Πωλητές

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πήγα στα μαγαζιά σήμερα και τσαντίστηκα για πολλοστή φορά. Σε ένα από τα ψιλοακριβά μαγαζιά (you know, minimal διακοσμημένα, ψαγμένες βιτρίνες) μπήκα με όρεξη να δω αν είναι τόσο καλό όσο ακούγεται, αλλά μέσα σε 3' είχα βγει μέσα στην τσαντίλα. Ο λόγος ο κλασσικός: με το που άνοιξα την πόρτα, 3 πωλήτες πέσαν πάνω μου ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ, κοίταζα τα ρούχα και ένας ήταν πάνω από το κεφάλι μου, κάτι που με νευριάζει, αποσυντονίζει και αγχώνει πολύ.

Ύστερα από λίγο σε ένα μαγαζί πιο φτηνό, αλλά καλό και με λίγο κόσμο, η πωλήτρια με ρώτησε ευγενικά αν θέλω βοήθεια, είπα "όχι, αν θελήσω θα σας πω", δεν με ενόχλησε καθόλου, και φυσικά αναλώθηκα στο αγαπημένο που δοκίμασμα ρούχων μέχρι να δω ποιό μου άρεσε περισσότερο.

Εσάς σας ενοχλεί κάτι συγκεκριμένο στους πωλητές; Θεωρείτε πως μπορούν να βλάψουν την επιχείρηση; Σας έχει τύχει να μην πάρετε κάτι που σας άρεσε πολύ επειδή σας την έσπασε το στυλάκι των πωλητών/ΠΩΛΗΤΡΙΩΝ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Απειρες φορές τα πέρνω άλλα επιδή τυγχάνει να δούλεψα σε εργοδότη που με υποχρέωνε να το κάνω και εγώ, παράτησα την δουλειά μου αφού τσακώθηκα και έμαθα να προσέχω ποιοι είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν και ποιοι το κάνουν επιδή το γουστάρουν.

Πολλοι εργοδότες ζητάνε αυτό που σου κάνουν οι κοπέλες, πές τους- θα ρωτήσω άν χρειαστώ κάτι και παραμέρισε τες με τρόπο, άν συνεχείσουν συμαίνει ότι κάποιος τους βάζει οπότε φύγε για να ρίξεις τον τυχών τζήρο που θα άφηνες στον καταστηματάρχη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αν σε ενοχλουν μπορεις να τους ζητησεις να σε αφησουν να.. κοιταξεις μονη σου. Πολλοι απο τους εργοδοτες, "εκπαιδευουν" ετσι το προσωπικο τους γιατι ετσι απλα λειτουργουν τετοιου ειδους επιχειρησεις. Οφειλουν να "ειναι εκει" σε περιπτωση που χρειαστεις κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Απειρες φορές τα πέρνω άλλα επιδή τυγχάνει να δούλεψα σε εργοδότη που με υποχρέωνε να το κάνω και εγώ, παράτησα την δουλειά μου αφού τσακώθηκα και έμαθα να προσέχω ποιοι είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν και ποιοι το κάνουν επιδή το γουστάρουν.

Πολλοι εργοδότες ζητάνε αυτό που σου κάνουν οι κοπέλες, πές τους- θα ρωτήσω άν χρειαστώ κάτι και παραμέρισε τες με τρόπο, άν συνεχείσουν συμαίνει ότι κάποιος τους βάζει οπότε φύγε για να ρίξεις τον τυχών τζήρο που θα άφηνες στον καταστηματάρχη:)

ξερω ποιος χα χα :clapup::clapup::P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Αν σε ενοχλουν μπορεις να τους ζητησεις να σε αφησουν να.. κοιταξεις μονη σου. Πολλοι απο τους εργοδοτες, "εκπαιδευουν" ετσι το προσωπικο τους γιατι ετσι απλα λειτουργουν τετοιου ειδους επιχειρησεις. Οφειλουν να "ειναι εκει" σε περιπτωση που χρειαστεις κατι.

ποντάρουν στην ντροπή αυτού που θα μπεί καμάρι μου, εμάς μας έβαζε ο τότε να μην πώ, να στεκόμαστε 1 βήμα πίσω απο τον πελάτη και άν δεν το κάναμε τσατιζόταν, μας έλεγε ο πελάτης θα κοιτάξω και μας έβαζε εκει να είμαστε απο πίσω του, όταν δεν έπερνε τίποτα απο την τσατίλα του(λογικό) μας έβαζε τις φωνές ότι δεν κάνουμε καλή δουλειά:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
under....

eχει τύχει να πω σε πωλήτριες σε μαγαζί... "ξέρετε αν θέλω να σας κλέψω θα σας το πω δεν χρειάζεται να με ζαλίζετε!" καθώς επίσης και να γελάσω στα μούτρα τύπισσας πιο παλιά που νόμιζε ότι με ... παρακολουθούσε με επιτυχία και να της το πω ότι γίνεται γελοία, αλλά σε πιο μικρή ηλικία περισσότερο γιατί καταλαβαίνω ότι τους βάζουν...

τώρα άμα τα πάρω αυτό που κάνω συνήθως όταν τα έχω πάρει είναι να απαντάω (ήρεμα): "λίγη περισσότερη ηρεμία όταν προσπαθώ να ψωνίσω για αυτό λέω να πάω κάπου αλλού" και να φεύγω...

Οπότε νομίζω σου απαντάω... Ναι έχω αφήσει ρούχο γιατί με τσάντισαν οι πωλήτριες και ναι με.,.. συγχίζουν αισχρά αυτές που λες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
εμενα μου το εκανε μια φορα αυτο μια πωλητρια.


πολυ απλα της ειπα γεια σου κοπελια - παω διπλα να ψωνισω που δεν θα μου τα κανουν ΝΑΑΑΑΑΑΑΑ

ειμαι καφρος το ξερω αλλα ετσι ειμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αν σε ενοχλουν μπορεις να τους ζητησεις να σε αφησουν να.. κοιταξεις μονη σου. Πολλοι απο τους εργοδοτες, "εκπαιδευουν" ετσι το προσωπικο τους γιατι ετσι απλα λειτουργουν τετοιου ειδους επιχειρησεις. Οφειλουν να "ειναι εκει" σε περιπτωση που χρειαστεις κατι.

Ετσι ειναι και να σου πω οτι δεν το "εκπαιδευουν" το προσωπικο αγαπητο μου διαολακι.
Του επιβαλουν αυτην την συμπαριφορα και αυτο το "κυρ' ελεησον" πανω στον πελατη.
Δηλαδη του λενε οτι με το που θα μπει ο πελατης και θα αρχισει να ριχνει ματιες να πανε απο πανω του και να αρχισουν να τον ευλογουν ασχετα με το τι θα πει αυτος.(δουλευε και μια πρωην κοπελα μου και μου το ειχε πει.)
Φυσικα τα μπινελικια στο τελος τα τρωνε οι πωλητες.
Το σωστο ειναι να σε ρωτησουν Μ Ι Α φορα εαν χρειαζεσαι κατι κι αν απαντησεις οχι, να σου πουν οτι "ενταξει,αν με χρειαστειται θα ειμαι "εδω".
Που παει στο διαστημα,μαγαζι ειναι οχι σταδιο.Διπλα σου θα ειναι θεωρητικα.
Παντως το να σου ζητησουν εστω μια φορα εαν χρειαζεσαι κατι δειχνει εξυπηρετηση κι οχι τιποτα αλλο.Απλως τους απαντας ευγενικα πως οχι.
Στην Ιταλια παντα ετσι γινεται εκτος απο κατι πολυ μεγαλα μαγαζια οπου δεν σε ρωτανε γιατι κυριο μελημα τους ειναι να προλαβουν να σημαζεψουν τον πανικο που γινεται απο δοκιμες κτλ κτλ.
Με λιγα λογια καταληγω στο οτι οι υπευθυνοι "δειχνουν" την γραμμη δρασης στους υπαλληλους.
Και στο τελος παντα αυτοι τα ακουνε.
Οι πωλητες-υπαλληλοι φταινε μονο αν δεν ειναι ευγενικοι,εχουν μουτρα, ειναι αγελαστοι κτλ κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
εμενα μου το εκανε μια φορα αυτο μια πωλητρια.


πολυ απλα της ειπα γεια σου κοπελια - παω διπλα να ψωνισω που δεν θα μου τα κανουν ΝΑΑΑΑΑΑΑΑ

ειμαι καφρος το ξερω αλλα ετσι ειμαι


:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
εγω παλι οταν μπαινω στα μαγαζια με ρουχα θα ρωτησω την πωλητρια αν εχουν κατι σαν αυτο που ψαχνω και αν ναι να μου δειξει...δεν θελω να χανω το χρονο μου ψαχνοντας ολο το μαγαζι για να βρω κατι που μπορει να μη πλησιαζει καν αυτο που θελω.:worry:
επισης τα μαγαζια τυπου ζαρα κλπ δεν τα μπορω με τπτ... ειδικα αυτη η ακαταστασια που επικρατει:confused: οι καημενες οι πωλητριες δεν προλαβαινουν να εξυπηρετησουν τον κοσμο...που τις χανεις που τις βρισκεις να προσπαθουν να συμμαζεψουν τα ασυμμαζευτα που αφηνει ο κοσμος στο διαβα του.:confused: εγω παντως οταν τυχει να παω στο ζαρα τα αφηνω διπλωμενα μετα αυτα που βλεπω οχι ετσι οπως τα πετανε και οποιον παρει ο χαρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
δε μου 'χει τύχει μέχρι στιγμής πωλητής/τρια κολλημένη στη πλάτη μου όταν ψωνίζω...ένα "ευχαριστώ, μια ματιά ρίχνω" τις ξαποστέλνει...

ακριβώς το ίδιο και στα μαγαζιά στην αμερική (που τα'χω και πρόσφατα). Και γυρίσαμε αρκετά, μπορώ να πω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
εγω παλι οταν μπαινω στα μαγαζια με ρουχα θα ρωτησω την πωλητρια αν εχουν κατι σαν αυτο που ψαχνω και αν ναι να μου δειξει...δεν θελω να χανω το χρονο μου ψαχνοντας ολο το μαγαζι για να βρω κατι που μπορει να μη πλησιαζει καν αυτο που θελω.:worry:
Κι εγω ετσι κανω τις περισσοτερες των περισσοτερων φορες!;) :D

επισης τα μαγαζια τυπου ζαρα κλπ δεν τα μπορω με τπτ... ειδικα αυτη η ακαταστασια που επικρατει:confused: οι καημενες οι πωλητριες δεν προλαβαινουν να εξυπηρετησουν τον κοσμο...που τις χανεις που τις βρισκεις να προσπαθουν να συμμαζεψουν τα ασυμμαζευτα που αφηνει ο κοσμος στο διαβα του.:confused: εγω παντως οταν τυχει να παω στο ζαρα τα αφηνω διπλωμενα μετα αυτα που βλεπω οχι ετσι οπως τα πετανε και οποιον παρει ο χαρος.

:upside: :thumbsup:
Συμφωνω απολυτα κι εδω.(Να κανοιασουμε να παμε για ψωνια εμεις ε!:D )
Περαν του οτι οι πωλητηριες ειναι σε κατασταση πανικου εκει μεσα, δεν μπορω να ψαχνω ρουχα τα οποια θα βρισκονται σε στιβα πανω σε εναν παγκο.
Δεν ξερω, αλλα βιδωνομαι,μπερδευομαι,ξενερωνω και τα παραταω!
Θελω να ειναι κρεμασμενο ή στο ραφι να το βγαλω,να το δω και να το ξαναβαλω στην θεση του.
Ειδικα το κακο του Zara στην ελλαδα ειναι αστα να πανε.Αλλα τι φταινε και οι πωλητες οταν μπαινει ο καθενας εκει μεσα και τα κανει "μπο@#ΡΡ#"?
Αντιθετα στον Zara στο Bari ειναι πολυ καλυτερη κατασταση.Καμια σχεση βασικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Βρε παιδιά, εγώ μερικές φορές που έχω μιλήσει άσχημα στους πωλητές μου έχει χαλάσει όλο το κέφι, οπότε ΚΑΙ ΠΑΛΙ δεν ψωνίζω κάτι. Το καλύτερό μου είναι να πηγαίνω στο Mall ή σε μαγαζιά μεγάλου μεγέθους που δεν σου δίνει κανείς σημασία αν δεν ρωτήσεις. Όσο μου αρέσει να μου δίνουν σημασία με συγκεκριμένες περιστάσεις, έτσι σε άλλες θα ήθελα να είμαι αόρατη, να μην μου μιλάει κανείς. Και το shopping είναι το Νο 1 της λίστας.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Κι εγω ετσι κανω τις περισσοτερες των περισσοτερων φορες!;) :D



:upside: :thumbsup:
Συμφωνω απολυτα κι εδω.(Να κανοιασουμε να παμε για ψωνια εμεις ε!:D )
Περαν του οτι οι πωλητηριες ειναι σε κατασταση πανικου εκει μεσα, δεν μπορω να ψαχνω ρουχα τα οποια θα βρισκονται σε στιβα πανω σε εναν παγκο.
Δεν ξερω, αλλα βιδωνομαι,μπερδευομαι,ξενερωνω και τα παραταω!
Θελω να ειναι κρεμασμενο ή στο ραφι να το βγαλω,να το δω και να το ξαναβαλω στην θεση του.
Ειδικα το κακο του Zara στην ελλαδα ειναι αστα να πανε.Αλλα τι φταινε και οι πωλητες οταν μπαινει ο καθενας εκει μεσα και τα κανει "μπο@#ΡΡ#"?
Αντιθετα στον Zara στο Bari ειναι πολυ καλυτερη κατασταση.Καμια σχεση βασικα.

ναι ναι να παμε για ψωνια παρεα:clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
δεν πιστευα οτι θα ειναι κι αλλος σαν εμενα στο θεμα "ψωνια".:P :P ακριβως ετσι ειμαι κι εγω μαριο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Περαν του οτι οι πωλητηριες ειναι σε κατασταση πανικου εκει μεσα, δεν μπορω να ψαχνω ρουχα τα οποια θα βρισκονται σε στιβα πανω σε εναν παγκο.
Δεν ξερω, αλλα βιδωνομαι,μπερδευομαι,ξενερωνω και τα παραταω!
Θελω να ειναι κρεμασμενο ή στο ραφι να το βγαλω,να το δω και να το ξαναβαλω στην θεση του.
Ειδικα το κακο του Zara στην ελλαδα ειναι αστα να πανε.Αλλα τι φταινε και οι πωλητες οταν μπαινει ο καθενας εκει μεσα και τα κανει "μπο@#ΡΡ#"?

Πριν καμια βδομαδα εζησα το αδιανοητο στο ζαρα.. Μπηκα ως συνηθως με ακουστικα κτλ να χαζεψω.. Και ηρθε πωλητρια να με ρωτησει αν ψαχνω κατι συγκεκριμενο να βοηθησει! (!!!!!!!!!!!!!!!)
Τι στο καλο, τους αλλαζουν πολιτικη ? :P
Γενικα κι εμενα μ'εκνευριζει να με παιρνουν στο κατοπι, αλλα περισσοτερο με εκνευριζουν αλλες συμπεριφορες των πωλητων!(πχ βγαινεις με αθλητικα για ψωνια? σε κοιτανε λες και εχεις να πλυθεις κανα μηνα.. η τα ηλιθια βλεμματα σε χαζοκυριλε μαγαζια, που οι πωλητριες νομιζουν οτι τους ανηκει το καταστημα..η αγενεις πωλητες..η αηδιαστικα γλυφτες? ατιμη φαρα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Πριν καμια βδομαδα εζησα το αδιανοητο στο ζαρα.. Μπηκα ως συνηθως με ακουστικα κτλ να χαζεψω.. Και ηρθε πωλητρια να με ρωτησει αν ψαχνω κατι συγκεκριμενο να βοηθησει! (!!!!!!!!!!!!!!!)
Τι στο καλο, τους αλλαζουν πολιτικη ? :P
Γενικα κι εμενα μ'εκνευριζει να με παιρνουν στο κατοπι, αλλα περισσοτερο με εκνευριζουν αλλες συμπεριφορες των πωλητων!(πχ βγαινεις με αθλητικα για ψωνια? σε κοιτανε λες και εχεις να πλυθεις κανα μηνα.. η τα ηλιθια βλεμματα σε χαζοκυριλε μαγαζια, που οι πωλητριες νομιζουν οτι τους ανηκει το καταστημα..η αγενεις πωλητες..η αηδιαστικα γλυφτες? ατιμη φαρα!)

μηπως πηγες σε ωρα που δεν ειχε καθολου κοσμο στο ζαρα καλη μου;:P
γιατι συνηθως στο ζαρα επικρατει ενας πανικος οποτε δεν ασχολουνται καν οι πωλητριες με τον κοσμο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ναι, τρεις κι ο κουκος ημασταν, αλλα ηταν η πρωτη φορα που ενιωσα λες και μπηκα σε "κανονικο" μαγαζι τοσα χρονια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Ναι, τρεις κι ο κουκος ημασταν, αλλα ηταν η πρωτη φορα που ενιωσα λες και μπηκα σε "κανονικο" μαγαζι τοσα χρονια!

συμβαινουν κι αυτα καμια φορα....ακομη και στο ζαρα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Πριν καμια βδομαδα εζησα το αδιανοητο στο ζαρα.. Μπηκα ως συνηθως με ακουστικα κτλ να χαζεψω.. Και ηρθε πωλητρια να με ρωτησει αν ψαχνω κατι συγκεκριμενο να βοηθησει! (!!!!!!!!!!!!!!!)
Τι στο καλο, τους αλλαζουν πολιτικη ? :P
xaxa!!Το εζησες κι αυτο!!!!!!:upside: :upside:
Εμενα στα Zara....μπαααααα!Τιποτες...δεν μου εχει συμβει αυτο.Συνηθως τις βλεπω να παλευουν με τους μπογους ρουχα που μαζευονται...
Κοιτα να δεις ομως!Αν πας και δεν ειναι κανεις, εχεουμε τα δικα σου.
Εαν πας και εχει κοσμο νομιζεις οτι εισαι σε "μπουτικ παζαρ" και κολυμπας στα πεταμενα απο εδω κι απο εκει, ρουχα.:fool:
Εγω στην Ελλαδα τις περισσοτερες φορες που εχω μπει στον Zara Ελλαδα βλεπω 10 κομματια κρεμασμενα και 100 στιβαγμενα και δεν μπορω...
Την αλλη φορα εψαχνα ενα πουλοβερακι στο ργιο της στιβας και τελικα κατεληξα να κρατω ενα φανταστικο στραπλες μπλουζακι μαυρο με στρασακια...:confused: :bounce: :look:
Καταπληκτικο,δεν λεω αλλα μου ηταν στενο....:P :upside:
Γενικα κι εμενα μ'εκνευριζει να με παιρνουν στο κατοπι, αλλα περισσοτερο με εκνευριζουν αλλες συμπεριφορες των πωλητων!(πχ βγαινεις με αθλητικα για ψωνια? σε κοιτανε λες και εχεις να πλυθεις κανα μηνα.. η τα ηλιθια βλεμματα σε χαζοκυριλε μαγαζια, που οι πωλητριες νομιζουν οτι τους ανηκει το καταστημα..η αγενεις πωλητες..η αηδιαστικα γλυφτες? ατιμη φαρα!)
Αυτο αστο...ειναι μεγαλο σπασιμο.Και το κακο ειναι οτι την εχουν δει ετσι και κατι μαγαζια που νομιζουν οτι ειναι "G.Armani Exclusive".:|
Σιγα ρε θειο.Που νομιζεις οτι μπηκα?Μααζι με ρουα ειναι, οτι το μεγαρο μουσικης.:whistle:
Αλλα 1000 φορες να ειναι γλυφτες οι πωλητες ή υπερβολικα ευγενικοι,απο το να ειναι μουτρωμενοι,ξυνισμενοι και αγενεις...
ΞΕΡΩ οτι ειναι πολυ πιθανο να τους σπανε τα ναυρα οι ιδιοκτητες.Το ξερω και το δεχομαι!
Εγω ομως σε τι φταιω?

Παντως παιδια αυτο που ξερω -γενικα- ειναι οτι αν τους απαντησεις χαμογελαστα οτι ριχνεις μια ματια ή γενικα εισαι κι εσυ λιγο ευθυμος,πολλες φορες μονο και μονο γι'αυτο σε αφηνουν στην ησυχια σου και γενικα δεν ενοχλουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αλλα 1000 φορες να ειναι γλυφτες οι πωλητες ή υπερβολικα ευγενικοι,απο το να ειναι μουτρωμενοι,ξυνισμενοι και αγενεις...
ΞΕΡΩ οτι ειναι πολυ πιθανο να τους σπανε τα ναυρα οι ιδιοκτητες.Το ξερω και το δεχομαι!
Εγω ομως σε τι φταιω?

Οχι οχι οχι, οι γλυφτες ειναι το χειροτεροτερο ειδος ολων των εποχων!
"ΠΩΣ ΣΟΥ ΠΑΕΙ ΑΥΤΟΟΟΟΟ ΤΕΛΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ"
"Εμ, νομιζω οτι φαινεται περιεργο, θα δοκιμασω και αυτο και θα δω"
(βγαινεις μετα την επομενη δοκιμη..)
"ΜΟΥΡΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΡΛΙΑ!! Το προηγουμενο να σου πω την αληθεια δε σου πηγαινε καθολου!"

Ειδικα οταν σε ενοχλει ετσι κι αλλιως η παρουσια της πωλητριας, εκεινη την κρισιμη στιγμη που αποφασιζεις αν τελικα η μπλουζα κρυβει τιποτα η σε κανει χειροτερα τετοια σχολια ειναι αφορητα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top