• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Νεύρα & Εμμηνορρυσία

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Έχω δει και άλλα άτομα γεμάτα ορμόνες..όμως όταν γίνονται βιαστές πχ. δεν βλέπω να τους δικαιολογεί κανείς.

Επιπλέον, αμφιβάλεις πως έχω ορμόνες ο ίδιος? WTF?

Γνωρίζω ότι έχεις ορμόνες... γνωρίζεις ότι έχουμε διαφορά στα επίπεδα των ορμονών που έχεις εσύ κι εγώ όμως; ;)

P/s: Ο βιαστής πως συνδέεται με τις ορμόνες; Και ειδικά αυτές που μας επηρεάζουν πριν την περίοδο; :worry:

Αχ, πώς φαίνεται ότι δεν είσαι γυναίκα... ;)

;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poniro Ksotikouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Συγγνώμη ρε παιδιά, την επόμενη φορά που θα εκφράσω άποψη θα αλλάξω φύλο ώστε να μου δώσετε λίγα περισσότερα επιχειρήματα και να μην την απορρίψετε σαν τελείως χαζή απευθείας.

Ίσως όμως για χάρη της συζήτησης, να μπορούσατε να κάνετε πως η άποψη μου ήρθε από μια γυναίκα..?..γιατί λογικά όλο και κάποια θα υπάρχει που θα συμφωνεί κάπου στον κόσμο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Συγγνώμη ρε παιδιά, την επόμενη φορά που θα εκφράσω άποψη θα αλλάξω φύλο ώστε να μου δώσετε λίγα περισσότερα επιχειρήματα και να μην την απορρίψετε σαν τελείως χαζή απευθείας.

Ίσως όμως για χάρη της συζήτησης, να μπορούσατε να κάνετε πως η άποψη μου ήρθε από μια γυναίκα..?..γιατί λογικά όλο και κάποια θα υπάρχει που θα συμφωνεί κάπου στον κόσμο..



Γνωρίζω ότι έχεις ορμόνες... γνωρίζεις ότι έχουμε διαφορά στα επίπεδα των ορμονών που έχεις εσύ κι εγώ όμως; ;)

Νομίζω ότι έδωσα επιχείρημα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poniro Ksotikouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Η δική μου κεντρική ιδέα ήταν πως δεν μπορούμε ως άνθρωποι να αφήνουμε την συμπεριφορά μας να γίνεται χειρότερη προς τους άλλους λόγω των ορμών/ορμονών μας.


Τώρα, για τα επίπεδα..δεν ξέρω πραγματικά τι επίπεδα ορμονών έχει ο καθένας μας και τι είδους. Όπως επίσης δεν ξέρω με ποιον τρόπο δρα το κάθε είδος.

Ξέρεις εσύ μήπως ακριβώς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Βρε ξωτικούλη...

Αν είναι να το πάμε επιστημονικά, ας έρθει ένας γδυατρός να μας πει!
Αλλά αφού ΟΟΟΛΕΣ οι γυναίκες, που έχουν γράψει το λένε, οι περισσότερες που θα ρωτήσεις το παραδέχονται... γιατί διαπραγματευόμαστε, αν και γιατί έχουμε το δικαίωμα να παραφερόμαστε... ενώ, άκου που σου λέω βρε, δεν είμαστε δολοφόνοι...;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poniro Ksotikouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Βρε ξωτικούλη...

Αν είναι να το πάμε επιστημονικά, ας έρθει ένας γδυατρός να μας πει!
Αλλά αφού ΟΟΟΛΕΣ οι γυναίκες, που έχουν γράψει το λένε, οι περισσότερες που θα ρωτήσεις το παραδέχονται... γιατί διαπραγματευόμαστε, αν και γιατί έχουμε το δικαίωμα να παραφερόμαστε... ενώ, άκου που σου λέω βρε, δεν είμαστε δολοφόνοι...;;

Μα δεν είπα πως δεν έχει κάποιος δικαίωμα να παραφέρεται..
Απλά εμένα με ενοχλεί.
Μπορεί κανείς να ενοχλείται και από μη δολοφόνους. Όχι?


Δεν προσπαθώ άλλο.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Eμένα πάλι η συμπεριφορά μου μένει ίδια :confused: Καμία αλλαγή απολύτως, απλώς αν πονάω, θέλω να είμαι χαλαρή και να μη πιέζομαι - αλλα ούτε περισσότερα νεύρα έχω, ούτε τίποτα. Το μόνο που μ εκνευρίζει είναι που από την δεύτερη ημέρα και μετά θέλω σαικς σαν κολασμένη και δεν μπορώ.. :redface::D (και την "πληρωνει" αλλος!)

Λετε να πρεπει να το κοιτάξω; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εγώ μπορώ να πω πως μου την σπάνε οι γυναίκες που θεωρούν της ορμόνες τους καλή δικαιολογία για την άσχημη συμπεριφορά τους. :P

Η μόνη κατανόηση που μπορούν να έχουν από εμένα είναι αν δεν την ζητήσουν. Αλλιώς, αν έχουν συνείδηση του ότι φταίνε οι ορμόνες, ας έχουν και την δύναμη θέλησης ώστε να τις αγνοήσουν. Δεν είμαστε ζώα. :P
/rant over

Μπορώ να σου πώ καμάρι μου με σιγουριά ότι καμια φορά δεν κατακλαβένουμε κάν ότι έχουμε νέυρα, κάτι που εσύ δεν καταλαβένεις ή ο κάθε άντρας οπώτε μετράς και εσυ μαζί με την κοπέλα για να ξέρεις πότε είναι ορμόνες και πότε απλός παλιοχαρακτήρας:P

Ο άντρας μου π.χ. όταν με δεί με νέυρα μετράει πρώτα οπότε ξέρει και να απαντήσει ή να σταθε'ι:)

Οι ορμόνες δεν είναι για να σας τυρανάνε είναι για να τυρανάνε εμάς, γιατί δεν φτάνει που έχουμε νέυρα και κακή διάθεση μετά έρχετε και η περίοδος και μας εισοπεδόνει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
εμένα πάλι με χτυπάει μια ημικρανία, που δεν έχω το κουράγιο να μιλήσω..αυτό είναι τη πρώτη μέρα...μετά από αυτό, όλα κυλάνε ήρεμα, χωρίς νεύρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δεν εχω ουτε περισσοτερα νευρα ουτε τιποτα.
ισως κανα πονοκεφαλο πιο εντονο... αλλα νταξ, κι αυτο το χω κι αλλες μερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εμένα μου τη σπάω, όταν έχω προπεριοδικά...
Με εκνευρίζω. Και γιατί με βρίσκω αντιπαθητική, και γιατί απορώ πώς την πάτησα πάλι...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Εμένα μου τη σπάω, όταν έχω προπεριοδικά...
Με εκνευρίζω. Και γιατί με βρίσκω αντιπαθητική, και γιατί απορώ πώς την πάτησα πάλι...!

μπορεί να δεις αλλαγή κόβοντας τα αντισυλληπτικά, γιου νόου..αλλά όχι αμέσως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Έκοψον, έκοψον! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
μπορεί να δεις αλλαγή κόβοντας τα αντισυλληπτικά, γιου νόου..αλλά όχι αμέσως.


γιατι ρε παιδια τα αποδιδετε ολα στα αντισυληπτικα;:confused:
εγω τα παιρνα για 9 ολοκληρα χρονια συνεχομενα...και ποτε δεν ειχα τετοια σκαμπανεβασματα...και απο νευρα τπτ λεμε...:confused:
πως γινεται σε μενα να μην εκαναν τπτ τα χαπια και σε σας να εκαναν;:confused:
ουτε τριχοφυια που ακουσα οτι φερνουν τα αντισυληπτικα ειχα...ουτε αυξηση βαρους...τπτ!!!:confused: ε δεν ειναι κουλο αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καθόλου, βρε Βίκυ μου... ο καθένας μας έχει άλλη αντίδραση!! Κι όχι μόνο στα αντισυλληπτικά, γενικά! Γιατί, στην περίοδο όλες το ίδιο αντιδράμε;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Καθόλου, βρε Βίκυ μου... ο καθένας μας έχει άλλη αντίδραση!! Κι όχι μόνο στα αντισυλληπτικά, γενικά! Γιατί, στην περίοδο όλες το ίδιο αντιδράμε;;;

δεν ειπα αυτο βρε γιδακι μου...:worry:
αλλα μου κανει εντυπωση...εγω δεν θυμαμαι τον εαυτο μου να ειχα περιοδο και να ειχα νευρα πριν:confused: ακομη κι αν επαιρνα αντισυλληψη...:confused:
οι περισσοτερες γυναικες λενε οτι εχουν νευρα πριν ομως...δες ολα τα ποστ...καμια δεν ειπε εκτος απο μενα οτι δεν εχει νευρα πριν την περιοδο:confused:
αυτο λεω οτι ειναι κουλο(το οτι εγω δεν εχω νευρα πριν:P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ούτε εγώ έχω. Έγραψα ξεκάθαρα πως δεν έχω καμία αλλαγή. Και το ίδιο έγραψε και η Ντου και η Gio :) Δεν είσαι η μόνη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κοίτα, σου απάντησε η Καγίρα...
και, πέραν τούτου, δε συμφωνείς ότι του καθενός το σώμα είναι αλλιώς;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Κοίτα, σου απάντησε η Καγίρα...
και, πέραν τούτου, δε συμφωνείς ότι του καθενός το σώμα είναι αλλιώς;;;

σιγουρα...δεν διαφωνω σ αυτο:worry:
πολυ περιπλοκο πραγμα αυτες οι ορμονες τελικα:worry:
εμενα τωρα τρελαθηκαν οι ορμονες που εχω 8 μηνες αμηνορροια...:/: εχω πρηστει κιολας και εβγαλα και την τριχοφυια για 9 χρονια μαζεμενη:P :D :D :D ξεκινησα παλι αντισυληψη βεβαια αλλα επειδη ενα απ τα φαρμακα που παιρνω μπλοκαρει την περιοδο δεν μου ηρθε:/: και μπορει να μη μου ξαναρθει ποτε...θα δοκιμασουμε διαφορα αντισυληπτικα και αν δεν....μπαινω σε προωρη εμμηνοπαυση απ τα 28 μου αστα να πανε:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top