φοραω παπουτσια στο σπιτι..:whistle:
Γενικα πιστευω πως ειναι φοβερο εθιμο.
Γενικα, να καταργηθουνε τα παπουτσια και οι παντοφλες:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Εγώ πάντως επειδή έχω ένα θεματάκι με το σπίτι μου τους έχω όλους εκπαιδευμένους...

Μέσα στα facilities του σπιτιού είναι η γωνίτσα για να αφήνουν τα παπούτσια(αρκετά λερώνεται το χαλί από όλες τις υπόλοιπες δραστηριότητες στο σπίτι, δεν χρειάζεται και βρωμιά από τον δρόμο...)...

Αλλά το χειρότερο είναι αυτό που τους κάνω με τα ποτήρια που θέλουν να ακουμπήσουν στο τραπέζι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
τι τους κανεις με τα ποτηρια;;;;;;:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top