"Εκβιάζουν το παιδί μου"

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Τι λέτε ρε παιδιά, πάμε καλά;;; Πότε έλυσε η βία κάτι;;;; Και ΕΙΔΙΚΑ σε παιδιά...; ΠΑΙΔΙΑ!!!
Βικακι μου ηρεμησε μια βια στα παιδια τι νομιζεις οτι θα γινουν καλυτεροι ανθρωποι ετσι?
κ δευτερον για την θανατικη ποινη στο Πασαρη...

νο νο παιδι μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
ΚΕ μου αυτά τα παιδιά έχουν περάσει τα χρόνια της αθωότητας εδώ κ καιρό όταν κλέβουν, απειλούν κ δέρνουν!!! Μόνο παιδιά δεν είναι! Είναι 16 - 18 χρονών... Τους αξίζει!!!

Μάριε απλά απαράδεκτος?? Μηπως να ρίξουν κ σε αυτόν ένα χέρι ξύλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χαλαρώστε. Η Βία δε βοήθησε κανέναν.
Η θανατική ποινή δεν έλυσε κάτι.

Και το να ΔΕΡΝΕΙΣ ένα παιδί σαν τιμωρία... Εσύ, όχι ο γονιός, αλλά ο άλλος, ο τρίτος, η κοινωνία... Ακούτε τι λέτε;;

Ναι, είναι 16-18. Και;;;; 30 είναι; Αλλάζει ακόμα ο χαρακτήρας, ακόμα στην εφηβεία είναι!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
θα είναι παιδιά και τότε βρε Βίκη... αυτό λέω... θα είναι ΠΑΙΔΙΑ!
Παιδιά που μάλλον δεν ξέρουν καν το όριο, παιδιά τα οποία έχουν εγκληματικές τάσεις για διάφορους λόγους, παιδιά που έχουν μεγαλώσει μάλλον άσχημα και κάτω από σκληρές συνθήκες για να φτάσουν να είναι έτσι.
Παιδιά που από κάπου τα βλέπουν και κάνουν τα ίδια
ΠΑΙΔΙΑ
ΠΑΙΔΙΑ
ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!!! ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!!!!!!!! κι ας είναι και κακά παιδιά, δεν παύουν να είναι ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!!

αυτο μπορει να ειναι ελαφρυντικο για να χασει η μανα το παιδι της αν το σκοτωσουν πανω στην φουρια τους τα κωλοπαιδα;:mad: γιατι δλδ; αυτο πρεπει να το αναλαβουν οι γονεις του παιδιου που εκβιαζει το αλλο παιδι. να κανουν κατι να τον συμμορφωσουν:mad: :mad: :mad: διαφορετικα να παει δικαστικα το θεμα. εγω αν ερχοταν μια μανα και μου λεγε οτι ο γιος σου κανει το και το στο γιο μου και τον εκβιαζει...μαυρο φιδι που τον εφαγε!!!:mad: :mad: :mad: αναποδα θα τον κρεμουσα στην πορτα!!! κι ας ηταν παιδι μου!!!:mad: :mad: :mad: :mad: οι γονεις εκεινου δλδ τι κανανε οταν η μανα του θυματος πηγε και τους ειπε τι συμβαινει; :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Ε τότε τί να κάνουμε???? Είδαμε κ τα άλλα τα κωλόπαιδα στην Βέροια που τα πήραν με το καλό κ δούλευαν την αστυνομία κ όλους μας κ τώρα δεν ξέρουμε που βρίσκετε το πτώμα του Αλεξ...
Κ ωραία, η βία είναι κακό αφού είπε η γυναίκα! Μίλησε στους γονείς του ενός κ αυτός δεν χαμπάριασε! Τί άλλο να κάνει??? Δεν μπορώ να είμαι ευαίσθητη με παλιοχαρακτήρες.. Ξύλο! Θα συμφωνήσω με την Βίκυ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αλλα προσωπικα παιδια απο την παραπανω ιστορια μου εκανε εντυπωση (και δεν σχολιαστηκε) η παντελης αδιαφορια του πατερα...
Τι παει να πει οτι χωρησε με την μητερα...?
Ε και?
Για το παιδι του μιλαμε και εκεινος πεεεερα βρεχει!Απαραδεκτος!

Σκέψου πόσο κοινότυπο μας φαίνεται πλέον.... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Ε τότε τί να κάνουμε???? Είδαμε κ τα άλλα τα κωλόπαιδα στην Βέροια που τα πήραν με το καλό κ δούλευαν την αστυνομία κ όλους μας κ τώρα δεν ξέρουμε που βρίσκετε το πτώμα του Αλεξ...
Κ ωραία, η βία είναι κακό αφού είπε η γυναίκα! Μίλησε στους γονείς του ενός κ αυτός δεν χαμπάριασε! Τί άλλο να κάνει??? Δεν μπορώ να είμαι ευαίσθητη με παλιοχαρακτήρες.. Ξύλο! Θα συμφωνήσω με την Βίκυ!!!

αχ ρε σταλιτσα μου...να κι ενας που καταλαβαινει...:)
αν ηταν ο γιος μου και εκανε τετοια εγω η ιδια που θα ημουν η μανα του θα τον πηγαινα στο αναμορφωτηριο:mad: :mad: οχι θα τον κραταω εξω να κανει τον νταη!!!:mad: :mad: :mad: :mad: μπορει να μην εχω παιδια και να μη ξερω πως ειναι να εισαι μανα...αλλα αν εχεις τετοιο παιδι... :mad: :mad: :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Είναι ΑΛΛΟ να λες ότι θα πρέπει να φάνε ξύλο τα παιδιά, εκ των προτέρων.. το οποίο μάλλον θα τα αγριέψει κι άλλο..

και ΑΛΛΟ να πάει η αστυνομία, να τα μαζέψει και να τα ψαρώσει, με εξηγήσεις του τι θα πρέπει να υποστούν, αν επιβεβαιώσουν τις φήμες, για τη βιαιότητά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Βίκη και σταλίτσα να σας κάνω μια ερώτηση
Τι σας κάνει να πιστεύετε ότι αν κάποιος δείρει αυτά τα παιδιά, δεν θα γίνουν περισσότερο εκδικητικά κι ότι δεν θα κάνουν μεγαλύτερη ζημιά απ όση είχαν σκοπό να κάνουν?
Αφού πιστεύετε ότι είναι τόσο κωλόπαιδα, εγώ είμαι σίγουρη ότι αν φαν και επιπλέον ξύλο, μετά θα το σκοτώσουν το παιδί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Είναι ΑΛΛΟ να λες ότι θα πρέπει να φάνε ξύλο τα παιδιά, εκ των προτέρων.. το οποίο μάλλον θα τα αγριέψει κι άλλο..

και ΑΛΛΟ να πάει η αστυνομία, να τα μαζέψει και να τα ψαρώσει, με εξηγήσεις του τι θα πρέπει να υποστούν, αν επιβεβαιώσουν τις φήμες, για τη βιαιότητά τους.

θα ιδρωσει το αυτι τους γιδακι αν παει η αστυνομια και τους πει τι θα υποστουν.:mad: σιγα μη φοβηθουν...τετοια κωλοπαιδα δεν εχουν ορια:mad:


Βίκη και σταλίτσα να σας κάνω μια ερώτηση
Τι σας κάνει να πιστεύετε ότι αν κάποιος δείρει αυτά τα παιδιά, δεν θα γίνουν περισσότερο εκδικητικά κι ότι δεν θα κάνουν μεγαλύτερη ζημιά απ όση είχαν σκοπό να κάνουν?
Αφού πιστεύετε ότι είναι τόσο κωλόπαιδα, εγώ είμαι σίγουρη ότι αν φαν και επιπλέον ξύλο, μετά θα το σκοτώσουν το παιδί

αυτο κουε πρεπει να το αναλαβουν οι γονεις των παιδιων που εκβιαζουν:mad:
εσυ αν ηταν ο γιος σου και ερχοταν μια μανα και σου λεγε αυτο που εκανε η μανα του θυματος τι θα εκανες; για πες μου:hmm: πως θα συμπεριφεροσουν στο παιδι σου που ηταν εκβιαστης και εκανε τον νταη;:hmm: δεν θα του χωνες ξυλο μεχρι να συμμορφωθει και αν δεν να του λεγες οτι θα το πας σε αναμορφωτηριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Κ θα απαντήσω με ερώτηση? Πιστεύεις οτι είναι παιδιά που καταλαβαίνουν με τον λόγο??? Γιατί αποδείχτηκε πώς όχι! Τί άλλο μπορείς να κάνει για να συμορφωθούν???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ρε Βίκη, ποιον κρίνεις τελικά; Τους γονείς τους ή τη γενική αντίδραση, που πρέπει να υποστούν;

Γιατί κι εγώ, αν είχα υποψίες ότι το παιδί μου είναι αγροίκος, θα το έβαζα στη θέση του. ΟΧΙ με βία, βέβαια. Αν και, το να έρθει μία άγνωστη και να σου πει ότι ο γιος σου ενοχλεί το γιό μου... Τέλος πάντων, εγώ θα το έψαχνα,ναι.

Αλλά το κράτος, οι άλλοι, η αστυνομία... τι θές να κάνει;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Υπάρχει το εξείς ζήτημα άν πάει στην αστινομία και κάνουν σύσταση στην συμωρία και μαθευτεί ότι τό έκανε ο πιτσιρικάς θα γίνει χειρότερα, ο λόγος που το λέω είναι μήπως τον πιάσουν μετά σε καμιά γωνία και του πόυν ότι άν ξαναμηλήσει θα γίνει κάτι κακό στην υγεία του π.χ.

Πάντος είαι δύσκολο και άσχημο να αντιμετοπιστεί κάτι τέτοιο, αυτά τα παιδία για να το κάνουν τώρα θα το κάνουν και μετά με χειρότερες καταστάσεις.

Δεν θα πώ προσωπικά τι θα έκανα γιατί δεν πρέπει να ακουστεί αυτή η γνώμη άλλα πιστέυω ότι η αστινομία θα τα χειρότερέψει, απλά αλλαγη σχολικού περιβάλοντος ή κάτι να τους απομακρίνει τελος πάντον:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Ρε Βίκη, ποιον κρίνεις τελικά; Τους γονείς τους ή τη γενική αντίδραση, που πρέπει να υποστούν;

Γιατί κι εγώ, αν είχα υποψίες ότι το παιδί μου είναι αγροίκος, θα το έβαζα στη θέση του. ΟΧΙ με βία, βέβαια. Αν και, το να έρθει μία άγνωστη και να σου πει ότι ο γιος σου ενοχλεί το γιό μου... Τέλος πάντων, εγώ θα το έψαχνα,ναι.

Αλλά το κράτος, οι άλλοι, η αστυνομία... τι θές να κάνει;;;;;;

την πρωτη αντιμετωπιση του θεματος την εχουν οι γονεις του παιδιου εκβιαστη:mad: αν το παιδι σου ηταν αγροικος αλλα δεν επαιρνε απο λογο τι θα κανες για να το συνετισεις και να μη δειρει η σκοτωσει το αλλο παιδι;:hmm:
η αστυνομια το μονο που μπορει να κανει ειναι να τους προειδοποιησει και καλα τι συνεπειες θα υποστουν (θα ιδρωσει το αυτι τους :mad: ) και αυτοι αν σκοτωσουν το παιδι θυμα τι θα γινει μετα; μετα θα πανε εκει που πρεπει χαιρω πολυ...το θεμα ειναι ομως να μη φτασουμε εκει...να μη ξαναενοχλησουν το παιδι θυμα:mad: αυτο μονο οι γονεις δεν μπορουν να το κανουν; και οχι με λογια φυσικα:mad: :mad: :mad: αλλα με πραξεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αυτο κουε πρεπει να το αναλαβουν οι γονεις των παιδιων που εκβιαζουν:mad:
εσυ αν ηταν ο γιος σου και ερχοταν μια μανα και σου λεγε αυτο που εκανε η μανα του θυματος τι θα εκανες; για πες μου:hmm: πως θα συμπεριφεροσουν στο παιδι σου που ηταν εκβιαστης και εκανε τον νταη;:hmm: δεν θα του χωνες ξυλο μεχρι να συμμορφωθει και αν δεν να του λεγες οτι θα το πας σε αναμορφωτηριο;

Βίκη μου πρέπει να καταλάβεις ότι το πιο πιθανό είναι ότι αυτά τα παιδιά έχουν ήδη φάει πολύ ξύλο απ τους γονείς τους και γιαυτό τώρα προσπαθούν να είναι δυνατά εκεί που τα παίρνει
Κοινώς... κάποιος τα ξεκατινιάζει κι αυτά με τη σειρά τους για να νιώσουν καλά, ξεκατινιάζουν τα άλλα παιδιά. Εκείνα που τα παίρνει.
Αν ήταν δικό μου παιδί...
Χωρίς να φανώ ψωνισμένη (αλλά μάλλον θα φανώ) δεν πιστεύω ότι το δικό μου παιδί θα έφτανε ποτέ να κάνει τον νταή σε άλλα παιδιά...
Γιατί για να είναι τα παιδιά έτσι, ξεκινάνε από μία οικογένεια
Οταν φτάσει λοιπόν κι είναι έτσι το παιδί, ότι και να κάνει ΠΛΕΟΝ ο γονιός, δε θα καταφέρει ΤΙΠΟΤΑ.
Τέλος πάντων ΑΝ ΑΝ ΑΝ ΑΝ ήταν το δικό μου παιδί, όχι δεν θα το σάπιζα στο ξύλο. Το πιο πιθανό είναι να μάζευα όλα τα μπογαλάκια μου και την οικογένεια μου και να άλλαζα περιοχή (μη σου πω και πόλη) ώστε το παιδί μου να μην έχει πλέον επαφές με τις ίδιες παρέες, θα μιλούσα πολύ μαζί του, θα πήγαινα σε ειδικούς για την ψυχολογία του και άλλα τέτοια
Όμως να... και πάλι... ένας γονιός που κάνει τόσα για το παιδί του... δεν έχει τέτοιο παιδί! (πιστεύω)



Κ θα απαντήσω με ερώτηση? Πιστεύεις οτι είναι παιδιά που καταλαβαίνουν με τον λόγο??? Γιατί αποδείχτηκε πώς όχι! Τί άλλο μπορείς να κάνει για να συμορφωθούν???
Ιδέα δεν έχω και το δήλωσα απ την αρχή
Δεν ξέρω τι θα έκανα αν ήμουν στη θέση αυτής της γυναίκας
Ξέρω όμως ότι σε καμία περίπτωση δε θα έβαζα να τα δείρουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αλλά το κράτος, οι άλλοι, η αστυνομία... τι θές να κάνει;;;;;;

Συγγνωμη αλλα τι εννοεις "τι να κανουν"?
Ο λογος που υπαρχουν αυτα τα δυο ποιος ειναι?
Οχι για να καταλαβω...Την αστυνομια τι την εχουμε?Για να κοβει κλησεις και να φορτονει ξυλοδαρμους σε ζαρτινιερες μονο?
Και το "κρατος"?

Οσο ευκολο και "ρομαντικο" να ειναι το να λεμε, ο γονιος να του βαλει μυαλο, ο γονιος να τον βαλει στην θεση του, ο γονιος να μιλησει μαζι τους κτλ κτλ, απο την στιγμη που για τον οποιοδηποτε λογο αυτη η παραμετρος Δ Ε Ν λειτουργει και δεν εχει αποτελεσματα, τοτε πρεπει να λαβουν μετρα οι παραπανω αρμοδιοι.
φυσικα οχι μονοι τους αλλα μεσα απο καταγγελια.;)

Μανια σε αυτο που λες ππονταρουν ολοι αυτοι.
Στον φοβο οτι αν με καρφωσεις θα σε δειρουμε...
Αμ ελα που τον δερνουν και χωρις να τους εχει καρφωσει...
Μηπως τελικα στην Ελλαδα (απ'οτι διακρινω) την αστυνομια δεν την εχουμε πια για τιποτα?
Εαν η μανα δεν κινηθειο νομικα αλλα παει και τα σπασει στο ξυλο (δεν λεω κι εγω αν ηταν το παιδι μου μπροστα δεν ξερω πως θα αντιδρουσα...μαλλον θα πλακωνα τους γονεις των παιδιων,κι ας μην "εφταιγαν") τοτε ειναι υπολογη εκεινη στην δικαιοσυνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Βίκη μου πρέπει να καταλάβεις ότι το πιο πιθανό είναι ότι αυτά τα παιδιά έχουν ήδη φάει πολύ ξύλο απ τους γονείς τους και γιαυτό τώρα προσπαθούν να είναι δυνατά εκεί που τα παίρνει
Κοινώς... κάποιος τα ξεκατινιάζει κι αυτά με τη σειρά τους για να νιώσουν καλά, ξεκατινιάζουν τα άλλα παιδιά. Εκείνα που τα παίρνει.
Αν ήταν δικό μου παιδί...
Χωρίς να φανώ ψωνισμένη (αλλά μάλλον θα φανώ) δεν πιστεύω ότι το δικό μου παιδί θα έφτανε ποτέ να κάνει τον νταή σε άλλα παιδιά...
Γιατί για να είναι τα παιδιά έτσι, ξεκινάνε από μία οικογένεια
Οταν φτάσει λοιπόν κι είναι έτσι το παιδί, ότι και να κάνει ΠΛΕΟΝ ο γονιός, δε θα καταφέρει ΤΙΠΟΤΑ.
Τέλος πάντων ΑΝ ΑΝ ΑΝ ΑΝ ήταν το δικό μου παιδί, όχι δεν θα το σάπιζα στο ξύλο. Το πιο πιθανό είναι να μάζευα όλα τα μπογαλάκια μου και την οικογένεια μου και να άλλαζα περιοχή (μη σου πω και πόλη) ώστε το παιδί μου να μην έχει πλέον επαφές με τις ίδιες παρέες, θα μιλούσα πολύ μαζί του, θα πήγαινα σε ειδικούς για την ψυχολογία του και άλλα τέτοια
Όμως να... και πάλι... ένας γονιός που κάνει τόσα για το παιδί του... δεν έχει τέτοιο παιδί! (πιστεύω)

αυτο δεν νομιζω οτι θα το εκαναν οι γονεις του παιδιου εκβιαστη...σιγα μη χαλασουν τη ζωη τους τωρα αυτοι επειδη το παιδι τους βγηκε νταης.:/:
κι αν παλι το εκαναν...λεμε τωρα...με το ζορι θα παει το παιδι σε ψυχολογο; :worry: δεν νομιζω οτι θα θελε να παει... και σε αλλη πολη να πανε παλι θα βρει καμια αλητοπαρεα να ξεδωσει και να βγαλει τα απωθημενα του...:mad:
μονο αν ειναι εγκλειστος σε αναμορφωτηριο θα συμμαζευτει...εκει δεν θα τον παιρνει να κανει νουμερα:mad:
πωπω..τα χω παρει ασχημα τωρα λεμε...:mad: :mad:
ευχομαι να μη φτασει ποτε μια τετοια κατασταση σε μενα...να ειναι δλδ θυμα το δικο μου παιδι:mad: :mad: :mad: ποιος ειδε το θεο και δεν φοβηθηκε μετα:mad: :mad: :mad: :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Συγγνωμη αλλα τι εννοεις "τι να κανουν"?
Ο λογος που υπαρχουν αυτα τα δυο ποιος ειναι?
Οχι για να καταλαβω...Την αστυνομια τι την εχουμε?Για να κοβει κλησεις και να φορτονει ξυλοδαρμους σε ζαρτινιερες μονο?
Και το "κρατος"?

Οσο ευκολο και "ρομαντικο" να ειναι το να λεμε, ο γονιος να του βαλει μυαλο, ο γονιος να τον βαλει στην θεση του, ο γονιος να μιλησει μαζι τους κτλ κτλ, απο την στιγμη που για τον οποιοδηποτε λογο αυτη η παραμετρος Δ Ε Ν λειτουργει και δεν εχει αποτελεσματα, τοτε πρεπει να λαβουν μετρα οι παραπανω αρμοδιοι.
φυσικα οχι μονοι τους αλλα μεσα απο καταγγελια.;)

Μανια σε αυτο που λες ππονταρουν ολοι αυτοι.
Στον φοβο οτι αν με καρφωσεις θα σε δειρουμε...
Αμ ελα που τον δερνουν και χωρις να τους εχει καρφωσει...
Μηπως τελικα στην Ελλαδα (απ'οτι διακρινω) την αστυνομια δεν την εχουμε πια για τιποτα?
Εαν η μανα δεν κινηθειο νομικα αλλα παει και τα σπασει στο ξυλο (δεν λεω κι εγω αν ηταν το παιδι μου μπροστα δεν ξερω πως θα αντιδρουσα...μαλλον θα πλακωνα τους γονεις των παιδιων,κι ας μην "εφταιγαν") τοτε ειναι υπολογη εκεινη στην δικαιοσυνη.


Η ερώτησή μου ήταν κυριολεκτική προς τη Βίκυ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μανια σε αυτο που λες ππονταρουν ολοι αυτοι.
Στον φοβο οτι αν με καρφωσεις θα σε δειρουμε...
Αμ ελα που τον δερνουν και χωρις να τους εχει καρφωσει...
Μηπως τελικα στην Ελλαδα (απ'οτι διακρινω) την αστυνομια δεν την εχουμε πια για τιποτα?
Εαν η μανα δεν κινηθειο νομικα αλλα παει και τα σπασει στο ξυλο (δεν λεω κι εγω αν ηταν το παιδι μου μπροστα δεν ξερω πως θα αντιδρουσα...μαλλον θα πλακωνα τους γονεις των παιδιων,κι ας μην "εφταιγαν") τοτε ειναι υπολογη εκεινη στην δικαιοσυνη.

Το ξέρω αυτό μάριο, σου είπα και πάλι η δική μου άποψη εδώ δεν θα άκουστεί άλλα μπορώ να πώ ότι απλά θα χειροτερέψουν τα πράγματα με τις αστηνομίες είναι μπρός γκρεμός και πίσω ρέμα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Το ξέρω αυτό μάριο, σου είπα και πάλι η δική μου άποψη εδώ δεν θα άκουστεί άλλα μπορώ να πώ ότι απλά θα χειροτερέψουν τα πράγματα με τις αστηνομίες είναι μπρός γκρεμός και πίσω ρέμα:)

Aρα?Καθομαστε με σταυρωμενα χερια?
Το οτι θα χειροτερεψουν τα πραγματα ΔΕΝ ειναι νομος ή δογμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top