[Καπνιστές] Επιλογή μάρκας

Lonely_Rider

Νεοφερμένος

Ο Παναγής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Γεία σας Παιδία

Έχο ένα μικρό πρόβλημα και θα ήθελα την βοήθειά σας και τις γνώσεις σας παρακαλώ...


Γενικώς δεν είμαι καπνιστής και δεν μπορώ να πώ ότι τρελαίνομαι για το τσιγάρο... Όμως καμιά φορά στην παρέα άμα η κατάσταση είναι ωραία και περναώ καλά μπορεί να μου έρθει η επιθυμία για ένα τσιγάρο. Εδώ λοιπόν προκύπτει ένα μικρό πρόβλημα... Μπορείτε να με χαρακτηρίσετε όπως θέλετε με αυτό που θα πώ αλλά επειδή δεν θελώ να κάνω τράκα και να μην ξέρω τι έχει μέσα το τσιγάρο μου και επειδή οι περισσότεροι από τους καπνιστές φίλους μου κάνουν καπνό προτιμώ να αγοράζω ένα πακέτο δικό μου και να καπνίζω όποτε εγώ επιθυμώ... Μπορείτε να μου προτείνετε μια μάρκα που να είναι ελαφριά και να μην μου δημιουργήσει πρόβλημα; Έχω διαβάσει το post του φίλου iJohnnyCash σχετικά με τις μάρκες και επίσης έχω καπνίσει τα παρακάτω Marlboro, Marlboro Gold, Old Horborn White, Camel, Camel Light, Winston και Drum White. Μπορείτε να βοηθήσετε;

Σας Ευχαριστώ Για Τον Χρόνο Σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Bopajgo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bopajgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 327 μηνύματα.
και εγώ που νόμιζα ότι το πρόβλημα των τσιγάρων είναι ότι συνεχώς ακριβαίνουν!!!....:mad::P

χμμμμ.. τα έχουμε περάσει κι άλλοι (σχεδόν) αυτά... :redface: να ξέρεις πάντως ότι το πιο πιθανό είναι αν πάρεις πακέτο να συνεχίσεις να παίρνεις και να κάνεις και περισσότερα... προφανώς δεν το λέω με μαμαδίστικη διάθεση (δε με παίρνει άλλωστε :P), αλλά είσαι σίγουρος ότι αυτό θες??.... και κανένα στην τράκα που και που μια χαρά είναι μωρέ....;)

anyway, από αυτά που έχεις δοκιμάσει δεν έχεις έστω κάποια γνώμη??... μπορούν φαντάζομαι αρκετοί (καλύτεροι γνώστες σε σχέση με μένα) να σου πουν ποιος καπνός είναι σχετικά "ελαφρύς", αλλά από εκεί και πέρα είναι προσωπικά και θέμα γούστου......:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lonely_Rider

Νεοφερμένος

Ο Παναγής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Κοίταξε να δείς, το στριφτό του Oldhorborn μου φαινόταν το πιο ελφρύ απο αυτά που έχω δοκιμάσει... αλλά δεν ήξερα να στρίβω καλά και έτσι το παράτησα... έτσι και αλλιώς γιατί να μάθω να στρίβω;;; για ένα τσιγάρο την εβδομάδα;;;; Δεν λέει... Να το αυξήσω και να κάνω περισσότερα δεν το νομίζω γιατί δεν κυκλοφορώ συνεχώς με πακέτο... Μόνο όταν ξέρω ότι θα πάω σε κανένα πάρτυ ή τίποτα παρόμοιο... Απλά δεν καταλαβαίνω διαφορά την ώρα του καπνίσματος... Μονο μετά που χοντραίνει η φωνή μου... :P :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bopajgo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bopajgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 327 μηνύματα.
οκ, για τα "ετοιμα" τσιγάρα θα αφήσω να σε κατατοπίσει καλύτερα κάποιος άλλος.... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν θελώ να κάνω τράκα και να μην ξέρω τι έχει μέσα το τσιγάρο μου
Μπορεί να σου αρέσει :crazy:
(Μην ανησυχείς, τα πειραγμένα τσιγάρα κάνουν μπαμ ακόμη και στο πιο newbie βλέμα)

Anyway & Σοβαρά, από τις μάρκες που έχεις καπνίσει δεν μπορώ να καταλάβω τι είδους καπνός σου αρέσουν. Εννοώ αν προτιμάς πλούσιες γεύσεις ή ουδέτερες κτλ. Βλέπω ωστόσο ότι από την συλλογή σου λείπει το Princes, δοκίμασε το (το κόκκινο (όχι το medium, και αυτό κόκκινο είναι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η MaryVeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Μπορεί να σου αρέσει :crazy:
(Μην ανησυχείς, τα πειραγμένα τσιγάρα κάνουν μπαμ ακόμη και στο πιο newbie βλέμα)

Anyway & Σοβαρά, από τις μάρκες που έχεις καπνίσει δεν μπορώ να καταλάβω τι είδους καπνός σου αρέσουν. Εννοώ αν προτιμάς πλούσιες γεύσεις ή ουδέτερες κτλ. Βλέπω ωστόσο ότι από την συλλογή σου λείπει το Princes, δοκίμασε το (το κόκκινο (όχι το medium, και αυτό κόκκινο είναι).

κόκκινο δεν είναι λιγάκι βαρύ?:hmm:

πάντως κι εγώ πιστεύω, αν δεν θες να το ξεκινήσεις, καλύτερα μείνε στην τράκα !!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lonely_Rider

Νεοφερμένος

Ο Παναγής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Όυτε και γω ξέρω ακόμα αν προτιμώ να είναι ουδέτερο ή όχι... Αλλά αυτά τα έχω επιλέξει μόνος μου σαν μάρκες επειδή είχα ακούσει ότι ήταν ελαφρυά... Επίσης εχτές δοκίμασα και Black Devil... νόμισα ότι θα πεθάνω... :crazy::crazy: Μπορεί να μείνω στα Marlboro Gold... παρ' όλα αυτα θα δοκιμάσω και τα Prince...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αν θες πραγματικά ελαφριά τσιγάρα, δοκίμασε πχ Silk Cut κίτρινο ή Assos Lights, που έχουν χαμηλες περιεκτικότητες σε πίσσα και νικοτίνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Davidoff gold.
Νομίζω θα σε καλύψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Davidoff gold.
Νομίζω θα σε καλύψει.

υπάρχουν αντρικά και γυναικεία τσιγάρα ; αυτά είναι γυναικεία ή είναι η ιδέα μου ; γενικά δεν βλέπω ποτέ άντρα να καπνίζει Davidoff. Δεν έχουν ωραία γεύση πάντως. Κανένα τσιγάρο. 'Ολα βρωμάνε και έχουν απαίσια γεύση, εκτός από τα Old Holborn (φυσικά και οι καπνοί πίπας, αλλά αυτοί είναι για όσους από τον πλανήτη ζουν σε κράτη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Κυκλοφορούν σε σλιμ και σε κανονικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
υπάρχουν αντρικά και γυναικεία τσιγάρα ;

Υπαρχουν και κανονικα γκολντ. Κι ειναι ωραια τσιγαρακια.
Παντως εμενα θα μου κακοφαινοταν αν εβλεπα πχ τυπο να καπνιζει σλιμ τσιγαρα. Παρεπιπτοντως ουτε εγω καπνιζω σλιμ. Επισης δε μου αρεσουν τα πουρα, κι οποτε τα μυριζω φευγω χιλιομετρα.

Αυτα που αναφερθηκαν στο πρωτο ποστ, εκτος ντραμ λευκου και ολντ χολμπορν, ειναι βαρια, Αν θελεις κατι ελαφρυ, ζητα στο περιπτερο να σου δωσουν κατι σε 0,1. Καποτε καπνιζα τετοια, ημουν αθλητρια , δε θυμαμαι καν τη μαρκα, και θυμαμαι οταν με ειχε δει ο προπονητης μου (καπνιστης) μου ειχε πει ''γιατι ρε παιδακι μου;'' Του λεω ''α αυτα ειναι ελαφρια, τα εχω βαφτίσει ''αθλητικα τσιγαρα'':P
Παντως απο τη στιγμη που δεν καπνιζεις, το θεωρω κουτο να κανεις εστω και μια φορα στο τοσο. Τωρα κοιτουν ολοι να το κοψουν, εσυ κοιτας πως να το αρχισεις, εστω και λιγο;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
δε θυμαμαι καν τη μαρκα
Cortina μήπως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Cortina μήπως;

Οχι, ειναι πολυ γνωστη μαρκα, λευκα απεξω με λιγο γαλαζιο ή ροζ αν θυμαμαι, αλλα τωρα εχω σκαλωσει ενω παλευω ωρα να θυμηθω. Τα εκανα για λιγο, γιατι μετα το γυρισα. Τα ελαφρια μου προκαλουν... αηδια να το πω. Νομιζω οτι ρουφαω αερα, παρα καπνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Παντως απο τη στιγμη που δεν καπνιζεις, το θεωρω κουτο να κανεις εστω και μια φορα στο τοσο. Τωρα κοιτουν ολοι να το κοψουν, εσυ κοιτας πως να το αρχισεις, εστω και λιγο;:P

σε μένα μιλάς ; επειδή με έχεις quotarei. εγώ έχω κάτι χρόνια που καπνίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Να πω την αλήθεια, αν και κάποτε έκανα light (Davidoff White, Dunhill fine cut White κτλ), δεν καταλαβαίνω το νόημα των light τσιγάρων. Έτσι και αλλιώς, θέμα υγείας δεν τίθεται (link), ίσως μάλιστα να είναι και χειρότερο (link)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

Lonely_Rider

Νεοφερμένος

Ο Παναγής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Εγώ παιδιά προτιμώ να κάνω και αέρα δεν έχω τέτοιο θέμα... Πάντως σας ευχαριστώ για τις απόψεις σας με βοήθησαν πολύ μπορώ να πω.... Τώρα κάνω τα Silk Cut και νομίζω ότι σε αυτά θα μείνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Silk cut!! Αυτα έλεγα! Μπράβο ρε συ! Τα λευκά. Ενας αέρας κοπανιστός. :P Ενα ''αθλητικό τσιγάρο'':P
Για μενα καλυτερα μην καπνιζεις καθολου, αλλά είναι επιλογή σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Απο καπνό,Assos άσπρος ή old holborn ασπρος είναι πιο ελαφρύς ή ο καρέλιας(είναι αρωματικός ? ) ?υπάρχει άλλος πιο ελαφρύς?
Επίσης θα ήθελα να μου πείτε μια λίστα με καπνούς στα 15gr που ξέρετε :)
αααα και αν μπορείτε να μου πείτε για την 'κιτρινίλα' σε δόντια ,δάχτυλα...προκαλείται σε μεγάλυτερο βαθμό απο στριφτά ή έτοιμα τσιγάρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top