2012 και άλλες προφητείες

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,850 μηνύματα.
Έχουμε ακούσει πολλά για το έτος 2012. Συναστρία πλανητών, το ημερολόγιο των Μάγια, αντίχρηστος και Αποκάλυψη, βιβλία του Λιακόπουλου, εκπομπές του Χαρδαβέλα.... Σας έχει απασχολήσει καθόλου το θέμα;

Γενικότερα, πιστεύετε ότι ζούμε μια «οριακή» εποχή; Θα συμβεί κάτι κοσμογονικό ή έχουμε πολλά ψωμιά ακόμα να φάμε; Το έχει ανάγκη η παγκόσμια κοινωνία για να ορθοποδήσει ή υπάρχει ελπίδα να «στρώσουν» τα πράγματα και χωρίς το δάχτυλο του σύμπαντος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ειναι απλο... Αμα γινει θα το μαθουμε... δεν μας μενει και πολυς καιρος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Τόσοι άνθρωποι πέρασαν απο την γη και εμείς είχαμε το σωστό timing να ζήσουμε το τέλος;

Ω τι διασημότητα :P Θα ανεβαίνουμε όλοι μαζί τις σκάλες του παραδείσου, και μετά θα φωνάξει ο Άγιος ? (Ποιός είναι είπαμε στην πόρτα; ) "Μπαμπά, ήρθαν και οι τελευταίοι,να κλειδώσω;" και μετά θα πέσουν οι προηγούμενοι πάνω μας και θα μας ρωτάνε για το τέλος του κόσμου και θα υπογράφουμε αυτόγραφα εις τους αιώνες των αιώνων..αμήν;

(Υ.Γ. Ζω μια αποσύνθεση. Μη δίνετε σημασία :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Και για το 2000 λέγανε και μετά θα λένε για το 2020...
Επιστημονικά τίποτα δεν είναι αποδεδειγμένο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Σχετικά με τα περί πλανητών αυτό που γενικά έχει "ξυπνήσει" σε πολλούς μια ιδιόμορφη ανησυχία είναι η κίνηση του Πλούτωνα που θα "συναντήσει" τον Ουρανό. Καθώς, λέγεται, ότι πρόκειται για έναν πλανήτη (ο Πλούτωνας) που επηρεάζει τα συστήματα διακυβέρνησης αλλά ταυτόχρονα κινείται αρκετά αργά, είναι αρκετοί αυτοί που πιστεύουν ότι θα προκληθούν σαρωτικές αλλαγές στην καθεστηκυία τάξη πραγμάτων! Μάλιστα, όπως έχει υπολογιστεί, ο Πλούτωνας βρισκόταν στην ίδια θέση το 1765 με όσα επακολούθησαν επί της Γαλλικής Επανάστασης εκείνο των αιώνα, αλλά και με το Αμερικανικό Κράτος.


Επίσης έχω ακούσει και για το πέρασμα ενός μετεωρίτη εξαιρετικά κοντά από τη Γη, αλλά υποτίθεται πως θα συγκρουστεί(!) με εμάς το 2036:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Επίσης έχω ακούσει και για το πέρασμα ενός μετεωρίτη εξαιρετικά κοντά από τη Γη, αλλά υποτίθεται πως θα συγκρουστεί(!) με εμάς το 2036:hmm:
Κι εγώ αυτό έχω ακούσει...

Τώρα για τα παραπάνω δεν ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Για κοίτα σύμπτωση... Τις προάλλες παρακολούθησα (τρόπος του λέγειν, τα χασμουρητά μου ακούστηκαν στον τον βαρύκοο παππού απέναντι) ένα σχετικό ντοκυμαντέρ του History Channel (ναι το ξέρω είναι κατάντια, ας το προσπεράσουμε παρακαλώ). Ετοιμάζοντας στα γρήγορα ένα τοστάκι, με κίτρινο τυρί που είχε ωριμάνσει φυσιολογικά σε πράσσινο, κάθησα αναπαυτικά στο καναπέ, προσηλωμένος.

Ανέφερόταν λοιπόν το ημερολόγιο των Μάγια, και το πως οι προβλέψεις των εκλείψεων σταματούν το 2012 (Αυτό δεν με πολυέπεισε, σκέφτηκα πως είχαν συνολικά δυομισι χιλιετίες εκλείψεων ήδη, τι στο διάολο πόσο μακριά να πάει η βαλίτσα... :confused:).

Ύστερα άρχισε να λέει για τις προφητείες της Συβίλλας, το οποίο ήταν ενδιαφέρον σαν παρουσίαση (αλλά λίγο οικτρό να βλέπεις τη γριούλα να κυλιέται στο χώμα κυριευμένη απο τα πνεύματα... Αίσχος κανένας σεβασμός στη τρίτη ηλικία) μα δεν είδα σαφή αναφορά για το 2012. :eek:


Μετά ακολούθησε κάτι πιο συγκλον...ζζζ...ιστικό, το πως από το Κινεζικό "Βιβλίο των Αλλαγών", ένας αλαφροϊσκιωτος διείδε τον αριθμό 2012 ως το τέλος τoυ κόσμου :hmm:, εδώ κάπως ξύπνησα γιατί τελευταίως τα σχιστά μάτια κάτι μου προκαλούν (:inlove:).


MΙλησαν επίσης και για τις προφητείες των Ινδιάνων Χόπι, που μιλούν για καταστροφή του κόσμου μέσω κλιματικών αλλαγών. Εδώ λίγο ανακάθησα στον καναπέ και άφησα ένα "βρε... λες;", αλλά μετά σκέφτηκα πως οι Ινδιάνοι δεν θα κάθονταν να ανοίγουν καζίνο, αν το Τέλος ήταν κοντά... :sleep:


Κάπου εδώ τους έπιασε το επιστημονικό τους, και άρχισαν να μιλούν για μια πιθανή αναστροφή των Πόλων της Γης το 2012. Αναστοχαζόμουν την καταστροφή που θα επέλθει στην βιομηχανία κατασκευής πυξίδων -- αλλά και το πως δεν είναι τελικά και τόσο μεγάλο ζήτημα, αν απλά αποκαλέσουμε τον μέχρι τώρα Βορρά, Νότο...
Μπορεί δηλαδή να πηγαίνουμε να δούμε τον Μικρούτσικο (τον Θανάση) στον Σταυρό του Βορρά, φάση θα έχει.


Βέβαια οι σπασίκλες του ντοκυμαντέρ άρχισαν να δείχνουν σεισμούς και καταιγίδες, γιατί λέει η αλλαγή στην πολικότητα θα επηρεάσει την ηλιακή ακτινοβολία που δέχεται η επιφανεια του πλανήτη. "Ε σιγά μωρέ, το πολύ πολύ να μαυρίζουμε πιο εύκολα" σκέφτηκα, και απλώθηκα αναπαυτικά για τη συνέχεια... :sly:


Επίσης ανέφεραν έναν οργανισμό που κάνει προβλέψεις κάνοντας στατιστικά τεστ λέξεων στο δίκτυο, το οποίο με άφησε άναυδο (:worry:) γιατί λέει οι ίδιοι προέβλεψαν και τις επιθέσεις του 2001... Από την άλλη όμως, ακόμα και η γάτα μου (νιάου) κάνει προβλέψεις έτσι, έξι χρόνια μετά απ' οτου γίνουν. Κάπου εδώ τελείωσε το ντοκυμαντέρ, φταρνίστηκε δυνατά κάποιος απ' έξω, η γάτα νιαούρισε και η λάμπα κάηκε.


Καθισμένος καθώς ήμουν στο σκοτάδι, σκέφτηκα που έχω ξανακούσει την σύζευξη των όρων "Τέλος του Κόσμου" και "2012"... Σαν έκλαμψη μέσα στο σκοτάδι, μου ήρθε! Οι "Ε"!!! :jumpy:Κάπου τότε δεν έχουν φαγωθεί όλοι οι Εκκρεμούντες τον Φουκώ ότι θα επιστρέψουν (μέσα στους Παρθενώνες-διαστημόπλοια) οι πρόγονοι υμών από τον Κένταυρο (ή τον Σείριο ή την Ανδρομέδα; Γμτ γέρασα και δεν θυμάμαι τι [και αν] έφαγα χτες).


Ευθυμώντας με τη σκέψη, σηκώθηκα και έπιασα μια περίεργη μυρωδιά καμμένου. Ακολουθώντας την μυρωδιά στο σκοτάδι (κρατς, μπαμ, άουυυυ) ανακάλυψα πως είχα αφήσει το πανί μέσα στον ανοιχτό φούρνο γκαζιού, και είχε αρπάξει. Καθώς έψαχνα στα σκοτεινά τη βρύση και ένα ποτήρι για αυτοσχέδια πυρόσβεση, σκέφτηκα πως το Τέλος του Κόσμου μπορεί να περιμένει, εδώ θα πάρει φωτιά το σπίτι! :rant:
Κάπου εδώ αποφάσισα πως δεν θα ανησυχώ πια για το "Τέλος Του Κόσμου", καθώς έτσι ατζαμής και αφηρημένος που είμαι, το "Τέλος Του Δικού Μου Κόσμου" θα έρθει πολύ πιο γρήγορα :redface: Βonne nuit.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Καταπληκτικό πόστ!! :)

Να προσθέσω στα παραπάνω:
Αρχική Δημοσίευση από wiki:
St. Malachy (Irish: Maelmhaedhoc Ó Morgair; 1094 - November 2, 1148) was the appointed Archbishop of Armagh, to whom were attributed several miracles and a vision of the identity of the last 112 Popes
Prophecy of the Popes
According to the prophecy, the current Pope may be the second last Pope Gloria Olivæ ("Glory of the Olives").

Φυσικά δεν αναφέρεται πουθενά το έτος 2012, αλλά εφ' όσον ο τωρινός είναι ο προ-τελευταίος Πάπας, κάποιου είδους τέλος είναι κοντά(με ή χωρίς ερωτηματικό).
Μπορεί π.χ. να είναι το τέλος της Καθολικής Εκκλησίας...

Όπως και να έχει εγώ είμαι με τους REM - It's The End of the World As We Know it

It's the end of the world as we know it.
It's the end of the world as we know it.
It's the end of the world as we know it and I feel fine. :)

Το "τέλος του κόσμου όπως τον ξέρουμε" μπορεί να είναι μια απίστευτα αισιόδοξη θεώρηση!:)
(γιατί όπως τον ξέρουμε δεν είναι και πολύ θετικά τα πράγματα...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Κάπου εδώ αποφάσισα πως δεν θα ανησυχώ πια για το "Τέλος Του Κόσμου", καθώς έτσι ατζαμής και αφηρημένος που είμαι, το "Τέλος Του Δικού Μου Κόσμου" θα έρθει πολύ πιο γρήγορα :redface: Βonne nuit.
Διάβασα τον Ρεμπεσκέ, θυμήθηκα τον Καζαντζάκη, και ξαφνικά δεν με προβληματίζει πια «το τέλος του κόσμου»... νά'σαι καλά φίλε μου…:)
…όντως πολύ ωραίο ποστ…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ηρθε το τέλος;
Πάλι; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Βιάζομαι τώρα για μακροσκελη απάντηση, πάντως και το ημερολόγιο των Μαγιας τελειώνει το 2012. Φημολογείται πως τότε θα είναι το τέλος του κοσμου ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΞΕΡΟΥΜΕ.
Το τελος του κοσμου "ετσι οπως τον ξερουμε", εχει ηδη γινει. Και οχι μια φορα. Μπορει το 2012 πχ να βγουν καλα Windows :P

Βέβαια οι σπασίκλες του ντοκυμαντέρ άρχισαν να δείχνουν σεισμούς και καταιγίδες, γιατί λέει η αλλαγή στην πολικότητα θα επηρεάσει την ηλιακή ακτινοβολία που δέχεται η επιφανεια του πλανήτη. "Ε σιγά μωρέ, το πολύ πολύ να μαυρίζουμε πιο εύκολα" σκέφτηκα, και απλώθηκα αναπαυτικά για τη συνέχεια...
To μαγνητικο πεδιο πριν αναστρεψει πολικοτητα , σιγα σιγα μηδενιζεται. Και οταν λεμε σιγα σιγα δεν εννοουμε 5 ή 15 χρονια. Αυτη τη στιγμη δεν ειναι τοσο μειωμενο, απλα ξερουμε οτι εχει μειωθει λιγο και ψιλοαποτομα τα τελευταια χρονια οποτε ισως ξεκινησε τον κυκλο του (ξερετε τωρα, θα μας γκρινιαζει, θα κανει υστεριες, σπασιμο νευρων , κλπ :P ). αν ειμασταν κοντα σε μηδενισμο του, ωστε να αρχισει μετα να αλλαζει πολικοτητα, θα ειχαμε ηδη εξαρση εγκαυματων,καρκινων κλπ.
--------------

Προφητειες......Πριν αποφασισετε αν θα πιστεψετε η οχι, απλα σκεφτειτε οτι ολοι μας , ασυναισθητα, θυμομαστε κυριως τις επιτυχιες των προφητειων, και ξεχναμε το ποσες φορες επεσαν εξω. Πιστευω οτι αν καποιος τα μετρουσε , απο τοτε που ο 1ος παλαβος θεωρησε οτι θα προφητεψει το μελλον, θα βρουμε οτι παρολο που μελετανε στοιχεια για συγκεκριμενα συμβαντα (δλδ δεν εχουν απο την αρχη 50-50 πιθανοτητες να συμβουν), πεφτουν μεσα λιγοτερες φορες απο οσες , εξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Θα περάσουμε στο EURO 2012, θα το ξανασηκώσουμε, θα πανηγυρίσουμε και πάλι και τότε θα καταστραφούμε. What a nice way to die. :P


Sorry για το off. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
It's a good day to die today :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Το τέλος μόνο μην με ξυπνήσει αν κοιμάμαι, ξυπνάω απότομα και θα ξεσηκώσω τον κόσμο.

Πάντως αυτά τα περί μετεωριτών και λοιπά μου κάνουν κάπως υπερβολικά. Μήπως απλά ελκύεται ο άνθρωπος να τρομάζει από υπερφυσικές δυνάμεις?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Για μετεωριτη σε καμποσα χρονια , εχουν οντως πει. Απλα οταν λενε οι επιστημονες "υπολογιζουμε πιθανοτητα συγκρουσης 0.005 % ", οι δημοσιογραφοι γραφουν "το τελος του κοσμου σε 25 χρονια ! "
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,850 μηνύματα.
Η δική μου πάντως αρχική τοποθέτηση στο θέμα, φιλοδοξούσε σε μία κοινωνιολογική διάσταση και όχι προφητική. Αν γίνει με κάποιο τρόπο θα γίνει, το ερώτημα είναι, είναι αναγκαίο;

Μπορείτε να φανταστείτε τον κόσμο να καλυτερεύει χωρίς ένα «παγκόσμιο» σοκ; Η δική μου ψυχολογία λέει πως όχι («Μόνο ένας σεισμός μας σώζει»!) αλλά η δική μου ψυχολογία αμφιταλαντεύεται τον τελευταίο καιρό. :P

Η δική σας μπορεί να είναι πιο «καθαρή» οπότε και πιο αξιόπιστη η απάντηση που θα δώσετε. Φανταστείτε π.χ. έναν Great Xaos να λέει: Το ΜΕΓΑ ΧΑΟΣ μου το είπε: «Ένας καλύτερος κόσμος ανοίγεται για μας και τα παιδιά μας»! Ε, τότε....θα κοιμηθώ γλυκά!χαχα...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KOULA

Νεοφερμένος

Η KOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
εχω καποτε επαθα πλακα οταν διαβασα την αποκαλυψη δεν ξερω αν οι προφητειες θα βγουν αλλα η αληθεια ειναι οτι καταστρεφουμε μονη μας τον πλανητη και την ζωη του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δεν θέλω να πιστέψω και δεν ξέρω άν πρέπει να τα πιστέψω, βασικά μόνο καταστροφές έχουν οι προφυτίες και δεν θέλω να με επιρεάσουν αρνητικά, μπορεί να είναι λάθος αυτό που κάνω άλλα συμπτώσεις μέσα σε τόσα χρόνια όλο και κάτι μπορεί να τεριάξει με το πέρασμα του χρόνου, και εγώ μπορώ να πώ ότι θα γίνει αιμοσταγείς πόλεμος και να γίνει μετά απο 60 χρόνια και τί έγινε; πάντα γίνοντε πόλεμοι και πάντα στάζει αίμα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Centaur

Νεοφερμένος

Ο Centaur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Βγαίνει και μια ταινία στο σινεμά με τον ίδιο τίτλο αύριο..Θα χει ενδιαφέρον..Γνωρίζει κανεις αν βασίζεται σε αληθινές προφητείες ή πρόκειται περί επιστημονικής φαντασίας??

Η φαντασία έχει εκλείψει. Η προφητείες γίνονται ολοένα και μέρος της καθημέρινης μας πραγματικότητας. Παρόλα αυτά ο τρόπος που τις μεταφράζουμε αγγίζουν τα όρια της επιστημονικής φαντασίας γιατί όλοι υποσυνείδητα καιγόμαστε για το αύριο, ότι ημερομηνία λήξης και αν αυτό έχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

252

Νεοφερμένος

Ο 252 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι λέτε, πάντως στον Άγιον Όρος που ήμουν, μας είπε ένας χαρισματικός μοναχός πως μέχρι τον Σεπτέβριο θα έχουμε πόλεμο!!!
Ο Ιούλιος είναι ο καίριος μήνας να γίνει κάτι!!!
Χώρια που είναι και οι προφητείες του Κοσμά του Αιτωλού με τα 2 καλοκαίρια και τις 2 Πασχαλιές μαζί.
Έχει πεί και άλλα ο Άγιος Κοσμάς όπως:
«Θαρθή ξαφνικά ή το βόιδι στο χωράφι ή το άλογο, στ' αλώνι»
«Θαρθή ξαφνικά, ταʼ άλογα θʼ απομείνουν ζεμένα στις δουλειές τους και σεις θα φύγετε»

Το άλογο, στ' αλώνι είναι τον Ιούλιο!!!!
Το βόιδι στο χωράφι είναι τον Οκτώβριο!

Όπως λέει λοιπόν "Θαρθή ξαφνικά, ΤΑ ΑΛΟΓΑ θʼ απομείνουν ζεμένα στις δουλειές τους και σεις θα φύγετε"
Μήπως τα άλογα έχουν κάτι να πούν ως πρός τον μήνα;

Μην ξεχνάμε ότι τις 2 Πασχαλιές και τα 2 καλοκαίρια τα έχουμε ίδη!

Είδωμεν!
Στα σούπερ μάρκετ τώρααααααααα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top