Διαφωνίες μέσα στη σχέση

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
γεια σας παιδια. τι κανετε? να σας ρωτησω κατι? θεωρειτε φυσιολογικο μεσα σε μια φρεσκια σχεση να υπαρχουν διαφωνιες? πιστευετε οτι οταν η σχεση ειναι φρεσκια ο ενας μαθαινει τον αλλον ακομα και οι διαφωνιες αυτες προκυπτουν ακριβως απο το οτι δεν ξερεις ακριβως τι εννοει ο αλλος οταν λεει κατι, μπορει εσυ να το παιρνεις διαφορετικα και γενικα να το αντιλαμβανεσαι λαθος? ειμαι 5 μηνες με το φιλο μου και μερικες φορες προκυπτουν προβληματακια απο συμπεριφορες δικες μου η δικες του χωρις μεσα στη σχεση να υπαρχουν σοβαρα προβληματα. ειναι φυσιολογικο? σε γενικες γραμμες περναω τελεια απλα μερικες φορες υπαρχουν διαφωνιες του στυλ ειπες αυτο και καταλαβα αυτο ενω εγω το ειπα με αλλο τροπο.δενξερω εγω ειμαι και ευαισθητη και στενοχωριεμαι με κατι τετοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
δε θα κάτσω να μακρηγορήσω

θα στο πω πολύ φιδωλά!

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑΙ!!! ΑΛΙΜΟΝΟ ΑΝ ΟΧΙ!!

;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
εμένα να μου το θυμηθείτε: σε αυτή τη πρώτη σχέση της φύλις συμμετέχει όλο το στέκι:P:P

ναι, διαφωνίες υπάρχουν. ακόμα και στα ζευγάρια που είναι μαζί πολλά χρόνια. απλά με τον καιρό τον μαθαίνεις τον άλλο και οι διαφωνίες λήγουν χωρίς σπαραγμούς και κλάμματα των πρώτων ημερών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
εμένα να μου το θυμηθείτε: σε αυτή τη πρώτη σχέση της φύλις συμμετέχει όλο το στέκι:P:P

ναι, διαφωνίες υπάρχουν. ακόμα και στα ζευγάρια που είναι μαζί πολλά χρόνια. απλά με τον καιρό τον μαθαίνεις τον άλλο και οι διαφωνίες λήγουν χωρίς σπαραγμούς και κλάμματα των πρώτων ημερών.

η ντου με καλυψε απολυτα!!!:) :) :) αλοιμονο αν δεν υπηρχαν διαφωνιες μεσα στο ζευγαρι...θα ειμασταν ιδιοι σε ολα:confused:
απλα οι διαφωνιες ειναι καλα να λυνονται με οσο το δυνατον καλυτερο τροπο αντιμετωπισης;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εμείς πάντως ακόμα δεν έχουμε διαφωνήσει. Εννοείται θα ενημερώσω πάραυτα αν προκύψει! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
βασικά χωρίς διαφωνία το σκηνικό γίνεται πολύ βαρετό
γενικότερα οι διαφωνίες είναι το αλατοπίπερο χοχοχο

nice :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Οχι ποτε..το θεωρω αδιανοητο να καβγαδιζει το ζευγαρι..

:boxing::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Σκέψου τα θετικά.. κάνεις πιο παθιασμένο σαικς μετά! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
τι θα πει σαικς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
τι θα πει σαικς;

Είναι αυτό το υγρό που βάζουμε για να ξεβαφτούμε μωρέ.. :D

σεξ καλε νιντζακι...:confused: :confused: δεν το ξερεις το αθλημα;:P :D :D :D :D

Μ' αρέσει που απαντάς σοβαρά εσύ.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Πως στο καλο καταφερνετε και σαικσιζεστε μετα ακομα να το καταλαβω!
Εχεις τσαντιλες, ο αλλος στην εχει σπασει, θες να του κανεις τη μουρη κρεας, που βρισκετε την ορεξη πια, ωω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Είναι αυτό το υγρό που βάζουμε για να ξεβαφτούμε μωρέ.. :D



Μ' αρέσει που απαντάς σοβαρά εσύ.. :P

:hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
γεια σας παιδια. τι κανετε? να σας ρωτησω κατι? θεωρειτε φυσιολογικο μεσα σε μια φρεσκια σχεση να υπαρχουν διαφωνιες? πιστευετε οτι οταν η σχεση ειναι φρεσκια ο ενας μαθαινει τον αλλον ακομα και οι διαφωνιες αυτες προκυπτουν ακριβως απο το οτι δεν ξερεις ακριβως τι εννοει ο αλλος οταν λεει κατι, μπορει εσυ να το παιρνεις διαφορετικα και γενικα να το αντιλαμβανεσαι λαθος? ειμαι 5 μηνες με το φιλο μου και μερικες φορες προκυπτουν προβληματακια απο συμπεριφορες δικες μου η δικες του χωρις μεσα στη σχεση να υπαρχουν σοβαρα προβληματα. ειναι φυσιολογικο? σε γενικες γραμμες περναω τελεια απλα μερικες φορες υπαρχουν διαφωνιες του στυλ ειπες αυτο και καταλαβα αυτο ενω εγω το ειπα με αλλο τροπο.δενξερω εγω ειμαι και ευαισθητη και στενοχωριεμαι με κατι τετοια.
Έχω την αίσθηση ότι μιλάς για δύο διαφορετικά πράγματα. Διαφωνώ στην περίπτωση που συζητάω κάτι και έχω εγώ μία άποψη α' και εσύ μία άποψη β' αλλά διαφωνώ επίσης ότι εγώ πάω γυμναστήριο για να γυμναστώ και εσύ λες ότι πάω να κάνω γνωριμίες. (χο χο χο τι παράδειγμα έφερα)

Τι θέλω να πω.. Το πρώτο είδος διαφωνίας για μένα υποδηλώνει υγεία σε μία σχέση και μία άψογη επικοινωνία. Συνήθως οδηγεί σε διάλογο και σε μία πολύ καλή συζήτηση. Σπάνια "ανεβαίνουν" τα αίματα αλλά ακόμα και όταν συμβεί σύντομα βρίσκεται η λύση.

Το δεύτερο ειδος για μένα υποδηλώνει έλλειψη επικοινωνίας, διαφορετικό τρόπο σκέψης και δύο ανθρώπους που είναι πάρα πολύ δύσκολο να τα βρουν ουσιαστικά στο μέλλον μεταξύ τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πως στο καλο καταφερνετε και σαικσιζεστε μετα ακομα να το καταλαβω!
Εχεις τσαντιλες, ο αλλος στην εχει σπασει, θες να του κανεις τη μουρη κρεας, που βρισκετε την ορεξη πια, ωω!

Ετσι ηταν ο πρωην μου. Δεν το κατάλαβα ποτέ. Την μούρη κρέας μια χαρά του την κάνεις και πάνω στο σαικς άλλωστε! ;):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gsova

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 782 μηνύματα.
Ετσι ηταν ο πρωην μου. Δεν το κατάλαβα ποτέ. Την μούρη κρέας μια χαρά του την κάνεις και πάνω στο σαικς άλλωστε! ;):D

πάς σπίτι... λές έλα μωρή να μαλώσουμε... έρχεται η άλλη με το τσόκαρο ανα χείρας και της λές: "γδύσου και φόρα μόνο τα τσόκαρα" :thumbsup:

(τσόκαρο, έ τσόκαρο) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
πάς σπίτι... λές έλα μωρή να μαλώσουμε... έρχεται η άλλη με το τσόκαρο ανα χείρας και της λές: "γδύσου και φόρα μόνο τα τσόκαρα" :thumbsup:

(τσόκαρο, έ τσόκαρο) :P

Πως με πιαν'ς!! :P:P
(πάει η οθόνη, έφτυσα τον καφέ επάνω!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Πως στο καλο καταφερνετε και σαικσιζεστε μετα ακομα να το καταλαβω!
Εχεις τσαντιλες, ο αλλος στην εχει σπασει, θες να του κανεις τη μουρη κρεας, που βρισκετε την ορεξη πια, ωω!

Ουυυυυυυυυυυφφφφφφ!!!!!!!!!Ανακουφιζολ των 500mg εισαι!:D
Ειπα κι εγω...μονο εγω εκεινη την ωρα ειμαι ετσι?:|
Πεστα ντε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
πάς σπίτι... λές έλα μωρή να μαλώσουμε... έρχεται η άλλη με το τσόκαρο ανα χείρας και της λές: "γδύσου και φόρα μόνο τα τσόκαρα" :thumbsup:

(τσόκαρο, έ τσόκαρο) :P
:rofl: :rofl:


μικρη...........ετοιμασου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top