Microsoft Office

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ο Bill Gates στο συνέδριο PDC που διοργάνωσε η Microsoft, όπως κάθε χρόνο , παρουσίασε το νέο Office 12

Η βασική διαφορά είναι στο γραφικό περιβάλλον όπου έγιναν ριζικές αλλαγές. Η Microsoft πιστεύει ότι με το νέο γραφικό περιβάλλον θα είναι πιο ευκόλοτερη η επεξεργασία πολύπλοκων εργασιών.

Ο Bill Gates δήλωσε ότι η αλλαγή του γραφικού περιβάλλοντος κρίθηκε αναγκαία μιας και ο μέσος χρήστης ήταν δύσκολο να ανακαλύψει πολλές από τις δυνατότητες του Office Συγκεκριμένα είπα: "Το μενού και η μπάρα εργασιών που αποτελούσε το παλιότερο γραφικό περιβάλλον δούλευε άψογα όταν το Word μπορούσε να εκτελέσει 100 εντολές. 'Ομως στο Word 2003 περιλαμβάνονται 1500 λειτουργίες και 35 μπάρες εργασιών ως επακόλουθο και είναι φανερό ότι ο παλιός τρόπος είναι ξεπερασμένος."

Τα Windows XP θα μπορούν να τρέχουν εξίσου καλά με τα Vista το Office μιας και δεν χρησιμοποιεί καμία απο τις νέες δυνατότητες των Vista γιατί η εργασίες του Office ξεκίνησαν πολύ πιο πριν από την ανακοίνωση των Vista

Υπάρχουν διαθέσημα Screenshot από την νέα έκδοση του Word , PowerPoint , Excel και Access.

Πληροφoρίες από NeoWin.net
Εικόνες από Microsoft
Επιμέλεια & Μετάφραση Exposed Bone




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Εγώ έχω ακούσει οτι το καινούριο outlook θα έχει γρήγορο search στα mails, αντίστοιχα γρήγορο με του google desktop, οπως έχει ήδη το Microsoft Enturage (το outlook για MacOS:X)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Βασικά γενικώς τα Longhorn θα έχουν πιο γρήγορο και κάπως διαφορετικά κατηγοριοποιημένο search, οπότε πιθανώς αυτό το χαρακτηριστικό να ενσωματώθηκε και στο Outlook.. By the way, πολύ Mac το καινούριο Office :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Ε καιρό είχαν να αντιγράψουν UI....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Οποιος θελει να δει screenshot ας κοιταξει εδω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

S1RHC

Νεοφερμένος

Ο S1RHC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
ωραίο δείχνει!!
και ναι, έχουμε prebeta release από [*******]:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Είχα την BETA 2 του office 2007 και όπως ήταν λογικό έληξε σήμερα. Και μου λέει το παρακάτω μήνυμα:
office.jpg

Αν σβήσω και θα περάσω το office 2007 το full θα χάσω ότι έχω στο outlook;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
οχι, δεν χανεις τιποτα Πανο, αλλα καλου κακου παρε το αρχειο outlook.pst που ειναι στο C:\Documents and Settings\Username\Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook ενα backup.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
πότε θα βγει στα ελληνικα μήπως ξέρετε??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Όταν έχουμε εγκατεστημένες δύο εκδόσεις office (2003 & 2007) μπορεί η νεότερη να καταργήσει την παλαιότερη έκδοση; :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Όχι!
Αλλά δεν έχει νόημα να χρειάζεσαι κάτι τέτοιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Σε εμένα αυτό πρέπει να έγινε. Από τα 2003 μου εμφανίζει το publisher, access, powerpoint viewer και χτες έκανα επανεγκατάσταση και πάλι τίποτα. Σε άλλο pc που έχω μόνο τα 2003 ανοίγουν όλα κανονικά.
Τα θέλω για ecdl βασικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Μία εμπειρία με ταυτόχρονη εγκατάσταση 2003 και 2007 μου λέει ότι δουλεύουν. Κάθε φορά που έτρεχα το 2003 έκανε μια mini εγκατάσταση (έβγαινε το window του installer) και μετά έτρεχε το 2003 κανονικά μέχρι που ξαναέτρεχα 2007 και ξανάκανε Mini install, οπότε υποθέτω ότι "γυρίζει" ενεργή εγκατάσταση κάθε φορά που αλλάζεις έκδοση. Επειδή όμως δεν θυμάμαι μήπως είχα βάλει εκ των υστέρων 2003 για να το κάνω αυτό μπορεί πράγματι να κάνει "upgrade" η 2007.

Με λίγο googling https://uksbsguy.com/blogs/doverton/...-2003-and-office-2007-on-the-same-system.aspx
"The key option is when installing Office 2007 is to customise the options and select to NOT uninstall the previous versions."
αλλά επίσης "I was told by the tech support person that Microsoft does NOT support having multiple versions of Office on the same PC."

Άρα ενώ παίζει, πρέπει να υποθέσεις οτι ΔΕΝ παίζει (δηλαδή μπορεί να χαλάσει ανα πάσα στιγμή με ένα update). Μπορείς (αν έχεις τέτοια ευχαίρια ή κανένα γνωστό να στο κάνει) να στήσεις το 2003 σε virtual machine αν θες απλά να το μάθεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μπορώ να ρυθμίσω την κάθε εφαρμογή του office 2007 να μου κάνει απευθείας αποθήκευση του εγγράφου στη μορφή 97-2003;
Ξεχνάω να το αλλάζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μπορώ να ρυθμίσω την κάθε εφαρμογή του office 2007 να μου κάνει απευθείας αποθήκευση του εγγράφου στη μορφή 97-2003;
Ξεχνάω να το αλλάζω.
Δεν νομίζω να υπάρχει γενική επιλογή. Πρέπει να το κάνεις για κάθε εφαρμογή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Office2010WordOption.png
    Office2010WordOption.png
    195.1 KB · Εμφανίσεις: 360
  • Office2007WordOptions.png
    Office2007WordOptions.png
    20.7 KB · Εμφανίσεις: 356

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
γειά σας.... να κάνω μια έρωτηση ?
ξέρετε αν μπορώ να κατεβάσω από κάπου (από το internet - οχι από τον ουρανο-) το microsoft office δωρεάν ?
πρόσφατα έκανα φορματ και τώρα δεν το έχω !!!
αν δεν γίνεται :( 8α το αγορασω μάλλον :worry:
ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δωρεάν-δωρεάν όχι.
Μπορείς να κατεβάσεις την trial έκδοση για ένα διάστημα καθώς επίσης να στραφείς προς openoffice που είναι δωρεάν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Δωρεάν-δωρεάν όχι.
Μπορείς να κατεβάσεις την trial έκδοση για ένα διάστημα καθώς επίσης να στραφείς προς openoffice που είναι δωρεάν.

ευχαριστώωωωωωωωωω...:D:D:D
το φαντάστηκα ότι εντελώς δωρεάν δεν γινόταν!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
λοιπον στον υπολογιστη μου υπηρχε προεγκατεστημενο το office starter ..εχει windows7 το καινουριο λαπτοπ. λοιπον σημερα που εκανα μια εργασια για το πανεπιστημιο εντοπισα καποιες ελλειψεις που εχει οπως ειναι αναμενομενο οποτε πρεπει να κατεβασω το original γιατι σιγουρα θα χρειαστει! πιστευετε πως καποια που εχουν ανεβει σε ιστιοσελιδες στο ιντερνετ(μιλαω για εγκυρες σελιδες και ψαγμενα λινκς μεσα απο σχολια χρηστων) αξιζει να το κατεβασω? η μπορει να εξαφανισει και το σταρτερ και εν τελει να μην κανει δουλεια? γιατι τα λεφτα για το κανονικο πακετο ειναι αρκετα οταν υπαρχει αλλη δυνατοτητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
λοιπον στον υπολογιστη μου υπηρχε προεγκατεστημενο το office starter ..εχει windows7 το καινουριο λαπτοπ. λοιπον σημερα που εκανα μια εργασια για το πανεπιστημιο εντοπισα καποιες ελλειψεις που εχει οπως ειναι αναμενομενο οποτε πρεπει να κατεβασω το original γιατι σιγουρα θα χρειαστει! πιστευετε πως καποια που εχουν ανεβει σε ιστιοσελιδες στο ιντερνετ(μιλαω για εγκυρες σελιδες και ψαγμενα λινκς μεσα απο σχολια χρηστων) αξιζει να το κατεβασω? η μπορει να εξαφανισει και το σταρτερ και εν τελει να μην κανει δουλεια? γιατι τα λεφτα για το κανονικο πακετο ειναι αρκετα οταν υπαρχει αλλη δυνατοτητα
Εάν θες το Microsoft Office, πηγαίνεις σε ένα Πλαίσιο, ένα Γερμανό ή γενικά σε ένα οποιοδήποτε κατάστημα που το πουλάει, τα σκας και το αγοράζεις. Ίσως να είσαι δικαιούχος και του Student version, που είναι φθηνότερο, ψάξ' το.

Όσον αφορά αυτό που ρωτάς, οτιδήποτε άλλο είναι παράνομο και η συζήτηση λήγει εδώ.-

Εάν θες κάτι δωρεάν, σου προτείνω το OpenOffice ή το LibreOffice, που είναι ανοιχτού λογισμικού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top