Αδικούνται άραγε τα "καλά παιδιά" στις σχέσεις με το άλλο φύλο;

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Ε δεν αδικείσαι τότε! Απλά βγάζεις το λάδι της άλλης! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Ε δεν αδικείσαι τότε! Απλά βγάζεις το λάδι της άλλης! :P

Πολύ, σκάω γάιδαρο, αλλά δεν το θέλω. 'Ετσι είναι η φύση μου. Dr Strangelove εξάλλου. Παράξενη αγάπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
:wall:Κουφός είμαι και δεν έχω ακούσει ποτέ αυτό το κλίκ; :/:

Βρε εσύ το ακούς... αλίμονο αν το άκουγε και ο άλλος που μας ενδιαφέρει... Τότε που είναι το παιχνίδι; Το φλερτ; Το έχουμε χάσει από την αρχή :P

Νομίζω πως η τραγική πλειοψηφία τον ανθρώπων δεν κάνει επιλογές οι οποίες είναι οι καλύτερες για αυτόν. Αφήνουμε πολλές φορές τα απωθημένα, τις ανασφάλειές και την ματαιοδοξία μας να επιλέγουν για εμάς. Κυνηγάμε τα πρότυπα και τα στερεότυπα και αδυνατούμε να δούμε την πραγματικότητα.

Αυτό το έχω ήδη αναφέρει στην προηγούμενη σελίδα (ανασφάλειες κλπ)... μην με κάνεις να σου κάνω παράθεση από εκεί :P

Ξέρεις τι πιστεύω; Δεν επιλέγουμε ποιον θα ερωτευθούμε... αλλά επιλέγουμε αν θα μαζοχιστούμε σε μια σχέση ή όχι....

Κάτι ακόμα για το καλό παιδί (βασισμένο σε στατιστικά): Δεν θα προσπαθήσει ποτέ να κερδίσει την κοπέλα που κυνηγάει με ψεύτικα λόγια ή πράξεις. Είναι ειλικρινής με τα αισθήματά του και τις προθέσεις του και δεν κάνει παιχνίδια. Δυστυχώς αυτό όμως τελικά δεν προβάλεται ως αρετή αλλά ώς αδυναμία.

Το να προσπαθήσεις να κερδίσεις την κοπέλα που σε ενδιαφέρει είναι μέσα στο παιχνίδι....
Τα μέσα που θα χρησιμοποιήσεις είναι το πρόβλημα πάντα....
Αλλά δεν νομίζω πλέον ότι τρώμε το παραμυθάκι... Δεν ξέρω... Έχω ακούσει πολύ ωραία λόγια...πάντα όμως έλεγα...ξέρω ότι είναι παραμυθάκια...επιλέγω αν θα παραμυθιαστώ ή όχι.... Αλλά αν το καλό παιδί είναι ειλικρινής τι θα πει στην κοπέλα που την θέλει; Δηλαδή τι άσχημο μπορεί να της πει ώστε η κοπέλα να μην τον θέλει; :hmm:

Μου θύμησες ένα παιδί που είχα γνωρίσει εδώ... Με φλέρταρε και μου είπε... εγώ μαζί σου θέλω να το κάνω... ούτε σχέση, ούτε τίποτα... αυτό μου βγάζεις αυτό θέλω από εσένα... Τώρα αυτό είναι καλό ή κακό παιδί; :hmm:
Για εμένα είναι καλό παιδί γιατί είναι ειλικρινής... Θέλω αυτό, μου το δίνεις; Ούτε έρωτες, λουλούδια και υποσχέσεις ;)

P/s: έχει τύχει "καλό" παιδί για όλους να με πληγώσει και έχει τύχει "κακό" παιδί για όλους να μου χαρίσει μια υπέροχη σχέση που όταν την σκέφτομαι μόνο χαμογελάω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Μου θύμησες ένα παιδί που είχα γνωρίσει εδώ... Με φλέρταρε και μου είπε... εγώ μαζί σου θέλω να το κάνω... ούτε σχέση, ούτε τίποτα... αυτό μου βγάζεις αυτό θέλω από εσένα... Τώρα αυτό είναι καλό ή κακό παιδί; :hmm:
Για εμένα είναι καλό παιδί γιατί είναι ειλικρινής... Θέλω αυτό, μου το δίνεις; Ούτε έρωτες, λουλούδια και υποσχέσεις ;)

φυσικά και είναι καλό παιδί....
αν ήταν κακό παιδί θα σου έλεγε ότι είναι ερωτευμένος, ότι είσαι η γυναίκα της ζωής του, ότι θέλει σχέση... κι αν εσύ το έχαβες, αυτός θα έπερνε αυτό που ήθελε, αλλά εσύ θα ήσουν ήδη κολλημένη μαζί του
κι όταν θα ήθελες έναν ώμο να κλάψεις θα ερχόταν ο Lawnmower man ο οποίος θα σε ερωτευόταν επίσης αλλά εσύ θα ήθελες ένα φιλαράκι μόνο
και μετά θα αναρωτιόταν ο Lawnmower man... ρε γμτ μου... πρέπει να είμαι το καλό παιδί?


Lawnmower man.... ναι πρέπει να είσαι το καλό παιδί... εκτός κι αν αρκείσαι στο να σε θέλει κάποια μέσα από ένα ψέμα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lawnmower man

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
φυσικά και είναι καλό παιδί....
αν ήταν κακό παιδί θα σου έλεγε ότι είναι ερωτευμένος, ότι είσαι η γυναίκα της ζωής του, ότι θέλει σχέση... κι αν εσύ το έχαβες, αυτός θα έπερνε αυτό που ήθελε, αλλά εσύ θα ήσουν ήδη κολλημένη μαζί του
κι όταν θα ήθελες έναν ώμο να κλάψεις θα ερχόταν ο Lawnmower man ο οποίος θα σε ερωτευόταν επίσης αλλά εσύ θα ήθελες ένα φιλαράκι μόνο
και μετά θα αναρωτιόταν ο Lawnmower man... ρε γμτ μου... πρέπει να είμαι το καλό παιδί?

Ανατρίχιασα... :look:

Lawnmower man.... ναι πρέπει να είσαι το καλό παιδί... εκτός κι αν αρκείσαι στο να σε θέλει κάποια μέσα από ένα ψέμα ;)

Δεν συμβιβάζομαι αν και το πληρώνω το τίμημα (μοναξιά κτλ...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δεν συμβιβάζομαι αν και το πληρώνω το τίμημα (μοναξιά κτλ...)


νομίζω ότι η μοναξιά είναι λιγότερο τίμημα απ το να χάσεις τον αυτοσεβασμό σου ζώντας ένα ψέμα.... (αν έχεις λίγο φιλότιμο that is...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lawnmower man

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Από αγαπημένη μου ταινία(Οι Απόντες,του Γραμματικού):
Σήμερα επιβιώνουν αυτοί που έχουν κάνει την ζωή ζωούλα και αυτή που μπορούν να ελίσσονται χωρίς να το φέρει βάρος η συνείδησή τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Από αγαπημένη μου ταινία(Οι Απόντες,του Γραμματικού):
Σήμερα επιβιώνουν αυτοί που έχουν κάνει την ζωή ζωούλα και αυτή που μπορούν να ελίσσονται χωρίς να το φέρει βάρος η συνείδησή τους...


στον αντίλογο αυτού....
μπορεί κάποιες να κάνουν σχέσεις με κακά παιδιά αλλά σπίτι κάνουν με τα καλά παιδιά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lawnmower man

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Από το πόστ για φράσεις χωρισμών:
"Είσαι ο τύπος που θα παντρευόμουνα αλλά τώρα ψάχνω κάτι άλλο..." :wall:

Είναι δυνατόν άτομα που κάνουν αυτό που ανέφερες να περιμένουν να έχουν υγιές σπιτικό;

Κάλιο μόνος μου παρά με μια τέτοια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Από το πόστ για φράσεις χωρισμών:


Είναι δυνατόν άτομα που κάνουν αυτό που ανέφερες να περιμένουν να έχουν υγιές σπιτικό;

Κάλιο μόνος μου παρά με μια τέτοια...

δεν είναι έτσι ακριβώς όπως τα λες...
τρώγοντας τα μούτρα σου μερικές φορές (με τα κακά παιδιά αγόρια - κορίτσια) κάποια στιγμή συνειδητοποιείς τι είναι αυτό που έχει πραγματική αξία και επανέρχεσαι .... βρίσκεις τον σωστό άνθρωπο και πλέον κάνεις σοβαρή σχέση και... οικογένεια ;)

το ευτύχημα ή το δυστύχημα όπως θες πες το, με ανθρώπους σαν εσένα, είναι ότι αργεί να φανεί η αξία τους και στη διάρκεια αυτή πληγώνονται.... όμως όταν φανεί, να είσαι σίγουρος ότι όχι απλά φαίνεται αλλά λάμπει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Από το πόστ για φράσεις χωρισμών:


Είναι δυνατόν άτομα που κάνουν αυτό που ανέφερες να περιμένουν να έχουν υγιές σπιτικό;

Κάλιο μόνος μου παρά με μια τέτοια...


Δε νομίζω ότι είναι και τόσο παράλογο αυτό!
Η μάλλον είναι παράλογο τελικά γιατί είναι αστείο να κλωτσάς κάτι που σου ταιριάζει πάρα πολύ, αλλά έτσι είναι η ανθρώπινη φύση, διψάει να ψάχνει!
Οι περισσότεροι από εσάς/εμάς θα το έχετε πει αυτό τουλάχιστο μία φορά στη ζωή. Είναι η αίσθηση του ανικανοποίητου και του sth more!
Είναι παράλογο αυτό που λέω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lawnmower man

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Ίσως να κινδυνεύω να βγώ λίγο εκτός θέματος αλλά δεν μπορώ να βγάλω από το μυαλό μου το ποίημα:

Η Πόλις

Είπες: «Θα πάγω σ' άλλη γή, θα πάγω σ' άλλη θάλασσα,
Μια πόλις άλλη θα βρεθεί καλλίτερη από αυτή.
Κάθε προσπάθεια μου μια καταδίκη είναι γραφτή·
κ' είν' η καρδιά μου -- σαν νεκρός -- θαμένη.
Ο νους μου ως πότε μες στον μαρασμό αυτόν θα μένει.
Οπου το μάτι μου γυρίσω, όπου κι αν δω
ερείπια μαύρα της ζωής μου βλέπω εδώ,
που τόσα χρόνια πέρασα και ρήμαξα και χάλασα».

Καινούριους τόπους δεν θα βρεις, δεν θάβρεις άλλες θάλασσες.
Η πόλις θα σε ακολουθεί. Στους δρόμους θα γυρνάς
τους ίδιους. Και στες γειτονιές τες ίδιες θα γερνάς·
και μες στα ίδια σπίτια αυτά θ' ασπρίζεις.
Πάντα στην πόλι αυτή θα φθάνεις. Για τα αλλού -- μη ελπίζεις --
δεν έχει πλοίο για σε, δεν έχει οδό.
Ετσι που τη ζωή σου ρήμαξες εδώ
στην κώχη τούτη την μικρή, σ' όλην την γή την χάλασες.


Κωνσταντίνος Π. Καβάφης (1910)

Όλες τις επιλογές που κάνουμε, τις κουβαλάμε πάντα μαζί μας. Αν άλλη ζωή ζητάς και με άλλη συμβιβάζεσαι, πώς γίνεται να είσαι ποτέ ευτυχισμένος; Ίσως μόνο αν δεν μετανιώνεις για τα λάθη σου καθώς αυτά είναι αυτό που είσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Όλες τις επιλογές που κάνουμε, τις κουβαλάμε πάντα μαζί μας. Αν άλλη ζωή ζητάς και με άλλη συμβιβάζεσαι, πώς γίνεται να είσαι ποτέ ευτυχισμένος; Ίσως μόνο αν δεν μετανιώνεις για τα λάθη σου καθώς αυτά είναι αυτό που είσαι.

πέραν αυτού, υπάρχει αρκετός κόσμος που δεν ξέρει τι θέλει αν πρώτα δεν δοκιμάσει απ όλα...
δεν είναι λοιπόν απαραίτητο ότι συμβιβάζεσαι με μια άλλη ζωή... μπορεί απλά να μην ξέρεις τι θες... πολύ συχνό φαινόμενο θα έλεγα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Να βάλω κι εγώ λίγο Χάος στην κουβέντα σας.
Παρατήρηση πρώτη. Ποιο καλό και ποιο κακό παιδί και κουραφέξαλα. Σας θυμίζω ότι υπήρξαν εκατοντάδες γυναίκες που ήταν ερωτευμένες με τον Κυριάκο Παπαχρόνη (το γνωστό Δράκο της Θεσσαλονίκης ή της Δράμας, βιαστή και δολοφόνο γυναικών) και του έστελναν ερωτικά γράμματα στη φυλακή...:knife:. Μετά από αυτό ιδρύσαμε τον Σ.Β.Ο.Π. (Σύλλογος Βιαστών Ο Παπαχρόνης) και τραγουδούσαμε το άσμα:
"Όσο νυχτώνει
κι η π**τσα μεγαλώνει,
όλοι μας πιστεύουμε σε σένα Παπαχρόνη"
Οι γυναίκες (καλά όχι όλες, εντάξει) από κάτι πάσχουν που δεν μπόρεσε ούτε ο Φρόυντ να το εξηγήσει και πέθανε με την απορία.

Στην αρχή της ερωτικής μου ζωής έφαγα κι εγώ κάμποσες χυλόπιττες με το σκεπτικό "Σε βλέπω σα φίλο" (:mpinelik:) που σε υποβιβάζει σε παρηγορητή και ελαφρώς gay (ε, τι να κάνουμε κι αυτοί είν' αναgay), πράγμα που δεν είναι μεν κακό από μόνο του, όμως απευθύνεται σε λάθος άνθρωπο, όπως για παράδειγμα κάτι τύπισσες προχθές από ένα ινστιτούτο αισθητικής (Βόδι λάιν ή κάτι τέτοιο:D) ντε και καλά να με βάλουν να κάνω αποτρίχωση. Πουλάκια μου τους λέω εγώ δεν είμαι metrosexual but cafrosexual gege??
Αυτό συνέβαινε γιατί απλά τους φερόμουν όπως θα ήθελα κι εγώ να μου φέρονται. Στο τέλος έπαθα μια ταπειροκρανίαση και είπα: "Φίλος;;; Τώρα θα δείτε τι θα πει φίλος και τι εχθρός". Άρχισα λοιπόν το συστηματικό φτύσιμο και επιθετική συμπεριφορά στις κοπελιές. Ε, εκεί να δείτε επιτυχία. Δεν προλάβαινα να μετρώ ποιες μου την πέφτουν. Εγώ πάντως τις εκδικήθηκα (δεν πήγα με καμμία μέχρι σήμερα για να μάθουν ρε!!!:hehe:). Όχι, εντάξει απλά δεν πήγαινα με αυτές που με γούσταραν ως κακό παιδί, αλλά όσες με εκτιμούσαν ως καλό (αφού είχα επιτυχία, άρχισαν να ενδιαφέρονται και αυτές σιγά σιγά:devil:). Είναι εκπληκτικό το πόσο σε γουστάρουν όταν τους τη λες. Θέλουν δηλαδή να σε εκδικηθούν, λένε "θα τον μαμήσω τον άτιμο" κι εκεί είναι η καλύτερή μας, την πατάνε δηλαδής. Κι όποια ήθελε λέει να μ' αλλάξει, τελικά άλλαξε μόνο τα σεντόνια όταν έφυγα μες στη νύχτα σαν από το Μοτέλ της αγάπης.

Αγαπητέ Χλοοκόπτα, δεν μου φαίνεται καθόλου παράξενο που έχεις τέτοια προβλήματα. Αν κατάφερες ρε παλληκάρι με 23 μηνύματα να έχεις κάρμα 5, το τραβάει ο οργανισμός σου να σε βλέπουν σα φίλο, εδώ εμένα ξενέρωσες ρε μεγάλε. Είναι δυνατόν ν' αρέσεις σε όλους αδερφέ; :P :D :clapup::rofl:

Πάντως listen to the good news that I' ve got for you, man. Οι γυναίκες ερωτεύονται τα κακά παιδιά, όμως πάντα παντρεύονται τα καλά, απλά και μόνο γιατί η μαμά τους τις έχει έτσι γαλουχήσει (όπως λέμε ευνουχίσει). Μην ανησυχείς, θα καλοπαντρευτείς και θα πάρεις και προίκα γιατί τέτοια παιδιά σπανίζουν, ειδικά στη σημερινή εποχή.:D

ΥΓ: Αγαπητέ Χλοοκόπτα, δεν ξέρεις τι σημαίνει Μέγα Χάος, γι' αυτό να εξηγηθώ. Αυτά που σου σούρνω δεν τα πιστεύω, ούτε θέλω να σε θίξω. Κάνω απλά χαλαρή πλάκα. Παρολαυτά, μήπως I've got a point μέσα στη χαοτική μου παραλυσία; Μήπως παραείσαι χωρίς γωνίες, ομαλός και τελικώς γίνεσαι βαρετός; (Ή τέλοσπάντων όποιος αντιμετωπίζει τέτοιο πρόβλημα, αν όχι εσύ...) ΟΚ man???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Kαλά ρε Χάος, κόψε κάτι... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Να βάλω κι εγώ λίγο Χάος στην κουβέντα σας.
Παρατήρηση πρώτη. Ποιο καλό και ποιο κακό παιδί και κουραφέξαλα. Σας θυμίζω ότι υπήρξαν εκατοντάδες γυναίκες που ήταν ερωτευμένες με τον Κυριάκο Παπαχρόνη (το γνωστό Δράκο της Θεσσαλονίκης ή της Δράμας, βιαστή και δολοφόνο γυναικών) και του έστελναν ερωτικά γράμματα στη φυλακή...:knife:. Μετά από αυτό ιδρύσαμε τον Σ.Β.Ο.Π. (Σύλλογος Βιαστών Ο Παπαχρόνης) και τραγουδούσαμε το άσμα:
"Όσο νυχτώνει
κι η π**τσα μεγαλώνει,
όλοι μας πιστεύουμε σε σένα Παπαχρόνη"
Οι γυναίκες (καλά όχι όλες, εντάξει) από κάτι πάσχουν που δεν μπόρεσε ούτε ο Φρόυντ να το εξηγήσει και πέθανε με την απορία.

Στην αρχή της ερωτικής μου ζωής έφαγα κι εγώ κάμποσες χυλόπιττες με το σκεπτικό "Σε βλέπω σα φίλο" (:mpinelik:) που σε υποβιβάζει σε παρηγορητή και ελαφρώς gay (ε, τι να κάνουμε κι αυτοί είν' αναgay), πράγμα που δεν είναι μεν κακό από μόνο του, όμως απευθύνεται σε λάθος άνθρωπο, όπως για παράδειγμα κάτι τύπισσες προχθές από ένα ινστιτούτο αισθητικής (Βόδι λάιν ή κάτι τέτοιο:D) ντε και καλά να με βάλουν να κάνω αποτρίχωση. Πουλάκια μου τους λέω εγώ δεν είμαι metrosexual but cafrosexual gege??
Αυτό συνέβαινε γιατί απλά τους φερόμουν όπως θα ήθελα κι εγώ να μου φέρονται. Στο τέλος έπαθα μια ταπειροκρανίαση και είπα: "Φίλος;;; Τώρα θα δείτε τι θα πει φίλος και τι εχθρός". Άρχισα λοιπόν το συστηματικό φτύσιμο και επιθετική συμπεριφορά στις κοπελιές. Ε, εκεί να δείτε επιτυχία. Δεν προλάβαινα να μετρώ ποιες μου την πέφτουν. Εγώ πάντως τις εκδικήθηκα (δεν πήγα με καμμία μέχρι σήμερα για να μάθουν ρε!!!:hehe:). Όχι, εντάξει απλά δεν πήγαινα με αυτές που με γούσταραν ως κακό παιδί, αλλά όσες με εκτιμούσαν ως καλό (αφού είχα επιτυχία, άρχισαν να ενδιαφέρονται και αυτές σιγά σιγά:devil:). Είναι εκπληκτικό το πόσο σε γουστάρουν όταν τους τη λες. Θέλουν δηλαδή να σε εκδικηθούν, λένε "θα τον μαμήσω τον άτιμο" κι εκεί είναι η καλύτερή μας, την πατάνε δηλαδής. Κι όποια ήθελε λέει να μ' αλλάξει, τελικά άλλαξε μόνο τα σεντόνια όταν έφυγα μες στη νύχτα σαν από το Μοτέλ της αγάπης.

Αγαπητέ Χλοοκόπτα, δεν μου φαίνεται καθόλου παράξενο που έχεις τέτοια προβλήματα. Αν κατάφερες ρε παλληκάρι με 23 μηνύματα να έχεις κάρμα 5, το τραβάει ο οργανισμός σου να σε βλέπουν σα φίλο, εδώ εμένα ξενέρωσες ρε μεγάλε. Είναι δυνατόν ν' αρέσεις σε όλους αδερφέ; :P :D :clapup::rofl:

Πάντως listen to the good news that I' ve got for you, man. Οι γυναίκες ερωτεύονται τα κακά παιδιά, όμως πάντα παντρεύονται τα καλά, απλά και μόνο γιατί η μαμά τους τις έχει έτσι γαλουχήσει (όπως λέμε ευνουχίσει). Μην ανησυχείς, θα καλοπαντρευτείς και θα πάρεις και προίκα γιατί τέτοια παιδιά σπανίζουν, ειδικά στη σημερινή εποχή.:D

ΥΓ: Αγαπητέ Χλοοκόπτα, δεν ξέρεις τι σημαίνει Μέγα Χάος, γι' αυτό να εξηγηθώ. Αυτά που σου σούρνω δεν τα πιστεύω, ούτε θέλω να σε θίξω. Κάνω απλά χαλαρή πλάκα. Παρολαυτά, μήπως I've got a point μέσα στη χαοτική μου παραλυσία; Μήπως παραείσαι χωρίς γωνίες, ομαλός και τελικώς γίνεσαι βαρετός; (Ή τέλοσπάντων όποιος αντιμετωπίζει τέτοιο πρόβλημα, αν όχι εσύ...) ΟΚ man???


εγω παντος πιστευω οτι το μεγα χαος σε καποια πραγματα που λεει εχει δικοιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πράγματι υπάρχουν καλά παιδιά και πράγματι δεν τα αναγνωρίζει η κοπέλα που μπορεί να θέλουν, το βλέπω απο την εκμετάλεση που πέυτεί σε αγόρια καλά και κορίτσια που δίνουν τα πάντα απο την καλή τους την καρδιά και στο τέλος πέυτει εκμετάλευση και μετά χωρισμός, έτσι είναι, ο καλός πάντα βγαίνει χαμένος:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Παιδιά είναι αξίωμα:

Η γυναίκα κολλάει στον μ@λ@κα σαν τη μύγα στο σκατό!

Πόρισμα:

Όσο πιο μ@λ@κας κάφρος είσαι,τόσο περισσότερες γυναίκες θα ρίξεις.
:|

Ανεξήγητο και αναμφίβολα παράξενο αλλά αληθινό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Ξέχασα ν' αναφέρω την επιτυχία που είχε στις γυναίκες ο Ρωχάμης (ηρωική φιγούρα έτσι;;)), ο Παλαιοκώστας (περίφημος ως Ρομπέν των Δασών) και ο γνωστός Πάσσαρης. Σήμερα ο Χαρδαβλάκας έχει συνέντευξη που πήρε η Αννίτα από το καλό αυτό παιδί. Θα κάνει λέει και φοβερές αποκαλύψεις. Ε ρε γλέντια, μην το χάσετε παιδιά.
Επίσης, είναι ιστορικά καταγεγραμμένο ότι ο Γιαγκούλας ο ληστής (του οποίου η ασώματος κεφαλή διατηρείται ακόμη σε φορμόλη προς γνώσιν και συμμόρφωσιν) κατάφερνε να ξεφεύγει από το νόμο χάρις στις ερωμένες που είχε σε κάθε σχεδόν χωριό, οι οποίες τον έκρυβαν, τον προειδοποιούσαν και τον φυγάδευαν. Τέλος ν' αναφέρω ότι είναι πασίγνωστη (γράφηκε και ρομαντικό μυθιστόρημα πρόσφατα) η ερωτική ιστορία του ληστή Νταβέλη με τη δούκισσα της Πλακεντίας (βλέπετε: οδός Δουκίσσης Πλακεντίας στην Αθήνα), η οποία ήταν Γαλλίδα ευγενής με τα όλα της. Ε, κι αυτή ληστή γούσταρε για να φτιαχτεί η γυναίκα. Πώς μου αρέσει που είμαι ένα φρικτό κάθαρμα, μπορεί και να γίνω Δούκας κάποτε. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Νομίζω μια δυναμική και με εμπιστοσύνη στον εαυτό της γυναίκα δεν γίνεται εύκολα τσιράκι του "κακού" παιδιού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top