Διαίσθηση

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Έχετε διαίσθηση; Πόση εμπιστοσύνη της δείχνετε αν έχετε; Περιμένετε να "αποδειχτούν" πρώτα κάποια πράγματα ή την υπολογίζετε πολύ ούτως ή άλλως;

:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
έχω βγει χαμένη μόνο τις φορές που δεν ακολούθησα στην διαίσθηση μου....

προσωπικά σέβομαι πάρα πολύ αυτή μου την αίσθηση... και την ακούω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Κάποιες φορές η διαίσθηση μου πέφτει ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ μέσα. [μετά αναρωτιέμαι μήπως έχω και μαντικές ικανότητες :worry: :clapup: ].
Σχεδόν πάντα περιμένω να αποδειχτούν και δε λέω τίποτα σε κανέναν. :)
Της έχω αρκετή εμπιστοσύνη.




-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Διαίσθηση υπάρχει απο δικής μου μεριάς άλλα πάντα έρχετε δέυτερη, είμαι άνθρωπος που σκέυτομαι λογικά, ότι άν είαι αυτό να τύχει λογικά πρέπει να γίνει αυτό, λειτουργώλογικά και μετά δίνω βάση στην διαίσθηση, άν και βγαίνει πολλές φορές σωστή την αποφέυγω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
καλό είναι να ακολουθείς τη διαίσθησή σου, αρκεί μετά να μην ακολουθεί το "στα 'λεγα εγώώώώώ..." και ΝΑΑΑ τα τσουρέκια:D:D

όλοι έχουμε διαίσθηση.
πείτε ναι..."ναιιιιιιιιιι........."
"σας τα 'λεγα εγώώώώώ":P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εχω κι απ' αυτη ποτε ποτε.
Αλλα επιλεγει ποτε θα εμφανιστει, πολλες φορες κανει την παπια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Oh yeah :P

Έχω δει στο όνειρο μου ολόκληρο σκηνικό που έχει συμβεί την επόμενη μέρα με κάθε λεπτομέρεια!
Παρόμοια περιστατικά. Σου λέει η μητέρα σου κάτι και μένεις μ@λ@κ@ς και της λες "Ξέρεις κάτι; Αυτό ακριβώς μου είπες και στον ύπνο μου". Βλέπω στον ύπνο μου οτι ο μικρός καίει το χέρι του στο σίδερο και γυρνάω απο το μάθημα την άλλη μέρα και ο αδερφός μου έχει δεμένο το χέρι του, ή δίνει μία φίλη μου για δίπλωμα αγγλικών, βλέπω στο όνειρο μου οτι το παίρνει, γυρίζει η ίδια απο τις εξετάσεις και αποκλείει κάθε πιθανή περίπτωση και όντως μετά απο μήνες που έρχονται τα αποτελέσματα το έχει πάρει. Δεν θέλω να καταντήσω σαν την γιαγιά μου που ότι της πεις λέει "Και το είδααααα εγώωω το όνειρο που τηγάνιζα κολοκυθάκια" αλλά πιστεύω αρκετά. Έχουν συμβεί πολλά.

Επίσης με διαίσθηση πετυγχαίνω τα Σωστά/Λάθος στα διαγωνίσματα Ιστορίας, πιάνεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Μμμ... έχουμε και αυτό.... :P
Αλλά δεν την ακολουθώ πάντα...και νι μετά τρώω τα μούτρα μου... αλλά νταξ....that's life :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
εγω έχω γνώση και λογική... μπορείτε να την ονομάσετε και διαίσθηση αν προσθέσετε και την σκέψη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαμόγελο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημοσιογράφος. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Μια δυό φορές που ακολούθησα τη διαίσθηση μου οδηγήθηκα σε κάπως αστείες καταστάσεις γι'αυτό πλέον την αγνοώ ή ακόμα χειρότερα την προκαλώ, την κοντράρω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν έχω.
Προτιμώ τι όποιες επιλογές να τις κάνω σύμφωνα με τη λογική, και μέχρι τώρα έχω επαληθευτεί 100%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
έχω διαίσθηση και μάλιστα ισχυρή..:)

προσπαθώ όμως να την ακολουθώ όπου και όσο μπορώ,καθώς υπάρχουν και κάποια θέματα που πρέπει να τα χειριζόμαστε με λογική..πρέπει επίσης,να λάβουμε υπόψην μας, ότι η διαίσθηση του καθενός μας δεν είναι σίγουρο ότι κάθε φορά είναι σωστή... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Μια υποστηρικτική διαίσθηση την έχω, αν και δεν είμαι ούτε ο Πράσινος ούτε η Μύριαμ, ούτε ο Χορταρέας,:laugh::laugh: και ούτε θέλω γίνω ποτέ. Πιστεύω όμως ότι για να δεις μπροστά δεν χρειάζεται διαίσθηση αλλά μαθηματική σκέψη και ότι όποιος χρησιμοποιεί το μυαλό μπορεί να δει μπροστά. Το πώς και γιατί τώρα είναι άλλη υπόθεση.. Υπάρχουν και ολόκληρες μεθοδολογίες σήμερα πώς να αναπτύσσεις κάποιες ικανότητες που σε αλλες εποχές θα φάνταζαν επιστημονική φαντασία. 'Ολες οι προβλέψεις που είναι επιτυχημένες γίνονται μόνο από καθαρά μυαλά, όχι από διαισθητικά μυαλά. Ο δι-αισθητικός συνήθως είναι φοβικό άτομο και δεν το γνωρίζει. Θα πει πολύ συχνά ''φοβάμαι ότι κάτι θα συμβεί'', ''έχω ένα κακό προαίσθημα'' κλπ κι όταν τύχει να του συμβεί μετά κάτι, θα κρατήσει μόνο την επιτυχία - σύμπτωση. Ενώ ο δι-ορατικός θα πει ''εκείνο πρέπει να συμβεί, δεν νομίζω να συμβεί το άλλο που λες εσύ''. Αυτές είναι προβλέψεις, τα άλλα όλα είναι διαισθήσεις :) Η διαίσθηση πολλές φορές παραπλανεί και οι περισσότεροι άνθρωποι, ειδικά οι γυναίκες, στατιστικά πιστεύουν, ακόμα και χωρίς να το ομολογούν, ότι την διαθέτουν, κάτι που είναι λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν έχω.
Προτιμώ τι όποιες επιλογές να τις κάνω σύμφωνα με τη λογική, και μέχρι τώρα έχω επαληθευτεί 100%.

Είναι σα να λες οτι ποτέ δεν έχεις κάνει λάθος επιλογή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δεν είναι σαν.....
Αυτό ακριβώς λέω... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Δεν είναι σαν.....
Αυτό ακριβώς λέω... :)

Τότε μάλλον, παρά τα 34 χρόνια σου δεν θα έχεις βρεθεί στη θέση να πάρεις σημαντικές ή μη αποφάσεις, παρά λίγες φορές.

Δεν σε γνωρίζω προσωπικά, αλλά το γεγονός που αναφέρεις εγώ έτσι το αντιλαμβάνομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Αρκεί ένα πέρασμα στα προηγούμενα μηνύματά μου για να καταλάβεις πόσο λάθος είσαι.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tirogaridaki_23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tirogaridaki_23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
¨Οταν δεν πιέζομαι και ακολοουθώ χαλαρά τη διάισθησή μου , δεν με διαψεύδει ποτέ. Όταν όμως πρέπει να κάνω επιλογές ξέρω τι μου λέει η διάισθησή μου αλλά δεν μπορώ να την διακρίνω και έτσι κάνω το λάθος και μετά διαπιστώνω ότι έπρεπε να την ακολουθήσω.Μια φορά είχα πάει στο γλέντι ενός γάμου. Μόλις μπήκα μέσα στο χώρο ένιωσα λίγο περίεργα,κοίταξα στο ταβάνι και μου ήρθε μια άσχημη αίσθηση αλλά δεν είπα τίποτα. Μετά από λίγη ώρα άκουσα τη νύφη να στριγγλίζει και τη γιαγιά της να είναι στο πάτωμα.Τρομάξαμε όλοι πάρα πολύ , ευτυχώς όμως η γιαγιά είχε απλώς λιποθυμήσει και είχε μια μπουκιά φαϊ στο στόμα.Δεν πίστευα το γεγονός ότι είχα προαισθανθεί ότι κάτι θα χαλάσει την όμορφή ατμόσφαιρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Διαίσθηση;;; Δε θα το έλεγα, στις σημαντικές αποφάσεις μου λειτουργώ με τη λογική και τις παίρνω μετά από ΠΟΛΛΗΗΗΗ σκέψη...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Δεν έχω κανενός είδους διαίσθηση, απλά δεν πέφτω ποτέ έξω στις προβλέψεις, γιατί πάντα μου έρχεται το χειρότερο σενάριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top