Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
:beating::mpinelik::rant:

Εμενα παντως δεν με παιρνει αλλο, πρεπει να κανω διαιτα. Και να αρχισω και το τεννις μετα τις εξετασεις! Που θα χωρεσω στο φορεμααααααααααααααα!

εγω εχασα 6 κ συνεχιζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Κι εγώ τόσα έχω χάσει, αλλά κανείς δε λέει τίποτα και νιώθω πως καθόλου δε μου φαίνεται :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Έλα μωρέεε... Σημασία έχει ότι εσύ νιώθεις καλύτερα με το σώμα σου!!! Και σου κάνουν πιο καλά και χαλαρά τα ρούχα σου!!! Κάτσε να φτάσεις τα μείον 8, και θα δεις πώς θα αρχίσουν τα κοπλιμέντα! Να το ξέρεις, στα -8 κιλά είναι που ΞΑΦΝΙΚΑ φαίνεται! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κι εγώ τόσα έχω χάσει, αλλά κανείς δε λέει τίποτα και νιώθω πως καθόλου δε μου φαίνεται :(
Κι εμείς τι κάνουμε, ε; :P


Παπαπα... απ' τη μια παραπονιέσαι ότι δεν σου λένε τίποτα κι απ' την άλλη σου λέμε ότι δεν είσαι "αρκούδα" και λες τ' αντίθετο. :P


Γυναίκες. :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
εγω εχει 3 μερες που ξεκινησα παλι διαιτα γιατι δεν λεει... ολοι για εγκυο με περνανε:P
ρε λες να ειμαι και να μη το χω παρει χαμπαρι ακομη;:hmm::P:D:D:D
μονο κοιλια εχω και μου χουν πει τουλαχιστον 4-5 ατομα σε ποιο μηνα εισαι;:D:D:D:D:D:D στο τελος πες πες θα βγω γκαστρωμενη στα καλα του καθουμενου.
για να μη βγω οφ τοπικ...
εχασα 1 κιλο αυτες τις 3 μερες και χαιρομαι....:)
επισης η διαιτολογος μου ειχε πει κανα 2 τρικ...
οποιος θελει ας τα εφαρμοσει:)
καθε μερα να στιβετε ενα λεμονι (οχι κρυο χλιαρο) και να συμπληρωνετε και νερο στο ποτηρι και να το πινετε...εχει λιποδιαλυτικες ιδιοτητες. μπορει να μη χανεις σε κιλα...χανεις σε λιπος ομως;) εγω το ξεκινησα παντως.:)
και επισης ...για μια εβδομαδα καθε μερα να τρωτε σουπες(χορτοσουπα κοτοσουπα κλπ κλπ) χανεις εως 3 κιλα μεσα σε μια βδομαδα. ειναι διαιτα αποτοξινωσης...εννοειται οτι δεν τρως καθολου ψωμι ετσι; πρωινο κανονικα και με το νομο... μεσημερι σουπα οση θες...και το βραδυ παλι σουπα οση θες;)
τωρα ζεστες εχει δεν λεει η σουπα...αλλα σας το λεω για να το ξερετε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
καθε μερα να στιβετε ενα λεμονι (οχι κρυο χλιαρο) και να συμπληρωνετε και νερο στο ποτηρι και να το πινετε...εχει λιποδιαλυτικες ιδιοτητες. μπορει να μη χανεις σε κιλα...χανεις σε λιπος ομως;)

:hmm: με προβληματίζει που στο έδωσε η διατροφολόγος σου αυτό...
κι αυτό το λέω γιατί απ όσο ξέρω, αυτό το πράγμα δημιουργεί προβλήματα και δεν είναι και τόσο αγνό το στημένο το λεμονάκι για μεγάλη περίοδο...
ξέρω γυναίκα που από αυτό το πράγμα διαταράχθηκε ο κύκλος της περιόδου της και μετά έτρεχε και δεν έφτανε
Οποια το κάνει, να το ψάξει καλά πρώτα...
Εγώ δεν είμαι σίγουρη, δεν το έχω κάνει ποτέ, απλά σας λέω τι έχω ακούσει (που μπορεί να είναι και μούφα) για να το προσέξετε :)


Βικάκι, καλή συνέχεια!!! 1 κιλό σε 3 μέρες με την κορτιζόνη που παίρνεις.. είναι ΣΟΥΠΕΡ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
:hmm: με προβληματίζει που στο έδωσε η διατροφολόγος σου αυτό...
κι αυτό το λέω γιατί απ όσο ξέρω, αυτό το πράγμα δημιουργεί προβλήματα και δεν είναι και τόσο αγνό το στημένο το λεμονάκι για μεγάλη περίοδο...
ξέρω γυναίκα που από αυτό το πράγμα διαταράχθηκε ο κύκλος της περιόδου της και μετά έτρεχε και δεν έφτανε
Οποια το κάνει, να το ψάξει καλά πρώτα...
Εγώ δεν είμαι σίγουρη, δεν το έχω κάνει ποτέ, απλά σας λέω τι έχω ακούσει (που μπορεί να είναι και μούφα) για να το προσέξετε :)

κι εγώ το έχω ακούσει αυτό:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
:hmm: με προβληματίζει που στο έδωσε η διατροφολόγος σου αυτό...
κι αυτό το λέω γιατί απ όσο ξέρω, αυτό το πράγμα δημιουργεί προβλήματα και δεν είναι και τόσο αγνό το στημένο το λεμονάκι για μεγάλη περίοδο...
ξέρω γυναίκα που από αυτό το πράγμα διαταράχθηκε ο κύκλος της περιόδου της και μετά έτρεχε και δεν έφτανε
Οποια το κάνει, να το ψάξει καλά πρώτα...
Εγώ δεν είμαι σίγουρη, δεν το έχω κάνει ποτέ, απλά σας λέω τι έχω ακούσει (που μπορεί να είναι και μούφα) για να το προσέξετε :)


Βικάκι, καλή συνέχεια!!! 1 κιλό σε 3 μέρες με την κορτιζόνη που παίρνεις.. είναι ΣΟΥΠΕΡ!!!!

δεν θα το κανεις συνεχεια αυτο με το λεμονι καλε κουε...:worry:
για καμια βδομαδα αντε δυο το πολυ...ισα ισα για να χασεις λιπος απο τα επιμαχα σημεια...;)
εγω παντως πηρα και αυτο το roll on που εβγαλε η garnier για την επιπεδη κοιλια με λιποκαφεινη (body tonic το λενε) και το ξεκινησα σημερα.. για να δουμε τι θα κανει...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oikologos

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Περιβαλλοντολόγος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Γεια σε όλους. Καμιά δίαιτα που να τρως από όλα και όσο θες ξέρουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Γεια σε όλους. Καμιά δίαιτα που να τρως από όλα και όσο θες ξέρουμε;

τι διαιτα της παπιας την ξερεις;:P:D:D:D:D
τρως τα παντα και κανεις την παπια:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ διαφωνώ κάθετα και με τα δύο.
Το λεμόνι ΔΕΝ καίει λίπος. Γενικά, ΔΕΝ υπάρχουν μαγικές διατροφές, που καίνε την κυτταρίτιδα. Τέλος.
Και οι σούπες... οκ, η αποτοξίνωση καλό κάνει. Αλλά οι δίαιτες στερήσεων και μονοφαγίας πιο πολύ αποσυντονίζουν το μεταβολισμό. Λίγο και πού και πού αλλά αραιά, κάνει καλό. Όσο καλό βέβαια κάνει και μία μέρα με κανονικό έως πολύ και απαγορευμένο φαΐ πού και πού. Και σοκολάτα και πίτσα και όλα. Για να ανάβουν τα αίματα και να φεύγουν τα απωθημένα... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oikologos

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Περιβαλλοντολόγος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Εγώ πάντως αυτό το διάστημα κάνω 5 δίαιτες ταυτόχρονα. Με τη μία δε χορταίνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Εγώ πάντως αυτό το διάστημα κάνω 5 δίαιτες ταυτόχρονα. Με τη μία δε χορταίνω...

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
για σένα υπάρχει και η χριστιανική δίαιτα αν σε ενδιαφέρει

τρως τα πάντα και.... έχει ο Θεός :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Εγώ διαφωνώ κάθετα και με τα δύο.
Το λεμόνι ΔΕΝ καίει λίπος. Γενικά, ΔΕΝ υπάρχουν μαγικές διατροφές, που καίνε την κυτταρίτιδα. Τέλος.
Και οι σούπες... οκ, η αποτοξίνωση καλό κάνει. Αλλά οι δίαιτες στερήσεων και μονοφαγίας πιο πολύ αποσυντονίζουν το μεταβολισμό. Λίγο και πού και πού αλλά αραιά, κάνει καλό. Όσο καλό βέβαια κάνει και μία μέρα με κανονικό έως πολύ και απαγορευμένο φαΐ πού και πού. Και σοκολάτα και πίτσα και όλα. Για να ανάβουν τα αίματα και να φεύγουν τα απωθημένα... ;)

ποιος το λεει αυτο;:worry:εχεις ρωτησει διαιτολογο και στο ειπε γιδακι;
εγω εκτος απ τη διατροφολογο το χω ακουσει και απο αλλα ατομα οτι το λεμονι εχει λιποδιαλυτικες ιδιοτητες. οχι να γινεται καταχρηση νταξ...αλλα βοηθαει ετσι ξερω.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Το έχω ακούσει και από διατροφολόγο και από γιατρούς. Βασικά από γιατρούς, που χτυπιούνται και λένε, ότι μπορεί το λεμόνι να εξισορροπεί το λίπος στο φαγητό, αλλά μέσα στο σώμα μας ΔΕΝ μπορεί να έχει λιποδιαλυτική δράση. Ούτε ο ανανάς ούτε τίποτα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
καθε μερα να στιβετε ενα λεμονι (οχι κρυο χλιαρο) και να συμπληρωνετε και νερο στο ποτηρι και να το πινετε...εχει λιποδιαλυτικες ιδιοτητες. μπορει να μη χανεις σε κιλα...χανεις σε λιπος ομως;)
Εγώ το έχω ακούσει για το γκρέιπ φρουτ.Αν σ 'αρέσουν τα ξινά είναι τέλειο!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πολλοί το λένε για πολλά... για τα σπαράγγια, για το γκρέιπ φρουτ, για το λεμόνι, για το πράσινο τσάι...
ΒΑΣΙΚΑ το λίπος που είναι αποθηκευμένο στο σώμα μας, είναι άλλο πράγμα.
Και βασικά θέλει λιγότερα λιπαρά στη διατροφή και γυμναστική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
καθε μερα να στιβετε ενα λεμονι (οχι κρυο χλιαρο) και να συμπληρωνετε και νερο στο ποτηρι και να το πινετε...εχει λιποδιαλυτικες ιδιοτητες. μπορει να μη χανεις σε κιλα...χανεις σε λιπος ομως
Και το λιπος δεν εχει βαρος βρε ; :P

δε νομιζω οτι "χανεις" βαρος με το λεμονακι. Ουτε πιστευω οτι βλαπτει και ιδιαιτερα. Ξερω ατομα που πινουν συχνα. Εκτος αν εχεις ηδη καποιο προβλημα υγειας. Βεβαια καλο θα ειναι να μη το παρακανουμε κιολας. Λεμονι ειναι, οχι μαγικο.

Το μονο σχετικα με τροφες με "ειδικες" ιδιοτητες που λεγεται (δλδ δεν εχει διαψευσθει αλλα ουτε ειμαστε και 100% σιγουροι), οτι υπαρχει , ειναι καποιες τροφες που τις χαρακτηριζουν "με αρνητικες θερμιδες". Οχι και ο καλυτερος ορος αφου δεν υπαρχει αρνητικη ενεργεια. Ειναι τροφες που για να τις διασπασει ο οργανισμος καταναλωνει περισσοτερη ενεργεια απο οση μπορει να παρει απο αυτες. Ακουγεται σαν να παραβιαζει νομο θερμοδυναμικης, αλλα οχι απαραιτητα. Εξαρταται απο το τι εργαλεια εχει το σωμα μας ωστε να διασπασει σωστα και να εκμεταλευτει (και σε τι βαθμο) την καθε τροφη.

Δεν τον κοβω κιολας, αλλα μεχρι στιγμης δεν εχω πειστει οτι αποκλειεται να ισχυει κατι τετοιο.

Παντως μη χαιρεστε. Σχεδον ολες ειναι φρουτα και λαχανικα.

Λιστα 1
Λιστα 2
Λιστα 3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
έχασα 2 κιλά
κατάρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
από 64 κιλά πήγα 60,7
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top