Βγήκε το ξύλο απ' τον παράδεισο;

Σας έδερναν οι γονείς σας μικροί για να σας συνετίσουν;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 7)
  • Είμαι γεννημένος στα 60s - 70s και ΝΑΙ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Είμαι γεννημένος στα 60s - 70s και ΟΧΙ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Είμαι γεννημένος στα 80s και ΝΑΙ

    Ψήφοι: 1 14.3%
  • Είμαι γεννημένος στα 80s και ΟΧΙ

    Ψήφοι: 1 14.3%
  • Είμαι γεννημένος στα 90s και ΝΑΙ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Είμαι γεννημένος στα 90s και ΟΧΙ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Είμαι γεννημένος στα 00s και ΝΑΙ

    Ψήφοι: 2 28.6%
  • Είμαι γεννημένος στα 00s και ΟΧΙ

    Ψήφοι: 2 28.6%
  • Είμαι γεννημένος στα 10s και ΝΑΙ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Είμαι γεννημένος στα 10s και ΟΧΙ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν ξέρω/ Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 1 14.3%

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ούτε εγώ έχω παιδιά άλλα πιστέυω ότι δεν πρέπει να χρυπάς το παιδί, λένε όι πρέπει να το εξαγωράσεις ή να του δίξεις το σωστό,τώρα για καμια κολιά χρηάζετε να πώ την αλήθεια άλλα ώς εκεί, ο γαμπρός μου άν τοίχει να ξεφύγει το χέρι και αντί κολιά πάει χεριά και πονέσουν τα ανήψεια μου με πιάνουν τα κλάματα, δεν μπορώ να τα βλέπω.

Η μάνα μου τα βρήκε μπαστούνια με τα αδέρφια μου και μένα άλλα ποτέ δεν σήκωσε χέρι επάνω μας(μόνο μια φορά μου έχωσε την μούρη στην φακή που ήταν μπροστά μου άλλα καλά μου έκανε) ενώ ο πατέρας μου δεν χτυπούσε άλλα άν τσατιζόταν μας σήκωνε πάνω απο το πέτο και μας βαρούσε σε τοίχους, κατα τα άλλα δεν ήταν καθόλου βίαιος. Βγήκαμε καλά παιδιά, δεν χρειαστήκαμε πολλύ ξύλο για να στώσουμε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν ασκήθηκε ΠΟΤΕ πάνω μου ούτε βία, ούτε ίχνοσ βίας ούτε καν απειλή για βία ή καν υπονοούμενό της. Ήταν απλά ΕΚΤΟΣ, δε μας αφορούσε...
Το χειρότερο που έλαβα ποτέ, ήταν όταν ο μπαμπάς μου έκανε απλά ένα "πατ" στα χεράκια της αδερφής μου, αλλά αφού τον είχε φτάσει στο αμήν. Και δεν ξανάγινε ποτέ.

Το βρίσκω άκρως υποτιμητικό για τα παιδάκια και εκβιαστικό. Και ΚΑΘΟΛΟΥ παιδαγωγικό.

Δεν υπάρχει περίπτωση ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ να εφαρμόσω οποιαδήποτε βία ή τέτοια τιμωρία στα παιδιά μου, ούτε να επιτρέψω στο σύζυγο να το κάνει.

Δόξα τω Θεώ, υπάρχουν κι άλλοι τρόποι... που κάνουν και το παιδί πιο ψύχραιμο και λογικό.
Πχ όταν πήγαινα στη μαμά μου κλαίγοντας γοερά, με κοιτούσε ψύχραιμα, και έλεγε "μα δεν ακούω τι λες. Τι έγινε; Α, δεν καταλαβαίνω. Γύρνα στο δωμάτιό σου, ηρέμησε, κι αφού πάψεις να κάνεις σαν τρίχρονο (4 εγώ τότε :) ) έλα να μου εξηγήσεις."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
δεν με εχουν ασκησει βια αλλα ο πατερας μου τραβουσε το αυτι κ η μαμα μου με εβαζε τιμωρια να μην βγω εξω κ τα δυο με πειραζαν πολυ..

ειναι οπως τα μαθεις τα παιδια δεν χρειαζετε να τους ασκησεις βια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
τα παιδια μου εχουν τραβηξει τα παντα σε αυτην την μικρη τους ζωη απο την πρωην γυναικα μου. δεν θα το αναλυσω, αλλα ενα και μονο θα πω.

εαν δειρεις το παιδι, του τραβηξεις το μαλλι, το αυτι, η οτιδηποτε, θα τραβηξεις μεγαλο ζορι αργοτερα. STANDARD αυτο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
εαν δειρεις το παιδι, του τραβηξεις το μαλλι, το αυτι, η οτιδηποτε, θα τραβηξεις μεγαλο ζορι αργοτερα. STANDARD αυτο!!!



χαλαρά! εγώ κρατάω πολύ κακία στον μπαμπά μου που με είχε δείρει.. ενώ η μαμά μου που είναι πολύ καλή και ήρεμη πάντα τη λάτρευα

:( απαίσια χρόνια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
χαλαρά! εγώ κρατάω πολύ κακία στον μπαμπά μου που με είχε δείρει.. ενώ η μαμά μου που είναι πολύ καλή και ήρεμη πάντα τη λάτρευα

:( απαίσια χρόνια

δεν πρεπει να κραταμε κακια νιντζακι μου στους γονεις μας...:(
αυτα ηξεραν αυτα εκαναν...ετσι να το δεις....:console:
εσυ φροντισε να εισαι στα παιδια σου οπως θα ηθελες να ειναι σε σενα οι δικοι σου γονεις..σιγουρα θα γινεις πολυ καλος γονιος ετσι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Λίγο ξύλο χρειάζεται νομίζω.Όταν δεν καταλαβαίνεις με τα λόγια,θα καταλάβεις αλλιώς...:whistle: Ειδικά αν κάνεις κάτι κακό επανειλημμένα,θέλεις γερό ξύλο πιστεύω...για πιο ασήμαντα πράγματα,λέγοντας ξύλο μη φανταστείτε κλωτσομπουνίδια:P ,απλά να τραβάς το μαλλί και τέτοια...:hmm:
Δε θα κρατάει κακία ρε Hunter,ίσα ίσα καταλαβαίνει την-κακιά-πράξη του και στο μέλλον θα ευγνωμονεί τους γονείς του:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
δεν πρεπει να κραταμε κακια νιντζακι μου στους γονεις μας...:(
αυτα ηξεραν αυτα εκαναν...ετσι να το δεις....:console:
εσυ φροντισε να εισαι στα παιδια σου οπως θα ηθελες να ειναι σε σενα οι δικοι σου γονεις..σιγουρα θα γινεις πολυ καλος γονιος ετσι.:)

έχεις δίκιο βικούλα αλλά δε μπορώ να μη κρατάω κακία για τις σφαλιάρες και τις ξυλιές που έχω φάει
σκασίλα μου τι ήξεραν οι γονείς μου
σκασίλα μου
εμένα μόνο ο εαυτός μου με νοιάζει και ο ψυχολογικός και σωματικός πόνος που ένοιωσα σαν παιδάκι
αν μπορούσα να πάρω εκδίκηση θα το έκανα
δυστυχώς όμως δεν έχω τη δύναμη να το κάνω(άσχετα που είμαι νίντζα)
η μόνη εκδίκηση που θα πάρω είναι η εξής : το σεπτέμβριο φεύγω για πάντα από ελλάδα και μετά αντε γειά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
έχεις δίκιο βικούλα αλλά δε μπορώ να μη κρατάω κακία για τις σφαλιάρες και τις ξυλιές που έχω φάει
σκασίλα μου τι ήξεραν οι γονείς μου
σκασίλα μου
εμένα μόνο ο εαυτός μου με νοιάζει και ο ψυχολογικός και σωματικός πόνος που ένοιωσα σαν παιδάκι
αν μπορούσα να πάρω εκδίκηση θα το έκανα
δυστυχώς όμως δεν έχω τη δύναμη να το κάνω(άσχετα που είμαι νίντζα)
η μόνη εκδίκηση που θα πάρω είναι η εξής : το σεπτέμβριο φεύγω για πάντα από ελλάδα και μετά αντε γειά..

όλα εδώ πληρώνοντε νιτζάκι μου, αφτό να το ξέρεις, πιστέυω ότι όταν φέυγεις απλά δεν μπορείς να δείς με ποιο νόμισμα θα πληρώσουν όπως λές, μην στεναχωριέσε, όλα θα τα ξεχάσεις κάποια στιγμή, κάνε υπομονή όλα θα φύγουν κάποτε απο το μυαλό σου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
μακάρι :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
έχεις δίκιο βικούλα αλλά δε μπορώ να μη κρατάω κακία για τις σφαλιάρες και τις ξυλιές που έχω φάει
σκασίλα μου τι ήξεραν οι γονείς μου
σκασίλα μου
εμένα μόνο ο εαυτός μου με νοιάζει και ο ψυχολογικός και σωματικός πόνος που ένοιωσα σαν παιδάκι
αν μπορούσα να πάρω εκδίκηση θα το έκανα
δυστυχώς όμως δεν έχω τη δύναμη να το κάνω(άσχετα που είμαι νίντζα)
η μόνη εκδίκηση που θα πάρω είναι η εξής : το σεπτέμβριο φεύγω για πάντα από ελλάδα και μετά αντε γειά..

που θα πας καλε νιντζακι;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Κάποτε, (εγώ τότε ήμουν 6-7 χρονών) πήγαμε για πρώτη φορά camping με τους γονείς μου.
Δεν ήξεραν καν πως στήνεται η σκηνή κι εγώ απ' τη χαρά μου έτρεχα και χοροπηδούσα γύρω-γύρω και έκανα συνεχώς ερωτήσεις. "Μαμά γιατί αυτό?" "Μπαμπά γιατί αυτό?" ...Φανταστείτε να έχεις ταξιδέψει 4-5 ώρες και μετά μες τη ζέστη να προσπαθείς να στήσεις μια σκηνή από τις παλίες με τα 500 πασαλάκια και να έχεις τη μικρή ίσι με τις ερωτήσεις της.. :baby: :angelnot:
Τα πήρε ο μπαμπας και έβαλε τις φωνές. Και τι φωνές!! Τραντάχτηκε ο τόπος!... :'(
Η ίσι, τρόμαξε, βούρκωσε και ήταν έτοιμη να κλάψει...Και τότε ο μπαμπάς άρχισε....να γαυγίζει...

:P Ναι! :P

Με είχε δει που βούρκωσα και για να με κάνει να γελάσω άφησε τις φωνές και έπιασε το γάου-γάου... :D Αυτό έκανε καλό σε όλους μας. Πήραμε μια ανάσα, μου εξήγησε πόσο κουρασμένος ήταν κτλ κτλ και μετά μου ζήτησε να τον βοηθήσω (και καλά) με τη σκηνή. Και η ένταση εξαφανίστηκε! ...Αν με είχε δείρει αν μη τι άλλο δεν θα είχα αυτή την γλυκιά ανάμνηση να σας διηγηθώ... :)
Ακόμα το θυμάμαι και γελάω! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Ιαπωνία αφού είναι νίντζα λολ
Αλήθεια πού?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.

Το ξέρω ότι όλα θα ξεχαστούν, δεν έχω ζήσει την έντονη σωματική βία άλλα η ψυχηκή ξέρω ότι είναι χειρότερη, πονάς περισσότερο καιρό, καμια φορά ο πόνος μένει και για πολλύ περισσότερο απο όσο νομίζεις, όμως όλα είναι στο χέρι μας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
Κάποτε, (εγώ τότε ήμουν 6-7 χρονών) πήγαμε για πρώτη φορά camping με τους γονείς μου.
Δεν ήξεραν καν πως στήνεται η σκηνή κι εγώ απ' τη χαρά μου έτρεχα και χοροπηδούσα γύρω-γύρω και έκανα συνεχώς ερωτήσεις. "Μαμά γιατί αυτό?" "Μπαμπά γιατί αυτό?" ...Φανταστείτε να έχεις ταξιδέψει 4-5 ώρες και μετά μες τη ζέστη να προσπαθείς να στήσεις μια σκηνή από τις παλίες με τα 500 πασαλάκια και να έχεις τη μικρή ίσι με τις ερωτήσεις της.. :baby: :angelnot:
Τα πήρε ο μπαμπας και έβαλε τις φωνές. Και τι φωνές!! Τραντάχτηκε ο τόπος!... :'(
Η ίσι, τρόμαξε, βούρκωσε και ήταν έτοιμη να κλάψει...Και τότε ο μπαμπάς άρχισε....να γαυγίζει...

:P Ναι! :P

Με είχε δει που βούρκωσα και για να με κάνει να γελάσω άφησε τις φωνές και έπιασε το γάου-γάου... :D Αυτό έκανε καλό σε όλους μας. Πήραμε μια ανάσα, μου εξήγησε πόσο κουρασμένος ήταν κτλ κτλ και μετά μου ζήτησε να τον βοηθήσω (και καλά) με τη σκηνή. Και η ένταση εξαφανίστηκε! ...Αν με είχε δείρει αν μη τι άλλο δεν θα είχα αυτή την γλυκιά ανάμνηση να σας διηγηθώ... :)
Ακόμα το θυμάμαι και γελάω! :P



τελειο!!! μπραβο το μπαμπα αυτα ειναι :D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Αν με είχε δείρει αν μη τι άλλο δεν θα είχα αυτή την γλυκιά ανάμνηση να σας διηγηθώ... :)
Ακόμα το θυμάμαι και γελάω! :P
Άμα σε είχε δείρει για ένα τέτοιο θέμα θα ήταν λίιιγο(πολύ)υπερβολικό:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
θα πάω manchester 12 σεπτεμβρίου
δε ξέρω αν σας το είπα αλλά σας το λέω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
χαλαρά! εγώ κρατάω πολύ κακία στον μπαμπά μου που με είχε δείρει.. ενώ η μαμά μου που είναι πολύ καλή και ήρεμη πάντα τη λάτρευα

:( απαίσια χρόνια

:console:Πάει πέρασε τώρα πια και είσαι πλέον μια γλυκιά και έξυπνη δεσποσύνη-νίντζα έτοιμη να ανοίξει τα δικά της φτερά και να κερδίσει τη ζωή! :kissing:

τελειο!!! μπραβο το μπαμπα αυτα ειναι :D :D :D

Η μαμά όμως έριχνε τσύλο που πονούσε και η γιαγιά είχε βίτσα... :'(
Και λοιπόν? Με κλείδωνε η γιαγιά μέσα στην αυλή κι εγώ πηδούσα μια μάντρα 2 μέτρα ψηλή και έβγαινα έξω κι έλεγα μέσα μου: " Τι πειράζει που θα φάω λίγο ξύλο όταν γυρίσω, τώρα θα είμαι με τους φίλους μου"
Το ξύλο το συνηθίζεις και μαθαίνεις να το αντέχεις...Τη λογική εξήγηση όμως δε μπορείς να την παραβλέψεις! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
θα πάω manchester 12 σεπτεμβρίου
δε ξέρω αν σας το είπα αλλά σας το λέω..

για σπουδες θα πας εκει; η εχεις ετοιμη δουλεια;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
θα πάω manchester 12 σεπτεμβρίου
δε ξέρω αν σας το είπα αλλά σας το λέω..


Το νιντζακι ερχεται Αγγλιααααααααααα!!!!!!!!!!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top