• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

giorgalis

Νεοφερμένος

Ο giorgalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
softkings ΣΥΓΝΩΜΗ κιολας αλλα μηπως ειχες παει προκλητικα ντυμενη ή μηπως εισαι πολυ ομορφη και σε κρατησε ο Σκουρας 1,5 ωρα γιατι δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως....ολους γραμμενους τους εχει
τα κανει κατι τετοια ο καραβλαχος μπας και του κατσει τιποτα!!!θυμαμαι οτι οταν ειχα παει εγω ηταν κατι ξανθιες 2 μετρα και οποτε ηθελαν ανοιγαν την πορτα του γραφειου ή οταν πηγενα στο ΙΑΣΩ ολοι περιμεναμε και βλεπαμε κατι...φιλες του να μπαινουν χωρις να χτυπησουν την πορτα...

st33 δικαιο εχεις δες και εδω μεσα μια που γραφει swamps που νομιζε οτι ηταν γιατρος και υπερασπιζοταν τον Σκουρα χωρις να τον γνωριζει καν (οπως ελεγε)....

για μενα μακρια απο τον Σκουρα μονο και μονο απο την αλλαζονεια του,οσο για την δουλεια του τα εχω πει...
υπαρχουν τοσοι γιατροι καλυτεροι απο αυτον που σε περιμενουν με το χαμογελο και σου λενε τι πραγματικα θα κανουν

ονοματα δεν λεω και (ουτε ξερω πολλους) γιατι δεν εχω σκοπο την διαφημιση κανενος

τελος οσοι πατε στον Σκουρα να του ζητησετε αποδειξη που να γραφει ολο το ποσο 4.000 και οχι 300 ευρω που κοβει αυτος σε καθε επεμβαση,η φοροδιαφυγη τον μαρανε τον "προεδρο"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenadi

Νεοφερμένος

Η elenadi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια!!Εχω να γραψω κατι αιωνες στο site..
Δε μου στελνονταν και ειδοποιητικα μηνυματα κιολας...
Το ειχα αμελησει κιολας(την αληθεια μου θα την πω.. λολ)
Αρχικα ηθελα να ρωτησω- giorgali εισαι πολυ απογοητευμενος απο τη μυτη σου??
γιατι βλεπω οτι τα εχεις παρει πολυ... λολ
κατα δευτερον να πω κι εγω τη γνωμη μου για το Σκουρα..
Εχω κανει κι εγω λοιπον σε αυτον κι εχω δημοσιευσει και φωτογραφιες εδω.
Το οτι ειναι αλαζονας και εχει μια επαρση πιστευω δε μπορει να το αρνηθει κανεις..
Εγω οταν πηγα στο γραφειο του -το περιμενα.
Αλλα δεν τον επρηξα ουτε τον αμφισβητησα..πηγα με τα νερα του και ηταν πολυ χαλαρος με χιουμορ ολες τις φορες που τον ειδα..Δεν προσπαθω να τον δικαιολογησω..το να ειναι ο αλλος ψωνιο ειναι κατι που απεχθανομαι..(αλλα στην παρεα μου..αν ειναι ο γιατρος μου,προσπαθω να καταλαβω αν ειναι καλος στη δουλεια του..Αν ειναι-- παω με τα νερα του)
Η δουλεια του με ενδιαφερει-οχι αν θα ειμασταν κολλητοι!!
Ειναι και μια ειδικοτητα που πρεπει να σπανε τα νευρα σου ολη μερα..εγω οποτε τον εβλεπα ηταν εξουθενωμενος και προσπαθουσα να ειμαι χαλαρη..
Δεν ειναι και τοσο απελπιστικη η κατασταση οσο την περιεγραψε μια κοπελα..ειπαμε!!
Ουτε πιστευω οτι θα εφτανε στο σημειο να μισθωσει ανθρωπο να μιλαει σε ξενα sites..Για ποιο λογο?????????
Οσο για την Ελλαδα ολη μερα στην τηλεοραση ειναι και εχει "περιποιηθει" πολλους διασημους!!
Αν εχει κανει κατι τετοιο στην Ελλαδα...τι να πω!!!

Ritaki 20 εγω μπορω να μιλησω (οπως φαινεται) μονο για το Σκουρα..Εκει εκανα την επεμβαση και ειμαι ικανοποιημενη..
Αυτο που λενε γι'αυτον -και το λεω κι εγω- ειναι οτι καλως ή κακως σου κανει μια μυτη που θα μπορουσες να εχεις γεννηθει με αυτην..Εννοω πολυ "γηινη" οχι υπερπαραγωγη,οχι "καλουπωμενη"¨.Λεγεται οτι δεν "ακουει" γνωμες αλλα βλεπει τι σου ταιριαζει..Εμενα ας πουμε δε θα μου ταιριαζε γαλλικη,ουτε η μυτη καποιας ηθοποιου.
Δε θα με δει καποιος και θα μου πει "ουαουυυυ τι μυτη εκιναι αυτη-σαν ψευτικη!!"
Θα σκεφτει οτι εχω μυτη αρμονικα συνδεδεμενη με τα υπολοιπα χαρακτηριστικα μου και το προσωπο μου!!
Το να φοβασαι ειναι απολυτως λογικο..Αν δε φοβοσουν θα ησουν αναισθητη..
Ειλικρινα αυτο μπορει να μετριαστει μονο αν βρεις το γιατρο που να σου εμπνεει εμπιστοσυνη και να ηρεμησεις..
Αλλα ακομα και τοτε θα σε τρωει..λολ
Εγω καθ'ολη τη διαδικασια προσπαθουσα να ειμαι πολυ ηρεμη και να μη γκρινιαζω!
Οτιδηποτε θελεις ρωτήσε μας και θα προσπαθησουμε να σε βοηθησουμε..
Επισης δεν ξερω αν εχεις ανατρεξει σε προηγουμενα posts,αρκετα παιδια,αναμεσα τους κι εγω εχουμε πει ακριβως τι περασαμε καθ'ολη αυτη τη διαρκεια ;-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zwzw

Νεοφερμένος

Ο giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Α.Σ michelle

για τον αλλο στη γλυφαδα μιλησα με τον ramblade και μου ειπε να τον αποφυγω..το μονο καλο της υποθεσης σημερα ηταν οτι ηθελαν να με παρουν συνεντευξη απ το δρυμουση αλλα δε πηγα...

Γιατί σου είπε να τον αποφύγεις; Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάω σε αυτόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ritaki20

Νεοφερμένος

Η ritaki20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
:worry:Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου elenadi . Επειδή είμαι πάρα πολύ αγχωμένη με τη συγκεκριμένη επέμβαση και δεν έχω κατασταλάξει σε ποιόν γιατρό θα πάω εχω επισκευτεί ήδη τον Αθ Σκ.... ,τον Παυλ.. στο Μαρούσι,την Αρ.Κυπ.. που χειρουργεί στο metropolitan, και ακόμα θα πάω στο Ν.Μαρα... που χειρουργεί στο υγεία όποιος μπορεί να με βοηθήσει θα το εκτιμήσω πραγματικά πάρα πολύ !!!!!!Σας δίνω και το email μου ritaki13889@yahoo.com όποιος θέλει να επικοινωνήσει μαζί μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
:worry:Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου elenadi . Επειδή είμαι πάρα πολύ αγχωμένη με τη συγκεκριμένη επέμβαση και δεν έχω κατασταλάξει σε ποιόν γιατρό θα πάω εχω επισκευτεί ήδη τον Αθ Σκ.... ,τον Παυλ.. στο Μαρούσι,την Αρ.Κυπ.. που χειρουργεί στο metropolitan, και ακόμα θα πάω στο Ν.Μαρα... που χειρουργεί στο υγεία όποιος μπορεί να με βοηθήσει θα το εκτιμήσω πραγματικά πάρα πολύ !!!!!!Σας δίνω και το email μου ritaki13889@yahoo.com όποιος θέλει να επικοινωνήσει μαζί μου
Χωρίς καμία ιδιοτέλεια να σου προτείνω να κάνεις και μια επίσκεψη ¨τσεκαρίσματος¨ στον πλαστικό που χειρούργησε την κολλητή μου...Δεν έχεις τίποτα να χάσεις αν κάνεις και εκεί μια επίσκεψη αναγνωριστική, δεδομένου ότι πρόκειται για χαρακτηριστικό που κάνει ¨μπαμ¨, αφού είναι στο πρόσωπο και επηρεάζει και την γενικότερη έκφραση και εικόνα... Το αποτέλεσμα φυσικότατο, και είναι πάρα πάρα πάρα πολύ ανθρώπινος και συμπαθέστατος!
Η φίλη μου είναι ενθουσιασμένη και βλέποντάς την, δεν καταλαβαίνεις ακριβώς πού οφείλεται η ανανέωση, αφού δεν της έχει κάνει ¨μύτη-τσουλήθρα¨, την κλασσική ψεύτικη καρμποναρισμένη γαλλική ,(την μη φυσική μύτη της πλαστικής που φωνάζει ¨είμαι αποτέλεσμα επέμβασης¨...)
ονομάζεται [...],τηλ,επικοινωνίας [...] (δεν ξέρω αν επιτρέπεται αυτό που κάνω , αν όχι ας διαγραφούν τα στοιχεία από τους mods και τα στέλνω σε πμ) είναι στον Πειραιά και στο Κολωνάκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

giorgalis

Νεοφερμένος

Ο giorgalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
γεια σου elenadi

εκτος απο απογοητευμενος ειμαι και εξαγριωμενος γιατι περιμενα κατι καλυτερο και οχι να μου βγαλει μονο τον υβο οπως εγινε στην περιπτωση μου
αν ηξερα οτι φοβαται και οτι κανει ενα καλουπι στην ιδια μυτη (βγαζοντας μονο τον υβο) θα πηγενα σε εναν αχαριο πλαστικο που θα ηταν και ...φθηνοτερος(αν κα δεν με νοιαζει η τιμη)

απο την στιγμη που το παιζει "θεος" και "προεδρος" πρεπει να δειξει την εμπειρια του και τις ικανοτητες του πανω στην δουλεια του
γενικα μονο μουρη ξερει να κανει...
το οτι βγαινει στην τηλεοραση θεωρειτε πλεονεκτημα?εγω πιστευω το ακριβως αντιθετο

δεν ειναι τυχαιο οτι στον καθενα βγαζει οτι εχει προβλημα με το διαφραγμα του και μετα απο καθε χειρουργειο λεει : το διαφραγμα ηταν πολυ στραβο απορω πως ανεπνεες (οπως ελεγε και σε μενα) για να δειξει οτι κατι εκανε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Παιδιά, δεν έχω κάνει προσωπικά ρινοπλαστική όπως έγραψα παραπάνω, έχει κάνει η φίλη μου...

Όμως, όποιος έχει σκοπό να κάνει, ας ψαχτεί και ας πάει και 2-3 μήνες αργότερα για την επέμβαση χάριν ¨έρευνας αγοράς¨, δεν έγινε και τίποτα...
Αν έπρεπε να υποβληθώ σε επέμβαση στο στήθος, θα πήγαινα πιο ¨ελαφρά τη καρδία¨ απ'ότι αν πήγαινα για ρινοπλαστική...
Οκ, το στήθος δεν είναι χαρακτηριστικό τόσο πια εκτεθειμένο όσο η μύτη...
Και όποτε έχω δει μύτη που προσπαθούν να διορθώσουν την πρώτη αποτυχημένη επέμβαση, πάει μετά χιονοστιβάδα αποτυχιών και κακαισθησίας...
Οπότε σεβαστείτε τον εαυτό σας, ψαχτείτε και απαιτήστε!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ritaki20

Νεοφερμένος

Η ritaki20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια και το ενδιαφέρον μαρίνα289 μπορείς να μου στείλεις το τηλέφωνο του γιατρού στο email ..... γιατι το εσβησαν από το σαιτ μαλλον ,και όποιος άλλος μπορεί και θέλει να με βοηθήσει είτε από προσωπικές του εμπειρίες είτε από αλλουνού ειναι ευπρόσδεκτος!!!!! Πραγματκά έχω μεγαλη ανάγκη από βοήθεια σε αυτό το θέμα γιατί φοβάμαι μην κάνω λάθος επιλογή γιατρού και βγω χειρότερη από ότι είμαι τώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrysa87

Νεοφερμένος

Η xrysa87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Παιδια καλησπερα! χρειαζομαι επειγοντως βοηθεια!!! εκανα την επεμβαση την Μεγαλη Δευτερα και σημερα μου εβγαλε ο γιατρος τις γαζες.. το αποτελεσμα ειναι οτι δεν αναπνεω καθολου απο το αριστερο ρουθουνι και απο το δεξι λιγο! εχω τρελαθει απο το αγχος μου.. οποιος εχει κανει και ξερει να μου απαντησει σας παρακαλω οταν βγαλατε εσεις τις γαζες αναπνεατε κανονικα η με τον καιρο ειχατε βελτιωση? ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenadi

Νεοφερμένος

Η elenadi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
γεια σου xrysa 87
εγω εκανα ρινοπλαστικη μονο για αισθητικους λογους
Προσωπικα ανεπνεα κανονικοτατα οταν μου εβγαλε το ναρθηκα,οταν η μυτη μου ήταν "καθαρη" ,γτι χρειαζομουν να κανω πλυσεις καθε λιγο.μεχρι τοτε αισθανομουν σαν συναχωμενη.
Εσυ ειχες προβλημα πριν,με την αναπνοη??ελπιζω να μην ειναι τπτ και τα πραγματα να βελτιωθουν..
Ενημερωνε μας και ρωτα μας οτι αλλο θες.

giorgali πριν την επεμβαση συζητησατε τι θα κανετε ή δε σου εδωσε καν τα περιθωρια??εγω παντως προσωπικα ειμαι ικανοποιημενη.
Βεβαια οπως προειπα,δεν ειναι η μυτη "υποδειγμα",η μυτη "καλουπι"!ειναι μια μυτη που ταιριαζει στο προσωπο μου ..
Και η Λια εκανε επεμβαση εκει.εχει πει αν ειναι ευχαριστημενη??γτι κι εκεινη ειχε καμπουριτσα αν θυμαμαι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrysa87

Νεοφερμένος

Η xrysa87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
καλημερα και χριστος ανεστη! εγω ειχα μεγαλο αναπνευστικο προβλημα, δεν μπορουσα να κοιμηθω το βραδυ, δεν ειχα κουραγιο ολη μερα, συνεχεια με το στομα ανοιχτο κτλ! ακομα 7 μερες μετα την επεμβαση ειμαι αρκετα βουλωμενη αλλα καθε μερα βλεπω μια πολυ μικρη βελτιωση.. αυριο το πρωι θα βγαλω το ναρθηκα και εχω πολυ αγχος για το τι θα αντικρυσω! εσυ Elanadi οταν εβγαλες τον ναρθηκα μετα πρηστηκε η μυτη σου? για ποσο δεν φορουσες γυαλια ηλιου???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgina

Νεοφερμένος

Η giorgina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Χριστός ανέστη και χρόνια πολλά!
xrysa87, επειδή κι εγώ είχα σοβαρό πρόβλημα με το διάφραγμα και την αναπνοή μου να ξέρεις οτι πρέπει να περιμένεις κάποιο διάστημα μετα το χειρουργείο για να βγάλεις συμπεράσματα. Σίγουρα θα πρέπει να περάσει ένας εως και τρεις μήνες. Κουράγιο και υπομονή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrysa87

Νεοφερμένος

Η xrysa87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
χρονια πολλα και σε σενα giorgina! τοσο πολυ ε?? μην πανικοβαλλομαι δλδ που βουλωνει τοσο πολυ η μυτη μου? μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι φυσιολογικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgina

Νεοφερμένος

Η giorgina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Θα σου έλεγα να μην πανικοβάλεσαι γιατί τις πρώτες ημέρες μπορεί να είναι πολύ πρησμένη εσωτερικά. Αν το διάφραγμα έχει ισιώσει σιγά σιγά θα αποκατασταθεί και το πρόβλημα. Μην ξεχνάς πόση δουλειά έχει γίνει εσωτερικά (σπάσιμο, κοψιμο,ράψιμο.....). Xrysa σου εύχομαι πραγματικά να χαρείς αύριο τη νέα σου εμφάνιση!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastasios5

Νεοφερμένος

Ο anastasios5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Γεια σας,με λενε Τασο και ειμαι 17χρονων,εδω και 3-4χρονια ροχαλιζω και σκεφτομαι να παω σε ΩΡΛ γιατι μαλλον εχω προβλημα στο διαφραγμα(δεν αναπνεω πολυ απο την μυτη αλλα περισσοτερο απο το στομα).Επισης και ο πατερας μου εχει προβλημα στο διαφραγμα και ο γιατροα του εχει πει να κανει εγχειριση αλλα δυστυχως φοβαται,λοιπον σκεφτομαι οτι αν οντως εχω και εγω προβλημα και απαιτηται να κανω εγχειριση στην μυτη και αρα θα μπω αναγκαστικα σε αυτη την ταλαιπωρια θα ηταν ευκαιρια να κανω και ρινοπλαστικη{δεν εχω στραβη η μεγαλη μυτη,απλα εχω μια μικρη καμπουρα(ηβο) και οι κογχες ειναι υπερτροφικες(μου το ειχε πει ενας πνευμονολογος)}.εσεις τι λετε,συμφωνειτε με αυτο?και ποσο θα στοιχισει η ρινοπλαστικη?το διαφραγμα καλυπτεται απο το ταμειο μου(δημοσιο) η πλαστικη καλυπτεται ενα μερος της απο το ταμειο ή οχι?και τελος η αληθεια ειναι οτι μετα απο ενα περιστατικο που μου συνεβη τελευταια επαθα κριση πανικου ενω ημουν στο νοσοκομειο και ετσι εχω αποκτησει μια φοβια με τους γιατρους...θελω να μου πειτε αν υπαρχει λογος να φοβαμαι ενα τετοιο χειρουργιο(ναρκωση κτλ) ή αν θα εχω κανενα προβλημα αναρρωσης....ευχαριστω για την βοηθεια...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xdf21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xdf21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Παιδια σκεφτομουνα και εγω για ρινοπλαστικη αλλα δεν πολυσυμπαθω την διαδικασια της ολικης ναρκωσης. Γνωριζετε αν μπορει να γινει με τοπικη ναρκωση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenadi

Νεοφερμένος

Η elenadi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
καλησπερα παιδια και καλο μηνα :D

χρυσα μιλησαμε λιγο και μεσω private message .εγω εκανα πλαστικη μονο για αισθητικους λογους-δεν ειχα προβλημα αναπνοης.(μονο οταν πηγα ,μου πε οτι θα "φροντισει" λιγο τις κογχες.
με το που μου εβγαλε τα σφουγγαρακια ανεπνεα κανονικοτατα,χωρις προβλημα.μονο βουλωνε λιγακι τον πρωτο μηνα κυριως- και γι'αυτο και εκανα πλυσεις καθε τρεις και λιγο οπως εχουν κανει και ολα τα παιδια που το εχουν επισης περασει ολο αυτο..
αλλα αυτο συνεβη σε ΜΕΝΑ..ειλικρινα δεν ξερω τι θα μου συνεβαινε αν ειχα κανει την επεμβαση εχοντας αναπνευστικο προβλημα-και ποσο καιρο θα μου επαιρνε μεχρι να αναπνεω φυσιολογικα..

οδηγιες για την μετεγχειρητικη περιοδο λογικα μπορει να σου δωσει ο γιατρος σου..επειδη εμενα εχουν περασει κοντα δυο χρονια και δε θυμαμαι με σιγουρια λεπτομερειες..νομιζω ομως οτι τα γυαλια δεν επιτρεπονταν μεχρι και 3 μηνες περιπου..
θαλασσα κανει καλο-ο ηλιος πολυ κακο..:)

τωρα!οσον αφορα στα παιδια που ρωτουν για νοσοκομεια,ναρκωση και λοιπα..
θα μιλησω καθαρα για τη δικη μου εμπειρια(εννοειται..:P)..
--για τη ναρκωση δε μπορω να πω τπτ,γτι δεν ειναι ΤΙΠΟΤΑ!!!σου βαζουν μονο μια "πεταλουδα" στο χερι (ετσι λεγεται??:P) και σου χορηγειται απο εκει το φαρμακο που σε κοιμιζει..δεν καταλαβα ΤΠΤ εγω προσωπικα..πιο πολυ ποναει ενα εμβολιο απο το "τσιμπηματακι" που αισθανεσαι
--μετα,αυτο που ηταν "ενοχλητικο" ηταν οι πρωτες 3 μερες μεχρι και να βγουν τα σφουγγαρακια που δε μπορεις να αναπνευσεις απο τη μυτη και εισαι σαν μπουκωμενος και
--η αφαιρεση των σφουγγαρακίων(:)) που ειναι για μενα το πιο δυσαρεστο πραγμα απο ολη αυτη τη διαδικασια..
--πονο καθ'ολη τη διαρκεια δεν αισθανεσαι καθολου,παρα μονο αν χτυπησεις κατα λαθος τη μυτη σου..
δεν ποναει η μυτη σου δλδ στο ασχετο..

και γενικα ολη τη διαδικασια εγω δεν τη θεωρω καθολου επωδυνη και οποιοσδηποτε με ρωταει του λεω να μη φοβαται και ειμαι θετικη!!Φυσικα οχι με τις υπερβολες..πρεπει να αγαπαμε τον εαυτο μας ως εχει,αλλα και να προσπαθουμε να τον κανουμε καλυτερο ..
αυτο που ειναι βασανιστικο ειναι -μετα(ειδικα για οσους ειναι ανυπομονοι) ,-η αναμονη μεχρι να δεις τη μυτη σου στην τελικη της μορφη..
λενε οτι το πολυ πρηξιμο φευγει τους πρωτους 3 μηνες και οτι στον ενα χρονο εχει φυγει το 90κτι% του πρηξιματος-εξαρταται παντα με την "επεμβαση" που εχει γινει στην καθε μυτη

ευχομαι ο καθενας να παρει τη σωστη για εκεινον αποφαση και υπομονη στους εγχειρισμενους =-D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni fotiou

Νεοφερμένος

Η eleni fotiou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
γεια σας. ενδιαφερομαι αμεσα για οσους γνωριζουν και εχουν ποβληθει σε επεμβαση να μου στειλουν τα ονοματα και τη εμπειρια τους/ σκεφτομαι για Σκουρα. περιμενω τις απαντησεις σας. ευχαριστω εκ τω προτερων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Danielhealthy

Νεοφερμένος

Ο Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι πως η μύτη αλλάζει όλο το προσώπο και το κάνει να δείχνει διαφορετικό.Μια φίλη μου,είχε πρόβλημα με τη μύτη της-ήταν μεγάλη- και από τότε που έκανε εγχείριση,ομόρφυνε και άλλαξε η ψυχολογία και η αυτοπεποίθισή της.Είναι καλό να προσπαθούμε να αλλάζουμε πράγματα που δε μας αρέσουν,προκειμένου να αισθανόμαστε πιο άνετα.Καμμιά φορά,τέτοιες λεπτομέρειες,ανατρέπουν ευχάριστα τα δεδομένα στη ζωή μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimis79

Νεοφερμένος

Ο dimis79 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Παιδια γεια σας!Εχω διαβασει και τις 109 σελιδες και αυτο που βγαζω συμπερασμα ειναι οτι δεν υπαρχει ο τελειος ρινοπλαστικος και απλα ειναι θεμα τυχης εαν βγει καλη η νεα μας μυτη,αυτο που ηθελα να ρωτησω ξανα ειναι εαν μετα που βγαλατε το ναρθηκα πηγατε στην δουλεια σας ασχετα με το οιδημα που υπαρχει,γιατι δυστιχως δεν μπορω να ληπω απο την δουλεια μου 15 μερες αλλα το περισοτερο 8 μερες μπορω.
Εγω θα κανω μονο για αισθητικους λογους και αναρωτιεμαι εαν υπαρχει καπιος απο εδω που να πιγε για αισθητικους λογους και να μην αναπνεει καλα τωρα εξετιας της νεας μυτης.
Σας παρακαλω ας μου απαντησει καποιος,ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top