Φράσεις απο χωρισμούς που σας σημάδεψαν

tanos56

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tanos56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Σε έναν χωρισμό -από την μοναδική γυναίκα της ζωής μου, που θυμάμαι με συγκίνηση και νοσταλγία-, άκουσα το "με ταπείνωσες...".

Τώρα δεν ξέρω που είναι... δεν μπορώ να την βρω, για να τις πω πόσο με πονούν αυτές οι λέξεις και πόσο δίκιο είχε....

Έχω μείνει με τις τύψεις μου.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
"είσαι η μόνη πρώην με την οποία θέλω να μείνω φίλος".

μιλάμε, κολλητάρια είμαστε, ουουου..! :yawn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Σε έναν χωρισμό -από την μοναδική γυναίκα της ζωής μου, που θυμάμαι με συγκίνηση και νοσταλγία-, άκουσα το "με ταπείνωσες...".

Τώρα δεν ξέρω που είναι... δεν μπορώ να την βρω, για να τις πω πόσο με πονούν αυτές οι λέξεις και πόσο δίκιο είχε....

Έχω μείνει με τις τύψεις μου.....


Καλέ μου φίλε "tanos56",
οι τύψεις... είναι ένα εντελώς άχρηστο... συναίσθημα, το οποίο δεν μας προσφέρει τίποτα περισσότερο, από πόνο...
Προσπάθησε, όσο μπορείς φυσικά, να δεις διαφορετικά..., την ιστορία σου αυτή, ώστε να γίνει μια ανάμνηση εποικοδομητική..., για την επόμενη συμματική σχέση..., που θα κάνεις...

Μην ξεχνάς, ότι οι άνθρωποι δεν τελειώνουν ποτέ... και ότι, αποδίδουμε τιμή..., σ' ότι αγαπήσαμε, όταν θυμόμασθε πάντα με νοσταλγία... τις όμορφες στιγμές που μας χάρισε και μόνο.

Με τις τύψεις..., δεν βοηθάς ούτε τον εαυτό σου, αλλά ούτε και την ανάμνηση αυτή..., να είναι όπως πραγματικά της αξίζει... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
*****


Αναρωτιέμαι και τι δεν με σημάδεψε από αυτό το χωρισμό...??? :hmm:

Κάθε του λέξη.. και μια ανίατη πληγή...
Κάθε του φράση... και ένας αγιάτρευτος πόνος... :/:

Τι σημασία όμως, μπορεί να έχει τώρα πια...???
Ας είναι πάντα καλά, εκεί που επέλεξε να είναι... και δεν πειράζει...,
ακόμα κι΄ αν δεν το μετανιώσει ποτέ..., γιατί δεν θα ήθελα να πονάει...
για κανένα λόγο στον κόσμο.
Εμένα μου αρκεί, να ξέρω, πως είναι καλά και μόνο.

Άλλωστε, η αγάπη μετριέται..., με ότι μπορεί να απαρνηθεί κανείς, γι΄ αυτήν...
Ακόμα κι΄ αν αυτό... είναι, η ίδια η αγάπη... :/:


.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lawnmower man

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
"Είσαι ο τύπος που θα παντρευόμουνα αλλά τώρα ψάχνω κάτι άλλο..." :wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
εισαι πολυ καλη για μενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Το κλασσικο αλλα ταυτοχρονα και πιο "ασχημο"
Σ'αγαπαω αλλα δεν μπορουμε να ειμαστε μαζι.
Ή σε αγαπαω αλλα πρεπει να χωρισουμε.

Σαν να μου λεει βουτηξα στην θαλασσα αλλα δεν ηθελα να βραχω.
Δεν υπαρχει πιο ασχημη διακιαολογια ή μαλλον ατακα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.
Κάπου πρέπει να το έχω ξαναγράψει αλλά πρέπει να αποθανατιστεί στο σωστό post: "Ήσουν η καλύτερη σχέση που είχα ποτέ!" :hmm:

Sorry, αλλά πρέπει να δανειστώ τώρα κάτι απ' τη MIchelle: DOOOOOING BOOOOOING!!! :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
"Αφού εσύ δεν μου κάθεσε είπα να πάω με εκείνην" ευτυχώς που τον σακάτεψα στο ξύλο και έφυγε απο το μυαλό μου άλλα όπως και να είναι ο συγκεκριμένος δεν ήξερε ούτε να φιλήσει και του τα έμαθα εγώ και όταν τα έμαθε αυτά μου πήγε με άλλη; :mad:

Μάυρος έφυγε απο το ξύλο και το χάρηκα πάααααρααα πολλύ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
τα πάντα, δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι που να μην με έχει πονέσει από αυτόν τον χωρισμό...

" μου είχες πει ότι θα μαγαπάς για πάντα..."
" ναι αγάπη μου, πάντα, αλλά εξελισσόμαστε, κ δεν σε αγαπώ πια όπως θα ήθελες να σ'αγαπώ. έχω άλλες προτεραιότητες..."

(με τσάκισε. κ με τσακίζει κάθε φορά που βλέπω στα μάτια του τόση αγάπη, αλλά κ τόσο φόβο...":(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avenger...

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
"Τελικά δεν ήσουνα τόσο δυνατή, όσο πίστευα".

"Μάλλον είσαι για εύκολα και όχι για τα δύσκολα".

Και τα δύο από τον ίδιο... η απόφαση του χωρισμού δική μου. Δεν το έχω μετανιώσει ούτε λεπτό, αλλά δεν μπορώ να μην παραδεχτώ ότι αυτές του οι φράσεις (γραμμένες σε γράμμα) με πόνεσαν πολύ.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
"είσαι πολύ μικρή για μένα..είσαι κοριτσάκι ακόμα...εγώ ψάχνω μια γυναίκα"
και ο τύπος ένα χρόνο μεγαλύτερος από μένα....:blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
χαχα τι τελειο τοπικ
λοιπον, το πρωτο γκομενακι που ειχα στη ζωη μου με ειχε πει τα εξης οταν με εριξε χυλοπιττα:

<< λοιπόν "νιντζακι" θα ηθελα να σταματησουμε γιατι θα ηθελα μια σχεση με παθος >>

και γω γυρναω και του λεω: ντοινκ τι λες βρε βληματεξ! μωρο ειμαι τι περιμενεις ελεος :P αντε γεια σε βαρεθηκα κ γω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*marouli*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία με τα κιτρινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
"Είσαι απο τα καλύτερα πράγματα που είχα ποτέ..."


Εγώ πάλι ξέρω ότι τα καλά πράγματα τα κρατάς,δεν τα διώχνεις..Που ζω??

:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
όπως και νάχει αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι τα νεαρά αγόρια στην ηλικία των 18-23 θέλουν να τα φτιάχνουν με μεγαλύτερες και θέλουν η κοπέλα να έχει εμπειρία στα σεκς κ τα σχετικά..


αντε γεια ρε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Κλάσσικα πράγματα: "Πρέπει να μείνουμε φίλοι..."!!!
Φυσικά και δε μείναμε ποτέ φίλοι...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Αυτό το "θέλω λίγο καιρό μόνος να σκεφτώ" :angry: ελεος! Καραμέλα το χουν μερικοί! Και όταν ξέρεις οτι αυτός δεν θέλει χρόνο να σκεφτεί αλλα χρόνο να κάνει κατάσταση με την καινούρια, έχοντας κι εμενα καβάτζα!!! εκεί κι αν τα παίρνεις και του σπας τα γυαλικά και μη στο κεφάλι! :beating:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_Lord

Νεοφερμένος

Ο T_Lord αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Παιδια ειμαι 15 χρονον και δεν νωμιζω πωσ εχω και πολθ γνωμγη εδω αλλα θα το πω....Μου λεει λιπον ...θελω να χωρισουμε αλλα σε θελω ακομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Μου λέει:-Θέλω να χωρίσουμε γιατι...μπλα μπλα μπλα
-Δηλαδή με μισείς για ότι έγινε.
-Ρε γαμώτο σ αγαπώ ακόμη αλλά δεν γίνεται ποια το γυαλί έσπασε και δεν ξανακολλά....



Σχόλιο:Πως λες σ αγαπώ ακόμα σε κάποιον που τον χωρίζεις και (συμφωνα με αυτήν) φταίει για ότι έγινε?
Ε.Λ.Ε.Ο.Σ
Γιατί οι περισσότερες δεν έχουν ειλικρίνια και ορθότητα στο λόγο τους?

Ένα ακόμα κουλό που άκουσα:

-Χωρίζουμε
-Γιατι?
-Ετσι δεν υπάρχει λόγος..


Σχόλιο:Δεν γίνεται ο ανθωπος να κάνει κάτι χωρίς να υπάρχει η αιτία που το οδηγεί...
Ρε σεις γυναικες τί ειναι αυτά που λέτε??????????
Η ειλικρίνια και η αλήθεια δεν βλάπτει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
"Είσαι απο τα καλύτερα πράγματα που είχα ποτέ..."


Εγώ πάλι ξέρω ότι τα καλά πράγματα τα κρατάς,δεν τα διώχνεις..Που ζω??

:hmm:

Εγω θα τσαντιζομουν πιο πολυ που θα μ'ελεγε πραγμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top