[Γυναίκες] Θυλακίτιδα

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Είναι αυτό το πρόβλημα που έχουμε πολλές όταν μετά την αποτρίχωση μερικές τρίχες γυρνάνε μέσα στο δέρμα και ενίοτε κάνουν και σπυράκι.

Πως αντιμετωπίζεται (εκτός απο peeling το έχω δοκιμάσει και δεν κάνει τίποτα); :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Peeling πώς κάνεις; Και για πού μιλάμε;
Γιατί αν πχ κάνεις με κόκκους στα πόδια... ούτε εμένα μου κάνει τίποτα. Εγώ κάνω με σφουγγάρι, είτε λούφα είτε πλαστικό αλλά σχετικά σκληρό, και μετά κρέμες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Με κόκκους έχω δοκιμάσει και με σφουγγάρι αλλά όχι λούφα, αυτό το άλλο που είναι πιο μαλακό, ένα που είναι σαν κουβαριασμένο ναιλον δίχτυ αν καταλαβαίνεις τι εννοώ. Η λούφα πονάει πολύ γμτ :( Και ειδικά στο μπικίνι το πρόβλημα είναι ΠΟΛΥ έντονο.
Πάντως έχω παρατηρήσει οτι βοηθάει πολύ ο ήλιος σε αυτό. Παλιά τα πόδια μου ήταν ΓΕΜΑΤΑ σκούρα σημαδάκια απο τρίχες που είχαν γυρίσει προς τα μέσα και έβαζα μεικ απ σώματος για να τα καλύπτω, όμως έτσι δεν τα έβλεπε καθόλου ο ήλιος (αποτέλεσμα οτι κάθε φθινόπωρο είχα κάτασπρες γάμπες με μαύρο μπούτι!). Μια χρονιά που αποφάσισα να τις δει ο ήλιος μπας και γίνει τπτ (με αντιλιακό εννοείται) μετά έφυγαν και πλέον έχω πολύ λίγα σημαδάκια!
Αλλά το μπικίνι ρε γμτ δεν γίνεται να το δει ο ήλιος :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγώ πάντως το είχα πιο έντονα στο παρελθόν αυτό το πρόβλημα....
όταν χρησιμοποιούσα ξυράφι και η τρίχα ήταν πιο σκληρή κι άγρια
τα τελευταία χρόνια που κάνω κερί είναι σαφώς λιγότερο το πρόβλημα και δεν κάνει σπυράκια με πύον.
Προσωπικά, έχω μάθει - συνηθίσει να τρίβομαι με πολύ σκληρό σφουγγάρι (εννοείται μετά τις πρώτες μέρες της αποτρίχωσης στο μπικίνι) και ταυτόχρονα... το ψιλοπαρακολουθώ το θέμα...
Ψάχνομαι :P κι αν δω ότι κάποια πάει να γυρίσει... μπεταντίν, βελόνα αποστειρωμένη και επέμβαση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Πρόσφατα αναγκάστικα να κάνω μια μικροεπεμβασούλα, λόγω μιας γυρισμένης τρίχας. Ηταν πολυ καιρό (όλο αμελούσα να πάω στο γιατρό) και τελικά έκανε συρίγγιο (κάπως έτσι το είπε ο γιατρός).
Οι συμβουλές του ήταν: όχι ξυράφι στο μπικίνι, καλύτερα αποτρίχωση και αν γυρίσει τη βγάζεις με βελόνα μόνος σου, όπως είπε και η Κακή Επιρροή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Προσωπικά, έχω μάθει - συνηθίσει να τρίβομαι με πολύ σκληρό σφουγγάρι (εννοείται μετά τις πρώτες μέρες της αποτρίχωσης στο μπικίνι)

Αυτό δεν το ήξερα!! Ρε σεις, γι' αυτό βγάζω τόσα πολλά σπυράκια εκεί και μετά είμαι σαν να μη πω τι?... Έβαζα Penaten που είναι για μωρά, αλλά μετά δεν είσαι για να σε δει άνθρωπος! (Αφήνει ασπρίλα)
Ώστε πρέπει να τρίβομαι με το σκληρό μου σφουγγάρι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αυτό δεν το ήξερα!! Ρε σεις, γι' αυτό βγάζω τόσα πολλά σπυράκια εκεί και μετά είμαι σαν να μη πω τι?... Έβαζα Penaten που είναι για μωρά, αλλά μετά δεν είσαι για να σε δει άνθρωπος! (Αφήνει ασπρίλα)
Ώστε πρέπει να τρίβομαι με το σκληρό μου σφουγγάρι?

ω γιες! μαλακώνει το δέρμα και οι σκληρές τρίχες το διαπερνούν :P
επιπλέον είναι το πιο φυσικό πίλινγκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ουφ, δεν τη γλιτώνω τη λούφα δηλαδή. Ας είναι, αρκεί να σταματήσει να είναι το μπικίνι μου γεμάτο σημαδάκια. Κουε κι εγώ κερί κάνω, αλλά το μπικίνι είναι χάλια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ουφ, δεν τη γλιτώνω τη λούφα δηλαδή. Ας είναι, αρκεί να σταματήσει να είναι το μπικίνι μου γεμάτο σημαδάκια. Κουε κι εγώ κερί κάνω, αλλά το μπικίνι είναι χάλια!

έλα ρε? σοβαρά? :hmm:
μήπως φοράς εσώρουχα με πολύ στενό λάστιχο στο σημείο αυτό? μήπως μετά που κάνεις την αποτρίχωση φοράς στενά παντελόνια, καλσόν κλπ?
Πάντως μην τριφτείς με τη λούφα τις πρώτες μέρες της αποτρίχωσης!!! δεν έχει νόημα και θα πεθάνεις και στον πόνο.
Πάντως θα δεις ότι με τον καιρό θα συνηθίσεις και δεν θα σε πονάει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
εμένα με το σιλκεπιλ μου γυρίζουν και για αυτό το χρησιμοποιώ πολύ σπάνια...Πάντως και γω κάνω αποτρίχωση στο μπικίνι και δεν έχω πρόβλημα με γυρισμένες τρίχες...Ίσως γιατί ξεκίνησα με αποτρίχωση και δεν είχαν δυναμώσει οι τρίχες..
Όσο για το σφουγγάρι με προσοχή το τρίψιμο γιατί είναι ευαίσθητο το δέρμα!Μη γδαρθούμε κιόλας!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κι εγώ κάνω σπυράκια, κι ας κάνω χαλάουα...!
Αλλά έχω πολύ ευαίσθητο δέρμα. Θα το δοκιμάσω αυτό με το σφουγγάρι εκεί, Κουέ'μ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
έλα ρε? σοβαρά? :hmm:
μήπως φοράς εσώρουχα με πολύ στενό λάστιχο στο σημείο αυτό? μήπως μετά που κάνεις την αποτρίχωση φοράς στενά παντελόνια, καλσόν κλπ?
Πάντως μην τριφτείς με τη λούφα τις πρώτες μέρες της αποτρίχωσης!!! δεν έχει νόημα και θα πεθάνεις και στον πόνο.
Πάντως θα δεις ότι με τον καιρό θα συνηθίσεις και δεν θα σε πονάει ;)
Τι εννοείς εσώρουχα με στενό λάστιχο;
Μήπως φταίει που δεν φοράω ποτέ βαμβακερά εσώρουχα;
Πάντως γενικά έχω πρόβλημα με τρίχες που γυρίζουν προς τα μέσα, και στις γάμπες, απλά στο μπικίνι το πρόβλημα είναι ΠΟΛΥ έντονο. Κρανίου τόπος!
Γενικά έχω λεπτό και ευαίσθητο δέρμα, παρ'ότι μελαχρινή, μάλλον φταίει αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
εγω παιδια οταν εκαμνα αποτριχωση με κερι (πριν ξεκινησω κορτιζονη γιατι πλεον δεν λεει) για να μη γυρνανε οι τριχες ειχα παρει απ την αισθητικο μου μια κρεμα φυτικη για αυτην ακριβως τη δουλεια. την εβαζα μετα την αποτριχωση και δεν γυρνουσε καμια μα καμια τριχα μετα! ασε που ειχα λεια ποδια με τελεια επιδερμιδα για μερες:)
απο τοτε που παιρνω κορτιζονη δεν μπορω να κανω αποτριχωση με κερι γιατι με το βιαιο τραβηγμα της τριχας καθε θηλακας γινεται σπυρι:blink: η κορτιζονη ευνοει την αναπτυξη ακμης και καταλαβαινεις...:/:
ειχα κανει στα χερια με κερι γιατι ειχα βγαλει πολυ τριχα και εγινα να μη πω...
μετα εκανα θεραπεια 2 βδομαδες με λοσιον και κρεμες που μου δωσε ο δερματολογος για να φυγουν και μου ειπε ποτε ξανα κερι μονο με λειζερ δεν θα βγαζεις σπυρια απ την αποτριχωση.
και ξεκινησα λειζερ... οντως καμια σχεση με το κερι...πολυ καλυτερα αποτελεσματα απ την πρωτη κιολας φορα. μονο που ειναι ακριβουτσικα αλλα αξιζει τον κοπο.
μισελ γιατι δεν δοκιμαζεις λειζερ στο μπικινι που εχεις πιο εντονο προβλημα; θα ειναι σωτηριο για σενα...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μήπως θυμάσαι τα στοιχεία της κρέμας αυτής;
Μωρέ καλό είναι το λειζερ και το σκέφτομαι αλλά:
1. κοστίζει
2. Το μπικίνι το κάνω όοολο. Ε δεν ξέρω αν και στο μέλλον θα θέλω να το κάνω όλο ή αν θα είναι εξίσου μόδα τότε. Πχ για φαντάσου (χτύπα ξύλο) να χωρίσω και η επόμενη μου σχέση να ξενερώνει με αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Τι εννοείς εσώρουχα με στενό λάστιχο;
Μήπως φταίει που δεν φοράω ποτέ βαμβακερά εσώρουχα;

εννοώ να σε "κόβει" το λάστιχο στην περιοχή του μπικίνι
να είναι πιο μικρό απ όσο θα έπρεπε για τα πόδια σου

Για τα βαμβακερά.. παίζει κι αυτό μια πιθανότητα... το νάιλον φυσικά εμποδίζει το δέρμα να αναπνεύσει με αποτέλεσμα να ιδρώνεις πιο πολύ, να κλείνουν οι πόροι και τσουπ πάρε το σπυρί και τη τρίχα μέσα...
Δοκίμασε να αλλάξεις για λίγο καιρό την ποιότητα του εσωρούχου σου...
είναι πολύ πιο υγιεινό το βαμβακερό και υπάρχουν και βαμβακερά εξίσου σέξυ με τα νάιλον ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
βασικα η κρεμα αυτη ειναι φυτικη οπως σου ειπα δεν ειναι καποιας μαρκας... ειναι βοτανοθεραπεια κυριως. ρωτα την αισθητικο σου μηπως εχει τπτ φυτικες κρεμες να σου συστησει... ρε γμτ δεν μενουμε και κοντα να σου την εδινα την κρεμα μιας και εγω δεν τη χρησιμοποιω πια.:/:
κοιτα μπορεις με το λειζερ να κανεις μονο την επανω περιοχη...και στο κατω κατω αν σου αρεσει εσενα ολη η περιοχη αποτριχωμενη τι θα πει μπορει να ξενερωνει ο αλλος ετσι;:worry: σιγα πια... αν δεν του αρεσει απο κει πανε κι οι αλλοι. παντως για ολο το μπικινι λειζερ κανει 60 ευρω...τπτ!!! ειτε κανεις μονο τριγωνο ειτε κανεις ολη την περιοχη 60. πολυ καλα ειναι...και σκεψου οτι δεν τραβας του χριστου τα παθη στον πονο οπως με το κερι:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
εννοώ να σε "κόβει" το λάστιχο στην περιοχή του μπικίνι
να είναι πιο μικρό απ όσο θα έπρεπε για τα πόδια σου
Μπαα δε νομίζω, σπάνια μόνο.
Για τα βαμβακερά.. παίζει κι αυτό μια πιθανότητα... το νάιλον φυσικά εμποδίζει το δέρμα να αναπνεύσει με αποτέλεσμα να ιδρώνεις πιο πολύ, να κλείνουν οι πόροι και τσουπ πάρε το σπυρί και τη τρίχα μέσα...
Δοκίμασε να αλλάξεις για λίγο καιρό την ποιότητα του εσωρούχου σου...
είναι πολύ πιο υγιεινό το βαμβακερό και υπάρχουν και βαμβακερά εξίσου σέξυ με τα νάιλον ;)
Που υπάρχουν τέτοια καλέ; Όσα έχω δει είναι άθλια.
βασικα η κρεμα αυτη ειναι φυτικη οπως σου ειπα δεν ειναι καποιας μαρκας... ειναι βοτανοθεραπεια κυριως. ρωτα την αισθητικο σου μηπως εχει τπτ φυτικες κρεμες να σου συστησει... ρε γμτ δεν μενουμε και κοντα να σου την εδινα την κρεμα μιας και εγω δεν τη χρησιμοποιω πια.:/:
κοιτα μπορεις με το λειζερ να κανεις μονο την επανω περιοχη...και στο κατω κατω αν σου αρεσει εσενα ολη η περιοχη αποτριχωμενη τι θα πει μπορει να ξενερωνει ο αλλος ετσι;:worry: σιγα πια... αν δεν του αρεσει απο κει πανε κι οι αλλοι. παντως για ολο το μπικινι λειζερ κανει 60 ευρω...τπτ!!! ειτε κανεις μονο τριγωνο ειτε κανεις ολη την περιοχη 60. πολυ καλα ειναι...και σκεψου οτι δεν τραβας του χριστου τα παθη στον πονο οπως με το κερι:/:
Ε 60 σε κάθε επίσκεψη δεν είναι και λίγα! Δεδομένου οτι τώρα με 40 κάνω πόδια, ολόκληρο το μπικίνι, ποπό, το κάτω μέρος της πλάτης και χέρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Που υπάρχουν τέτοια καλέ; Όσα έχω δει είναι άθλια.

θα σε πάω εγώ να ψωνίσεις string next time, βαμβακερά κι ωραιότατα :P
δε θυμάμαι μάρκα ρε γμτ :/: αν πάω hondo Θα κοιτάξω και θα σου πω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
θα σε πάω εγώ να ψωνίσεις string next time, βαμβακερά κι ωραιότατα :P
δε θυμάμαι μάρκα ρε γμτ :/: αν πάω hondo Θα κοιτάξω και θα σου πω ;)
Όσα βαμβακερά στρινγκ έχω δει είναι απαίσια, άκομψα και πολύ χοντρά στο πλαί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Όσα βαμβακερά στρινγκ έχω δει είναι απαίσια, άκομψα και πολύ χοντρά στο πλαί.
κ εγω εχω 3 στρινγκ βαμβακερα κ δεν ειναι καθολου θυλικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top