Οι χαζοβιόλες της Νομικής

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
ποσο ξεπερασμενα..και ποσο φαλλοκρατικα μου ακουγονται αυτα;;:eek::eek::eek:

Υποθέτω ότι γίνεται πλάκα από όλους, ακόμη κι απ' τον Ανήσυχο:redface:!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Αυτά τα στερεότυπα τα ακούγαμε πάντα όλες και όλοι....
Άλλες οι κοπέλες των θετικών επιστημών άλλες των θεωρητικών
Άλλες οι κοπέλες που σπουδάζουν π.χ. αρχιτεκτονική άλλες αυτές που σπουδάζουν μηχανολόγοι.....
Επίσης οι "τοπογραφίνες" χαρακτηρίζονταν κιόλας πικρόχολα αποτυχημένες αρχιτέκτονες γιατί μπήκαν από τύχη τοπογραφία ενώ επιδίωκαν να μπουν αρχιτεκτονική...
Ειδικά για τι κορασίδες της Νομικής τις χαρακτήριζαν φωτομοντέλα......κι όμως υπήρχαν κάτι κοπελάρες στη Θεολογική σχολή καμία σχέση με θεούσες.....
Επίσης και στη Γεωπονική Σχολή υπήρχαν χαρακτηριστικοί χαρακτηρισμοί......για τα κοριτσόπουλα

Αντίστοιχοι χαρακτηρισμοί υπήρχαν για τους άρρενες φοιτητές...
Απλά κουτάκια κουτάκια , κουτάκια....
Όλοι κατά καιρούς έχουμε ξεφύγει και έχουμε χρησιμοποιήσει γενικούς χαρακτηρισμούς θέλοντας να δηλώσουμε κάτι υπερβολικό ή εξωφρενικό.....ή κάτι στερεότυπο...


Γενικότερα είναι κουραστικό όταν ακούς από γυναικοπαρέα ή αντροπαρέα....να μην λένε τίποτε άλλο από κους κους και χάλι γκάλι.....:P


Και μην μου πείτε ότι ποτέ κανένας από εμάς, δεν έχει χαρακτηρίσει κάποιον ή κάποια χαζοβιόλη ή χαζοβιόλα...... :P



Αλλά όχι όλα μέσα στο ίδιο καζάνι.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Κατι τετοιες υποθετω οτι ειναι οι χαζοβιολες της Νομικης.Αυτες που παπαγαλιζουν στο Λυκειο, βγαζουν 19 στις Πανελληνιες και περνανε Νομικη, επειδη αυτο τους αξιζει...τους αξιζει η top σχολη, η πιο...διασημη, η πιο...chic (sic).Το αντικειμενο το ιδιο και περισσοτερο το επαγγελμα δεν τους νοιαζει, δεν το εχουν σκεφτει καν.Τους νοιαζει απλα να ειναι στην top σχολη.Στη σχολη πανε φορωντας zara

Πωω λες και περιγράφεις μια συμμαθήτριά μου που θέλει Νομική και Νομική. Φίλεεεεεεεεε, αυτό το ψωνίστικο δε το μπορώ ούτε γω που είμαι κοπέλα. Και γενικά το "κοκόρεμα" και το εγώ βγάζω άνετα 19000μόρια, γράφω όλο 20, στο τσεπάκι μου το' χω. "Μα κυρία, γιατί μου βάλατε 19; Άξιζα 20.". Πωωωωω ντάξει, καλά κάνει ξέρω γω και διαβάζει να περάσει, αλλά ας μην είναι επιφανειακές όλες αυτές που κάνουν τα ίδια. Ένα επίπεδο δε βλάπτει.
Και οκ, δε λέω ότι όλες είναι έτσι, αλλά αυτή η συγκεκριμένη είναι ακριβώς έτσι.:confused:

Αφφφφφφφφφ
και κρατωντας τσαντα louis vuitton
Η οποία βεβαίως βεβαίως, είναι μαϊμού, αλλά εγώ το παίζω ντίβα.:P

Παρόλα αυτά δε θα συμφωνήσω με όσα λες.

"και μου κανει, και μου λεει χαχαχαχα και χιχιχι και μετα μου κανει χαχαχα και του κανω χιχιχιχι...".
Αυτό με το "μου κάνει και μου λέει, και του κάνω" το λέω κι εγώ, είναι τρόπος ομιλίας, και είναι λίγο ΛΟΓΙΚΟ όταν είσαι με τις φίλες σου να λέτε μαλακίες και να γελάτε. Εσύ με τη παρέα σου δεν; :pfff: Τότε είστε ξενέρωτοι.

Επίσης, αυτό με τις ταμπέλες λίγο φέιλ. Γιατί να είναι χαζοβιόλες αυτές της Νομικής και Φιλοσοφικής κτλ, και να μην είναι χαζοβιόληδες και αυτοί του Πολυτεχνείου ή της Ιατρικής;:P χα; Ή το άλλο με τις "θεωρητικές" και τους "τεχνολογοθετικούς" ξέρω γω, που οι πρώτες είναι χαζές, και ηλίθιες δε ξέρουν που πάνε τα 4, και οι άλλοι οι έξυπνοι και το μυαλό ξυράφι.

Άσε ρε, στερεότυπα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ωραια ξεπερναμε ερωτηματα που βαζουν εστω και μεσα απο υπερβολες θεματα..
με μια λεξη,,"στερεοτυπα"

η τελεια λεξη για αποδραση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Tελικά οι πιο ¨κλισέ¨ και πολυφορεμένες λέξεις έχουν γίνει τα ¨στερεότυπα¨ και ο ¨ρατσισμός¨...;)
Έτσι που σε κράζουν και σε μπουκώνουν όλοι :mpinelik: να μην είσαι ρατσιστής (θεωρητικώς, η πράξη είναι άλλη μεγάλη ιστορία) -και συμφωνώ μαζί τους-, σου έρχεται από αντίδραση να γίνεις! :devil:
Οκ, ας αυτολιβανιστούμε λοιπόν ότι κανείς δεν έχει στερεότυπα και κανείς δεν είναι ρατσιστής στον κόσμο τούτο!... :worry: -χιούμορ-
Θεωρώ ότι catαβάλλουμε προσπάθειες να αποβάλλουμε τα στερεότυπα,
τρικλίζουμε μεταξύ του i am και του wanna be...
(και επειδή θ'ακούσω ίσως ότι ¨γενικεύω¨ και μιλάω απόλυτα,
οκ λοιπόν, μιλάω για τον εαυτό μου, μην το παίρνετε προσωπικά) :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Tελικά οι πιο ¨κλισέ¨ και πολυφορεμένες λέξεις έχουν γίνει τα ¨στερεότυπα¨ και ο ¨ρατσισμός¨...;)
σωστη...
:)

ειναι η πασπαρτου απαντηση σε οτιδηποτε δεν συμφωνουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Tελικά οι πιο ¨κλισέ¨ και πολυφορεμένες λέξεις έχουν γίνει τα ¨στερεότυπα¨ και ο ¨ρατσισμός¨...;)
Έτσι που σε κράζουν και σε μπουκώνουν όλοι :mpinelik: να μην είσαι ρατσιστής (θεωρητικώς, η πράξη είναι άλλη μεγάλη ιστορία) -και συμφωνώ μαζί τους-, σου έρχεται από αντίδραση να γίνεις! :devil:
Οκ, ας αυτολιβανιστούμε λοιπόν ότι κανείς δεν έχει στερεότυπα και κανείς δεν είναι ρατσιστής στον κόσμο τούτο!... :worry: -χιούμορ-
Θεωρώ ότι catαβάλλουμε προσπάθειες να αποβάλλουμε τα στερεότυπα,
τρικλίζουμε μεταξύ του i am και του wanna be...
(και επειδή θ'ακούσω ίσως ότι ¨γενικεύω¨ και μιλάω απόλυτα,
οκ λοιπόν, μιλάω για τον εαυτό μου, μην το παίρνετε προσωπικά) :whistle:

Αχ όχι μην μιλάς για τον εαυτό σου μόνο... Γιατί από τις τόσες πολλές γενικεύσεις του θέματος, αυτή είναι η μόνη απόλυτα σωστή...



Ον-τόπικ τώρα:
Όσο κι αν ακούγονται υπερβολικά τα όσα έχουν ειπωθεί, όλα καταδεικνύουν θέματα που ισχύουν, ακόμη κι αν δεν είναι τόσο καθολικά όσο παρουσιάστηκαν, οπότε αντί να θιγόμαστε. γιατί δεν προσπαθούμε να τα αναλύσουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
Τετοιες χαζοβιολες φυσικα εχουν κι αλλες σχολες.Η Φιλοσοφικη κτλ.Αλλα κατι μου λεει οτι οι περισσοτερες ειναι της Νομικης.

Νομίζω ότι αυτή είναι η μοναδική ανακρίβεια σ' αυτά που γράφεις. :/:
Έχω την εντύπωση ότι αυτές της Φιλοσοφικής είναι χειρότερες.

Aπό περιέργεια ..όσοι συμφωνείτε με το πρώτο μήνυμα έστω σε ένα βαθμό: Οι άντρες στην Νομική/Φιλοσοφική(όσοι υπάρχουν)/Πολυτεχνείο(εκεί κι αν υπάρχουν!) γιατί δεν είναι χαζοβιόληδες; Αυτοί δεν διάβασαν πολύ και μπήκαν από την πίσω πόρτα;

Ποιος είπε ότι δεν είμαστε εμείς "χαζοβιόληδες";
Απλώς το συγκεκριμένο thread είναι αφιερωμένο σε εσάς! :flowers:

Αυτό με το "μου κάνει και μου λέει, και του κάνω" το λέω κι εγώ

Χαζοβιόλα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Νομίζω ότι αυτή είναι η μοναδική ανακρίβεια σ' αυτά που γράφεις. :/:
Έχω την εντύπωση ότι αυτές της Φιλοσοφικής είναι χειρότερες.

Ισχύει, τόσο μα τόσο πολύ...:/:

Ποιος είπε ότι δεν είμαστε εμείς "χαζοβιόληδες";
Απλώς το συγκεκριμένο thread είναι αφιερωμένο σε εσάς! :flowers:

Κι αυτό ισχύει... Για την ακρίβεια, σε κάθε σχολή και σε κάθε φύλο υπάρχουν χαζοβιόληδες... Το θέμα είναι μάλλον το ποιοι μας την δίνουν περισσότερο...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΦΑΓΑΝΟ ΖΟΥΛΑΠΙ!

Νεοφερμένος

Ο ΦΑΓΑΝΟ ΖΟΥΛΑΠΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ανησυχε ασε το μανουριασμα και ορμα στα πιπινια!
Κοιτα κατι τυπους που ειναι στον παραδεισο και διαμαρτυρονται !
Ρεεε ηηημαρτοον!:loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
To θέμα είναι να μην ασχολείστε με τις "χαζιοβιόληδες" που δεν σας αρέσουν...
Δεν σας αναγκάζει κανένας να κάνετε παρέα ή να έχετε επαφή...
Έλεος...φοιτητές είστε, διαλέγετε τις παρέες σας....
Δηλαδή αν σας πειράζουν αυτά τα πράγματα, απορώ τι θα κάνετε όταν θα εργαστείτε και θα αναγκαστείτε να συν υπάρξετε εκ των πραγμάτων με άτομα που δεν ταιριάζετε.... θα ανοίγετε τοπικ το αφεντικούλη μου που χαχαχουχα χαχαχο...
Χαλαρώστε λίγο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Και η λογική "τα έχουμε αναγάγει όλα σε ρατσισμό και στερεότυπα κι όπου διαφωνούμε χρησιμοποιούμε αυτά" χρησιμοποιείται και αυτή όταν διαφωνούμε σε κάτι (ως επίθεση στο ήθος του αντιπάλου που λέγαμε και στην έκθεση :P), χωρίς να μπούμε σε λεπτομέρειες και να ξεμπερδεύουμε στο τσακ-μπαμ.
Οι λέξεις "στερεότυπα" και "ρατσισμός" έχουν και κάποιους ορισμούς λίγο πολύ γνωστούς. Με βάση τους ορισμούς εξετάστε αν και πού υπάρχουν στερεοτυπικές αντιλήψεις ή ρατσιστικές συμπεριφορές και μην προβαίνετε σε ισοπεδωτικές δηλώσεις με τη μία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Κουτοπονηριά βρίσκεις σε κάθε γυναίκα φίλε anisixe. Δεν είναι κακό, αν το δεις θετικά είναι αγαπησιάρικο.
Parafernalia: Ναι, ε;:hmm:

Anisixos: ωραίο ποστ, παρ'ολο που στην αρχή μου φάνηκε άκυρο.:P
Στην ιατρική να δεις τι γίνεται...Στην οδοντιατρική, πάντως, ήταν σχεδόν όλες ντυμένες στην τρίχα. Με τακούνι, πρωί-πρωί. Μα, πώς θα τρέξεις πάνω-κάτω στις κλινικές, κοπέλα μου, με τα τακούνια; Έλεος.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Οι λέξεις "στερεότυπα" και "ρατσισμός" έχουν και κάποιους ορισμούς λίγο πολύ γνωστούς. Με βάση τους ορισμούς εξετάστε αν και πού υπάρχουν στερεοτυπικές αντιλήψεις ή ρατσιστικές συμπεριφορές και μην προβαίνετε σε ισοπεδωτικές δηλώσεις με τη μία.
το θεμα δεν ειναι ο ορισμος,,αλλα τι αληθευει και τι οχι και σε ποσο ποσοστο..

τα στερεοτυπα ειναι σαν τα κλισε..μερικες φορες ειναι αληθινα..
οσο και αν ενοχλει διαφορους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
του άλλαξες τα φώτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roben twn Xazwn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Roben twn Xazwn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Ποσο μου τη σπανε αυτες οι κοριτσοπαρεες, οι χαζοβιολες κορασιδες που εισαι σε μια καφετερια και τις ακους συνεχεια να χαχανιζουν και να μιλανε, να μιλανε, να μιλανε και μπουρου μπουρου, μπλα μπλα και να μη βαζουν γλωσσα μεσα τους και να χαχανιζουν καθε 2 δευτερολεπτα και να λενε συνεχεια : "και μου κανει, και μου λεει χαχαχαχα και χιχιχι και μετα μου κανει χαχαχα και του κανω χιχιχιχι...".Θεε μου, ποσο μου τη σπανε.Κανε τις να ξεκουμπιστουν απο 'δω περα.Δεν αντεχω τα χαχανητα τους και τα μπουρου μπουρου τους.
Κατι τετοιες υποθετω οτι ειναι οι χαζοβιολες της Νομικης.Αυτες που παπαγαλιζουν στο Λυκειο, βγαζουν 19 στις Πανελληνιες και περνανε Νομικη, επειδη αυτο τους αξιζει...τους αξιζει η top σχολη, η πιο...διασημη, η πιο...chic (sic).Το αντικειμενο το ιδιο και περισσοτερο το επαγγελμα δεν τους νοιαζει, δεν το εχουν σκεφτει καν.Τους νοιαζει απλα να ειναι στην top σχολη.Στη σχολη πανε φορωντας zara και κρατωντας τσαντα louis vuitton.Ο τροπος που ειναι ντυμενες τις κανουν να μοιαζουν ολες ιδιες.Στα μαθηματα κρατανε σημειωσεις σαν ρομποτακια και την περιοδο εξεταστικης μαζευονται ολες μαζι στα starbucks και διαβαζουν ολες μαζι απο τις σημειωσεις χαχανιζοντας βεβαια.Τελικα τελειωνουν τη σχολη και μετα εχουν την απαιτηση να βρουν δουλεια στο αντικειμενο τους φυσικα ή αλλιως ψαχνουν για μεταπτυχιακο σε μια top σχολη στο Λονδινο.
Τελικα γινονται γραμματεις σε δικηγορικο γραφειο και οι πιθανοτητες να ανεβουν στα υψηλα κλιμακια ειναι μηδαμινες.Συνηθως γινονται ρεσεψιονιστ, γκαρσονες, αεροσυνοδοι και ευτυχως χωρις να γκρινιαζουν γι' αυτο.Αλλιως παντρευονται εναν πλουσιο και ετσι συνεχιζουν να βγαινουν με τις φιλες τους για ψωνια και μετα για καφε χαχανιζοντας οπως οταν ηταν φοιτητριες.
Τετοιες χαζοβιολες φυσικα εχουν κι αλλες σχολες.Η Φιλοσοφικη κτλ.Αλλα κατι μου λεει οτι οι περισσοτερες ειναι της Νομικης.Την μισω αυτη τη σχολη, μισω τη νομικη επιστημη και μισω τις χαζοβιολες της Νομικης.
Βρειτε μια απο αυτες και ρωτηστε τις για καποιο νομικο θεμα τη γνωμη τους.Δε θα ξερουν να σας απαντησουν.Θα ειναι εκτος υλης...

δεν ξέρω αν μπορώ να κρίνω αυτό το ποστ , και όχι γιατί δεν κρίνω για να μην κριθώ . Κάποιοι σε χαρακτήρισαν μισογύνη , αλλά γιατί αποκλείουμε να είσαι γενικά μισάνθρωπος και απλά να έτυχε να μιλήσεις για τις γυναίκες γιατί αυτές σε ενδιαφέρουν περισσότερο όντας άντρας ; Μπορεί να πιστεύεις ότι και το 95% των ανδρών των πολυτεχνικών σχολών είναι κουφάλες και το επόμενο τόπικ σου να είναι <<οι κουφάλες των πολιτικών μηχανικών>> . Μπορεί πάλι να μην είσαι μισογύνης (όπως φαίνεται αρκετά από τις εκφράσεις , την εμμονή και τον τρόπο που διατυπώνεις τις σκέψεις σου και όχι από τις σκέψεις σου αυτές καθαυτές οι οποίες είναι απλή παρατήρηση ενός εκ των πολλών φαινομένων που μπορεί να παρατηρήσει κανείς εκεί όξω) και να είσαι απλά ένα πληγωμένο σπουργίτι που ξέφυγε από κάποιο ρεφρέν του στάθη δρογώση

προσωπικά , κατά την γνώμη μου και σύμφωνα με την υποκειμενική μου ματιά , φρονώ -που λέει και ο πατρεύς21- ότι η στηλίτευση κοινωνικών ομάδων ακόμα και με γενικεύσεις ή με εκδήλωση κόμπλεξ:redface: δεν θα έπρεπε να προσβάλλει κανέναν και πολύ περισσότερο ένα μέλος της εν λόγω κοινωνικής ομάδας που δεν εμφανίζει τα στοιχεία εκείνα που στηλιτεύει ο κομπλεξ ε ο στηλιτευτής , αλλά αντιθέτως αντί να προσβάλλεται θα πρέπει να κολακεύεται

προς απόδειξη των παραπάνω , όταν οι συμμαθηταί μου αναφέρονταν στους δημοσίους υπαλλήλους που καθαρίζουν φασολάκια και τρώνε τυρόπιτες εν ώρα εργασίας , ένιωθα περήφανος για το σόι μου που μην ακολουθώντας το παράδειγμα κάποιων εκ των συναδέλφων τους δούλευε όντως εν ώρα εργασίας (και ας πάντα πέθαινα στην πείνα μέχρι να γυρίσει η μάνα μου και να αρχίσει να καθαρίζει τα φασολάκια για εμάς στο σπίτι νηστική γιατί δεν είχε προλάβει να φάει ούτε μια τυρόπιτα)

λεπόν , ανήσυχε , ο κόσμος όλος πλέον είναι χαζοβιόλης , το θέμα είναι να μην αναλωθείς στην αληθινή αυτή διαπίστωση και να προσπαθήσεις να μην χαζοβιολίσεις και εσύ . Και ο κόσμος θα συνεχίσει να γυρίζει και καθείς να παίζει το χαζοβιολί του .

π.σ.1 η σουρεαλιστική κατά-χρηση της λέξης χαχανητό με έκανε να χαχανίζω ασυστόλως καθώς διάβαζα το ποστ σου :redface:

π.σ.2 δεν είν' κακό πού και πού να αναρωτιέσαι (αφού σου φαίνονται όλα τόσο τραγικά) , πώς ακούγεσαι και εσύ όταν μιλάς , όταν γελάς , όταν ζεις

π.σ.3 η παρέμβαση του φίλου μπόρατ δεν έτυχε της πρέπουσας σημασίας , και διαμαρτύρομαι εντόνως , επίσης επότε όταν κρατάς την ειρωνία σου σε κυνικά στάδια και όχι το αντίστροφο είσαι γαμ@τος (κρίμα που δεν ήρθες στην κρεαταγορά:()

π.σ.4 οντόπικ :
Μοίραζε ο θεός μυαλά και κράταγα ομπρελά
βγήκα στα ανοιχτά μα ήταν τρύπια η σαμπρέλα.
Βρέθηκα στα κυκλώματα που αλλάζουν όλο χρώματα
φαίνονται πολύ όμορφα μα κρύβουν περιττώματα.
Για μόστρα έχουν στόματα μπροστά βγάζουν αρώματα
σε ξεγελούν γιατί, ρόλο παίζουν τα ονόματα.
Μα εγώ ο φτωχός δεν ήξερα τα έμαθα όλα ύστερα
είπα να πάω μακρύτερα τ’ όνειρο που πρωτύτερα.
Το ζωναν ράμφη μυτερά το στέλνανε βαθύτερα
δεν ήξεραν πως του έφτιαξα υδρόβια τα κύτταρα.
Γι’ αυτό λοιπόν δεν πνίγεται πνιγμένο όσοι το θέλετε
εσείς που ενδιαφέρεστε και δεν το εκμεταλλεύεστε.
Μια τζούρα του σας έδωσα για να χετε να χαίρεστε
από ουσία δεν ξέρετε είστε μόνο του φαίνεστε
Η αλήθεια είναι πικράθηκα από όλους κι όλα χάθηκα
μου κρύψανε τον ήλιο το αποτέλεσμα μαράθηκα.
Στο χώμα κοντοστάθηκα ανάσα πήρα βάλθηκα
πείσμωσα κι αποφάσισα στόματα να βουλώσω.
ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΑ, ΑΝΗΣΥΧΟ ΜΟΥ ΑΛΑΝΙ
ΠΕΣ ΜΟΥ ΘΑ ΓΥΡΝΑΣ ΤΑ ΣΤΕΚΙΑ ΓΕΜΙΣΑΝ ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ

με άλλα λόγια , άμα δεν σου αρέσουν οι τρεντοκαφετέριες απλά μην πηγαίνεις , κανένας δεν θα σου δώσει λογαριασμό για το πώς γελάει

αλλά αν σε έλκουν πιο ρομαντικοί τύποι γέλιων , βρες τα δικά σου στέκια
και τους δικούς σου ανθρώπους :):)

Μάνα μου έπεσα κάτω, τώρα να μην ανησυχείς δεν πάει παρακάτω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,325 μηνύματα.
Aπό περιέργεια ..όσοι συμφωνείτε με το πρώτο μήνυμα έστω σε ένα βαθμό: Οι άντρες στην Νομική/Φιλοσοφική(όσοι υπάρχουν)/Πολυτεχνείο(εκεί κι αν υπάρχουν!) γιατί δεν είναι χαζοβιόληδες; Αυτοί δεν διάβασαν πολύ και μπήκαν από την πίσω πόρτα;
Αχ, όχι.. ξέχασα.. είναι άντρες

Εχεις ΔΕΙ ποτε παρεα αντρων απο το πολυτεχνειο? Αγελη απο αρσενικα σκυλια ειναι τι λες τωρα. Απλα η μαλακια τους ειναι διαφορετικου ειδους.

Μπαλα, αυτοκινητα και σκατολογικο χιουμορ. Και ολο αυτο οσο το δυνατων πιο δυνατα αν υπαρχουν οι προαναφερομενες χαζοβιολες καπου γυρω τους.

Κοκορια και κοτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Καταρχην σε καταλαβαινω απολυτα.

Κατα δευτερον αυτο ισχυει γενικα για τις γυναικες και οχι για τις φοιτητριες της Νομικης μονο.

Ολες οι γυναικες ειναι λιγο ουυυυ ααα χααχχααχαχ ιχχιχιχιχι και να πεφτει το κουτσομπολιο συννεφο

Οι αντρες οπως και το κανουμε ειναι πιο λιγομιλιτοι.Λενε λιγα και καλα.Προτιμανε ο αλλος να τους καταλαβαινει χωρις να μιλανε.Το ειδος της πλακας που κανουν οι αντρες (καφριλες) ειναι διαφορετικο απο αυτο των γυναικων (αυτο που περιγραφεις πιο πανω)

Αυτα εχω παρατηρησει εγω.Μπορει και να ειμαι λαθος αλλα αυτην την εντυπωση εχω σχηματισει.Τωρα αναλογα ο καθενας τι προτιμαει.Εγω βαριεμε αφορητα (βαραω πρεζες απο την βαρεμαρα) οταν στην παρεα μας ειναι και κοπελες.Μου την σπαει αυτος ο τροπος που συμπεριφερονται και το βρισκω εντελως βαρετο.booooooooooring

Μπορει να ακουγετε καπως αλλα τι να κανουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roben twn Xazwn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Roben twn Xazwn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Ολες οι γυναικες ειναι λιγο ουυυυ ααα χααχχααχαχ ιχχιχιχιχι και να πεφτει το κουτσομπολιο συννεφο

Οι αντρες οπως και το κανουμε ειναι πιο λιγομιλιτοι.Λενε λιγα και καλα

χαχαχαχαχαχα χιχιχιχιχιχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Οι αντρες οπως και το κανουμε ειναι πιο λιγομιλιτοι.Λενε λιγα και καλα.Προτιμανε ο αλλος να τους καταλαβαινει χωρις να μιλανε.Το ειδος της πλακας που κανουν οι αντρες (καφριλες) ειναι διαφορετικο απο αυτο των γυναικων (αυτο που περιγραφεις πιο πανω)

Ναι, γι' αυτό όταν είστε με μια κοπέλα ανοίγετε τόπικ ζητώντας συμβουλές για το τι να πείτε με τη κοπέλα σας. Τόσο λιγομίλητοι.:pfff:
Και πες μου τώρα ότι μια παρέα θα πρέπει να αποτελείται μόνο από αγόρια ή μόνο από κορίτσια, γιατί δε στέκει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top