Τα ελαττώματα και τα "τικ" και πως μπορούμε να απαλλαγούμε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
...μα αφού είσαι 33 ... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Και για να είμαστε ακόμα πιο επιστημονικοί. Στοματικό στάδιο είναι το 1ο έτος της ηλικίας. Η κύρια πηγή ευχαρίστης του μωρού είναι ο θηλασμός, το μάσημα, το να καταπίνει ή να μασάει κάτι. Τότε το μωρό είναι πολύ εξαρτημένο ακόμα. Τα παιδιά που δεν έχουν πολύ ηδονή σε εκείνη τη φάση, σε κατοπινές φάσεις αναζητούν πιο έντονα την στοματική ηδονή. Υποκατάστατα της στοματικής ηδονής είναι το πιπίλισμα, η ονυχοφαγία, το κάπνισμα, ο θηλασμός της συντρόφου κλπ κλπ. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει ο συνάδελφος Μοναχός, εγώ είμαι αυτοδίδακτος. Οπότε πρέπει η μαμά να δίνει το στήθος της στο παιδί γιατί εκτός από ψυχολογικά έχει αποδειχθεί ότι και βιολογικά συμβάλλει στην καλή του υγεία.
Αλλιώς πάρτου από νωρίς μια πιπίλα, ένα λαστιχένιο, ένα κόκκαλο, κάτι τέλος πάντων να μασάει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
...μα αφού είσαι 33 ...
Πηγε και του διαβασαν το μελλον στα ταρο :P

(sorry , had to say it :P )
--------------------


So ....do girls that werent breast-fed do the best blowjobs ? :P
(if only)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
εγω παντως ποτε μα ποτε δεν εφαγα τα νυχια μου:confused::confused::confused:
και μου κανει φοβερη εντυπωση που τοσος πολυς κοσμος τα τρωει...εχω δει κοπελες που ενω ειναι πολυ ομορφες μολις βλεπεις τα δαχτυλα τους σου κανει αποστροφη:/: μα καλα τοσο νοστιμα ειναι τα νυχια και τα τρωτε;:worry: δεν μπορω να το καταλαβω αυτο...
εγω δεν εχω καποιο τετοιο ελαττωμα η τικ...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ δεν τρώω τα νύχια μου παρα σπάνια, τρώω όμως με μανία τα πετσάκια στους αντίχειρες, οι αντίχειρες μου είναι πάντα απαίσιοι. :sick: Τι να κάνωω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Βουτα τα χερια σε μπεταντιν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Επιτέλους να απαντήσω κι εγώ...

Παλαιότερα, όταν ήμουν πολύ μικρή, έτρωγα τα νύχια ΚΑΙ των χεριών ΚΑΙ των ποδιών (:redface: ). Μάλιστα όταν πήγαινα κιθάρα και έπρεπε να είχα νύχια, ποτέ δεν κατάφερνα να τα μεγαλώσω. Όταν τη σταμάτησα στα 15, σταμάτησα ως δια μαγείας να τρώω και τα νύχια...

Όμως από τότε είχα και έχω άλλο πρόβλημα (το οποίο δε θυμάμαι αν το είχα παράλληλα με την ονυχοφαγία). Έτρωγα τις πέτσες γύρω από τα νύχια, αλλά δε μιλάμε για απλώς τα πετσάκια. Περίπου σαν την περίπτωση της Michelle, όπως τουλ. την αντιλαμβάνομαι. Ειδικά οι αντίχειρες παθαίνουν τη μεγαλύτερη βλάβη. Πέρσι, αφού πλέον είχα δει ότι ούτε τα φαρμακομανώ, ούτε το απότομο κόψιμο έφερναν αποτέλεσμα, είπα να μπω στη διαδικασία να σταματήσω να πειράζω 2-2 τα δάχτυλά μου...

Έτσι, την 1η εβδομάδα δεν έτρωγα τα δύο μικρά των χεριών, την επόμενη εβδομάδα τους δύο παράμεσους κοκ. Όταν έβλεπα ότι σε κάποιο δάχτυλο είχα πρόβλημα (εξάρτησης), έκανα τη "θεραπεία" σε αυτό περισσότερες από 1 εβδομάδα. Μέχρι που έφτασα στους αντίχειρες, όπου κάποιες εβδομάδες άφησα τον αριστερό και τον έφτιαξα... Όμως δεν κατάφερα να κόψω τον δεξί.. Τώρα πια, αυτό που έχει μείνει είναι να πειράζω λιγότερο τον αριστερό, αλλά κανονικότατα το δεξί. Τα υπόλοιπα δάχτυλα όμως τα έχω διορθώσει...

Επιδεινώνεται η κατάσταση όταν είμαι αναστατωμένη ψυχολογικά και όταν έχω πολύ άγχος...:confused: :/:

Αν δεν κάνω λάθος, αυτό λέγεται ψυχαναγκασμός. Κάπου είχα διαβάσει μια περίπτωση που κάποια είχε την τάση να ξύνει ένα σημείο τόσο πολύ που να ματώνει και να κάνει σημάδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Το τικ δεν έχει να κάνει με την θεωρία του Freud που ο αγαπητός DrStrangelove ανέπτυξε σωστά και αναφέρεται στο 1ο στάδιο του θηλασμού...(νι...μερικές θεωρίες του δεν τις δέχομαι :P)

Το τικ είναι συσσωρευμένο άγχος που το σώμα προσπαθεί να αποβάλλει... :)

Αλλά όταν διάβασα τικ βρε Μάριε μόνο στην ονυχοφαγία δεν πήγε το μυαλό μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ειπα "και" τικ.:P
Την ονυχοφαγια την εχω στα ελαττωματα.:D
Τικ δεν εχω δοξα σοι ο Θεος...
Απλως ειπα να τα συμπεριλαβω ολα συμπουμπουλα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Παλαιότερα, όταν ήμουν πολύ μικρή, έτρωγα τα νύχια ΚΑΙ των χεριών ΚΑΙ των ποδιών (:redface: ).

Να μην αισθάνομαι μόνη.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Ειπα "και" τικ.:P
Την ονυχοφαγια την εχω στα ελαττωματα.:D
Τικ δεν εχω δοξα σοι ο Θεος...
Απλως ειπα να τα συμπεριλαβω ολα συμπουμπουλα!:D

Το ξέρω βρε καρδιά μου αλλά εμένα μου βάρεσε το τικ :P

Κι αυτό στο άγχος οφείλετε :P

Αλλά τρόπο δεν ξέρω...δεν είχα ποτέ αυτή την συνήθεια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Εγώ τρώω τα νύχια μου από πολύ μικρός και ναι,έχω ένα τικ που προσπαθώ να μη φαίνεται:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Προσωπικα τρωω τα νυχια μου...

Κι εγω τα τρωω. Εκτος αν ειναι βαμμενα. Τοτε δεν τα βαζω καν στο στομα μου.
Κανε κι εσυ το ιδιο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Number7

Νεοφερμένος

Η Number7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγώ τρώω τα νύχια 5-6 χρόνια και δεν μπορώ να το κόψω με τίποτα!!!Έχω δοκιμάσει πολλά..τι να κάνω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Μπορείς να βρεις κάτι να απασχολείς τα χέρια σου, ώστε να είναι μακρυά από το στόμα σου. Να παίζεις κομπολόι ας πούμε, ή να πληκτρολογείς στο e-steki.gr!!:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Number7

Νεοφερμένος

Η Number7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Το πρώτο το έχω δοκιμάσει..Με διάφορα πράγματα..Αλλά κανένα αποτέλεσμα...Π.χ. με το που σταματάω να παίζω κομπολόι αρχίζω πάλι..Δεν τα τρώω κάθε μέρα και απο λίγο..Αλλά μπορεί σε μια μέρα(για παράδειγμα σε κάποιο διαγώνισμα)να τα αποτελειώσω..
Τώρα το δεύτερο που μου πρότεινες το δοκιμάζω τώρα..Θα δούμε αν πιάνει!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Θα σου φανεί extreme, αλλά μπορείς να βάλεις ψεύτικα νύχια (τα οποία θα κόψεις για να είναι αντρικά:P )! Αν συνεχίσεις να τα τρως πάρτο απόφαση (επειδή όπως ανέφερα αλλού μου το είχαν πει σαν καλή μέθοδο). Εγώ άρχισα να τρώω και τα ψεύτικα νύχια, οι περισσότεροι δεν το κάνουν πάντως.

το ιδιο ακριβως επαθα κι εγω!
τα ειχα κουτσουρεψει και στραβα.. διοτι δεν κοβοντουσαν φλλλααααπ.. οπως τα φυσικα..
πολλα γελια.. τι μου θυμισες!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evoulaxan

Νεοφερμένος

Η Ευαγγελία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Περιγιάλι (Κόρινθος). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
υποφέρω από το ίδιο πρόβλημα και σε λίγο μου φαίνεται πως θα έχω πληγές στα χέρια καθώς τρώω τις παρανυχίδες μου. Τη στιγμή που μιλάμε πονάει ο αντίχειρας μου με ουλή 5 χιλιοστά διότι τον έχω "ρημάξει"! Σας παρακαλώ παιδιά το κάνω ασυνείδητα και όχι απο άγχος βοηθείστε με! Το e mail mou {...}
Eυχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top