Forthnet

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Η Forthnet, για πρώτη φορά στην Ελλάδα, προσφέρει broadband Internet έως τα 24Mbps σε όλους τους χρήστες που συνδέονται μέσα από το ADSL2+ ιδιόκτητο δίκτυό της, καταργώντας όλους τους περιορισμούς στην ταχύτητα πρόσβασης!
Η Forthnet, έχοντας ολοκληρώσει την ενεργοποίηση της τεχνολογίας ADSL2+ σε όλους τους κόμβους του ιδιόκτητου δικτύου της, αποδεσμεύει τους Έλληνες από τις αναλύσεις περί ταχύτητας πρόσβασης και προσφέρει από την 1η Ιουλίου, broadband Internet έως 24Mbps, καταργώντας όλους τους σχετικούς περιορισμούς.


Ειδικότερα, όλοι οι χρήστες των broadband υπηρεσιών Forthnet 2play και Forthnet ADSL θα μπορούν να απολαμβάνουν την πραγματική εμπειρία του broadband Internet, χωρίς κανέναν περιορισμό από την πλευρά της εταιρίας στην ταχύτητα σύνδεσης με τις ADSL2+ υποδομές του ιδιόκτητου δικτύου της. Η τελική ταχύτητα σύνδεσης με το δίκτυο της Forthnet θα καθορίζεται αποκλειστικά και μόνο από τα ποιοτικά στοιχεία της χάλκινης γραμμής του συνδρομητή.

Σημειώνεται ότι οι συνδέσεις όλων των νέων και παλιών χρηστών που απολαμβάνουν τις υπηρεσίες broadband της Forthnet μέσα από το ιδιόκτητο δίκτυό της (Forthnet 2play και Forthnet ADSL), θα αναβαθμιστούν αυτόματα σε ταχύτητα έως 24 Mbps, χωρίς κανένα επιπλέον κόστος!

Σήμερα, η Forthnet μέσω του δικτύου της, καλύπτει ήδη περισσότερο από το 70% της Αττικής και μεγάλο μέρος της περιοχής της Θεσσαλονίκης, ενώ στόχος της είναι έως το τέλος του έτους να καλύπτεται το 80% του συνόλου της ελληνικής επικράτειας. Σε αυτό το πλαίσιο, προσφέρει τις υπηρεσίες της μέσω τεχνολογίας ADSL2+ σε περισσότερα από 40 αστικά κέντρα, διευρύνει διαρκώς το δίκτυο οπτικών ινών της που σήμερα φθάνει τα 892 χλμ., ενώ προσφάτως αναβάθμισε τη σύνδεσή της με το διεθνές Internet στα 7 Gbps, εξασφαλίζοντας στους συνδρομητές της, μέγιστη ταχύτητα σύνδεσης.
Πηγή:)

Το βρήκα αρκετά ενδιαφέρον,γι'αυτό άνοιξα τόπικ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Η τελική ταχύτητα σύνδεσης με το δίκτυο της Forthnet θα καθορίζεται αποκλειστικά και μόνο από τα ποιοτικά στοιχεία της χάλκινης γραμμής του συνδρομητή.
Aυτο δε ξερω αν ισχυει, καθως αν αυξανονται οι χρηστες πεφτει το μεμονομενο bandwidth του καθενος αφου το συνολικο παραμενει ιδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Εξαιρετικά ενδιαφέρουσα η δωρεάν αναβάθμιση!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Aυτο δε ξερω αν ισχυει, καθως αν αυξανονται οι χρηστες πεφτει το μεμονομενο bandwidth του καθενος αφου το συνολικο παραμενει ιδιο.

αυτο ΞΑΝΑΠΕΣΤΟ.
Και γαμω τα μαρκετινκ κανουν, αλλα απο ουσια...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Είμαι απο τους τυχερούς που έχω 2play και ειλικρινα΄το download με 1,561k/sec είναι όλα τα λεφτά απο 1 Ιουλίου στα 24!!!!!
Άψογα!!!!:clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
Πάντως εγώ ευχαριστημένος είμαι δεν ξέρω τι λένε για τα χάλκινα καλώδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
δικιο μεγάλο... αλλά και πάλι απο την ξεζουμισμένη ISDN περάσαμε στην DSL 384 και αυτη τη στιγμή μιλάμε για 24Mbps. Και όλα αυτά σε πάρα πολύ μικρό χρονικό διάστημα...
Σχετικά με την Forthnet πάντως και τα 10Mbps που διαφημίζει μέχρι στιγμής, το λιγότερο που πιάνεις είναι τα 6... σαφώς και μεγάλο νούμερο απο ότι έχουμε συνηθίσει μέχρι τώρα... απο την άλλη θα μου πεις οτι εγώ πληρώνω για 10... οχι... δεν ειναι έτσι πληρώνεις απο 0 έως 10... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
αυτο ΞΑΝΑΠΕΣΤΟ.
Και γαμω τα μαρκετινκ κανουν, αλλα απο ουσια...:whistle:
Που αλλού έχεις δει εσύ περισσότερη ουσία; Γνωρίζεις ότι η forthnet (Σύνδεση στα 7.5GBbps με το εξωτερικό) έχει το δεύτερο καλλίτερο δίκτυο μετά από την otenet (Σύνδεση στα 8.5GBbps με το εξωτερικό;) Η τρίτη εταιρία (vivodi, Σύνδεση στα 1.2GBbps με το εξωτερικό) έχει μεγάλη διαφορά από την forthnet

Επίσης πότε οι υπόλοιπες εταιρίες έκαναν κάποια αναβάθμιση στο δίκτυο της;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Η forthnet εχει βαλει δικες της γραμμες στην Ελλαδα ή χρησημοποιει του ΟΤΕ ; Και αν ναι καλυπτει ολη την Αθηνα ;

απο την άλλη θα μου πεις οτι εγώ πληρώνω για 10... οχι... δεν ειναι έτσι πληρώνεις απο 0 έως 10..
Σιγουρα ; Δηλαδη αν σου δινουν ταχυτητα 0.5Mbit θα θεωρεις οτι δεν μπορεις να παραπονεθεις ; Το γραφουν δλδ στη συμβαση αυτο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Η
Σιγουρα ; Δηλαδη αν σου δινουν ταχυτητα 0.5Mbit θα θεωρεις οτι δεν μπορεις να παραπονεθεις ; Το γραφουν δλδ στη συμβαση αυτο ;
Λέει στην σύμβαση ότι η ταχύτητα εξαρτάτε από την ποιότητα των χάλκινων καλωδίων της περιοχή σου. Αρά δεν ευθύνονται αυτή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Γιάννη και εγώ περιμένω 3 μήνες τη σύνδεση 2play αλλά τίποτα ακόμα:|
Άντε από 1η Ιουλίου και 17 mbps περίπου.Δεν ευθύνονται αυτοί,είναι ανάλογα με την απόσταση του καθενός απ'το κέντρο της forthnet Που βρίσκεται σε κτίριο του ΟΤΕ.Έτσι με ενημέρωσε ο Valder:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Γιάννη και εγώ περιμένω 3 μήνες τη σύνδεση 2play αλλά τίποτα ακόμα:|
Άντε από 1η Ιουλίου και 17 mbps περίπου.Δεν ευθύνονται αυτοί,είναι ανάλογα με την απόσταση του καθενός απ'το κέντρο της forthnet Που βρίσκεται σε κτίριο του ΟΤΕ.Έτσι με ενημέρωσε ο Valder:)

Και εμένα στις 8 εβδομάδες μου την συνδέσαν μετα απο τρελά μπινελίκια και απειλές.
Αυτό ισχύει μόνο αν είσαι στο ιδιόκτητο δίκτυο της forthnet το οποίο όμως είναι στην καλλιθέα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Είμαι στο ιδιόκτητο:DΥπομονή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Είμαι στο ιδιόκτητο:DΥπομονή...

Πάντως πίστεψε με αξίζει τον κόπο, φαντάσου τρελό download χωρίς να σου επιρεάζει τον explorer λες και έχεις 2-3 γραμμες! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εγώ είμαι στον ΟΤΕ τώρα.
Για να ενεργοποιηθεί η ADSL στην Forthnet θα πρέπει υποχρεωτικά να διακόψω τον ΟΤΕ πρώτα ή μπορώ να έχω τον ΟΤΕ μέχρι να ενεργοποιηθεί και η Forthnet;

Γίνεται να τα έχω παράλληλα; (Μέχρι να προωθήσουν την αίτηση διακοπής από τον ΟΤΕ, που θα καταθέσω όταν ενεργοποιηθεί η Forthnet)
Τότε θα παίρνω τη σύνδεση βάση του ποιου Modem θα έχω συνδέσει; :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
ναι ρε Γιώργο... και κανα γκομενάκι αμα θες σου το στέλνουν και οι δυο εταιρίες και οποιο σου αρέσει πιο πολύ σου κανουν και έκπτωση!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Μολις ελαβα αυτο το email:

Δωρεάν γρήγορο ασύρματο internet
για όλους τους συνδρομητές Υπηρεσιών Broadband της Forthnet.
Αγαπητέ συνδρομητή,
Η Forthnet παραμένει κοντά στις ανάγκες σας και σας προσφέρει τώρα μαζί με τη Broadband σύνδεσή σας δωρεάν ασύρματη Broadband πρόσβαση (Wi-Fi) για όλο το καλοκαίρι, από οποιοδήποτε Forthnet HotSpot.
Mπείτε σήμερα κιόλας στο συναρπαστικό κόσμο του Broadband internet όπου κι αν βρεθείτε, χρησιμοποιώντας απλά το laptop ή το PDA σας με το username και password της συνδρομής σας.
Broadband internet και στις διακοπές!
Είτε ταξιδεύετε στα Ελληνικά νησιά με τα πλοία της Minoan Lines, είτε απολαμβάνετε στιγμές ξεκούρασης δίπλα από την πισίνα του ξενοδοχείου σας, χαρίστε στον εαυτό σας ακόμα μεγαλύτερη απόλαυση! Κατεβάστε τα αγαπημένα σας mp3 και περάστε ευχάριστα την ώρα του ταξιδιού σας. Επικοινωνήστε όπου κι αν βρεθείτε με τους φίλους σας και δώστε τους μία γεύση διακοπών σε ένα από τα πολλά Forthnet HotSpot σε πολλά ξενοδοχεία σε όλη την Ελλάδα.
Μην περιορίζεστε πια στο γραφείο!
Εκμεταλλευτείτε την ελευθερία που σας δίνει η ασύρματη πρόσβαση και κάνετε ένα ευχάριστο διάλλειμα για ένα δροσερό καφέ στο κοντινότερο Starbucks ή για ένα απολαυστικό γεύμα στα McDonalds, ενώ παράλληλα δεν χάνετε ούτε ένα email!
Forthnet HotSpot σε περισσότερα από 120 σημεία, παντού!
Ανακαλύψτε τα Forthnet HotSpot σε café, πλοία και ξενοδοχεία σε όλη την Ελλάδα. Επισκεφθείτε το www.forthnet.gr/hotspotlocator και βρείτε το κοντινότερο σε εσάς!
Πώς θα συνδεθείτε.
Για να συνδεθείτε, απλά χρησιμοποιείστε έναν φορητό υπολογιστή ή PDA που υποστηρίζουν την τεχνολογία Wi-Fi και το username - password της Broadband συνδρομής σας.
Η προσφορά ισχύει μέχρι και 31 Αυγούστου 2007 και αφορά όλους τους συνδρομητές Forthnet ADSL, οποιασδήποτε ταχύτητας ή διάρκειας.
Για περισσότερες πληροφορίες, παρακαλούμε πατήστε εδώ.
Καλό καλοκαίρι,
Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών Υπηρεσιών Broadband
Forthnet
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δουλεια δεν έχουμε καλοκαιριάτικα να τρέχουμε στα Starbucks για δωρεάν ιντερνετ!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ανοιξαν και στην Πάτρα, σε ένα απαράδεκτο σημείο δίπλα σε κάτι καφενεία με παπούδες που παίζουν κολιτσίνα. Ψιλοχάλια θα έλεγα.
Αλήθεια ελαφόνησο παίζει να έχει πουθενά wifi spot;:P
Τέταρτος κέδρος πριν τη θάλασσα αριστερά.....:D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ανοιξαν και στην Πάτρα, σε ένα απαράδεκτο σημείο δίπλα σε κάτι καφενεία με παπούδες που παίζουν κολιτσίνα. Ψιλοχάλια θα έλεγα.

ΑΝΟΙΞΑΝ STARBUCKS ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ???????????????????
ΟΗ YESS!!!!
(παίζει να μένω Πάτρα του χρόνου οπότε με έκαιγε που δεν είχε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
A ωραία, θα είσαι και πελάτισσα.
Μπορεί και η μοναδική....
:P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top