Γυμναστική, χορός και σωστή διατροφή

Danielhealthy

Νεοφερμένος

Ο Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
200 κοιλιακούς και ραχιαίους ;Πολύ κλασσικό λάθος.Κοροιδεύεις τον εαυτό σου.Δε τους κάνεις σωστά,για αυτό μπορείς και κάνεις τόσους πολλούς.Αν τους κάνεις σωστά,ούτε 20 δε βγάλεις και στο υπογράφω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
200 κοιλιακούς και ραχιαίους ;Πολύ κλασσικό λάθος.Κοροιδεύεις τον εαυτό σου.Δε τους κάνεις σωστά,για αυτό μπορείς και κάνεις τόσους πολλούς.Αν τους κάνεις σωστά,ούτε 20 δε βγάλεις και στο υπογράφω.
Στειλε ενα βιντεο να δουμε πως γινονται σωστα

Επισης.Γιατι δεν κανει μετα τα βαρακια να πας για τρεξιμο η το αντιθετο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
μολις αγορασα εναν φτηνο λιπομετρητη που με εβγαλε

35,75% λιπος και σουπερυπερβαρο:D
και 44,2% νερό


λεει τιποτα?ή τσαμπα το πηρα?

Εγώ αγόρασα το στρώμα γυμναστικης για yoga... Τρομάρα μου....:)

Α και για κοιλιακούς, στο γυμναστήριο την μέρα που ξεκίνησα μου βάλανε 6 σετ των είκοσι... εννοείται πως κάπου στα μισά αποτελειώθηκα....:redface:

Αρα γιατί να μην μπορεί να κανει 200 κοιλιακούς?? Αν είναι γυμνασμένη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
και μπορεις να πας χυμα?τι ειδους γυμναστικη?
Εγώ αγόρασα το στρώμα γυμναστικης για yoga... Τρομάρα μου....:)
εγω εχω παρει ειδικο στρωμα γυμναστικης..
αλλα δεν το χρησιμοποιω,,:D
προτιμω να κανω καμψεις στο πατωμα..

(ακομα τα χερια μου ωμοι ειναι πιασμενα,,αλλα τα ποδια μου καθόλου..οσα καθισματα και να κανω βασικα..
να ξανακανω καμψεις?θα παει καλυτερα το πιασιμο?)


και μπορεις να πας χυμα?τι ειδους γυμναστικη?
ούτε εγω ξερω..
πρεπει να μαθω..

εστειλα ηδη email να ρωτησω ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
200 κοιλιακούς και ραχιαίους ;Πολύ κλασσικό λάθος.Κοροιδεύεις τον εαυτό σου.Δε τους κάνεις σωστά,για αυτό μπορείς και κάνεις τόσους πολλούς.Αν τους κάνεις σωστά,ούτε 20 δε βγάλεις και στο υπογράφω.

Kαι πως γίνονται σωστά;
Γιατί κι εγώ αν έχω όρεξη τους φτάνω τους 200 αθροιστικά βέβαια με επαναλήψεις των 15.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Ήρεμα! Εννοείται ότι όταν κάνεις 200 κοιλιακούς τους κάνεις 20-20. Εννοείται ότι αλλιώς θα τους κάνεις λάθος! Άνθρωποι είμαστε όχι ρομπότ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
πηγα σημερα να κανουν καμψεις,,κανονικες,,,οπως χθες..

και δεν μπορουσα καν να λυγισω τα χερια μου..:P

αυριο μεθαυριο ελπιζω να επανελθω..:worry:

ουτε χερια δεν μπορω να σηκωσω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Προσπάθησε για αρχή να κάνεις τις "γυναικείες".Μετά λογικά θα συνηθίσεις.:)(Αρκετά μετά,αφού έχεις εξασκηθεί)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Προσπάθησε για αρχή να κάνεις τις "γυναικείες".
εγώ γυναικειες??????????:kill::kill::strong::mpinelik::P

απο χθες που δοκιμασα να στηριχθω στους κοκκαλομενους απο το πιασιμο ωμους μου..

εγινα χειροτερα σημερα,,εβαλα αλοιφη,,κατω απο τις μασχαλες ποναω..
δεν πονανε τα μπρατσα μου,,αλλα οι ωμοι μου,,τους ξεκανα..:P

το πρωι που ξυπνησα,,δεν μπορυσα να κουνηθω απο το κρεβατι..
με πονο και ζορι παω το δεξι χερι απο το πληκτρολογιο στο ποντικι..

την εκανα..αλλα θα περασει,,και θα συνεχισω..
δεν ξανακανω γυμναστικη πιασμενος,,πρωτα να μου περναει,,και μετα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ναι αλλά μη το αφήνεις.Συνηθίζεις:P Στο λέω εγώ που πριν 3 χρόνια μετά από 2 μήνες διακοπών έκανα πάρα πολύ σκληρή προετοιμασία basket(ξύπνημα στις 6 και τρέξιμο,ασκήσεις τακτική γενικώς τα πάντα ;) )Ε μετά από αυτό ακόμα και τώρα έχω αποκτήσει αρκετά καλή για το σωματότυπο μου αντοχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Χαχ0αχ0χα0

Και εγω τα ιδια.Ειμαι εντελως αγυμναστος στα χερια και στην κοιλια και πρεπει να τα κανω σιγα σιγα αλλιως δεν μπορω να κουνηθω

Και το θεμα ειναι οτι ο πονος με ποιαζει 2 μερες αφοτου τα κανω,οχι την επομενη.Και στα χερια με ποναει εκει στον αγκωνα το,που λυγιζει το χερι,εκεινο το σημειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
200 κοιλιακούς και ραχιαίους ;Πολύ κλασσικό λάθος.Κοροιδεύεις τον εαυτό σου.Δε τους κάνεις σωστά,για αυτό μπορείς και κάνεις τόσους πολλούς.Αν τους κάνεις σωστά,ούτε 20 δε βγάλεις και στο υπογράφω.

Αν τους κανει "σωστα" λολ, το ακουσαμε και αυτο, και τι ακριβως ειναι "σωστα" στους κοιλιακους? Ο ορθος κοιλιακος ειναι τονικος μυς πρακτικα δεν εχει ευρος κινησης, μπορεις να κανεις κοιλιακους και να κανεις 200 και αλλους που δεν θα μπορεις ουτε μισο. Γενικοτερα μιλοντας οι κοιλιακοι δυναμωνουν με κινησεις οπως το βαθυ καθισμα και οι αρσεις θανατου. Τα σπριντ τα αλματα, αυτα τα πραγματα δυναμωνουν τους κοιλιακους, οι κοιλιακοι καθευατοι (με εξαιρεση τις δυσκολες γυμναστικες ασκησεις) μοιαζουν περισοτερο με αεροβια παρα οτιδηποτε αλλο

Οι ηλεκτροστατικοι λιπομετριτες ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ, μην τους εμπιστευεστε καθολου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Οι ηλεκτροστατικοι λιπομετριτες ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ, μην τους εμπιστευεστε καθολου
οκ..
το φανταζομουν..:)
βασικα παιχνιδια ειναι να παιζουμε..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Χμ. Ξεκίνησα ένα 20αλεπτο προγραμματακι χορου που εχω σε dvd. Αν το συνδυασω με κοιλιακους ραχιαίους για 5 φορές την εβδομάδα σε κανα μηνα θα δω αποτελέσματα; :P
Κυρίως να σφίξω θέλω, αλλά επειδή είμαι λίγο τρελή θέλω να χάσω και κιλά. Έχω μειώσει το φαγητό. Θα πετύχω τίποτα ή να κανω και το κλασικό και αγαπημένο μου ποδήλατο; :P

edit: με πόσους κοιλιακους/ραχιαιους να ξεκινήσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Θα δεις αποτελεσματα...
Το να μειωσεις το φαγητο δεν ειναι καλο εφοσον γυμναζεσαι το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι μια καλυτερη διατροφη
φρουτα και παλι φρουτα αλλα και κοτοπουλα και γαλοπουλες!
Το ποδηλατο ειναι πολυ καλο βαλε και αυτο στο προγραμμα σου...
5 σετ με 15-20 επαναληψεις μια χαρα αρκει να τα κανεις με καλη τεχνικη...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CapricornV

Νεοφερμένος

Η CapricornV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω κι εγώ κάτι?
Ο φίλος μου γυμνάζεται και έχει πάρει πρωτείνη καθαρή σε σκόνη της Whey και πίνει ένα ποτήρι τη μέρα μετά από κάθε προπόνηση. Αυτό κατα πόσο τον ωφελεί? Γνωρίζετε κάτι? Τη διατροφή του την προσέχει γενικότερα, φρούτα, λαχανικά, άπαχο κρέας αλλά αυτή η πρωτείνη μήπως του δημιουργήσει άλλα προβλήματα στον οργανισμό?
Όποιος γνωρίζει κάτι ας απαντήσει...
Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Εχω στο μυαλο μου ενα προγραμμα αλλα δεν ξερω αν ειναι σωστο κτλ.Οποιος εχει γνωση πανω στο θεμα ας με πει αν κατι δεν πρεπει να το κανω

40 λεπτα πανω σε μια βλακειουλα που ειναι για τα ποδια (σαν να περπατας ειναι).Δεν γυμναζει κατι,απλα για να χασω κανα κιλο
1 σετ βαρακια
τρεξιμο στο γηπεδο
1 σετ βαρακια
κοιλιακους

Πανω κατω σε 2,5 ωρες πρεπει να τελιωνω.Ειναι κατι κακο?Δεν εχω παει σε γυμναστηριο για να ξερω πως λειτουργουν και τι προγραμμα τους βαζουν για αυτο ρωταω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danielhealthy

Νεοφερμένος

Ο Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω κι εγώ κάτι?
Ο φίλος μου γυμνάζεται και έχει πάρει πρωτείνη καθαρή σε σκόνη της Whey και πίνει ένα ποτήρι τη μέρα μετά από κάθε προπόνηση. Αυτό κατα πόσο τον ωφελεί? Γνωρίζετε κάτι? Τη διατροφή του την προσέχει γενικότερα, φρούτα, λαχανικά, άπαχο κρέας αλλά αυτή η πρωτείνη μήπως του δημιουργήσει άλλα προβλήματα στον οργανισμό?
Όποιος γνωρίζει κάτι ας απαντήσει...
Ευχαριστώ!

Όχι μόνο δε πρόκειται να τον πειράξει,αλλά είναι και ότι καλύτερο για αμέσως μετά την προπόνηση.
Αν τους κανει "σωστα" λολ, το ακουσαμε και αυτο, και τι ακριβως ειναι "σωστα" στους κοιλιακους?

Το να εκτελεί την άσκηση των κοιλιακών με καλή φόρμα.Για να μπορεί να κάνει 200,σίγουρα δε τους κάνει σωστά.Τι εννοείς το ακούσαμε και αυτό.Δεν έχει ακούσει ποτέ κάποιος να μη κάνει σωστά μια άσκηση ;

Βλέπω και κάτι άλλο.Όλοι θέλουν να χάσουν κιλά και κάνουν κοιλιακούς και ραχιαίους.Για την ακρίβεια δε κάνουν βάρη,κάνουν αερόβια και αυτά.Είναι εντελώς ανούσιο να κάνεις κοιλιακούς και ραχιαίους όταν θες να χάσεις λίπος.Με αυτές τις ασκήσεις ΔΕΝ χάνεις λίπος από την περιοχή της κοιλιάς,όπως οι πιο πολλοί θέλουν να πιστεύουν,διότι δεν υπάρχει τρόπος να χάσεις λίπος από ένα και μόνο σημείο στο σώμα.Το σώμα χάνει πάντα λίπος συνολικά,από παντού.Αν θες να χάσεις επομένως λίπος από ένα σημείο,ο μοναδικός τρόπος είναι να χάσεις γενικά λίπος.Αυτό γίνεται με βάρη και αερόβια άσκηση και διατροφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Αν θες να χάσεις επομένως λίπος από ένα σημείο,ο μοναδικός τρόπος είναι να χάσεις γενικά λίπος.Αυτό γίνεται με βάρη και αερόβια άσκηση και διατροφή.
Με τρεξιμο δεν χανεις λιπος?

Και κατι αλλο.Ειμαι 1.70 και 65 κιλα.Εχω μια μικρη κοιλιτσα.Ε να χασω βαρος τωρα???Δηλαδη θα ειμαι 60 κιλα?:/::hmm:

Α απαντησε λιγο και σε αυτο που γραφω πιο πανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CapricornV

Νεοφερμένος

Η CapricornV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την απάντηση.
Αυτό λέει κι εκείνος, μετά την προπόνηση με βάρη είναι οτι ακριβώς χρειάζονται οι μύες αυτή η καθαρή πρωτείνη, έστω και σε αυτή τη μορφή, της σκόνης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top