Ατάκες και τρόποι «πεσίματος»!

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Θα σας πω κάτι που έχω κάνει εγώ. Είχαμε βγει ήδη μία φορά και είχαμε συμφωνήσει για πλάκα (εννοώ just because, χωρίς να υπάρχει κάποιος λόγος) να μην μπούμε στο facebook την επόμενη μέρα. Επίσης, είχαμε πει να βγαίναμε την επόμενη μέρα σε ένα εστιατόριο που είχα προτείνει εγώ. Ε, τέλος πάντων, μου στέλνει sms το πρωί [εν συντομία η συζήτησή μας]:
- Καλημέρα! [.....] By the way, ακυρώνεται η χθεσινή συμφωνία μας, πάνω στη νύστα μου μπήκα από συνήθεια στο facebook.
- Καλημέρα! Πάρε με τηλέφωνο, αν θέλεις να μου μιλήσεις. :)
- Δική μου ιδέα ήταν όλο αυτό, δεν μπορώ να σε αφήσω να κερδίσεις. Αν θέλεις να βγούμε σήμερα, έλα στο facebook να κανονίσουμε.
- Ώρα τάδε, μέρος τάδε. Αν δεν έρθεις, θα δειπνήσω μόνη.

Ε, και απ' ό,τι μου 'πε μετά στο ραντεβού μας, δεν υπήρχε περίπτωση να μην έρθει. :happy: Ίσως ακούγεται χαζό έτσι, αλλά μας έχει μείνει μια χαμογελαστή ανάμνηση απ' όλο αυτό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
εγω παλι εχω ενα μοναδικο τροπο να δειχνω τα συναισθηματα μου στο ατομο που με ενδιαφερει!
περυσι το καλοκαιρι οταν ακομα μιλαγαμε "φιλικα" με το φιλο μου, παρολο που αισθανομουν πραγματα για αυτον και εκεινος για εμενα, εγω τον συμβουλευα στις διακοπες που θα πηγαινε, να ριξει πολλες τουριστριες για να εχει να μου πει οταν γυρισει πολλα λαβ στορις! :P
με αποτελεσμα αυτος να μπερδευτει αλλα υγεια!

ενταξει αποτι φαινεται παρολη την ηλιθιοτητα μου, ειμαστε τωρα μαζι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Με την πρώτη μου σχέση...

Την πετυχαίνω στο γκισέ των ΚΤΕΛ, ανταλλάσουμε ένα βλέμα και μέχρι εκεί. Τυχαίνει και ήταν με κάποιον στο γκισέ, θεώρησα ότι ήταν ο φίλος της. Κάθεται από πίσω μου, και ψάχνω ένα τρόπο να κάτσω δίπλα της. Της λέω "συγγνώμη η θέση 35 που είναι;" "Εδώ" μου απαντάει, και κάθομαι δίπλα της. Μέχρι να φτάσουμε είχαμε ανταλλάξει τηλέφωνα και είχαμε δώσει ραντεβού για το απόγευμα.
Στο δρόμο ενώ περπατούσαμε, περνάμε μπροστά από ένα φανάρι, όπου της λέω "μου δίνεις το πράσινο φως;". Μου απαντάει καταφατικά και τη φιλάω...Η συνέχεια στο σπίτι της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εσυ βλεπω τα κανεις ολα στα ΚΤΕΛ! Εχουν τρελλο σουξε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Εσυ βλεπω τα κανεις ολα στα ΚΤΕΛ! Εχουν τρελλο σουξε! :P
Η πλάκα είναι ότι δεν κυκλοφορώ με ΚΤΕΛ, μόνο με ΟΣΕ και πλοίο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Χμμ να αναφέρω και εγώ ένα περιστατικό;Δεν ήταν πέσιμο αλλά οκ, εμένα μ'άρεσε.

Χρόνος:Ιούνιος του '10
Τόπος:10άρι λεωφορείο (Σ.Σταθμός - Χαριλάου)
Πήγαινα στο νοσοκομείο που δουλεύει η μητέρα μου και στη στάση της Καμάρας ανέβηκε ένας κύριος γύρω στα 40-45.Φαινόταν πως δεν ήταν Έλληνας (ήταν πολύ ανοιχτός στα χρώματα και είχε διαφορετικό "αέρα", κάτι σαν Άγγλος ας πούμε).Κάποια στιγμή με ρωτάει με σπαστά Ελληνικά αν το λεωφορείο σταματάει κοντά στο γήπεδο του ΑΡΗ, αλλά δε γνώριζα.Από εκείνη τη στιγμή με κοιτούσε έντονα και ένιωθα πολύ αμήχανα.Μετά από λίγο μου λέει "Με συγχωρείς αλλά έχεις πολύ ωραία μάτια, μην το πάρεις σαν ,πως το λένε, α ναι καμάκι, αλλά έχεις Μεσογειακή ομορφιά.Μην αλλάξεις.Πολύ όμορφη".Είπα "Ευχαριστώ" και του χαμογέλασα(είχα κοκκινήσει σταντέ, όλο το λεωφορείο εμένα κοιτούσε :redface: ).Έπειτα μου είπε ότι ήταν φωτογράφος τοπίων, ότι έχει να έρθει στην Ελλάδα 20+ χρόνια και διάφορα άλλα.Όταν πήγα να κατέβω με ρώτησε το όνομά μου και του είπα"Θάλεια" και λέει "α, ωραίο όνομα, θα το θυμάμαι.Θάλεια.Και τι σημαίνει;" και του εξήγησα όσο μπορούσα.

Πάνω κάτω αυτά.Πραγματικά ήταν μία πολύ ωραία στιγμή με ένα πολύ γλυκό και ευγενικό κοπλιμέντο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lautreamont

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lautreamont αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
τρόποι πεσίματος

1. - καλησπέρα, σας παρακολουθώ ακροβολισμένος
απέναντί σας και θα ήθελα τόσο πολύ
ένα φιλί σας μήπως και ξαναγίνω άνθρωπος..


2. - δείρε με, σε παρακαλώ.


3. - μπορώ να σου παίξω κάτι?



...και η επιτομή:

4. - γεια, πάμε να κατουρήσουμε παρέα?


-οκ, πάμε.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Καθόμουν σε καφετέρια και έρχεται ο πορτιέρης του μαγαζιού, μου δίνει ένα σφηνάκι και μου λέει είσαι πολύ όμορφη να κάτσω κι εγώ εδώ; Η απόλυτη ξενέρα...Φυσικά έφαγε Χ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Καθόμουν σε καφετέρια και έρχεται ο πορτιέρης του μαγαζιού, μου δίνει ένα σφηνάκι και μου λέει είσαι πολύ όμορφη να κάτσω κι εγώ εδώ; Η απόλυτη ξενέρα...Φυσικά έφαγε Χ ;)
Γιατί ξενέρα; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Γιατί ξενέρα; :hmm:

γιατί το είπε κατάμουτρα και δε μου αρέσει καθόλου αυτό το φανερό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
γιατί το είπε κατάμουτρα και δε μου αρέσει καθόλου αυτό το φανερό...
Μεταξύ μας, δεν είπε κάτι κραυγαλέο, cool.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Μεταξύ μας, δεν είπε κάτι κραυγαλέο, cool.

για να πει σε μενα αυτο...φαντασου σε ποσες αλλες που τις εβλεπε ωραιες θα το ειχε πει πιο πριν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
για να πει σε μενα αυτο...φαντασου σε ποσες αλλες που τις εβλεπε ωραιες θα το ειχε πει πιο πριν...
Kαι ας πούμε θίχτηκες που δεν είσαι η μόνη που βρίσκει ωραία, ε; :P

Τώρα καταλαβαίνω γιατί οι άνδρες πολλές φορές δεν ξέρουν πως να πλησιάσουν μια γυναίκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Σε ώρα απόλυτης βαρεμάρας, αποσύνθεσης και κατάθλιψης... (ομιλία του κκε στο καπη, έπρεπε να είμαι παρούσα για τεχνικούς λόγους, να ανοίξω και να κλείσω τον χώρο...)
Και σκάει μήνυμα ¨Τα λίγα λόγια ζάχαρη και τα καθόλου μέλι... Γουστάρω πολύ, εσυ; Απάντησε μ'ένα ναι ή ένα όχι...¨
εγώ το έστειλα
σόρυ λάθος , για την παπαρήγα πήγαινε

"Είσαι ένα άβαταρ στην μαύρη τρύπα της μέρας μου" !!!!!!!
Κουφό αλλά μου άρεσε όταν το άκουσα.

εγώ το έστειλα
σόρυ λάθος , για τον μπόρατ πήγαινε

Στο δρόμο ενώ περπατούσαμε, περνάμε μπροστά από ένα φανάρι, όπου της λέω "μου δίνεις το πράσινο φως;". Μου απαντάει καταφατικά και τη φιλάω...Η συνέχεια στο σπίτι της...
(μου έβαλε ράμματα , γιατί πέρασα με κόκκινο ο μ@λ@κας)

Καθόμουν σε καφετέρια και έρχεται ο πορτιέρης του μαγαζιού, μου δίνει ένα σφηνάκι και μου λέει είσαι πολύ όμορφη να κάτσω κι εγώ εδώ; Η απόλυτη ξενέρα...Φυσικά έφαγε Χ ;)

εγώ ήμουν
σόρυ λάθος , ήθελα να σου τραγουδήσω
Darling I am shaking / And my limbs are made of fire
And though all heaven is revealed / You are my one desire

π.σ.
ο καλύτερος τρόπος πεσίματος που μου κάναν πρόσφατα :redface:
στην Κηφισιά
στον δρόμο με τα ακριβά μαγαζιά και τα αναρριχώμενα φυτά που ευωδιάζουν
ήτανε τρεις με μηχανάκι , είχα το φτηνό κινητό αλλά κουβαλούσα μετρητά
θα κάνω μήνυση κατά αγνώστων να με κλέψει και το κράτος
με τα παράβολα
τι ρομαντικό :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Μεγαλο Σαββατο-
Οταν μου το ειπε περιττο να σας πω οτι εβαλα τα γελια...

Εγω περπαταω..Εκεινος καθεται σε μια καφετερια,σε ενα τραπεζακι με 2 κοκκινες τουλιπες πανω...Μονος του διαβαζοντας τον Εφηβο του Ντοστογιεφσκι...Τον κοιταω...Με κοιταει....Αφηνει το βιβλιο και λεει.....

<<ΕΕ ρε κατι θαυματα που γινονται το Πασχα...>> και μου δινει μια τουλιπα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
όσο ακόμα οι νέοι διαβάζουν Ντοστογιεφσκι , πάντα θα γίνονται θάματα :)

-ο ηλίθιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θειο-τραγι

Νεοφερμένος

Η θειο-τραγι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Καλοκαίρι. Φαντάρος με άδεια . Με χαιρετάει στρατιωτικά και όταν απαντώ ότι δεν μου αρέσουν τέτοιου τύπου χαιρετισμοί φωνάζει:
"Μα εσείς είστε γυναίκα ελαφίνα! Όχι όχι δεν παίρνω ναρκωτικά σουρρεαλιστής είμαι δεσποινίς, μου επτρέπετε να σας ακολουθήσω?"
:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
θείε τραγί , ποιά χρονιά έγινε αυτό ;

θέλω να υπολογίσω την ηλικία του δεσμώτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
πραγματικα φοβερο βιβλιο αν και με δυσκολεψε πολυ οταν το διαβαζα...

επισης μια αλλη φορα.....

ηταν με ενα ταξιτζη που ελεγε οτι επειδη του χαρισα μια πολυ καλη συζητηση και το πιο ομορφο χαμογελο που ειχε δει δεν ηθελε να πληρωσω...απλα να του δωσω το κινητο μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θειο-τραγι

Νεοφερμένος

Η θειο-τραγι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
θείε τραγί , ποιά χρονιά έγινε αυτό ;

θέλω να υπολογίσω την ηλικία του δεσμώτη
Πέρυσι! Αργότερα μου εξήγησε ότι είχε επηρεαστεί από τον Σκαρίμπα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top