• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πώς να βελτιώσουμε την υγεία των μαλλιών μας;

annoylitos

Νεοφερμένος

Η annoylitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
αχ βρε παιδια τι θα κανω???:( εδω και τρια χρονια δυστυχως εχω ταλεπωρησει πολυ τα μαλλια μου απο καστανα τα πηγαινα ξανθα απο ξανθα σε κοκκινα απο κοκκινα σε μελι....κ φυσικα το αποτελεσμα ειναι να εχω μια πανεμορφη καμενη χετη:D...!!!:(:(:(:(:(:(:( για κοψιμο δεν το συζηταω τα ειχα κοψει πριν ενα χρονο κοντα κ τρομαξα να τα μεγαλωσω κ το αποκλειω να τα ξανακουρεψω...υπαρχει καμια ενδιαμεση λυση??? please βοηθηστε με....ειμαι σε απογνωση:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Σταματα τις βαφες, τις λακ κλπ, αστα υσηχα, κουρευετε τα συχνα. Τωρα ολα αυτα τα διθεν δυναμωτικα κλπ δεν ξερω αν κανουν πραγματικα δουλεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Σταματα το πιστολακι αν κανεις και τα προϊοντα styling, παρε μια μασκα kerastase για ταλαιπωρημενα/κατεστραμμενα μαλλια, κανε και καμια θεραπεια στο κομμωτηριο αν μπορεις κι αστα να ηρεμισουν απ'τις βαφες τα κακομοιρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εκτός από αυτά που λέει πολύ σωστά η Corpse, βάζε και σιλικόνη στις άκρες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Συμφωνώ με Κορπς κ Μισέλ.
Άστα να ηρεμήσουν, κόψε για 2 χρόνια τουλάχιστον τις βαφές, το πιστολάκι, την λάκ κ οτιδήποτε άλλο χημικό χρησιμοποιούσες (αχ τι μας κάνει το ξάσιμο :P) κ πλάκωσέ τα σε μάσκες κ περιποίηση με φυσικά προϊόντα.
Επίσης, πολύ καλό στα μαλλιά κάνει κ η φυσική γύρη μελισσών (την προμηθεύεσαι από φαρμακείο) ή κάποιο άλλο σύμπλεγμα βιταμινών που τα δυναμώνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,573 μηνύματα.
των ανδρων πως θα βελτιωθουν :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.

teo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,573 μηνύματα.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Υπαρχει και η λυση τις αντιμοΐκανας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoylitos

Νεοφερμένος

Η annoylitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
αχ παιδια ευχαριστω πολυ!!! με βοηθησατε!!! να στε καλα!!!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
κι εγω το ιδιο προβλημα με σενα.....ημουν τελειως μελαχρινη κ τωρα ειμαι ξανθια...ενδιαμεσα τα ξανακανα καστανα κ μετα ξανα ξανθα...οταν τ στεγνωνω μετα το μπανιο μαδανε οι ακρες οπως μαδαει ο σκυλος...βαζω πολυ σιλικονη στις ακρες,φυσικες μασκες,μασκες γενικα αλλα δεν βλεπω να μακραινουν πια :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δε νομίζω πως η πολύ σιλικόνη κάνει δουλειά, βάζε κανονική ποσότητα.

Μετά από αυτό το thread διστάζω να κάνω όλα τα μαλλιά μου κόκκινα μια και ενθουσιάστηκα από τις ανταύγειες που έκανα.
Αχ τι μου κάνατε! :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Το να τα βάψεις μία φορά τα μαλλιά σου και παράλληλα να τα φροντίζεις, δεν νομίζω πως θα σου καταστραφούν. Όμως, το να τους αλλάζεις το χρώμα συνεχώς, να τα ισιώνεις κτλ κτλ σίγουρα θα έχουν σοβαρές επιπτώσεις.

Γενικά σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάει το συχνό κούρεμα, ώστε οι ξηρές άκρες να φεύγουν και πολύ περιποίηση. Και υπομονή! (Σας νιώθω κορίτσια! Εμένα πέφτουν σαν τα φύλλα το φθινόπωρο.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μα το θέμα είναι ότι αν τα βάψεις μια φορά η ρίζα θα θέλει συνέχεια και γενικά θα ξεθωριάζει το χρώμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Η σιλικόνη τα βαραίνει και ΔΕΝ κάνει καθόλου καλό να χρησιμοποιείται συστηματικά. Αν θέλετε να δείτε φως, ΚΑΘΕ φορά πριν το λούσιμο να τους βάζετε λάδι φαγητού και μετά αποπάνω μάσκα (όποια να 'ναι, δεν έχει σημασία) - τα αφήνετε από δέκα λεπτά έως όλη την νύχτα (αν έχετε χρόνο), μετά τα λούζετε δύο φορές, βάζετε κρέμα πάλι, ξεπλένετε, βάζετε κρέμα μαλακτική και μαλακτικό σπρέυ που δεν ξεβγάζεται (ναι και τα δύο!), αφρό/ζελέ και στεγνώνετε. Θα είναι σούπερ - εγώ τα βάφω κάθε είκοσι μέρες περίπου και έχω και ανταύγειες με ντεκαπάζ και είναι και σγουρά που είναι πιο ευπαθή και είναι και πολύ μακριά και είναι μια χαρά! ;)

Οκ, δεν συμφέρετε και δεν μπορείτε να πάτε για κάμπινγκ με τόσα μπουκάλια, αλλά τα μαλλιά σας θα είναι άπαιχτα! :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Κάτι που έχω παρατηρησει οτι τα δυναμωνει είναι το ξεβγαλμα μετα το λουσιμο με βρασμένο νερό με χαμομήλι, γίνονται πολύ μαλακά, δεν φριζάρουν και γενικά δυναμώνουν...... εκτός αυτού γίνονται καταξανθα το καλοκαιρι...:PΜετα ρωτανε αν τα βάφω και όταν λέω όχι , δε με πιστεύουν..:Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
το τόσο ζεστό νερό δεν σου κάνει τα μαλλιά να λαδώνουν; :worry:

ωχ σορρυ δεν το εξηγησα καλά..:Ρ εννοώ οτι βράζω σε μια κατσαρόλα νερό και ρίχνω αποξηραμένο χαμομήλι μέχρι να πάρει μια δυο βράσεις. Μετά σουρώνω το ζουμί , το αφήνω να κρυώσει και ξεπλένω τα μαλλια μου. Μυρίζει και πολύ όμορφα το χαμομηλάκι...:happy:

ps. εχω κανονικά μαλλια, δεν ξέρω δηλαδή αν πιασει σε κοπέλες που έχουν λιπαρά ή τους δημιουργήσει περισσοτερη λιπαρότητα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
ωχ σορρυ δεν το εξηγησα καλά..:Ρ εννοώ οτι βράζω σε μια κατσαρόλα νερό και ρίχνω αποξηραμένο χαμομήλι μέχρι να πάρει μια δυο βράσεις. Μετά σουρώνω το ζουμί , το αφήνω να κρυώσει και ξεπλένω τα μαλλια μου. Μυρίζει και πολύ όμορφα το χαμομηλάκι...:happy:

χαχαχαχα πες το έτσι βρε κορίτσι και τρόμαξα! :P
Θα το δοκιμάσω!!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
μετά τα λούζετε δύο φορές, βάζετε κρέμα πάλι, ξεπλένετε, βάζετε κρέμα μαλακτική και μαλακτικό σπρέυ που δεν ξεβγάζεται (ναι και τα δύο!), αφρό/ζελέ και στεγνώνετε.

Ρε συ, τόσες πολλές κρέμες που βάζεις δε σου λαδώνουν υπερβολικά το μαλλί; Και δε στο βαραίνουν πάρα πολύ; Νομίζω ένα από όλα αυτά θα ήταν αρκετό, μιας και βάζεις και αφρό.
Εγώ γενικά αφρούς/ζελέδες/λακ δε βάζω, και άμα προκύψει και βάλω τα αισθάνομαι βαριά τα μαλλιά μου και καθόλου ανάλαφρα, ίσως λόγω συνήθειας.:redface:

Βέβαια, τα ταλαιπωρώ με σίδερο και βαφές, αλλά κάνω μάσκες, και κουρεύομαι συχνά, και μακραίνει πολύ γρήγορα.:D

@theodora κι εγώώώ σε λίγες μέρες θα τα κάνω κόκκινα, βασικά όχι κόκκινα, αλλά πορτοκαλοκόκκινα σαν της Τάμτα ένα πράγμα, αν δε το κάνω θα σκάσω *.*
Χου κερς για τη ρίζα. Η μαλακία είναι ότι για να βγει έτσι θέλει ντεκαπάζ και δε θέλω να τα γ*μήσω καλοκαιριάτικα, αλλά τι να γίνει. Τ.Τ
Θα δούμε, ίσως το ανοίξω σιγά σιγά.
Πάντως, μη φοβάσαι, δε παθαίνεις τίποτα άμα βάφεις ρίζα κάθε λίγο, πιο πολύ βαρετό είναι.:confused:



Και εκτός από το χαμομήλι για να ανοίξει το μαλλί μπορείτε να βάζετε χυμό λεμονιού.:redface:
Και για να μην είμαι οφφ, να τα κουρεύετε ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ να αναπνέουν, μην τα αφήνετε με το σκεπτικό ότι "τα μακραίνω", με 1-2 δάχτυλα δεν κονταίνει, απλά καθαρίζει και μεγαλώνει όμορφα μετά χωρίς ουρίτσες.:D
Και όσο για το μάδιμα, αν συνεχίζεται για πολύ καιρό και σε μεγάλο βαθμό, καλό θα ήταν πάρετε από το φαρμακείο κάποιες βιταμίνες ή σίδηρο, βασικά ό,τι σας πει ο φαρμακοποιός, ή κάντε εξετάσεις αίματος. Πολλές φορές οφείλεται σε έλλειψη σιδήρου ορ σάμθινγκ.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top