Το νυφικό των ονείρων σας....

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Άλλο να έβλεπα 30χρονες γυναίκες να το συζητούν, να το καταλάβω. Αλλά 15 χρονών κορίτσια, αντί να έχουν όνειρα και φιλοδοξίες να ονειρεύονται να ντυθούν νυφούλες (ακόμη κι αν δεν το βλέπουν για σύντομα, το ονειρεύονται όμως), προσωπικά με θλίβει. Αν εσένα σου φαίνεται ευχάριστο, πάσο, αλλά εμένα θα εξακολουθεί να με θλίβει.

(και δεν είμαι από τους ανθρώπους που αρέσκονται να βάζουν όρια στο τι θα κάνουν οι έφηβοι και πότε για να νιώθουν οι ίδιοι πιο νέοι. Όσοι είναι καιρό εδώ θα θυμούνται και τις απόψεις μου για το θέμα του σεξ στην εφηβεία για παράδειγμα. Αλλά υποθέτω ο καθένας έχει τα προσωπικά του όρια, και αυτό εδώ ξεπερνάει τα δικά μου)

Μπορώ να σου πω ότι έχω πολλά όνειρα..και το ότι ονειρεύομαι νυφικά δεν τα επηρεάζει καθόλου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μπορώ να σου πω ότι έχω πολλά όνειρα..και το ότι ονειρεύομαι νυφικά δεν τα επηρεάζει καθόλου!
Το ελπίζω ολόψυχα. :) Και σου εύχομαι να τα πετύχεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
το βρίσκω πραγματικά θλιβερό, μετά από τόσους αγώνες των γυναικών να αντιμετωπίζονται ως ισότιμες και να μπορούν να σταθούν στα πόδια τους και να κάνουν καριέρα, τελικά να καταλήγουν να ονειρεύονται γάμους και νυφικά από τα 15. Και όχι τίποτα, τέτοιες γυναίκες *και* οι περισσότεροι άντρες τις βρίσκουν απωθητικές, πλέον έχουν ξυπνήσει και αυτοί και θέλουν και μια Α προσωπικότητα.

Το ένα αναιρεί το άλλο;Το μεταφράζω σε ανασφάλεια αυτό.


ΥΓ: Αν παντρευτεί η γυναίκα μικρότερη επειδή θέλει,θα παντρευτεί και τον άντρα μικρότερο.Δεν καταλαβαίνω λοιπόν πως θίγεται η ισοτιμία στο θέμα της καριέρας,όταν επιλέγεις να έχεις κοινή ζωή με κάποιον.Οι αλλαγές είναι αμοιβαίες.Και στην τελική η μαγκιά είναι να βρεις αυτόν/-η που δε θα σε εμποδίσει από το να πραγματοποιήσεις τα όνειρά σου,αλλά και θα σε εμπνεύσει να τα αλλάξεις,αν χρειαστεί.

ΥΓ2: Γυναίκες σε επικίνδυνη ηλικία που χτυπά το βιολογικό ρολόι,και δεν έχουν τίποτα εκτός από περγαμηνές στο χώρο της εργασίας,συμβαδίζοντας πλήρως με τις επιταγές της κοινωνίας (η οποία είναι εξίσου σκληρή με την παλαιότερη αλλά στο αντίθετο άκρο-ανασφάλεια; ) είναι ακόμη πιο θλιβερές υπάρξεις.Μέτρον άριστον.Η ευτυχία για τον καθένα ορίζεται διαφορετικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το ένα αναιρεί το άλλο;Το μεταφράζω σε ανασφάλεια αυτό.


ΥΓ: Αν παντρευτεί η γυναίκα μικρότερη επειδή θέλει,θα παντρευτεί και τον άντρα μικρότερο.Δεν καταλαβαίνω λοιπόν πως θίγεται η ισοτιμία στο θέμα της καριέρας,όταν επιλέγεις να έχεις κοινή ζωή με κάποιον.Οι αλλαγές είναι αμοιβαίες.Και στην τελική η μαγκιά είναι να βρεις αυτόν/-η που δε θα σε εμποδίσει από το να πραγματοποιήσεις τα όνειρά σου,αλλά και θα σε εμπνεύσει να τα αλλάξεις,αν χρειαστεί.

ΥΓ2: Γυναίκες σε επικίνδυνη ηλικία που χτυπά το βιολογικό ρολόι,και δεν έχουν τίποτα εκτός από περγαμηνές στο χώρο της εργασίας,συμβαδίζοντας πλήρως με τις επιταγές της κοινωνίας (η οποία είναι εξίσου σκληρή με την παλαιότερη αλλά στο αντίθετο άκρο-ανασφάλεια; ) είναι ακόμη πιο θλιβερές υπάρξεις.Μέτρον άριστον.Η ευτυχία για τον καθένα ορίζεται διαφορετικά.
Συμφωνώ (υπό συνθήκες) με όλα. Δεν είμαι άλλωστε κατά του γάμου σε μικρή ηλικία per se. Είμαι κατά στο να ονειρεύεσαι μόνο αυτό ή κυρίως αυτό εναποθέτοντας ουσιαστικά την ευτυχία σου σε έναν άλλο άνθρωπο και παραμελώντας την προσωπική σου ολοκλήρωση ως προσωπικότητα. Ο γάμος είναι κάτι που έρχεται να ενώσει 2 διαμορφωμένες προσωπικότητες (δεν εννοώ ηλικιακά, μπορεί και στα 16 να έχει κάποιος διαμορφωμένη προσωπικότητα), όχι να δώσει νόημα στη ζωή δύο κενών κατά τα άλλα ανθρώπων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Συμφωνώ (υπό συνθήκες) με όλα. Δεν είμαι άλλωστε κατά του γάμου σε μικρή ηλικία per se. Είμαι κατά στο να ονειρεύεσαι μόνο αυτό ή κυρίως αυτό εναποθέτοντας ουσιαστικά την ευτυχία σου σε έναν άλλο άνθρωπο και παραμελώντας την προσωπική σου ολοκλήρωση ως προσωπικότητα. Ο γάμος είναι κάτι που έρχεται να ενώσει 2 διαμορφωμένες προσωπικότητες (δεν εννοώ ηλικιακά, μπορεί και στα 16 να έχει κάποιος διαμορφωμένη προσωπικότητα), όχι να δώσει νόημα στη ζωή δύο κενών κατά τα άλλα ανθρώπων.

Κοίτα,μπορεί οι γονείς μου να παντρεύτηκαν σε πολύ μικρή ηλικία,αλλά αυτό είναι κάτι που δεν μπορεί να το κάνει ο καθένας.Ο γάμος νοσεί,όπως κι άλλοι θεσμοί,γιατί οι νέοι πλέον αποτυγχάνουν να παντρέψουν τις διαχρονικές αξίες με τις επιταγές της σύγχρονης κοινωνίας.Τι εννοώ:σύμφωνοι πως τουλάχιστον στα αστικά κέντρα προς το παρών,το πρότυπο οικογενείας του κουβαλιτή και της μαρίκας έχει καταργηθεί.Πλέον το ζευγάρι μοιράζεται και τα έσοδα του νοικοκυριού,και τις δουλειές(για παράδειγμα όταν έρχεται η κοπέλα μου στο σπίτι μας βολεύει να μαγειρεύω εγώ κι εκείνη να καθαρίζει,αν τα κάνουμε ανάποδα δε θέλω να ξέρω πως θα εξελιχθεί:P )Μέσα στις αλλαγές όμως, χάνονται κι ένα σωρό αξίες.Παιδιά μεγαλώνουν παρατημένα στους παιδικούς και δεν ξέρουν τι θα πει οικογένεια.Τα ζευγάρια πλέον δεν ξέρουν να παλεύουν.Με την παραμικρή δυσκολία αντί να μιλάνε,μιλάνε οι δικηγόροι τους.Διαζύγια στο έτσι.Τι παντρεύεσαι ρε φίλε αν δεν είναι ειδική η περίπτωση;Αλλά πως να είναι και ώριμοι οι νέοι σχετικά με το γάμο,όταν οι σύγχρονες επιταγές της εποχής τον προβάλλουν σαν κάτι το ετεροχρονιστικό,ή ακόμη χειρότερα,σαν κάτι που χωρίζει τα δυο φύλα όσον αφορά την ισοτιμία;Το point μου ειναι,πως δεν το βλέπω ούτε κακό,ούτε φαλλοκρατικό,μια γυναίκα να έχει ως στόχο έναν ιδανικό γάμο ανάμεσα στα άλλα,γιατί αν απαιτεί να είναι όλα ιδανικά,τότε δε θα παντρευτεί στο έτσι και δε θα χωρίσει επίσης στο έτσι,κάνοντας και δυο τρία παιδιά που δε θα φταίνε σε τίποτα,αλλά θα περιμένει μέχρι να βρει αυτό που η ίδια ψάχνει και την καλύπτει,δε νομίζεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Και όλα αυτά θα γίνουν αν το νυφικό είναι σούπερ;

Ορισμένοι άνθρωποι πρέπει να καταλάβουν ότι το 99.9% ενός γάμου ΔΕΝ είναι η τελετή. Και είναι παιδικό και ανώριμο να θες να φορτωθείς το 99.9% χωρίς να είσαι έτοιμος γι'αυτό επειδή θες αυτό το 0.01% που σου φαίνεται διασκεδαστικό.
Άσε που οι περισσότερες γυναίκες έχουν τέτοια πρεμούρα με την τελετή του γάμου απλά επειδή είναι μια μέρα κατά την οποία θα είναι στο προσκήνιο. Αγνοώντας όμως ότι υπάρχουν τόσοι άλλοι τρόποι να είναι στο προσκήνιο, και για πολύ περισσότερο από μία μέρα... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Και όλα αυτά θα γίνουν αν το νυφικό είναι σούπερ;

Ορισμένοι άνθρωποι πρέπει να καταλάβουν ότι το 99.9% ενός γάμου ΔΕΝ είναι η τελετή. Και είναι παιδικό και ανώριμο να θες να φορτωθείς το 99.9% χωρίς να είσαι έτοιμος γι'αυτό επειδή θες αυτό το 0.01% που σου φαίνεται διασκεδαστικό.
Άσε που οι περισσότερες γυναίκες έχουν τέτοια πρεμούρα με την τελετή του γάμου απλά επειδή είναι μια μέρα κατά την οποία θα είναι στο προσκήνιο. Αγνοώντας όμως ότι υπάρχουν τόσοι άλλοι τρόποι να είναι στο προσκήνιο, και για πολύ περισσότερο από μία μέρα... ;)

Αυτά εντάσσονται στο ότι ο γάμος νοσεί.Ο γάμος μπορεί να είναι και πολιτικός,η και με μια μπύρα στην παραλία,προφανώς.Η διαφωνία μου είναι στο ότι το να σκέφτεσαι από μικρή ηλικία το ποια θέλεις να είναι η κατάληξη σου,δε σε επηρεάζει αρνητικά απαραίτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μα το να ονειρεύεσαι νυφικά από μικρή ηλικία δεν είναι το πρόβλημα, είναι το σύμπτωμα, ούτως ή άλλως. Προφανώς δεν σε επηρεάζει αρνητικά αυτό καθεαυτό. Φοβάμαι όμως ότι στις περισσότερες περιπτώσεις, είναι ένδειξη για ένα αρκετά ευρύτερο πρόβλημα όσον αφορά την πορεία που έχει χαράξει κάποιος για τον εαυτό του. Άσε που πιστεύω ότι όταν ο γάμος γίνεται αυτοσκοπός, σχεδόν πάντα καταλήγει και ο ίδιος ο πολυπόθητος γάμος αποτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Lol, δηλαδή αν κάποιος ονειρεύεται ένα super πανάκριβο αυτοκίνητο τι θα του πούμε; :P
Cool, ένα ρούχο είναι που, λόγω της επίδειξης που έχει λάβει ο γάμος, θεωρείται τοπ ρούχο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ορισμένοι άνθρωποι πρέπει να καταλάβουν ότι το 99.9% ενός γάμου ΔΕΝ είναι η τελετή. Και είναι παιδικό και ανώριμο να θες να φορτωθείς το 99.9% χωρίς να είσαι έτοιμος γι'αυτό επειδή θες αυτό το 0.01% που σου φαίνεται διασκεδαστικό.
συμφωνω..

κοπελες που σκεφτονται ετσι,,και εχουν τετοιο κολλημα με την τελετη....ειναι καπως επικινδυνες για γαμο..:confused:

η εμμονη δεν ειναι ποτέ καλη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t@nia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
νομιζω οι μικρες κοπελες που ονειρευονται νυφικα και τελετες ειναι επηρεασμενες απο το περιβαλλον τους. δηλαδη απο μικρες το μονο που τους λενε στην οικογενεια τους ειναι να παντρευουνε και να κανουν παιδια λογικο ειναι να τους απασχολει ο γαμος και να ονειρευονται πριγκιπικα νυφικα για τον πριγκιπα τους.
ενταξει αυτο δεν συμβαινει παντα αλλα ειναι και αυτος ενας λογος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Πλέον το ζευγάρι μοιράζεται και τα έσοδα του νοικοκυριού,και τις δουλειές(για παράδειγμα όταν έρχεται η κοπέλα μου στο σπίτι μας βολεύει να μαγειρεύω εγώ κι εκείνη να καθαρίζει,αν τα κάνουμε ανάποδα δε θέλω να ξέρω πως θα εξελιχθεί:P )

εμενα ο φιλος μου, πολλες φορες και μαγειρευει και καθαριζει οποτε ερχεται σπιτι μου και μενουμε.:redface:
τον εχω στρωσει!:D:P

αλλα, πως καταληξαμε να λεμε για το ποιος κανει τις δουλειες στο σπιτι και για το αν τα ζευγαρια χωριζουν ή οχι πιο ευκολα απο παλια? για στο θεμα μας παρακαλω. :pfff:

το οτι αρεσουν σε καποιους τα νυφικα δε σημαινει πως καιγονται και να τα φορεσουν. οπως και εμενα μαρεσουν πολυ τα μωρουδιακα ρουχαλακια αλλα δεν καιγομαι ιδιαιτερα να τα φορεσω!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
196102_132487396823354_131403006931793_233284_5263942_n.jpg
189352_132487300156697_131403006931793_233277_5180810_n.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.


αγαπω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.


Κατι σε αυτο το στυλ, αλλα με καποιες μικρο-διαφορες τις οποιες αυτη τη στιγμη βαριεμαι να αναφερω...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εχμ

Σορυ αν σας τη χαλαω ρομαντικά μου πλάσματα....

Γιατί λευκό νυφικό;
Η νύφη στολισμένη σαν πριγκίπισσα μπαίνει στην Εκκλησία ντυμένη στα λευκά. Τουλάχιστον αυτό συμβαίνει στην πλειοψηφία των περιπτώσεων. Το λευκό χρώμα του φορέματος, συμβολίζει την αγνότητα της ψυχής και του σώματος της.

Από την πλευρά του, και ο άνδρας προσέρχεται για να προσφέρει την αγνότητα του στη σύζυγό του, ώστε να μεταβούν τη μέρα του γάμου τους και οι δύο, με την Χάρη του θεού και την ευλογία της Εκκλησίας, από το στάδιο της άσκησης της παρθενίας, στο στάδιο της άσκησης της αγάπης μέσα στο γάμο.


λολ, οσες μη παρθενες προτιμηστε un autre

like this peut-etre





Tres chic, though :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μαιντ αγαπη μου, φοραω σπανια το μαυρο χρωμα γενικοτερα, πολυ δε περισσοτερο να το επελεγα σε νυφικο!
Και αυτες τις φουσκες τι τις θες απο κατω?! :P
Τρε μπαναλ!!!! :P
Τρελλαρα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΆΝΝΑ_ΑΝΟΎΛΑ

Νεοφερμένος

Η ΆΝΝΑ_ΑΝΟΎΛΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Παλλήνη (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
κατ'αρχας εγω δεν ειμαι απο αυτες που ονειρευονται γαμους και διαφορα τετοια ειμαι μικρη ακομα :P αλλα τα νυφικα για καποιον ανεξηγητο λογο μου αρεσουν και συγκεκριμενα μ αρεσουν τα αντισυμβατικα,αυτα που για μενα θα εχουν ενα συγκεκριμενο συμβολισμο ..

ενα νυφικο που ειδα και μου αρεσε ηταν αυτο:



και αυτο:



επισης λιγο μου αρεσει αυτο:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top