[Πρωταπριλιάτικο] Venture life: Νέα επιχειρηματική μας δραστηριότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους,

Πριν καιρό, εγώ, ο Παναγιώτης (Johnny Cash), η Δήμητρα (Isiliel) και ο Κωστής (Great Chaos) είχαμε μια πρωτότυπη επιχειρηματική ιδέα, οπότε αναζητήσαμε ξένους και έλληνες επενδυτές. Πολλοί από αυτούς λάτρεψαν την ιδέα μας και συμφώνησαν να μας χρηματοδοτήσουν με ιδιαίτερα ευνοϊκούς όρους, οπότε πριν έναν περίπου χρόνο ξεκίνησαν οι διαδικασίες για τη σύσταση της εταιρείας και των εγκαταστάσεων που χρειάζεται και πριν 2 μήνες ολοκληρώθηκαν οπότε ξεκίνησε η πιλοτική λειτουργία της εταιρείας με τους πρώτους πελάτες. Από σήμερα ανέβηκε και μια πρώτη έκδοση του website της οπότε σύντομα θα στείλουμε και τα πρώτα δελτία τύπου σε ελληνικά και ξένα ΜΜΕ. Ωστόσο, θέλαμε και οι 4, να είστε εσείς οι πρώτοι που θα το μάθετε (εξαιρουμένων φυσικά των πελατών και συνεργατών μας). Οπότε... κυρίες και κύριοι, σας παρουσιάζω τη Venture life! :)

Venture life: Επενδύουμε στο μέλλον των παιδιών σας

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Τι να πω, οτι θα έφτανε η στιγμή να το δω κι αυτό στη ζωή μου και μάλιστα από ανθρώπους που γνωρίζω και σέβομαι δεν το περίμενα. Συγνώμη βρε παιδιά, με όλο το σεβασμό, τι ανώμαλη ιδέα είναι αυτή; Έχω δει χορηγούς για να ανοίξεις εταιρεία, για το ποδόσφαιρο, για ταινίες, για εκθέσεις, χορηγό για παιδί όμως; Είναι σωστό να εκμεταλλευόμαστε τη θέληση κάποιου να γίνει γονιός και να γινόμαστε χορηγοί του; Δηλαδή σαν να λέμε οτι για να γίνεις γονιός το μόνο που χρειάζεται είναι το χρήμα; Και ποια θα είναι η ψυχολογία αυτού του παιδιού που θα ξέρει οτι κάποιος άγνωστος έχει επενδυσει πάνω του και περιμένει από αυτό να βγάλει χρήματα; Ειλικρινά θα ήθελα να ξέρω από πού πήρατε άδεια για να δημιουργήσετε αυτήν την εταιρεία. Έχουν γίνει έρευνες; Υπάρχει κόσμος που ενδιαφέρεται για αυτό που προσφέρετε; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αντε και του χρονου! Με επισε η φοτο του κτιριου... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Και αλλο πρωταπριλιατικο αστειο;):P??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Και μένα για αστείο μου κάνει -.-
Είναι σαν τις ταινίες να πούμε, που έπαιρναν παιδιά και τα εκπαίδευαν ξέρω γω για να κυριαρχήσουν στον κόσμο.:pfff:
Πετυχημένο όμως, μπράβο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Κρόνε μακάρι να είναι πλάκα. :| Αν πάλι δεν είναι, η σύλληψη είναι αρρωστημένη. Αδυνατώ να καταλάβω πώς μπορείτε να κάνετε τέτοια πράγματα βρε παιδιά. Έχω χάσει πάσα ιδέα. Η Himela με έχει καλύψει πλήρως στα υπόλοιπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Όταν πρωτοάνοιξα τον υπολογιστή και το είδα κόντεψαν να μου χυθούν τα μάτια έξω... Το "'έχαψα" που λένε...

Με τις πρώτες γουλίες καφέ το έπιασα... Αντε και του χρόνου θα φροντίσω πρώτα να πιώ καφέ και μετά να ανοίξω τον υπολογιστή...

Μπράβο παιδιά, καλοδουλεμένη χωρίς καμιά τσαπατσουλιά... Επιστρατεύθηκαν και οι γνώσεις της Web Developer...

Καλή Πρωταπριλιά!!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τι να πω, οτι θα έφτανε η στιγμή να το δω κι αυτό στη ζωή μου και μάλιστα από ανθρώπους που γνωρίζω και σέβομαι δεν το περίμενα. Συγνώμη βρε παιδιά, με όλο το σεβασμό, τι ανώμαλη ιδέα είναι αυτή; Έχω δει χορηγούς για να ανοίξεις εταιρεία, για το ποδόσφαιρο, για ταινίες, για εκθέσεις, χορηγό για παιδί όμως; Είναι σωστό να εκμεταλλευόμαστε τη θέληση κάποιου να γίνει γονιός και να γινόμαστε χορηγοί του; Δηλαδή σαν να λέμε οτι για να γίνεις γονιός το μόνο που χρειάζεται είναι το χρήμα; Και ποια θα είναι η ψυχολογία αυτού του παιδιού που θα ξέρει οτι κάποιος άγνωστος έχει επενδυσει πάνω του και περιμένει από αυτό να βγάλει χρήματα; Ειλικρινά θα ήθελα να ξέρω από πού πήρατε άδεια για να δημιουργήσετε αυτήν την εταιρεία. Έχουν γίνει έρευνες; Υπάρχει κόσμος που ενδιαφέρεται για αυτό που προσφέρετε; :hmm:

Βεβαίως και υπάρχει κόσμος που όχι απλά ενδιαφέρεται, αλλά είναι πάρα πολύ χαρούμενοι που θα καταφέρουν να κάνουν παιδί. Και lets face it, μπορεί το χρήμα να μην είναι το μόνο που χρειάζεται κάποιος για να γίνει γονιός, αλλά είναι σίγουρα ένας απαραίτητος παράγων που δεν μπορεί να αγνοηθεί. Όσο για την ψυχολογία του παιδιού, μια χαρά αφού θα ξέρει ότι αν δεν έκαναν αυτό οι γονείς του, δεν θα υπήρχε καν ή θα ήταν αμόρφωτο με μπροστά του τη λαμπρή καριέρα του σερβιτόρου (αφού η μόρφωση χρειάζεται χρήμα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Βεβαίως και υπάρχει κόσμος που όχι απλά ενδιαφέρεται, αλλά είναι πάρα πολύ χαρούμενοι που θα καταφέρουν να κάνουν παιδί. Και lets face it, μπορεί το χρήμα να μην είναι το μόνο που χρειάζεται κάποιος για να γίνει γονιός, αλλά είναι σίγουρα ένας απαραίτητος παράγων που δεν μπορεί να αγνοηθεί. Όσο για την ψυχολογία του παιδιού, μια χαρά αφού θα ξέρει ότι αν δεν έκαναν αυτό οι γονείς του, δεν θα υπήρχε καν ή θα ήταν αμόρφωτο με μπροστά του τη λαμπρή καριέρα του σερβιτόρου (αφού η μόρφωση χρειάζεται χρήμα).

Ένας παράγοντας που δεν μπορεί να αγνοηθεί είναι οτι οι γονείς πρέπει να επιλέξουν να φέρουν στον κόσμο ένα παιδί για να του προσφέρουν πράγματα και γνώσεις κι όχι για να τους χορηγούν άλλοι να το μεγαλώσουν και να ξέρει το παιδί οτι οι γονείς του δεν μπήκαν καν στον κόπο να πληρώσουν για τη μόρφωση που λες. Εμένα θα μου φαινόταν πολύ άσχημο να το ξέρω αυτο για τους γονείς μου. Θα προτιμούσα χίλιες φορές να γίνω σερβιτόρα. Μα καλά, προωθείτε την ιδέα οτι μπορεί ο καθένας να συνεχίζει τη ζωούλα του και να του μεγαλώνουν άλλοι το παιδί; Αυτό είναι καθαρά ανευθυνότητα! Το αντίθετο θα έπρεπε να προωθούμε στους νέους. Έχω τσαντιστεί πάρα πολύ με όλο αυτό. Οκ είπαμε, να είμαστε προοδευτικοί, η κοινωνία εξελίσσεται κλπ αλλά όχι κι έτσι!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Έχουμε ξεφύγειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι:P
Καλό πρωταπριλιάτικο πάντως!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ένας παράγοντας που δεν μπορεί να αγνοηθεί είναι οτι οι γονείς πρέπει να επιλέξουν να φέρουν στον κόσμο ένα παιδί για να του προσφέρουν πράγματα και γνώσεις κι όχι για να τους χορηγούν άλλοι να το μεγαλώσουν και να ξέρει το παιδί οτι οι γονείς του δεν μπήκαν καν στον κόπο να πληρώσουν για τη μόρφωση που λες. Εμένα θα μου φαινόταν πολύ άσχημο να το ξέρω αυτο για τους γονείς μου. Θα προτιμούσα χίλιες φορές να γίνω σερβιτόρα. Μα καλά, προωθείτε την ιδέα οτι μπορεί ο καθένας να συνεχίζει τη ζωούλα του και να του μεγαλώνουν άλλοι το παιδί; Αυτό είναι καθαρά ανευθυνότητα! Το αντίθετο θα έπρεπε να προωθούμε στους νέους. Έχω τσαντιστεί πάρα πολύ με όλο αυτό. Οκ είπαμε, να είμαστε προοδευτικοί, η κοινωνία εξελίσσεται κλπ αλλά όχι κι έτσι!:mad:
Δεν του μεγαλώνουν άλλοι το παιδί, πάλι θα έχουν επαφή με αυτό. Βέβαια δεν μπορούμε να αφήσουμε κάτι τόσο σοβαρό όσο η διαπαιδαγώγηση του παιδιού αποκλειστικά στον κάθε αμόρφωτο γονέα. Δες γύρω σου ποιά είναι τα αποτελέσματα αν το κάνουμε αυτό.
Ενώ η VentureLife® φροντίζει ώστε το παιδί σου να είναι πολύ καλύτερο απ'ότι θα μπορούσες ποτέ να ελπίσεις, όχι μόνο οικονομικά αλλά και πνευματικά. Γιατί πώς να το κάνουμε, οι περισσότεροι πέρα από τα χρήματα, δεν είναι άξιοι να μεγαλώσουν παιδί μόνοι τους και θα το γεμίσουν ψυχολογικά προβλήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Παιδια εχω παθει σοκ!! Και ομως δεν προκειται για πρωταπριλιατικο αστειο... Εστειλα e-mail για να δω τι παιζει, το επαιξα υποψηφιος πατερας και μου στειλανε αυτο:

Καλησπέρα κ.Παπαστεργίου,

Ευχαριστούμε για την εκδήλωση ενδιαφέροντος σας και την εμπιστοσύνη σας στη Venture life.

Για να προχωρήσουμε, παρακαλώ στείλτε μας είτε με email είτε ταχυδρομικά:
- Φωτοτυπία ταυτότητας και των 2 γονέων
- Βιογραφικό (CV) και για τους 2 γονείς
- Ένα σύντομο κείμενο με τους λόγους για τους οποίους θέλετε να κάνετε παιδί

Επίσης πείτε μας ένα τηλέφωνο επικοινωνίας, ώστε να κανονίσουμε τη συνάντηση στην οποία θα κάνουμε το τεστ για να διαπιστωθεί αν το γονιδίωμα σας και της συντρόφου σας πληροί τις προϋποθέσεις για να ενταχθεί στο πρόγραμμα χρηματοδότησης μας.

Με τιμή,
Δήμητρα Παπαγεωργίου
Υπεύθυνη εξυπηρέτησης πελατών VentureLife Α.Ε.

Λετε να το εχουν πραγματοποιησει τοσο καλα?? Δεν ξερω τι να πω πλεον... Σκετη φρικη!!

Nτροπη σας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Παιδια εχω παθει σοκ!! Και ομως δεν προκειται για πρωταπριλιατικο αστειο... Εστειλα e-mail για να δω τι παιζει, το επαιξα υποψηφιος πατερας και μου στειλανε αυτο:

Καλησπέρα κ.Παπαστεργίου,

Ευχαριστούμε για την εκδήλωση ενδιαφέροντος σας και την εμπιστοσύνη σας στη Venture life.

Για να προχωρήσουμε, παρακαλώ στείλτε μας είτε με email είτε ταχυδρομικά:
- Φωτοτυπία ταυτότητας και των 2 γονέων
- Βιογραφικό (CV) και για τους 2 γονείς
- Ένα σύντομο κείμενο με τους λόγους για τους οποίους θέλετε να κάνετε παιδί

Επίσης πείτε μας ένα τηλέφωνο επικοινωνίας, ώστε να κανονίσουμε τη συνάντηση στην οποία θα κάνουμε το τεστ για να διαπιστωθεί αν το γονιδίωμα σας και της συντρόφου σας πληροί τις προϋποθέσεις για να ενταχθεί στο πρόγραμμα χρηματοδότησης μας.

Με τιμή,
Δήμητρα Παπαγεωργίου
Υπεύθυνη εξυπηρέτησης πελατών VentureLife Α.Ε.

Λετε να το εχουν πραγματοποιησει τοσο καλα?? Δεν ξερω τι να πω πλεον... Σκετη φρικη!!

Nτροπη σας!!

Κι επειδή πήρες απάντηση στο e-mail σημαίνει οτι υπάρχει η Venture life A.E???;) Nope!!

Ή μήπως είσαι κι εσύ στο κόλπο?? Ε? Ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Σε τοσο δυσκολους καιρους που διανυουμε νομιζω πως ειναι μια πολυ καλη κινηση και πρεπει να νιωθουμε περηφανοι σαν Ελληνες που αν και ειμαστε παντα τελευταιοι για πρωτη φορα πρωτοπορουμε.

Ευγε παιδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
...
Ευγε παιδια!

Χιμέλα μου, μπορεί να έχεις εύλογους ηθικούς ενδοιασμούς, αλλά από επιχειρηματική άποψη θα συμφωνούσα μάλλον με τον teo, αν το παρόν θέμα δεν ανοιγόταν πρωταπριλιάτικά:redface:!

ΥΓ: Πολύ καλή και πειστική η σχετική ιστοσελίδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lautreamont

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lautreamont αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Σημείωση: Η εταιρεία υπόκειται στο δίκαιο των Νήσων Τουφαλού (Tuvalu) και λειτουργεί με βάση την εκεί ισχύουσα νομοθεσία. Αρμόδια για την επίλυση τυχόν διαφορών, ορίζονται τα δικαστήρια της Φονγκαφάλε.


Η Φονγκαφάλε είναι η μοναδική πόλη και πρωτεύουσα του Τουβαλού.
Βρίσκεται στη νοτιοδυτική πλευρά της ατόλης Φουναφούτι.
Απαρτίζεται από 30 κοραλλιογενή νησιά, τα οποία σχηματίζουν μια λιμνοθάλασσα.
Οι πιο πολλοί από τους κατοίκους ζουν σε σπίτια με στέγες που είναι φτιαγμένες από άχυρο.
Κύρια ασχολία των κατοίκων είναι η αλιεία και η γεωργία.
Ειδικότερα καλλιεργούνται μπανάνες, κοκκοφοίνικες και άλλα τροπικά φρούτα.

:worry:


Δάχτυλος χάους?

Βρε σαρδανάπαλε τρελκόφσκι*, αυτή η ενθουσιώδης διάχυση
στο αγελαίο,
η καλλιέργεια της ζηλοτυπικής ιδέας θυμίζει σμυρνέϊκα ποιήματα
του Apollinaire αν προσθέσεις ερείπια στο μέγεθος της μύτης σου (:redface:)
η κατασυκοφάντηση του δικαίου των παραδείσιων νήσων για κολασμένους σκοπούς
ψαρώματος της μάζας με περισσή αναισχυντία (:eek:),
το διεστραμμένο κι αδρανοποιημένο οχυρό της νόησής σας με παραπέμπει
στο διαφημιστικό με σλόγκαν 4 για όλους και όλοι για 4, δε βάζατε ακόμα έναν (εμένα?:redface:)
να μοιράζαμε κι από ένα δάχτυλο στον καθένα? :D


..κι άμα θέλω να λύσω τις διαφορές μου θα τρέχω στα φαρφαλονήσια,
να βρω το δίκιο μου?
Θα κρατάω και μια μπανάνα να με αναγνωρίσουν οι τουβαλοταξιτζήδες,
στη καταχνιά του πεπρωμένου που με σπρώχνει να απομονωθώ αγκαλιά
με τα κοράλια :(



* If you cut off my head, what would I say...
Me and my head, or me and my body?
What right has my head to call itself me?



Ο Γάμος μου περνούσε κρίση,
η γυναίκα μου γκρίνιαζε που δεν θέλω παιδί.
Της εξηγούσα ότι χρήματα δεν υπάρχουν αλλά …ξέρετε τώρα τις γυναίκες.
Το πρόβλημα λύθηκε όταν έμαθα για την VentureLife
και το καλύτερο είναι ότι έχω πλέον και τις φοροαπαλλαγές του γονέα.
—Γιώργος Σταυρουλάκης, 38 ετών, Λογιστής


Γιωργάκη? :worry::worry::worry:
:P


υγ. "Το Όνειρον, μήπως τυχόν δεν είναι παρα η Πραγματικότης εν εμβρύω;..." Μιχαήλ Μητσάκης
Και μην κλέβετε το όνομα από τις αντλίες βεντούρι. :mad:
Για να μη πάω τώρα να κάνω δικό μου site με το διαστροφικό κι εμπορικό e-densteki.org
(γιατί είμαι όργιο της φύσης, η ψευδαίσθηση μιας λύσης, το καρούμπαλο της κρίσης) :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Το αρχικό στάδιο είναι πραγματοποίηση γενετικών εξετάσεων στους υποψήφιους επιδοτούμενους γονείς, έτσι ώστε να διαπιστωθεί το γενετικό δυναμικό του μελλοντικού παιδιού, προκειμένου να διασφαλιστεί η βιωσιμότητα και αποδοτικότητα μιας τόσο διορατικής επένδυσης στο μέλλον. Ωστόσο, η εταιρεία θεωρεί τους συμβαλλόμενους γονείς υπεύθυνους για την ποιότητα του γενετικού υλικού το οποίο παρέχουν στην εταιρεία. Σε περίπτωση γενετικής ανωμαλίας, η εταιρεία μπορεί να απαιτήσει αποζημίωση για διαφυγόντα κέρδη.

Nice try,αλλά είστε επιχειρηματίες.
1)Ποτέ δε θα παίζατε το κεφάλι σας με μια μοντέρνα έκδοση ναζιστικών θεωριών στην κοινωνία.Κρίνω ιδιοφυές δείγμα σαρκασμού το ότι ποντάρατε,ενώ (τουλάχιστον κάποιοι) από εσάς είστε δεξιοί,στο να δείξετε στοιχεία extreme δεξιάς,ώστε να γίνετε πιστευτοί.Αλλά είπαμε,ήταν πολύ έξυπνο για να είναι αληθινό.
2)Ακόμη και σοβαρή να ήταν η ιδέα,δε θα εγκρινόταν ποτέ από κανέναν φορέα λόγω του quote που έκανα,αλλά και για του ότι θα αναγκάζονταν να πληρώσει κι ο απόγονος.
3)Ολόκληρες εγκαταστάσεις τόσο καιρό δεν τις είχε δει κανείς;
4)Excuse me,αλλά από πότε οι stekiτες έχουν την τιμή να βλέπουν πρώτοι τα επιχειρηματικά σας ανοίγματα,και μάλιστα μέρα πρωταπριλιάς; :P
5)Η Himela δεν παίζει να μην είναι στο κόλπο. :P
6)Για τον foreverfreak τι να πεις.Φαινομενικά αγγελουδι,αλλά σου λέει κάτσε να τους πω και για το mai που έφτιαξαν,μη και δεν το δουν.
7)Καλά ο teol20 γνωστή μουσίτσα.

Η βιολογική ιδέα ήταν έμπνευση του Great_Chaos,έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,140 μηνύματα.
Εχω μενει αφωνη...:eek::eek::eek:...δεν θελω να κρινω τους ιδρυτες της εταιριας...το θεωρω ομως εφιαλτικο..μακαρι να ειναι πλακα,αλλα δυστυχως δεν το πιστευω..διοτι θα το ξεραμε και εμεις....και κατι τετοιο δεν συμβαινει..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ποτέ δε θα παίζατε το κεφάλι σας με μια μοντέρνα έκδοση ναζιστικών θεωριών στην κοινωνία.Κρίνω ιδιοφυές δείγμα σαρκασμού το ότι ποντάρατε,ενώ (τουλάχιστον κάποιοι) από εσάς είστε δεξιοί,στο να δείξετε στοιχεία extreme δεξιάς,ώστε να γίνετε πιστευτό;
Ποία extreme δεξιά αγαπητέ μου; Μην τρελαθούμε ... Έτσι λειτουργεί ο κόσμος! Πως μπορεί μια νοοτροπία που είναι αποδεκτή να είναι extreme; Π.χ. είναι κοινό μυστικό ότι η αμερικάνικη κυβέρνηση αποφασίζει με παρόμοια δεδομένα με πόσο και ποία σχολεία και πανεπιστήμια θα επιχορηγήσει.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
- Βιογραφικό (CV) και για τους 2 γονείς
- Ένα σύντομο κείμενο με τους λόγους για τους οποίους θέλετε να κάνετε παιδί

Επίσης πείτε μας ένα τηλέφωνο επικοινωνίας, ώστε να κανονίσουμε τη συνάντηση στην οποία θα κάνουμε το τεστ για να διαπιστωθεί αν το γονιδίωμα σας και της συντρόφου σας πληροί τις προϋποθέσεις για να ενταχθεί στο πρόγραμμα χρηματοδότησης μας.
Απορίες:
1. Βιογραφικό γιατί; Θα τους βρείτε δουλειά;
2. Φυσικά και θέλουν τα παιδιά για να ασελγούν πάνω τους. Μα άκου απορίες!

Γονιδίωμα;
Συνεργάζεστε και με γιατρούς, υποθέτω.
Ποιες είναι τέλος πάντων αυτές οι προϋποθέσεις;

Καλό μήνα και σε εσάς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top