Ερωτεύτηκα τη φίλη μου

partblah1990

Νεοφερμένος

Ο partblah1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Παιδιά μου φαίνεται πως έχω ερωτευθεί τη φίλη μου (20 είμαστε και οι 2) ..κάνουμε πολύ παρέα μαζί στο πανεπιστήμιο.Το πρόβλημα ειναι ότι αυτή έχει ήδη αγόρι (δεν μου τον έχει γνωρίσει βέβαια) εδώ και 3 χρόνια και 'γω δεν ξέρω τι να κάνω!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackgirl

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 897 μηνύματα.
δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις πολλά.....:/: Για να τα έχουν 3 χρόνια ίσως σημαίνει ότι η σχέση τους είναι σοβαρή....:worry:

Μάλλον το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να σιγουρευτείς για τα αισθήματά σου.... Που ξέρεις, μπορεί απλά να έχεις ενθουσιαστεί μαζί της και μετά από λίγο καιρό να σου περάσει..... Αν όχι τότε μίλησε της ή τέλος πάντων καν' την να καταλάβει πώς αισθάνεσαι για 'κείνη και μετά βλέπεις την αντίδρασή της και προχωράς αναλόγως....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μirana_neko

Νεοφερμένος

Η Μirana_neko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Χμμ..Σκουρα τα πραγματα..
Οντως δεν μπορεις να κανεις και πολλα. Παντως οι επιλογες σου ειναι 2..Η να σωπασεις και να χαρεις την παρεα μαζι της η να της πεις τι νιωθεις και η που θα την κερδισεις η που θα την χασεις μια κ΄ καλη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Στην πραγματικότητα τα πράγματα είναι πολύ απλά...

Αρχικά πρέπει να αξιολογήσεις τι θέλεις εσύ από αυτήν... Δηλαδή είσαι απόλυτα σίγουρος ότι την έχεις ερωτευτεί??? Αν όχι, πρέπει να το σιγουρέψεις πρι προχωρήσεις... Μετά, πρέπει να αποφασίσεις αν το μόνο που θες είναι μια σχέση μαζί της ή σου αρκεί και η φιλία της... Ή ακόμη κι αν προτιμάς την φιλία της παρά μια σχέση μαζί της...

Αφού ξεκαθαρίσεις με τον εαυτό σου τα πάντα, πρέπει να αρχίσεις να βολιδοσκοπεις την κατάσταση... Να δεις τι σε παίρνει να κάνεις και πότε να το κάνεις... Να μάθεις περισσότερα για τον τύπο, να τον γνωρίσεις, ει δυνατόν... Πρέπει να ξέρεις τα πάντα για τον εχθρό σου, όταν αυτός έχει καλύτερο οπλισμό...

Και τέλος, αν δεις ότι σε παίρνει να κάνεις την κίνησή σου... Ή όχι αν δεν σε παίρνει ή δεν θες να το ρισκάρεις...

Βέβαια περιττό να σου πω, ότι αν έχεις περάσει την λεπτή γραμμή που διαχωρίζει τους φίλους από τους πιθανούς ερωτικούς συντρόφους, το χάσαμε το κορμί πατριώτη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Για να τα έχουν 3 χρόνια σημαίνει ότι ήδη έχει αρχίσει η παρακμή. Go for it!
Προσπάθησε να μάθεις τι την ενοχλεί σε αυτόν και δείξτης με τρόπο ότι εσύ δεν είσαι έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα με τη Λία. 3 χρόνια όταν είσαι 20 σημαίνει οτι έχει αρχίσει η ρουτίνα και η βαρεμάρα. Οπότε έμπαινε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Τί λέτε ρε παιδιά; Προτρέπετε έναν άνθρωπο να χαλάσει μία σχέση επειδή εσείς με ένα μαγικό τρόπο ξέρετε την κατάστασή της; Φευ...

Εγώ ήξερα μια περίπτωση με μια κοπέλα για την οποία ενδιαφερόταν ένας φίλος μου. Αυτή είχε μία σχέση. Πολύ ρηχή θα τη χαρακτήριζα, συνέχεια ήσαν στα χωρίσματα. Παρ' όλ' αυτά, όλο κάτι γινόταν και επανασυνδέονταν. Εννοείται φυσικά πως ο φίλος μου δεν περίμενε πότε θα τα χαλάσουν οριστικά. Πήγε αλλού... Γι' αυτό εγώ λέω στο φίλο να κοιτάει κι άλλες περιπτώσεις και να μην κάνει πράγματα για τα οποία μπορεί να μετανιώσει πολύ πικρά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τί λέτε ρε παιδιά; Προτρέπετε έναν άνθρωπο να χαλάσει μία σχέση επειδή εσείς με ένα μαγικό τρόπο ξέρετε την κατάστασή της; Φευ...

Κανένας δεν μπορεί να χαλάσει μια υγιή σχέση, αυτά είναι παρηγοριά στον άρρωστο για να μεταθέτουν οι πικραμένοι τις ευθύνες αλλού. Αν πράγματι η σχέση της κοπέλας είναι υγιής, ο,τι και να κάνει, δεν πρόκειται να καταφέρει να τη χωρίσει. Ποτέ δεν φταίει το 3ο πρόσωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Ο κάθε άνθρωπος, για αυτά που κάνει, φέρει ακέραια την ευθύνη του. Αν εγώ προσπαθήσω να μπω ως τρίτο πρόσωπο σε μία σχέση, έχω την ευθύνη μου είτε αυτή η σχέση είναι ο μεγαλύτερος έρωτας του αιώνα είτε είναι απλώς ένα παιχνίδι. Δεν είμαι εγώ άλλωστε αυτός που θα κρίνω ποιά σχέση θα χαλάσω και ποιά όχι. Και οι εκτιμήσεις μας μπορεί ενίοτε να είναι και λανθασμένες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Διαφωνώ, έχοντας γνώση του παραπάνω που είπα, ο καθένας μπαίνει ως 3ο πρόσωπο γνωρίζοντας ότι η μόνη περίπτωση να πετύχει το σκοπό του είναι η σχέση να μην αξίζει, άρα προσωπικά δεν θεωρώ ότι υπάρχει κάποια ανηθικότητα σε αυτό. Είναι ένα καλό crash test για την κάθε σχέση άλλωστε.

Τα περι λανθασμένων εκτιμήσεων δεν κατάλαβα που κολλάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Γιατί αρχίζει η παρακμή στο 3ο έτος;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Για να τα έχουν 3 χρόνια σημαίνει ότι ήδη έχει αρχίσει η παρακμή. Go for it!
Προσπάθησε να μάθεις τι την ενοχλεί σε αυτόν και δείξτης με τρόπο ότι εσύ δεν είσαι έτσι.

Lol? Κι εσύ πού ξέρεις ότι έχει αρχίσει ήδη η παρακμή; :confused:
Btw βλακεία, στα είχα πει και σε άλλο τόπικ, από τη στιγμή που η κοπέλα έχει αγόρι και είναι μια χαρά μαζί του, το μόνο που έχεις να κάνεις είναι ή να ξεκόψεις ή να το της το πεις, πράγμα που δε νομίζω να αποφέρει καρπούς. Γενικά το θεωρώ τελειωμένο το ζήτημα.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Αν το θες πραγματικά τόσο δεν έχεις να κάνεις τίποτα περισσότερο αλλά κι τίποτα λιγότερο απο να της το πείς...

Αλλά απο την άλλη πρέπει να τις ξεκαθαρίσεις πως θα δεχτείς κάθε απόφαση της... και να το κάνεις...

Όμως νομίζω πως πρέπει να δεχτείς πως σίγουρα η σχέση σας θα αλλάξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JennyV

Δραστήριο μέλος

Η JennyV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 735 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα με τη Λία. 3 χρόνια όταν είσαι 20 σημαίνει οτι έχει αρχίσει η ρουτίνα και η βαρεμάρα. Οπότε έμπαινε!!

δεν κατάλαβα, δεν ανέφερε κάτι για παρακμή..:confused: και εγώ τα είχα 3 χρόνια με ένα παιδί και μια χαρά ρουτίνα ΔΕΝ είχαμε.. πόσο καιρό είστε φιλοι ?αν είστε αρκετό είναι περίεργο πως και δεν τον γνώρισες(ή έτυχε ?).. επίσης νομίζεις?ο έρωτας και ο ενθουσιασμός για εέμενα δεν είναι το ίδιο.. έχω περάσει από τον ρόλο της φίλης σου ακριβώς έτσι! ήμουν με το αγόρι μου 3 χρόνια κ εκείνος ο πιο στενός μου φίλος( που γνώρισα στο πανεπιστήμιο)
αλλά μιλήσαμε του εξήγησα και όλα μια χαρά.Συμφωνώ με την Black girl, εσύ την ξέρεις καλύτερα , ξεκαθάρισε ότι είναι μέσα σου και μετά πράτεις αναλόγως..... αν βασανίζεσαι πολύ και δεν αντεχεις, καλό θα ήταν να της πεις πως νοιώθεις μιας και δεν νομιζω οτι να το κρατας θα έχει καλύτερο αποτέλεσμα. Απλά πιστέυω ότι αν το κάνεις μην την "πιέσεις" δλδ σε θέλω πολύ, δεν αντέχω που έισαι με αλλον και τετειες φράσεις, απλά μίλα για εσένα και το τι νοιώθεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
βεβαιωσου εσ πρωτα για τα δικα σο αισθηματα και μετα δες πως θα το χειριστεις,τι σου εχει αναφερει για αυτη τη σχεση,ειναι καλα,δεν ειναι καλα?πως και δεν τον εχεις γνωρισει?παντως θα ηταν ανανδρο να προσπατησεις με πουλο τροπο να τη ριξεις η κατι τετοιο,δεν ξερεις πως ειναι η σχεση της,οποτε δες πρωτα ολα αυτα και μετα αποφασιζεις ποιο θα ειναι το επομενο σου βημα..

παντως συγγνωμη ρε παιδια δεν ηξερα οτι καθε τρια χρονια πρεπει να χωριζει κανεις γιατι αρχιζει η παρακμη....τι βλακειες ειναι αυτες?η παρακμη μπορει να ερθει ακομη και αν ειναι καποιοι 6 μηνες μαζι η 6 χρονια..το καλο θα ηταν συγουρα να δει και τα δικα της αισθηματα,αμα δει οτι ειναι ευτυχισμενη με το αγορι της η κοπελα θα ηταν κριμα να μπει αναμεσα,συγουρα οταν ενας τριτος μπαινει αναμεσα σε ενα ζευγαρι την ευθυνη εχει το ζευγαρι αλλα και το τριτο προσωπο βαζει το χερακι του για αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
παντως συγγνωμη ρε παιδια δεν ηξερα οτι καθε τρια χρονια πρεπει να χωριζει κανεις γιατι αρχιζει η παρακμη....
Προφανώς υπάρχουν και εξαιρέσεις. Για κοίτα όμως γύρω σου, πόσα ζευγάρια ξέρεις που είναι χρόνια μαζί και δεν έχουν ρουτινιάσει; 1; 2; Τι ποσοστό είναι αυτό επί των συνολικών ζευγαριών που γνωρίζεις;

συγουρα οταν ενας τριτος μπαινει αναμεσα σε ενα ζευγαρι την ευθυνη εχει το ζευγαρι αλλα και το τριτο προσωπο βαζει το χερακι του για αυτο
Δηλαδή το πόσο δυνατή είναι μια σχέση εξαρτάται από τις διαθέσεις των τρίτων; How pathetic.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Προφανώς υπάρχουν και εξαιρέσεις. Για κοίτα όμως γύρω σου, πόσα ζευγάρια ξέρεις που είναι χρόνια μαζί και δεν έχουν ρουτινιάσει; 1; 2; Τι ποσοστό είναι αυτό επί των συνολικών ζευγαριών που γνωρίζεις;

Ε ντάξει όσα ζευγάρια και να χωρίζουν μετά από χρόνια σχέσης δε σημαίνει ότι ντε και καλά είναι όλοι έτσι, εκτός του ότι γενικεύεις, κρίνεις και μόνο από το δικό σου περιβάλλον γιατί δεν είναι δυνατόν να γνωρίζεις το 50% των περιπτώσεων, οπότε είναι λίγο fail το σκεπτικό. :confused:

Δηλαδή το πόσο δυνατή είναι μια σχέση εξαρτάται από τις διαθέσεις των τρίτων; How pathetic.
Μα του λες βουρ μπες ανάμεσά τους, χωρίς να σε νοιάζει τίποτα. Ναι, η σχέση αν είναι δυνατή φυσικά και δε θα χαλάσει αλλά οι παρεξηγήσεις θα κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους. Δεν γίνεται να είναι αναίσθητοι, θα προκαλέσει εντάσεις κτλ
Και στη τελική όπως και να έχει θα την χάσει τη φίλη του αν γίνει μαλακία και ξενερώσει μαζί του.:confused:
Άλλο να της μιλήσει κι άλλο να έχει ως στόχο να κάνει να φανεί ο άλλος "λίγος" μπροστά του. >.<
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Προφανώς υπάρχουν και εξαιρέσεις.
Ε ντάξει όσα ζευγάρια και να χωρίζουν μετά από χρόνια σχέσης δε σημαίνει ότι ντε και καλά είναι όλοι έτσι, εκτός του ότι γενικεύεις,
Όποιος βρει τις συγκρούσεις μεταξύ των 2 παραπάνω quotes κερδίζει ένα lollipop!

κρίνεις και μόνο από το δικό σου περιβάλλον γιατί δεν είναι δυνατόν να γνωρίζεις το 50% των περιπτώσεων, οπότε είναι λίγο fail το σκεπτικό. :confused:,
Σε όποιο στατιστικολόγο πεις ότι το δείγμα πρέπει να είναι 50% του πληθυσμού για να βγάλεις συμπέρασμα, θα σε πάρει με τις πέτρες.

Μα του λες βουρ μπες ανάμεσά τους, χωρίς να σε νοιάζει τίποτα. Ναι, η σχέση αν είναι δυνατή φυσικά και δε θα χαλάσει αλλά οι παρεξηγήσεις θα κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους. Δεν γίνεται να είναι αναίσθητοι, θα προκαλέσει εντάσεις κτλ
Αν ο καθένας που μας φλέρταρε προκαλούσε εντάσεις στη σχέση μας, όλοι οι στοιχειωδώς ερωτεύσιμοι άνθρωποι θα ήταν σχεδόν συνέχεια single.
Και στη τελική όπως και να έχει θα την χάσει τη φίλη του αν γίνει μαλακία και ξενερώσει μαζί του.:confused:
Άλλο να της μιλήσει κι άλλο να έχει ως στόχο να κάνει να φανεί ο άλλος "λίγος" μπροστά του. >.<
Πώς ακριβώς θα τη χάσει αν ακολουθήσει αυτό που του είπα; Μόνο αν είναι βλάκας και καρφωθεί.
Με τον τρόπο που σκέφτονται οι περισσότερες γυναίκες (ότι attraction και φιλία είναι mutually exclusive), πιο πιθανό είναι να τη χάσει αν κάνει ερωτική εξομολόγηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Όποιος βρει τις συγκρούσεις μεταξύ των 2 παραπάνω quotes κερδίζει ένα lollipop!
Κυρία, κυρία το βρήκα! :D

Αν θυμάμαι καλά, στο τόπικ του αι σκουλ ανέφερε πως δε θέλει να τη χάσει από φίλη του.
Πέρασα ένα παρόμοιο δίλημμα (φιλία vs σχέση) και κατέληξα ότι αφού μπήκα σε αυτό το τρυπάκι μάλλον τα αισθήματά μου δεν είναι τόσο δυνατά για σχέση.
So, θα έλεγα να το ξεκαθαρίσεις μέσα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Γιατί αρχίζει η παρακμή στο 3ο έτος;:hmm:
Προσωπική εμπειρία: όσα ζευγάρια γνωρίζω που έχουν χωρίσει - σε αυτές τις ηλικίες - έχουν χωρίσει ακριβώς στα 3 χρόνια (με μία εξαίρεση που έγινε στα 4 ή 5 χρόνια).

Από 'κει και πέρα δεν βλέπω γιατί να μην το δοκιμάσει. Επειδή η άλλη έχει σχέση; So what, όλα κάνουν τον κύκλο τους κάποια στιγμή. Εάν η σχέση είναι υγιής, τότε πολύ απλά η κοπέλα θα πει "όχι" και το ζήτημα έληξε εκεί.

Μπορεί στην τελική με τον φίλο μας να ταιριάζει καλύτερα, οπότε εκεί πέρα η κοπέλα θα κάνει την αλλαγή που τόσο ήθελε. Είναι win-win κίνηση, γιατί:

  • Είτε θα φανεί ότι η σχέση είναι δυνατή, οπότε ο φίλος μας θα πάει γι' άλλα.
  • Είτε τελικά θα φανεί ότι είχε βαρεθεί η κοπέλα, οπότε θα προχωρήσει σε μία ανανέωση.
Go for it, dude. Ούτως ή άλλως, ο φίλος μας δεν έχει κάποιο πρόβλημα, γιατί ο ίδιος είναι ελεύθερος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top