• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

[Γυναίκες] Ταμπόν, σερβιέτες και ΣΤΣ

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω παντως, ουτε τα στρινγκ τα συμπαθω πλεον, ενω εκει στα 18-19 μονο τετοια ειχα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το χρησιμοποιώ από τα 15 περίπου χωρίς πρόβλημα αν και όχι συστηματικά. Δηλαδή όταν το χρειάζομαι (παραλία/έξοδος) κι αυτό γιατί έχω μεγάλη ροή ειδικά τις πρώτες μέρες και νιώθω άβολα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
εγώ είμαι της κλασικής μεθόδου(σερβιέτα) μέχρι που από πέρσι κάποιος με είχε γκαντεμιάσει σίγουρα και σε κάθε εκδρομή που πήγαινα είχα περίοδο.:mad:Και τον χειμώνα κάπως παλεύεται...αλλά το καλοκαίρι ήθελα να είμαι πιο άνετη.Αποφάσισα λοιπόν να δοκιμάσω ταμπόν...Εννοείται διάβασα τις οδηγίες πρώτα και είδα και για το σύνδρομο αυτό...Να πω ψιλοτρομοκρατήθηκα λίγο και βολεύτηκα με σερβιέτες....:P
Παρόλα αυτά...μια φορά που βρέθηκα σε ανάγκη έβαλα ταμπόν και δεν ήταν τόσο άβολα όσο το περίμενα...Αν και είχα πολύ άγχος και όταν ήρθε η ώρα της αλλαγής προτίμησα σερβιέτα γιατί τελικά έτσι ένιωθα πιο άνετα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Νταξ, συνήθεια είναι, όλες νιώθουμε περίεργα την πρώτη φορά που βάζουμε κάτι ξένο μέσα μας... και το αφήνουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Καλά κι εγώ είχα διαβάσει τις οδηγίες...και είχα χαλάσει τρία από το άγχος μου... Γιατί ένιωθα ότι με ενοχλούσε...και να... να σηκώνομαι όρθια...και να... να κάθομαι... ολόκληρο show είχα δώσει :P Αλλά ρε γμτ 5 μέρες διακοπές και να αδιαθετώ με το που πατάω το πόδι μου σε νησί; Χωρίς θάλασσα και μπάνιο δεν λένε οι διακοπές... :) (οπότε για πρώτη φορά αλλά όχι για τελευταία το δοκίμασα :P)

Το αστείο...διαβάζοντας για το σύνδρομο είχα άλλο άγχος... και επειδή το είχα φορέσει και στο club και αφού είχα πιει δεν ξέρω κι εγώ τι... κι άρχισα να ζαλίζομαι και να με ενοχλεί η κοιλιά φοβήθηκα ότι άρχισα να έχω τα συμπτώματα :redface: Η λογική όμως επικράτησε αφού ανέφερα μία μία τις παραμέτρους :P


'Εγινα πολύ ρεζίλι μετά από αυτή την εξομολόγηση ή μπα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Χαχα, πλάκα είχε!
Κι εγώ φοράω κανονικά και αρκετά συχνά, όχι όμως όλες τις φορές.
Νομίζω ότι τοξικό σοκ συμβαίνει και από άλλα πράγματα και όχι μόνο από ταμπόν. Και γενικά οι οδηγίες είναι λίγο τρομοκρατικές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
και κάτι ακόμα σχετικά με τις οδηγίες και το σύνδρομο τοξικού σοκ...Και οι άντρες έχουν πιθανότητα να το πάθουν(όχι από ταμπόν βέβαια!!:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
και κάτι ακόμα σχετικά με τις οδηγίες και το σύνδρομο τοξικού σοκ...Και οι άντρες έχουν πιθανότητα να το πάθουν(όχι από ταμπόν βέβαια!!:P)
Απο τι?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
"Το ΣΤΣ είναι μια πολύ σπανία αλλά σοβαρή ασθένεια που μπορεί να παρουσιαστεί σε άντρες γυναίκες και παιδιά.Προκαλείται από τοξίνες που παράγονται από ένα βακτήριο το οποίο υπάρχει στον ανθρώπινο οργανισμό."Αυτά λένε οι οδηγίες...:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν νομίζω οτι υπάρχει κοπέλα που φοράει ταμπόν και δεν γνωρίζει για το ΣΤΣ :confused:
Κι εγώ ταμπόν απο τα 15. Δεν ΜΠΟΡΩ με τίποτα τις σερβιέτες, ούτε το βράδυ ούτε ποτέ! Τις σιχαίνομαι, τις θεωρώ άθλιες και βρώμικες και μου προκαλούν και φαγούρα. Είναι απαίσια η αίσθηση να σκουπίζεσαι όταν πας στην τουαλέτα και να βγαίνει και αίμα :sick: Είναι απαίσιο να μην μπορείς να κάνεις μπάνιο στην πισίνα/θάλασσα. Είναι απαίσιο να έχεις αυτό το φρικτό πράμα μέσα στο βρακί σου που είναι σαν μίνι πάνα. Είναι απαίσιο έτσι και αποκοιμηθείς ανάσκελα να ξυπνάς με μια ωραίοτατη στάμπα στο πίσω μέρος της πυτζάμας σου. Ιου, ιού και πάλι ΙΟΥΥΥΥ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δεν νομίζω οτι υπάρχει κοπέλα που φοράει ταμπόν και δεν γνωρίζει για το ΣΤΣ :confused:
Κι εγώ ταμπόν απο τα 15. Δεν ΜΠΟΡΩ με τίποτα τις σερβιέτες, ούτε το βράδυ ούτε ποτέ! Τις σιχαίνομαι, τις θεωρώ άθλιες και βρώμικες και μου προκαλούν και φαγούρα. Είναι απαίσια η αίσθηση να σκουπίζεσαι όταν πας στην τουαλέτα και να βγαίνει και αίμα :sick: Είναι απαίσιο να μην μπορείς να κάνεις μπάνιο στην πισίνα/θάλασσα. Είναι απαίσιο να έχεις αυτό το φρικτό πράμα μέσα στο βρακί σου που είναι σαν μίνι πάνα. Είναι απαίσιο έτσι και αποκοιμηθείς ανάσκελα να ξυπνάς με μια ωραίοτατη στάμπα στο πίσω μέρος της πυτζάμας σου. Ιου, ιού και πάλι ΙΟΥΥΥΥ.


:confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

μισέλ την ίδια περίοδο έχουμε; καμάρι μου με κούφανες, τίποτα απο όλα αυτα δεν ισχείει όταν ξέρεις τι πέρνεις, απλά έχεις μάθει με ταμπόν και για αυτό σε πιάνει φρίκ, συνήθειο είναι όλα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Όχι, κι εμένα αυτή ακριβώς είναι η άποψή μου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Δεν νομίζω οτι υπάρχει κοπέλα που φοράει ταμπόν και δεν γνωρίζει για το ΣΤΣ :confused:
Κι εγώ ταμπόν απο τα 15. Δεν ΜΠΟΡΩ με τίποτα τις σερβιέτες, ούτε το βράδυ ούτε ποτέ! Τις σιχαίνομαι, τις θεωρώ άθλιες και βρώμικες και μου προκαλούν και φαγούρα. Είναι απαίσια η αίσθηση να σκουπίζεσαι όταν πας στην τουαλέτα και να βγαίνει και αίμα :sick: Είναι απαίσιο να μην μπορείς να κάνεις μπάνιο στην πισίνα/θάλασσα. Είναι απαίσιο να έχεις αυτό το φρικτό πράμα μέσα στο βρακί σου που είναι σαν μίνι πάνα. Είναι απαίσιο έτσι και αποκοιμηθείς ανάσκελα να ξυπνάς με μια ωραίοτατη στάμπα στο πίσω μέρος της πυτζάμας σου. Ιου, ιού και πάλι ΙΟΥΥΥΥ.
:clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
Το κυριότερο για μένα!!! Η σερβιέτα ΦΑΙΝΕΤΑΙ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
:clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
Το κυριότερο για μένα!!! Η σερβιέτα ΦΑΙΝΕΤΑΙ!!!

πώς φένετε ρε παιδιά; πρέπει να έχεις ταλέντο σε αυτό, δές με όπουδήποτε και άν καταλάβεις άν είμαι ή όχι θα σε παραδεχτώ, ντάξ οι κοπέλες με τα ταμπόν είναι ενάντια στην πάνα, και το αντίθετο, γουστάρω θα δούμε υπέρ και κατά:clapup: :clapup: :clapup: :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
εγω μια φορα στη ζωη μου δοκιμασα ταμπον και ενοιωθα λες και ειχα κατι μεσα μου...πολυ ενοχλητικο το βρηκα...:confused: :confused: :confused:
περπατουσα λες και ημουν να μη πω...:P :P :P
σερβιετα και παλι σερβιετα....;) και δεν φαινεται και τπτ σας πληροφορω...τπτ απολυτως!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
εγω μια φορα στη ζωη μου δοκιμασα ταμπον και ενοιωθα λες και ειχα κατι μεσα μου...πολυ ενοχλητικο το βρηκα...:confused: :confused: :confused:
περπατουσα λες και ημουν να μη πω...:P :P :P
σερβιετα και παλι σερβιετα....;) και δεν φαινεται και τπτ σας πληροφορω...τπτ απολυτως!!!
Αν το αισθανόσουν σημαίνει οτι δεν το έβαλες σωστά.
Πάντως εγώ δεν είπα οτι η σερβιέτα φαίνεται, συνήθως δεν φαίνεται. Είπα απλά οτι την αισθάνεσαι και η αίσθηση είναι απαίσια.
Πάντως για να πω και ένα αρνητικό του ταμπόν: Αν πας τουαλέτα και τύχει να "σφιχτείς" έστω και λίγο, βγαίνει λίγο πιο έξω και σε ενοχλεί :down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Αν το αισθανόσουν σημαίνει οτι δεν το έβαλες σωστά.
Πάντως εγώ δεν είπα οτι η σερβιέτα φαίνεται, συνήθως δεν φαίνεται. Είπα απλά οτι την αισθάνεσαι και η αίσθηση είναι απαίσια.
Πάντως για να πω και ένα αρνητικό του ταμπόν: Αν πας τουαλέτα και τύχει να "σφιχτείς" έστω και λίγο, βγαίνει λίγο πιο έξω και σε ενοχλεί :down:


μα καλά πώς στέκετε αυτό το πράγμα; μπένει ποιο μέσα; δεν υπάρχει κυνδινος να σπάσει σχοινακι και να μπεί ποιο μέσα; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
μα καλά πώς στέκετε αυτό το πράγμα; μπένει ποιο μέσα; δεν υπάρχει κυνδινος να σπάσει σχοινακι και να μπεί ποιο μέσα; :worry:
γιαυτό έχουμε τη καλούμπα μάνιαμου, την οποία δένουμε στο ταμπόν και τη φυλάμε στο τσαντάκι μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Αν το αισθανόσουν σημαίνει οτι δεν το έβαλες σωστά.
Πάντως εγώ δεν είπα οτι η σερβιέτα φαίνεται, συνήθως δεν φαίνεται. Είπα απλά οτι την αισθάνεσαι και η αίσθηση είναι απαίσια.
Πάντως για να πω και ένα αρνητικό του ταμπόν: Αν πας τουαλέτα και τύχει να "σφιχτείς" έστω και λίγο, βγαίνει λίγο πιο έξω και σε ενοχλεί :down:


ειναι πως θα συνηθισει ο καθενας μισελ...;)
εσυ συνηθισες με ταμπον και δεν μπορεις τις σερβιετες...εγω το αντιθετο...
καθε τροπος εχει τα υπερ και τα κατα του...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Όσι, δεν πάει πουθενά! Το κορδονάκι είναι πολύ γερό, και διπλό!!
Καλέ δεν είναι τίποτα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top