Γυμναστική, χορός και σωστή διατροφή

marta-r

Νεοφερμένος

Η marta-r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
νερο,να πινετε πολυ νερο,εμενα τουλαχιστον με βοηθησε πολυ για να χασω κιλα...


Η αλήθεια είναι ότι αυτό το έχω συνέχεια στο μυαλό μου! χεχ :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ποσο νερο?:hmm:

γενικα πινω πολυ νερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Αν πινω πολυ νερο ομως δεν εχω ορεξη για φαι μετα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marta-r

Νεοφερμένος

Η marta-r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γενικά νομίζω ότι πρέπει να πίνεις αρκετό ώστε να μην προλαβαίνεις να διψάσεις. Ανάμεσα ας πούμε στα γεύματα...
Βασικά εγώ έχω συνεχώς ένα ποτήρι δίπλα μου για να το βλέπω και ν πίνω...:P

Αν πινω πολυ νερο ομως δεν εχω ορεξη για φαι μετα :/:

Νομίζω ότι και αυτός είναι ένας από τους λόγους που πρέπει να πίνεις πολύ νερό όταν κάνεις δίαιτα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Danielhealthy

Νεοφερμένος

Ο Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Άγγελε,ίσως εγώ δε το έθεσα σωστά.Όταν λέω ότι όλη σου η ζωή πρέπει να γυρνάει γύρω από αυτό δεν εννοώ όλη σου η ζωή να είναι αυτό ή να έχεις ψύχωση με αυτό.Εννοώ ότι δε μπορείς να τρως ότι θέλεις,όποτε θέλεις,να κοιμάσαι όποτε θέλεις,να κάνεις πολλές καταχρήσεις,γενικά πρέπει να έχεις κάποιους περιορισμούς και να στερείσαι κάποια πράγματα.Πρέπει να υπάρχει ένα πρόγραμμα και μια πειθαρχία στη ζωή σου.Πολλοί νομίζουν ότι μπορούν απλά να γυμνάζονται και αρκεί αυτό και μόνο.Δεν είναι έτσι τα πράγματα.

Marta-r

Αν γυμνάζεις όλη τη μυική ομάδα τότε θα το κάνεις μια φορά μόνο την εβδομάδα.Δηλαδή,θα κάνεις πχ μια φορά την εβδομάδα χέρια,μια φορά την εβδομάδα πόδια κτλ.

Μπορείς να τα κάνεις και τα 2 μαζί αλλά
-Μετά από πόδια δε θα το κάνεις ποτέ.
-Θα κάνεις το γρήγορο περπάτημα ή σε ώρα ξεχωριστή από τα βάρη ή αμέσως μετά τα βάρη.Ποτέ όμως πριν από τα βάρη.

Όταν χάνεις λίπος,πρόσεξε να χάνεις μέχρι 1 κιλό τη βδομάδα το πολύ.Το σώμα μπορεί να χάσει μέχρι ένα κιλό λίπους την εβδομάδα.Αν χάσεις παραπάνω,θα είναι νερό και μυικός ιστός,πράγμα πολύ κακό,γιατί ο μεταβολισμός σου θα πέσει,με αποτέλεσμα να κάνεις λιγότερες καύσεις καθημερινά και να καις λιγότερες θερμίδες τη μέρα συνολικά.

Το νερό είναι πολύ σημαντικό.Ο οργανισμός μας ζητάει το μίνιμουμ που χρειάζεται για να επιβιώνει,όχι αυτό που χρειάζεται για να λειτουργεί στην εντέλεια.Χωρίς νερό,δε μπορούν να μεταφερθούν τα συστατικά των τροφών στον οργανισμό μας.Όταν δε πίνουμε πολύ νερό,το σώμα μας αποθηκεύει ποσότητες νερού στην περιοχή της κοιλιάς,το οποίο απελευθερώνει όταν αρχίσουμε να πίνουμε συχνά νερό.Για αυτό όταν ξεκινήσουμε μια δίαιτα και αρχίσουμε να πίνουμε πολύ νερό χάνουμε στην αρχή 2-3 κιλά μαζί.Είναι λίπος + το νερό που είχε κατακρατηθεί από το σώμα μας στην περιοχή της κοιλιάς.

Πρέπει να πίνουμε 10 ποτήρια τη μέρα τουλάχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εννοώ ότι δε μπορείς να τρως ότι θέλεις,όποτε θέλεις,να κοιμάσαι όποτε θέλεις,να κάνεις πολλές καταχρήσεις,γενικά πρέπει να έχεις κάποιους περιορισμούς και να στερείσαι κάποια πράγματα.
το ιδανικο ειναι,ομως να θελεις να τρεφεσαι ετσι,,αυτο πραγματικα ειναι αλλαγη ψυχολογιας,,να μν σου αρεσει το πολυ λιπος,τα τηγανητα και πολλα αλλα


Όταν χάνεις λίπος,πρόσεξε να χάνεις μέχρι 1 κιλό τη βδομάδα το πολύ.Το σώμα μπορεί να χάσει μέχρι ένα κιλό λίπους την εβδομάδα.Αν χάσεις παραπάνω,θα είναι νερό και μυικός ιστός,πράγμα πολύ κακό,γιατί ο μεταβολισμός σου θα πέσει,με αποτέλεσμα να κάνεις λιγότερες καύσεις καθημερινά και να καις λιγότερες θερμίδες τη μέρα συνολικά.

α,,τοσο χανω βασικα..οπότε λιπος πρεπει να ειναι..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Καλά το ότι χάνεις τόσο δε σημαίνει πως είναι λίπος βρε Άγγελε. Παντώς γιατί δε συμβουλεύεσαι κάποιον διατροφολόγο; Κλείσε ένα ραντεβού να σου πάρει ιστορικό να κάνετε και μια λιπομέτρηση και μετά άσε το σε αυτόν, θα ξέρει πως να σε κατευθύνει. Καλό το Ίντερνετ, αλλά είδες πως υπάρχει διάσταση απόψεων και ο καθένας φαντάζεται πως είσαι για να σε συμβουλέψει. Ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες, γι' αυτό υπάρχουν και οι ειδικοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marta-r

Νεοφερμένος

Η marta-r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Παντώς γιατί δε συμβουλεύεσαι κάποιον διατροφολόγο; Κλείσε ένα ραντεβού να σου πάρει ιστορικό να κάνετε και μια λιπομέτρηση και μετά άσε το σε αυτόν, θα ξέρει πως να σε κατευθύνει. Καλό το Ίντερνετ, αλλά είδες πως υπάρχει διάσταση απόψεων και ο καθένας φαντάζεται πως είσαι για να σε συμβουλέψει. Ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες, γι' αυτό υπάρχουν και οι ειδικοί.

Συμφωνώ απόλυτα με αυτό...


Danielhealthy
Ευχαριστώ για τις συμβουλές! Με βοήθησες αρκετά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Βλέπω όλοι αυτό το καλοκαίρι σκέφτονται τη διατροφή και την άσκηση!! Μεχρι κι εγώ ξεκίνησα γυμναστήριο...:D

Πάντως τώρα το καλοκαιράκι (και μιας και μιλάμε και για διατροφή) παιδιά βάλτε στο καθημερινό διαιτολόγιο τα φρούτα!!! Φράουλες, κεράσια, βερίκοκα, καρπούζια, πεπόνια και δε συμμαζεύεται!! Κάνουν τη διαφορά...:D


Υ.Γ. Καλώς μας ήρθες marta-r!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marta-r

Νεοφερμένος

Η marta-r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εμ! κάλλιο αργά παρά πότε!!!
Πάντως η παρέα σας με βοηθάει πολύ να μείνω προσηλωμένη στον στόχο μου!:clapup:
Να ' στε καλά! χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
παντως αν βρεθει ατομο να μου πει τι μπορω να κανω θα υποκλιθω, γιατι ακομα δεν βρεθηκε!
λοιπον ξεκιναμε με τα δεδομενα.
- δεν μπορει να γινει αεροβια ασκηση παρα μονο ελαφρυ περπατημα και για λιγη αποσταση
- υπαρχει προβλημα με αυχενα και τενοντιτιδα στα χερια (αρα η αρση οποιουδηποτε βαρους ακομα και δυκιλου αποκλειεται)

χασιμο κιλων δεν χρειαζεται αλλα συσφιξη χρειαζεται γενικοτερα. η δοκιμη κοιλιακων δυστυχως προκαλεσε ενοχλησεις στον αυχενα. αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
το κοιλιακο λιπος ειναι πολυ δυσκολο να πεσει,,ειναι σπλαχνικο καφε λιπος οπως λεγεται,,και το χειροτερο..

ποπο αγγελε δεν πιανεσε απο πουθενα, ολα ενα αχταρμα τακανεις μεσα στο κεφαλι σου, σιριουσλι, ειτε αρχισε να διαβαζεις λιγακι πιο ενδελεχως οσα διαβαζεις η τουλαχιστων βαζε ενα ερωτηματικο στο τελος των προτασεων σου για να καλυπτεις τα ακαλυπτα.

αλλο το σπλαχνικο λιπος, αλλο το λιπος που κρυβει τους κοιλιακους, αλλο το καφε λιπος.

ενα ενα, ο καφε λιποδης ιστος βρισκεται κατα βαση στα βρεφη και ειναι μεταβολικα ενεργος.

Το "καφε λιπος" δεν εχει ενα μονο ενα τρυγλικεριδιο μεσα αλλα πολλα και επισις εχει πολλα μιτοχονδρια τα οποια καινε αυτο το λιπος για να παραγουν θερμοτητα (εξου και το χρωμα, τα μιτοχονδρια εχουν αναγκη απο οξυγωνο=>περισοτερος σιδηρος=>καφε χρωμα)

Τα βρεφη το εχουν αυτο γιατι μεταξυ αλλων δεν εχουν την δυνατοτητα του ριγους (δεν τουρτουριζουν) οποτε κινδυνευουν μα παιθανουν απο υποθερμια χωρις το καφε λιπος το οποιο παραγει θερμοτητα. Οι ενηλικες δεν εχουν σημαντικες ποσοτητες καφε λιπους, εχουμε ελαχιστο ομοιοκατανεμημενο στους μυς του λαιμου και της πανω πλατης (οπως τα γουρουνια, γιαυτο οι μπριζολες λαιμου ειναι λιπαρες και ωραιες).

Το σπλαχνικο λιπος βρισκεται αναμεσα στις περιτοναικες κοιλοτητες της κοιλιακης χωρας, ητοι γυρω γυρω απο τα σπλαχνα, η αρχικη του λειτουργια ειναι να μονονει τα οργανα, να προστατευει απο κραδασμους και να παρεχει στο συκωτι μια γρηγορη και ευκολη πηγη ενεργειας. Ειναι επικυνδηνο ομως ακριβως επειδη ειναι πολυ ευκολα διαθεσημο στην κυκλοφορια του αιματος.

Το λιπος που βρισκεται στη κοιλια και την κανει πλαδαρη και κρυβει τους κοιλιακους ειναι υποδοριο λιπος, απο πλευρας υγειας δεν μας απασχολει πολυ περα απο τις οποιες ενδοκρινηκες λειτουργιες του. Για παραδειγμα οι παχυς ανθρωποι παραγουν πολυ περισοτερα οιστρογωνα (λογο του λιπους) απο οτι οι αδυνατοι. Ως εκ τουτου εχουν πιο θυλικο σωματοτυπο αν παχυνουν σε μικρη ηλικια (δεν ειναι gay ελεος, απλα μαζευουν λιπος στους γοφους, εχουν μικροτερη τριχοφυια κτλ) αυτο αναστρεφετε αν αδυνατισουν ως ενα βαθμο.


το ιδανικο ειναι,ομως να θελεις να τρεφεσαι ετσι,,αυτο πραγματικα ειναι αλλαγη ψυχολογιας,,να μν σου αρεσει το πολυ λιπος,τα τηγανητα και πολλα αλλα

αυτο που λες δεν γινεται, απλα δεν γινεται, σκοπος ειναι να μην χρησημοποιεις το φαγητο σαν πηγη ευχαρηστισης και ικανοποιησης. Το φαι ειναι ωραιο πραγμα, και θα φας και απολα, και τηγανιτα και σοκολατες και παστητσια, moderation is the key.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αυτο που λες δεν γινεται, απλα δεν γινεται,
πολλα πολυ λιπαρα φαγητα εμενα πχ δεν μου αρεσουν,,δεν μπορω καθολου το αρνι και τα πολυ τηγανητα,,βασικα λατρευω τα ψητα και τα κτοπουλα..

δεν μπορω πχ καθολου τη γευση του αλκοολ..

το ιδανικο ειναι να ξεμαθεις τελειως απο πολλες διατροφικες συνηθειες..

και το παν μετρον αριστον ισχυει πχ..

το οτι δεν βαζω ερωτηματικο σε αυτα που λεω δεν δημαινει οτι ειμαι σιγουρος..απλα ο γραπτος λογος φταιει..

σκοπος ειναι να μην χρησημοποιεις το φαγητο σαν πηγη ευχαρηστισης και ικανοποιησης.
ουτε και αυτο γινεται..απο παναρχαια χρονια η τροφη ειναι ευχαριστη ακριβως για να την τρωμε..

απλα οταν ειμαστε προβληματικοι ψυχικα,,καταθλιψη κλπ,,στρεφομαστε υπερβολικα στην ευκολη διατροφικη ευχαριστηση,,αντι αλλων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
καλά το πόσο βαριέμαι τη γυμναστική!!
αυτο ειναι και το δικο μου προβλημα..

βαριεμαι την επαναλαμβανομενη γυμναστικη τυπου γυμναστηριου.

μου αρεσει μονο οτι εχει φυση εξερευνηση...ή ανταγωνισμο,,παιχνιδια ή στιβο..
στο σχολειο μου αρεσε να παιζω ποδοσφαιρο μπασκετ,κλπ..μα τρεχω,,ετρεχα συνεχεια..αλλα δεν ειχα κοινωνικες επαφες με τα παιδια ωστε να παιζω εκτος σχολειου..


αλλα δεν εχω μπει σε τετοιες παρεες δυστυχως ακομα..ορειβατικους συλλογους?στιβο?
πρεπει να το ψαξω για εδω στην Πατρα απο ότι φαινεται.. υπαρχει οικονομικη επιβαρυνση σε αυτα τα θεματα?

αλλιως με καθημερινα τρεξιματα ή περιπατους παρα πολυ δυσκολα θα κρατησω την ασκηση..

νομιζω να με καταλαβατε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΡΗΝΟΥΛΑ

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
πραγματικα, αν δε γυμναζομαι και μονο τρωω, αισθανομαι αρρωστη και πολλες φορες ζαλισμενη. σιγουρα δεν το εχω νιωσει μονο εγω αλλα και πολλοι απο εσας. επισης οταν τρεφομαι υγειινα νιωθω ''φρεσκια''. ααα, τωρα καταλαβα αυτο που λενε πως ο,τι τρως εισαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Για δωστε κανα ειδος γυμναστικης με βαροι για εγκυμναση του στηθους

Ενα ξερω,να ξαπλωνεις ανασκελα και να εχεις ενα βαρακι και στο υψος του στηθους να το σηκωνεις πανω κατω.Αλλα δεν με φενετε να κανει και πολυ δουλεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danielhealthy

Νεοφερμένος

Ο Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Moonlight,

χωρίς βάρη δε μπορείς να κάνεις σύσφιξη.Οι μυς χαλαρώνουν από την έλλειψη άσκησης.
Όπως μας λες,ούτε αερόβια μπορεί να γίνει - αν θες μας λες και το λόγο ; ,οπότε δε μπορείς προς το παρόν να κάνεις κάτι.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ξεκουραστείς όσο πιο πολύ μπορείς,ώστε να γίνεις καλά γρήγορα.Στο μεταξύ κάνε όσο πιο καλή διατροφή μπορείς και ρίξε μπόλικο ύπνο.Χρειάζεται για να θεραπευτείς όσο πιο γρήγορα γίνεται.

Δε ξέρω αν μπορείς να κολυμπάς,αλλά αποτελεί μια εξαιρετική άσκηση!

Δυστυχώς,όπως είσαι δεν έχεις πολλές επιλογές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danielhealthy

Νεοφερμένος

Ο Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Giannoutas,

Για στήθος θες 4 ασκήσεις :

1)https://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/dumbbell-bench-press 3 sets
2)https://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/incline-dumbbell-press 3 sets
3)https://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/incline-dumbbell-flyes 2 sets
4)https://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/dumbbell-flyes 2 sets

Αυτό είναι ένα από τα πιο κλασσικά προγράμματα για στήθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Δυστυχώς,όπως είσαι

τοσο χαλια ε? :stunned:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οι κοιλιακοι δεν ριχνουν την κοιλια ιδιατερα?εδω λεει οτι μονο συνολικα χανεται το λιπος..


παντως,για κανα μηνα που εχτιζα φουρνο,,και κουβαλουσα αμμο,1κυβικο ηταν ,δυναμωσα στα χερια και το καταλαβα,,αφου στην αρχη πιεζομουν λιγο..και μετα το εκανα σαν παιχνιδι.

αλλα εφυγαν μετα οι μυες μολις εκατσα..κριιμα..


συνδιασμος αεροβιας ασκησης και ελξης δεν ειναι και η ορειβασια,σκι και γενικα εντονα αθληματα της φυσης?
δεν μπορεις να γυμναστεις ετσι?
χωρις βαρη και οργανα,όπως τοσα χρονια οι ανθρωποι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top