Streetpanthers - Ακτιβισμός και οι μορφές του...

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
σιγα τα ωα ρε φουνες, το ξεραμε αυτο.

αυτα τα αυτοκολλητα με το γαιδαρο λεω... εκτος απο το οτι τους κανεις ρομπα τους κατοχους των τουτου και μηχανων, παιδευονται καθολου να τα ξεκολλησουν?? :P


btw στο videaki ο τυπας μουγκα ε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
εεεε ε λογικά, οσο να ναι... θα έχει λίγο ταλαιπωρια να το ξεκολλήσεις... αλλά και να μην έχει, την δουλειά του θα την έχει κάνει! :P

ps. Να σας πω... Δεν ειμαι απο τους ανθρώπους που θα πάω στην Αττική για μπάνιο... αλλά δεν με αφήνει αδιάφορο το γεγονός οτι πολλοί συμπολίτες μου το θεωρούν αναγκαίο να δροσιστούν λιγάκι τους ζεστούς μήνες... ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ καθόλου να πρέπει να πληρώνουν χρυσή μια βουτιά για να πλουτίζουν κάποια λαμόγια... τι γνώμη έχετε ? λέτε να στειλουμε κανα μαζικο e-mail στον ΕΟΤ και το υπουργείο πολιτισμού?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
πολυ επαναστατης μας βγηκες εσυ ρε. με τα δελφινια τι εγινε τελικα??

και μενα μου τη σπαει... αλλα δεν παω να πληρωσω... παω λιγο πιο κει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
ξερεις τι γίνεται... ? Νιώθω οτι είναι κάτι που με ενοχλεί, το θεωρώ άδικο και μπορώ να κάνω κάτι και να το προσέξουν... θα τους μπω στην μύτη. Μονος ομως δεν μπορώ. Νομίζω οτι εκει έξω υπάρχει αρκετός κόσμος που νιώθει το ίδιο... Δεν θέλω την αντίδρασή μου να την εκμεταλλευτεί κάποιος άλλος και στο τέλος να συζητάμε για τις κουκουλες ακόμη μια φορά... Μπορούμε κι αλλιώς...

Είναι πολλά αυτά που με ενοχλούν, μπορώ να ασχοληθώ μαζί τους σιγά-σιγά...

ps. Οκ... και πριν απο μερικά χρόνια κάποιοι συμπολίτες μας έλεγαν... "Ελα μωρε, μια παραλία έκλεισαν, πάμε στην δίπλα... " και αυτή τη στιγμή σχεδόν οι περισσότερες παραλίες τις αττικής είναι με συνδρομή και μάλιστα αρκετά μεγάλη!!!


ps2. Τωρα που το λες το έχω αμελήσει το θεμα με τα δελφίνια... θα το ψαξω αυριο και θα σας πω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
απλα ειναι οτι οι περισσοτεροι βαριουνται να κουνηθουν...
οπως και εγω,νομιζω....δεν κανω κατι απο μονη μου αλλα αμα το βρω στημενο, το υποστηριζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πιστέυω ότι θα κάνει κάτι, όταν ο μπεμπάκιας δεί χάρτινο άυτοκόλητο στο χρωμα του, όταν όλοι μας το κάνουμε συνέχεια και χωρίς να σταματημό ναι, του κερατά κάποια στιγμή θα το κόψουν έστω κάποιοι, πάντος εγώ γουστάρω να το βάλω στο μπλόγκ και να βάλω μλουζάκια και να κολήσω αμα λάχει, προκειμένου να κάνουμε έστω 1% και αυτό καλό είναι, εγώ δεν έχω πρόβλημα, συμφωνώ και συγχέρω αυτά τα παιδιά.

Πώς μπορώ να το βάλω στο μπλόγκ μου;, μπορώ να ζητήσω άδεια για το λογότυπο; πώς θα γίνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
μπορεις απλά να βάλεις ενα λινκ ή να βάλεις μικρό το αυτοκόλλητο με ενα λινκ στο site... σιγά την άδεια, ισα ισα που θέλουν να διαδοθεί η ιδέα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
τι λε ρε μανια!!! αδεια λεει!
(btw εκεινο τον καφε που λεγαμε... :P...?)

βαλε κει ενα λινκ πιδι μ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
μπορεις απλά να βάλεις ενα λινκ ή να βάλεις μικρό το αυτοκόλλητο με ενα λινκ στο site... σιγά την άδεια, ισα ισα που θέλουν να διαδοθεί η ιδέα!

δεν θέλω να κάνω κάτι χωρίς να το ξέρουν, τι να κάνω είμαι απο τους ελάχιστούς έλληνες που σέβομαι τους ανθρώπους και τα προσωπικά δεδομένα τι να κάνω;, άν είναι έτσι θα βάλω μετα την μια του μήνα γιατί τώρα δεν θέλω κανένα άλλο δημοσίευμα ή ανανέωση έχω αφιερώσει το μπλόγκ μέχρι την πρώτη του Ιούνι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
φουνες, αυτο που λες για παραλιες, εχει ηδη γινει και σημερα ειναι δημοσιευμενο στο μετροραμα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαμόγελο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημοσιογράφος. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Όλη η ιδεολογία των street panthers ουσιαστικά δεν ενθαρρύνει ένα είδος αυτοδικίας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Όλη η ιδεολογία των street panthers ουσιαστικά δεν ενθαρρύνει ένα είδος αυτοδικίας;

όχι απαρέτητα, δεν σκοτώνεις κανέναν απλά προσπαθεις να κάνεις τα μικρά και καθημερινά πράγματα καλύτερα, άλλο κάτι βαρή άλλα αυτό αφορά όλους μας και περισσότερο ανθρώπους με κινητικά προβλήματα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
εγω θα συμφωνήσω με το Χριστινάκι... ναι, κατα κάποιο τρόπο ενθαρρύνει ενα είδος αυτοδικίας... είναι ομως μια μορφή αντίδρασης απέναντι σε συνθήκες που δημιουργούνται απο ανθρώπους που δεν σκέφτονται και προπάντων δεν σέβονται τους συνανθρώπους τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Για μένα αυτοδικία θα ήταν να του σπάς κανένα καθρέφτη. Το αυτοκόλλητο είναι ένας χιουμοριστικός τρόπος για να πεις στον οδηγό "Μεγάλε, είσαι λάθος!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
από τη στιγμή που το αυτοκόλλητο είναι η "ποινή" ενός "εγκλήματος" που "κρίθηκε από απλό ιδιώτη" ναι είναι αυτοδικία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
από τη στιγμή που το αυτοκόλλητο είναι η "ποινή" ενός "εγκλήματος" που "κρίθηκε από απλό ιδιώτη" ναι είναι αυτοδικία :)

Μα δεν είναι ποινή..:hmm:

Μακάρι να μου κολλούσαν και εμένα οι αστυνομικοί αυτοκόλλητα για το δίπλωμα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Είναι ποινή εντός εισαγωγικών.... είναι η τιμωρία που δίνει ένας απλός πολίτης σε έναν άλλον
Η αυτοδικία δεν σημαίνει κάνω ζημιά...
Εξώδικη προστασία ή Αυτοδικία: Χαρακτηρίζεται η δια ιδίων δυνάμεων του θιγομένου προστασία του δικαιώματός του. Σήμερα η αυτοδύναμος αυτή προστασία αποδοκιμάζεται από το σύγχρονο δίκαιο ως προσβάλλουσα τις δικαστικές Αρχές ευνομούμενων Πολιτειών (Χωρών). Πέραν όμως του γενικού κανόνα αυτού υπάρχουν περιπτώσεις που η "αυτοδικία" συγχωρείται π.χ. η αυτοδικία ως άμυνα ή ως ικανοποίηση δικαιώματος.

πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εάν αντί να του κολλήσεις αυτόκόλλητο τον πιάσεις και του πεις: "ρε φίλε, τι παρκάρισμα είναι αυτό που έκανες? Είσαι γαϊδούρι?" το θεωρείς αυτό αυτοδικία?
Εγώ αυτή την κίνηση έτσι την βλέπω, σαν έναν άτυπο διάλογο με κάποιον που δεν μπορείς να έχεις διάλογο έτσι κι αλλιώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο Ισι...
αν ίσχυε αυτό που λες, δεν θα μιλάγαμε για αυτοκόλλητα στο τζάμι αλλά θα μπορούσε να είναι κι ένα σημείωμα στον καθαριστήρα του παρμπριζ

Η ουσία του αυτοκόλλητου είναι ότι είναι "τιμωρία"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Ναι, αλλά είναι δικαιολογημένη γιατί όπως είπες ΚΕ "Πέραν όμως του γενικού κανόνα αυτού υπάρχουν περιπτώσεις που η "αυτοδικία" συγχωρείται π.χ. η αυτοδικία ως άμυνα ή ως ικανοποίηση δικαιώματος." :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top