27-05-2007 Λούσιος Ποταμός...

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Ήμουν στην Πάρο αυτές τις ημέρες αφού είχα βρει μια πρώτης τάξεως ευκαιρία να συνδυάσω την δουλειά με την διασκέδαση... Το πρωι λοιπόν, με ξυπνάει ο ήχος του κινητού...

- Ελα τι κάνεις?
- Ελα ρε μπαμπά... άσε με τώρα κοιμαμε... θα σε πάρω όταν ξυπνήσω...
- Δεν κανονίζεις να επιστρέψεις σήμερα?

Οκ... κατάλαβα οτι κάτι κακό συνέβαινε...

- Η Γεωργία πνίγηκε στον Λουσιο ποταμό, την αναγνώρισαν... η αδερφή σου δεν το ξέρει, ακόμα έχει ελπίδες... ήταν να πάει και αυτή αλλά το μετάνιωσε τελευταία στιγμή!

Η Γιωργίτσα... απο τις καλύτερες φίλες της αδερφής μου... την ήξερα απο πολύ πιτσιρίκι, έκανα παρέα με τον αδερφό της κάποτε... έφυγε, έτσι ξαφνικά μαζί με ακόμα 7 παιδιά... γιατί?

Δεν μπορώ να ξέρω αν η εταιρία που διοργάνωσε την εκδρομή τήρησε όλα τα μέτρα ασφαλείας που έπρεπε, δεν ξέρω αν θα πρέπει να ρίξουμε ευθύνες εκεί... δεν ξέρω αν φταίνε και τα ίδια τα παιδιά που υπο αυτές τις άσχημες συνθήκες έθεσαν τον εαυτό τους σε κίνδυνο, δεν ξέρω αν κάποιος τους πήρε στον λαιμό του μη λαμβάνοντας υπ 'οψην τους κινδύνους που οι υπόλοιποι αγνοούσαν...

...γιατι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
κοίτα να δεις φίλε μου πως μας κάνουν οι καταστάσεις που βιώνουμε να αντιδρούμε....

Χωρίς καμία τύψη... χωρίς καμία ντροπή....
χαίρομαι που ήταν η Γεωργία και όχι η αδερφή σου
Σίγουρα και η Γεωργία κάποιου θα είναι αδερφή και κόρη... αλλά ... όχι δική σου

Δεν ξέρω ποιος φταίει σε τέτοιες καταστάσεις...
Μπορεί ο ένας ή ο άλλος, μπορεί όλοι μπορεί και κανένας και να είναι απλά αυτό που λέμε... η ώρα η κακιά... αυτό που λέμε, μέχρι εδώ ήταν το καντήλι τους...

Να ζήσετε να τη θυμόσαστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Λυπάμαι πολύ για τη φίλη της αδερφής σου. :'(
Δεν ήξερα το περιστατικό, τώρα το μαθαίνω από σένα.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Συλλυπητηρια και κουραγιο στην αδερφη σου:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Όχι ρε φίλε... :(
Τι μπορώ να πω; Κουράγιο μόνο... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Θερμά συλλυπητήρια..

** Δυστυχώς ή ευτυχώς η ζωή με έχει κάνει να πιστεύω ότι δεν έχει σημασία ποιος πεθαίνει, όλοι θα φύγουμε κάποια στιγμή.. το θέμα είναι ποιος θα προλάβει να ζήσει περισσότερο και να κάνει πράγματα που θα τον κάνουν να κλείσει τα μάτια του με χαμόγελο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Να ζήσετε να την θυμόσαστε. Το όλο σκηνικό είναι τραγικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Founes φιλε μου τα συλλυπητηρια μου :(

πω πω σπαστηκα αγρια τωρα λεμε :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Founes... συλληπητήρια...

δεν ξέρω τι άλλο να πω... έβλεπα τις τελεταίες μέρες ειδήσεις και έλεγα... "ποιος έμεινε πίσω να τους κλαίει αυτούς που φύγανε..."

τώρα ξέρω...

καλό κουράγιο και καλή δύναμη...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πραγματικά δεν έχω λόγια... :/:


Τα συλληπητήριά μου. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Και τα δικά μου συλληπητήρια :(

Δεν είναι ανάγκη να κατηγορήσεις κανέναν. Αυτά συμβαίνουν, ένα ατύχημα ήταν. Μονίμως άλλωστε θέτουμε τη ζωή μας κίνδυνο, είτε γνωρίζοντας το είτε όχι, είτε είναι δική μας ευθύνη είτε είναι του άλλου που διοργάνωσε την εκδρομή...Αυτά είναι μέσα στη ζωή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Δενξέρω τί να πώ... Γράφω κ σβήνω συνέχεια.. Ένα γιατί μόνο σκέφτομαι... Τεσπα... Ζωή σε σας!!! Κουράγιο κ δύναμη κ μία μεγαααααααααααααλη αγκαλιά στην αδελφή σου!!! Ευτυχώς που δεν πήγε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
τα συλληπητηρια μου και απο μενα φουνες...:(
ζωη σε σας και να στηριξεις οσο μπορεις την αδερφη σου...το χει αναγκη τωρα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
foynes μου, λυπαμαι και συμπασχω μαζι σου...
μολις πληροφορηθηκα κι εγω οτι μια γνωστη μου πεθανε στο λουσιο. :(

ολο το σκ δεν ακουσα ειδησεις, δεν πληροφορηθηκα καλα για να δω τι παιζει... ποιοσ φταιει, αν φταιει καποιος.

με τη συγκεκριμενη εταιρεια εχω κανει πολλες φορες καταβασεις και μαλιστα και σε πολυ δυσκολοτερα ποταμια...
μη ριπτουμε ευθυνες παντου παιδια...

αν καποιος εχει λινκς που να μιλουν για το περιστατικο ας τα βαλει εδω.. θελω να μαθω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Δεύτερο θέμα σήμερα και δεν ξέρω ακόμα μια φορά τι να πω.... :/:

Όσο όμως εγωιστικό και να ακούγεται να αισθάνεσαι τυχερός που δεν ήταν η αδερφή σου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ όλους παιδια... το θέμα δεν ειναι να ρίξω κάπου ευθύνες... ναι αισθάνομαι τυχερός που τελικά δεν ήταν και η αδερφή μου εκει...

απλα θέτω το ρητορικό ερώτημα... γιατι?

φυσικά και δεν περιμένω απάντηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάριλυ

Δραστήριο μέλος

Η Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Γμτ ανατριχιασα... Συλληπητηρια, λυπαμαι τοσο πολυ :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
όχι ρε συ...! Απαίσιο! :(

Όποιου και αν είναι οι ευθύνες το αποτέλεσμα είναι ότι 8 άτομα χάθηκαν έτσι, στα ξαφνικά... :/:

Συλλυπητήρια Founes. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Το ειδα και πριν το θέμα, αλλά δεν εχω ιδεα τι να γράψω. Συλληπητήρια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
To ζήτημα είναι ότι οι υπεύθυνοι της εταιρίας ενδιαφέρονται μόνο να τη βγάλουν καθαρή. Πριν από 7 χρόνια έχασα σε αυτοκινητικό την καλύτερή μου τότε φίλη και η δίκη έγινε πέρσι. Η δικαίωση είναι δύσκολη υπόθεση, αν και μακάρι να μην είχε δωθεί σε καμία περίπτωση αφορμή ώστε να μιλάμε για δικαίωση, ευθύνες, ή ακόμα και εκδίκηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top