• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Νεύρα & Εμμηνορρυσία

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Γιδάκι μου να σου πω εγώ να χαλαρώσεις?:D Ντε φάκτο (χιχι πως το γράφω)... μία εβδομάδα πριν την περίοδο 1)Βλέπω κάθε μα κάθε μέρε τον ουρανό κατάμαυρο (και ας έχει 30 βαθμούς) 2)Σταντέ έχω νεύρα, έχω νεύρα με όλο τον κόσμο χωρίς να μου έχουν κάνει Απολύτως τίποτα 3)Κοιτάζομαι στον καθρέφτη και νιώθω ότι το λίπος ξεχειλίζει από οτιδήποτε φοράω 4)Τρώω σε τέτοια συχνότητα που νιώθω ότι θα πάρω 10 κιλά μέχρι να αδιαθετήσω (στάνταρ ανεβαίνω 1,5 κιλό και το χάνω όταν είμαι αδιάθετη που δεν μπορώ να φάω τίποτα) 5)Θέλω απεριόριστο σεξ ανεξάρτητα του πώς πότε και γιατί, ανεξάρτητα αν θα βρεθώ με τον ... γενικά θέλω σεξ συνέχεια (που ξέρεις πώς είμαι:P ) και άλλα πολλά που τώρα δεν μου έρχονται!!
Οπότε γιδάκι μου!!! Μην ανησυχείς καθόλου!!!

** Και κάθε μήνα λέω.. .ουπς έρχεταιιιι και φυσικά το έχω αποδεχτεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tirogaridaki_23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tirogaridaki_23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Δεν μου λές; μήπως σου κάνει μαζί με αυτά το κούρνιασμα για να σε παρηγορίσει και σου έρχετες να πάρεις το βάζο και να τον κοπανίσεις; γιατί και ο δικός μου τα πάνω κάνει, μάλιστα άν χάσει και την υπομονή του σπανίος φωνάζω ότι δεν καταλαβένω γιατί έχει νέυρα:confused: :confused:
Τις περισσότερες φορές με πιάνει στο πόδι ή με παίρνει αγκαλιά λες και είμαι καμιά κακομοίρα!!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Τις περισσότερες φορές με πιάνει στο πόδι ή με παίρνει αγκαλιά λες και είμαι καμιά κακομοίρα!!:mad:

Τι μου θυμήζεις τώρα:hmm:

Τελικά γινόμαστε πολλύ κακές ε; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Mια από τα ίδια και εγώ!
Νεύρα, νεύρα και απότομη πολλές φορες με το παραμικρό...

Και δυστυχώς δεν προλαβαίνω να το αντιληφθώ τις περισσότερες φορές πριν μιλήσω "κάπως"!
Υπήρξε νομίζω μία εποχή στη ζωή μου που το ειχα ψιλοξεπεράσει αλλά πάλι επανήλθε!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
μακαρι να το το ξεπερνουσα κ εγω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Ούτε εγώ έχω. Έγραψα ξεκάθαρα πως δεν έχω καμία αλλαγή. Και το ίδιο έγραψε και η Ντου και η Gio :) Δεν είσαι η μόνη!

απτο στομα μου το πηρες.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Δεν έχω νεύρα, αλλά πριν την περίοδο με πιάνει κατάθλιψη. Νομίζω οτι όλα είναι τόσο χάλια, είμαι τόσο απελπισμένη, με πιάνουν τα κλάματα για βλακείες και θέλω όλοι να ασχολούνται μαζί μου.
Σας κάλυψα? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
καλά... περιμένετε να δείτε όταν δεν θα έχετε περίοδο λόγο εγκυμοσύνης :P
ΕΚΕΙ να δείτε νεύρα και παράπονο και εμένα κανείς δε με καταλαβαίνει μπουχουχου :P (οι ορμόνες σε πλήρη σύγχυση... επιστημονικώς τεκμηριωμένο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
καλά... περιμένετε να δείτε όταν δεν θα έχετε περίοδο λόγο εγκυμοσύνης :P
ΕΚΕΙ να δείτε νεύρα και παράπονο και εμένα κανείς δε με καταλαβαίνει μπουχουχου :P (οι ορμόνες σε πλήρη σύγχυση... επιστημονικώς τεκμηριωμένο)

και όλο ήθελα να το πω, αλλά θα αποκαλυπτόμουν:P

να φανταστείτε ότι έβαλα τα κλάμματα γιατί ο άντρας μου δεν έφαγε το σπανακόρυζο που του φτιαξα:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
και όλο ήθελα να το πω, αλλά θα αποκαλυπτόμουν:P

να φανταστείτε ότι έβαλα τα κλάμματα γιατί ο άντρας μου δεν έφαγε το σπανακόρυζο που του φτιαξα:P:P:P

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
έλιωσα όμως λέμε!!!!!!!!!!!!
εγώ δεν τολμώ καν να αναφέρω λόγους που έχω βάλει τα κλάματα το τελευταίο διάστημα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εγώ τότε είχα βάλει τα κλάμματα απ' τη χαρά μου που αλλάξαμε στρώμα! Τι να λέμε! :D


Στην περίοδο με πιάνει κατάθλιψη και κλείνομαι στον εαυτό μου και θυμάμαι όλα εκείνα για τα οποία δεν είμαι περίφανη και μπορεί να πατήσω και κανά κλάμα... Κλαπς Λυγμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
να φανταστείτε ότι έβαλα τα κλάμματα γιατί ο άντρας μου δεν έφαγε το σπανακόρυζο που του φτιαξα:P:P:P

Εγώ τότε είχα βάλει τα κλάμματα απ' τη χαρά μου που αλλάξαμε στρώμα! Τι να λέμε! :D

:lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αχ τι να λέμε... και μόνο η καθιερωμένη σοκολατουπερφαγία, σε κάνει άνω κάτω!!!
Άσε που εγώ τρώω πάντα σαν έγγυος πριν.
Να τα μαλτήζερς, καπάκι το ψωμί με φέτα, μετά μπισκότα, στη συνέχεια σοκολάτα και κλείνουμε με γεμιστά! Και χαλβαδόπιτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
άσε.....
τσατίλα, τσατίλα και πάλι τσατίλα.
Εναλλαγή διάθεσης και κυκλοθυμία (από τσατίλα σε μελαγχολία και μαυρίλα).
Δυστυχώς τα συμπτώματα ξεκινάνε πριν την έμμηνο ρύση.
έχω παρατηρήσει πάντως ότι όταν έχεις μια φυσιολογική σεξουαλική ζωή δεν ειναι τόσο έντονη η κατάσταση τις δύσκολες μέρες. :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
αυτό με τν υπερφαγία εγώ δν το έχω πάντως..άντε να φάω λίγο περισσότερο τν ημέρα πρίν μου έρθει..:hmm::hmm:
τα νευράκια μου όμως μια χαρά τα έχω..μπόλικα μπόλικα..:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

<<ΝΙΚΟΛ>>

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κάλυμνος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
κλάμματα χωρις λογο...γκρινια....θυμαμαι οτι με ενοχλει εστω και λιγο και το μεγενθύνω και σπαω ολων τα νευρα.........αφου θυμώνω με τν εαυτο μου μετα απο καποια φαση και επειτα...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
"πως εμπιστευεσαι ενα πλασμα που αιμοραγει 5 μερες και δεν ψοφαει" (mr garrison south park: bigger longer and uncut)

--------------

Oι αλαγες στην διαθεση κατα τη διαρκεια (επισις λιγο πριν και λιγο μετα) οφειλοντε κατα βαση στις διαταραχες της προγεστερονης. Ακριβως πριν την αρχη της εμμηνορησιας η προγεστερονη εχει μια εντονη αυξηση. Η προγεστερονη ειναι πολυ μαμημενη ορμονη οσον αφορα τα συμπεριφορικα της αποτελεσματα επειδη ανταγωνιζεται πολλους αλλους στεροηδεις υποδοχεις. Προκαλει τα περισοτερα γνωστα συμπτωματα ευερεθηστοτητας και νευρων.

ΑΛΛΑ αυτο δεν σημβαινει σε ΟΛΕΣ τις γυναικες, αναλογα τον οργανισμο τα επιπεδα των αλλων ορμονων και την πυκνοτητα και την ευαισθησια των αλλων υποδοχεων αλλες γυναικες γινονται σεξουαλικες, αλλες ευαισθητες και αλλες δεν εχουν καμια διαφορα.

ΕΠΙΣΙΣ να μην ξεχναμε καθολου οτι ΔΕΝ ειμαστε ζωα, τα νευρα και ο θυμος ειναι ελενξιμο πραγμα και ναι ειναι ΤΕΛΕΙΩΣ αδικαιολογητο να παραδιδεστε στις ορμονες σας. Οπως σας εκνευριζει να σας λεμε εμεις "παλι περιοδο εχεις και εισαι μεσα στα νευρα" αλλα τοσο εκνευριστικο ειναι να λετε "εχω περιοδο γιαυτο εχω νευρα". Να μαθετε να τα συγκρατητε και με το καιρο θα γινει δευτερη φυση.

Δεν το λεω στη τυχη, εχω δοκιμασει προγεστινες σε μορφη ορμονης και ξερω πολυ καλα πως ειναι το συναισθημα να σε πνιγει το δικιο σου για βλακειες και να σε εκνευριζει ο ηχος που κανει ο αλλος οταν πινει νερο αλλα ειναι εξαιρετικα ευκολο να το ελενξεις αν βαλεις το μυαλο σου να δουλεψει λιγακι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Να μαθετε να τα συγκρατητε και με το καιρο θα γινει δευτερη φυση.

βρε ιποτε ειναι γυναικες που ειναι νευρικες εκ φυσεως τους οπως και αντρες το ιδιο. ναι δε λεω θελει θεληση να το ελεγχουν αλλα και παλι πολλες απο εμας αν και ηρεμοι χαρακτηρες σε γενικα πλαισια ειναι φορες που δεν ξερεις γιατι μπορει να σε ενοχλησει κατι και να θυμωσεις που υπο αλλες συνθηκες δεν θα θυμωνες...

δεν μπορουμε να γινουμε ρομποτακια και να ελεγχουμε καθε μας κινηση και ενεργεια. ειναι φορες που θα θυμωσουμε ή θα γκρινιαξουμε με κατι γιατι πολυ απλα ο οργανισμος μας ειναι σε τετοια κατασταση. γιατι δεν λες να δειχνετε εσεις πιο πολλη κατανοηση εκεινη την περιοδο και να μην λαμβανετε υποψη καποιες αντιδρασεις μας για να μην εξελισσονται τα πραγματα χωρις λογο σε πιο δυσαρεστες καταστασεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Τα νεύρα μπορεί να σου σπάσουν από πολλές άλλες καταστάσεις και απλά αν τύχει να συμπέσει όλο αυτό με τος δύσκολες μέρες να αντιδράσεις πολύ χειρότερα.
Είναι εξαιρετικά δύσκολο να έχεις πολλή δουλειά, να τρέχεις σε πανικό όλη μέρα, να μη σου βγάινει η δουλειά για διάφορους λόγους, να σε πρήζουν οι πελάτες, να χτυπάνε όλα τα τηλ μαζί και ως κερασάκι στην τούρτα να έχεις και τις ορμόνες να σε τρελαίνουν,να αιμορραγείς, να νιώθεις ένα με το χώμα και να μη σε βοηθάει τπτ να κρατήσεις την ψυχραιμία σου και να επιβάλλεις τη λογική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
moonlight:

ξερω πως ειναι να ειναι πειραγμενες οι ορμονες σου, ειναι ενοχλητικο πολυ, και φυσικα δεν ειναι δυνατον ΠΑΝΤΑ να συγκρατεις τα νευρα σου (ουτε πρεπει) αλλα και αυτο το ανεξελενκτο "εχω περιοδο θελω να λεω οτι θελω οποτε θελω χωρις συνεπειες" ειναι εξισου εκνευριστικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top