• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Αλλεργική Ρινίτιδα

xrysa87

Νεοφερμένος

Η xrysa87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Υποφερω απο χρονια αλλεργικη ρινιτιδα με ολα τα σπαστικα συμπτωματα της! :( Μηπως υπαρχει κανεις που τραβαει το ιδιο λουκι να μου πει καμια συμβουλη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Υπομονή :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrysa87

Νεοφερμένος

Η xrysa87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Σ'ευχαριστω πολυ αλλα δεν παλευεται με τπτ.... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Έχω κι εγώ από αυτό. :P Ο γιατρός μου είχε δώσει χάπια και σπρέι, για να μην είναι σε έξαρση τα συμπτώματα, αλλά δεν τα χρησιμοποίησα παρά μόνο μια φορά. Δεν τα πάω καλά με τα φάρμακα. Αν δε μπορείς να κάνεις υπομονή πήγαινε να σου γράψουν κάτι να ηρεμήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrysa87

Νεοφερμένος

Η xrysa87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Δεν εχεις εσυ συμπτωματα? μπουκωμα, δυσκολια στην αναπνοη και τετοια? μου γραψανε και μενα κατι αντισταμινικα χαπια και ενα σπρει αλλα δεν μπορουσα να κουνηθω γιατι μου ριξαν πολυ τον οργανισμο! ειχα υπερβολικη υπνηλια και πονοκεφαλο! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Υπάρχουν καινούρια αντιισταμινικά που δεν προκαλούν υπνηλία.
Το υπομονή το λέω για όσους αντέχουν τα συμπτώματα, σε περιπτώσεις δηλαδή που είναι σχετικά ήπια. Για παράδειγμα, εγώ δεν έχω έντονα συμπτώματα οπότε συνήθως δεν χρειάζεται να πάρω καν κάποιο χάπι.
Αν είναι έντονα, τότε ψάξε να βρεις πιο χάπι/αποσυμφορητικό δουλεύει για εσένα. Όπως είπα και πιο πάνω, τα αντιισταμινικά νέας γενιάς δεν φέρνουν ύπνο (συνήθως :P ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Εμφανίζονται συνήθως αρχή άνοιξης και φθινοπώρου και όταν πηγαίνω κάπου που η ατμόσφαιρα είναι πολύ πυκνή (λολ). Εννοώ υπάρχει καπνός κλπ, με ενοχλεί πολύ περισσότερο από το μέσο άνθρωπο, αλλά δεν είναι όπως πριν 2 χρόνια. Έχω ηρεμήσει κατά πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrysa87

Νεοφερμένος

Η xrysa87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
;) Σκεφτομαι να παω σε κανα αλλεργιολογο μηπως μου κανει τπτ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smoofi

Νεοφερμένος

Η smoofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σου διαβασα για το προβλημα σου και επειδη το αντιμετοπιζω και εγω σου προτεινω βελονισμο.Ειχα μονημο μπουκομα και ειχα παει σε ορυλα αλλα χωρις αποτελεσματα.Ακουσα για το βελονησμο και καθως ηταν η τελευταια ελπειδα μου πηγα 10 φορες και τωρα ειμαι μια χαρα.Η μια επισκεψη εινα 30 ευρο δοκιμασε το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stef85

Νεοφερμένος

Ο stef85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
γεια σας!εχω και γω εντονο προβλημα με ολοετη αλλεργικη ρινοεπιφεφυκιτιδα μαζι με σκολιωση ρινικου διαφραγματος και υπερτροφικες κογχες.το προβλημα της αλλεργιας δημιουργηθηκε προφανως τωρα τ καλοκαιρι στα 19.εκανα αλλεργικες εξετασεις και μ βρηκαν οτι η αλλεργια οφειλεται στη κατσαριδα.τα συμπτωματα ειναι εντονα ,πονοκεφαλους ,μπουκωμα ,εκκριση βλεννας οπισθεν της μυτης,κνησμος στη μυτη και στα ματια και κουραση,επαιρνα στις πανελληνιες χαπια αλλα μ εφαιρναν υπνηλια με αποτελεσμα να πηγαινω σαν κοτοπουλο να γραψω,εχει κανεις κατι παρομοιο ,πως μπορω να αποφυγω την εκθεση στα αλλεργιογονα της κατσαριδας εφοσον απο οτι λενε δεν ειναι αναγκη να εχεις αλλεργια στη κατσαριδα αλλα στα φτερα και στα περιτωματα π αναμιγνυονται με τη σκονη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Για αρχή φρόντισε να μην έχεις σπίτι σου κατσαρίδες. Κάνε μια καλή απολύμανση 2 φορές το χρόνο, καθάριζε συχνά, βάλε σίτες στα παράθυρα, κλπ. Αν μπορείς να κάνεις κι ένα χειρουγρείο κάποια στιγμή για το διάφραγμα και τις κόγχες καλό θα είναι (σε δημόσιο νοσοκομείο δεν θα κοστίσει πολύ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stef85

Νεοφερμένος

Ο stef85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ευχαριστω για τη συμβουλη ,εχω κανονισει για εγχειρηση και καυτηριασμο κογχων αλλα δεν ξερω αν θα συνεχισοθν να επιμενουν τα προβληματα καθως η αλλεργια θα συνεχισει να υπαρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

npanagiotidis

Νεοφερμένος

Ο npanagiotidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Υπάρχει τρόπος για να κάνεις καλύτερη την ζωή σου εαν βέβαια τις περισότερες κρίσεις τις παθαίνεις μέσα στο ίδιο σου το σπίτι που είναι και το λογικό μιας και η οικιακή σκόνη είναι σε όλα τα σπίτια ένα τεράστιο πρόβλημα , η λύση είναι ένας ανακυκλωτής-καθαριστής του αέρα που ονομάζετε Defender και δεν είναι ιονιστής εαν θέλεις παραπάνω πληροφορίες στείλε μου ένα Pm να σου δώσω πληροφορίες για το μηχάνημα μιας και το έχω πάρει και αν θες και πληροφορίες αντιπροσώπου στις δείνω και αυτές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos_a

Νεοφερμένος

Ο giorgos_a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Υπεφερα και εγω απο ρινιτιδα , ειχα φτασει σε σημειο να αναπνεω απο το στομα την ανοιξη... μεχρι που πηγα σε ενα κεντρο ,ειχε ενα ειδικο μηχανημα που σου εβρισκε τα στοιχεια που σου προκαλουσαν αλλεργιες και εδινε θεραπεια..εντυπωσιακα αποτελεσματα..δεν ξερω πως το εκανε αλλα ξερω οτι το ξεπερασα...και οπως μου ειπε εκεινος οσο κκαι να προστατευομαστε παντα υπαρχουν αλλεργιογονα..σκοπος ειναι να ρυθμισεις (???) τον οργανισμο να μην αντιδρα ασχημα... απο τοτε εχω αλλαξει αρκετα τον τροπο σκεψης σε σχεση με τα φαρμακα που μας πασαρουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis19

Νεοφερμένος

Ο giannis19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Και εγω εχω μια χρονια ρινοεπιφεφυκιτιδα,και το καλοκαιρι ειμαι παντα με αντισταμινικα ,πονοκεφαλους και τα λοιπα.Εχω ακουσει ως λυση την ομοιοπαθητικη,ξερει κανεις τιποτα για αυτο?αξιζει ή ειναι γιατροσοφια και ετσι?αλλη μεθοδος θεραπειας υπαρχει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top