Χειροποίητα κοσμήματα

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ασχολείστε;
Σας αρέσει;
Δείξτε μας καμιά φωτογραφία να παίρνουμε ιδέες και ενίοτε να ζηλέψουμε. :redface:
Με τι υλικά τα κατασκευάζετε;
Χάντρες και τα λοιπά διακοσμητικά τα κάνετε εσείς ή τα αγοράζετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisopsaro

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.
εδωωωωωωωω.......και οχι για να κανουμε διαφημιση αλλα παρτε ενα λινκ ετσι για το καλο... myspace.com/xrisakisart
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Wow!
Μόνη σου τα κάνεις; (εννοώ τα διακοσμητικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EirhnhAnselmo

Νεοφερμένος

Η EirhnhAnselmo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Πολύ ωραία κοσμήματα,μπράβο :) εδώ και λίγο καιρό έχουμε ξεκινήσει και εμείς με την αδερφή μου να φτιάχνουμε,αν θέλετε μπορείτε να μας βρείτε στο facebook ως Elena-Eirhnh Jewellery (Χειροποίητα Κοσμήματα)...Βέβαια τα περισσότερα είναι απλά,δεν έχουμε πολλά σχέδια αλλά ελπίζουμε να πάνε όλα καλά για να φτιάξουμε και άλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
εδωωωωωωωω.......και οχι για να κανουμε διαφημιση αλλα παρτε ενα λινκ ετσι για το καλο... myspace.com/xrisakisart

τι υλικο χρησιμοποιεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
εδωωωωωωωω.......και οχι για να κανουμε διαφημιση αλλα παρτε ενα λινκ ετσι για το καλο... myspace.com/xrisakisart

Είναι πολύ ωραία η δουλεια σου Χρύσα!

Φοράω χειροποίητα, κατά κύριο λόγο δαχτυλίδια, επιλέγω όμως κυρίως μονόχρωμα, μου αρέσουν τα ''πετροειδή'':P Αν φτιάχνει κάποια τέτοιο στυλ, δείξτε! ;)

Εχω βρεί εναν τύπο, λίγο καμμένο:P, μου φτιάχνει ο,τι θέλω κι όπως το θέλω κι αφού έχω αγοράσει τόσα μου κάνει καλύτερες τιμές. Είναι καλή τέχνη και λεπτοδουλειά κι αν κρύβει μεράκι, φαίνεται.
Συνεχίστε γιατί είμαι φαν του χειρoποίητου! :D

αν θέλετε μπορείτε να μας βρείτε στο facebook ως Elena-Eirhnh Jewellery
Δεν μπορώ δυστυχώς να δω τα δικά σου γιατί δεν έχω φμπ και δε με βάζει στις φωτος:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xrisopsaro

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ για τα καλα σας σχολια!!!λοιπον χρησιπομοιω καλλιτεχνικο πηλο,χαντρες,σχοινια,υφασματα,μαλλι....ολα τα φτιαχνω μονη μου
theodora τι εννοεις οταν λες διακοσμητικα?
mindcircus φτιαχνω διαφορα...συνηθως οτι μου ερθει εκεινη τη στιγμη που θα δω τα υλικα μου....

τωρα σιγα σιγα ξανα αρχιζω....τα ειχα σταματησει για τις πανελληνιες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EirhnhAnselmo

Νεοφερμένος

Η EirhnhAnselmo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Κρίμα,πάντως άλλαξα τις ρυθμίσεις απορρήτου και μπορούν να βλέπουν όλοι τις φωτογραφίες,αλλά όπως είπες και εσύ αν δεν εχεις λογαριασμό δεν γίνεται..Πάντως μερικά από αυτά είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Τέλειο θέμα! :)

Και εγώ είχα ξεκινήσει την ενασχόληση από την στιγμή που μπήκα στην σχολή και είναι ένα ευχάριστο χόμπυ. Θα ήθελα να μάθω νέες τεχνικές (πέρα από φίμο) όπως αυτή με την πλαστικοποιημένη εικόνα-φωτογραφία και το ασημένιο περίγραμμα.

Ενδιαφέροντα tutorials υπάρχουν στο ftiaxto.gr.

Δεν ξέρω τι συμβαίνει αλλά δεν μπορώ να ανεβάσω τώρα εικόνες. Μια άλλη φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisopsaro

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Ενδιαφέροντα tutorials υπάρχουν στο ftiaxto.gr.

Δεν ξέρω τι συμβαίνει αλλά δεν μπορώ να ανεβάσω τώρα εικόνες. Μια άλλη φορά.

ναι κι εγω εκει μπαινω...αλλα και για το felting(https://art-makes-me-happy.blogspot.com/2009/02/felting.html) πχ εγω βρηκα πολυ ωραια βιντεακια και στο youtube

παντως αν πατε σε μαγαζια που πουλανε υλικα και εργαλεια για ζωγραφικη,γλυπτικη κλπ πουλανε και βιβλια 'η μπορουν να σε ενημερωσουν οι ιδιοι

Υ.Γ: αυτο με τη πλαστικοποιημενη εικονα με μεταλο γυρω γυρω δεν ειναι τιποτα...νομιζω αυτο το πλαστικο το ριχνεις απο πανω με συριγκα και το μεταλο γυρω γυρω ειναι φλουδα που κλεινεις τα πλαγια γυρω απο την εικονα..σαν την διπλωνεις ενα πραγμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

Πάρα πολύ ωραίο το κολιεδάκι, πραγματικά (θα μου άρεσε και η παραλλαγή του ροζ με μαύρο, για τις πιο μονόχρωμες κι αυστηρές επιλογές μερικών γυναικών)
Εχεις δαχτυλίδια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EirhnhAnselmo

Νεοφερμένος

Η EirhnhAnselmo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ωραία ιδέα,σε ευχαριστώ πολύ..Δαχτυλίδια δεν έχω ακόμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Υ.Γ: αυτο με τη πλαστικοποιημενη εικονα με μεταλο γυρω γυρω δεν ειναι τιποτα...νομιζω αυτο το πλαστικο το ριχνεις απο πανω με συριγκα και το μεταλο γυρω γυρω ειναι φλουδα που κλεινεις τα πλαγια γυρω απο την εικονα..σαν την διπλωνεις ενα πραγμα...

Το λες πολύ απλά... :P

Τι εννοείς το ρίχνεις το πλαστικό με σύριγγα; :confused: Την φλούδα ασημιού που θα την βρω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisopsaro

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Το λες πολύ απλά... :P

Τι εννοείς το ρίχνεις το πλαστικό με σύριγγα; :confused: Την φλούδα ασημιού που θα την βρω;

για αυτο με την συριγγα δεν ειμαι σιγουρη...ρωτα εκει που θα πας να παρεις τα υλικα σου....αλλα αν ειναι με συριγγα τοτε σημαινει πως εχεις την εικονα σου και το υγρο υλικο το ριχνεις απο πανω της με συριγγα και το αφηνεις να στεγνωσει....(δεν ξερω αν καταλαβες ετσι πως τα ειπα!)θα μπορουσες να βαλεις και υγρο γυαλι...παλι με συριγγα...δεν εχω κανει παντως τετοιο ακομη...αυτα τα εχω ρωτησει κι εγω....

οσο για το μεταλο...δεν ειναι απαραιτητο να χρησιμοποιεις ασημι(ειναι και ακριβο)...οι περισσοτερες κοπελες που εχω δει χρησιμοποιουν και αλλα μεταλα(που δεν μαυριζουν ομως...να το προσεξεις αυτο)

εχεις μαγαζι που ψωνιζεις τα υλικα σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
για αυτο με την συριγγα δεν ειμαι σιγουρη...ρωτα εκει που θα πας να παρεις τα υλικα σου....αλλα αν ειναι με συριγγα τοτε σημαινει πως εχεις την εικονα σου και το υγρο υλικο το ριχνεις απο πανω της με συριγγα και το αφηνεις να στεγνωσει....(δεν ξερω αν καταλαβες ετσι πως τα ειπα!)θα μπορουσες να βαλεις και υγρο γυαλι...παλι με συριγγα...δεν εχω κανει παντως τετοιο ακομη...αυτα τα εχω ρωτησει κι εγω....

οσο για το μεταλο...δεν ειναι απαραιτητο να χρησιμοποιεις ασημι(ειναι και ακριβο)...οι περισσοτερες κοπελες που εχω δει χρησιμοποιουν και αλλα μεταλα(που δεν μαυριζουν ομως...να το προσεξεις αυτο)

εχεις μαγαζι που ψωνιζεις τα υλικα σου?

Αχα... Είχα δει στο ftiaxto.gr ότι μπορείς αυτό με το πλαστικό να το κάνεις με το μηχάνημα που κάνει τις πλαστικοποιήσεις (σε ταυτοτητες, χαρτια κτλ).

Τι άλλα μέταλλα υπάρχουν?

Όχι δεν έχω... Όπου βρω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisopsaro

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Αχα... Είχα δει στο ftiaxto.gr ότι μπορείς αυτό με το πλαστικό να το κάνεις με το μηχάνημα που κάνει τις πλαστικοποιήσεις (σε ταυτοτητες, χαρτια κτλ).

Τι άλλα μέταλλα υπάρχουν?

Όχι δεν έχω... Όπου βρω!

αυτο νομιζω τα κανει σαν τις ταυτοτητες ενα πραγμα...αλλα δεν ειναι και πολυ ωραιο το αποτελεσμα...

εχω ακουσει για νικελ αλλα απο μεταλλα δεν ξερω πολλα...

αθηνα μενεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
αυτο νομιζω τα κανει σαν τις ταυτοτητες ενα πραγμα...αλλα δεν ειναι και πολυ ωραιο το αποτελεσμα...

εχω ακουσει για νικελ αλλα απο μεταλλα δεν ξερω πολλα...

αθηνα μενεις?

Ναι Αθήνα μένω. Έχεις να μου προτείνεις κάποιο μαγαζί; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisopsaro

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Ναι Αθήνα μένω. Έχεις να μου προτείνεις κάποιο μαγαζί; :)

https://www.diva.com.gr/v2/index.php αυτο ειναι στο κεντρο...εχει πολλα καταστηματα εκει γυρω

https://hobby.gr/ παλι κεντρο

https://pacoartcenter.gr/store/home.php?cat= αυτο ειναι Ν.Ιωνια(εγω το προτιμω γιατι εχει καλες τιμες και οι ανθρωποι του εχουν γνωσεις..και γιατι ειναι πιο κοντα μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Φτιάχνω κι εγώ μερικά. Προχειροδουλειές, όμως, γιατί δεν έχω καλά υλικά και χρόνο τώρα.:/: (βλ. πανελλήνιες 2012.:P)

Πολύ ωραίες οι δουλειές σας! ^^ :clapup:

Τον πηλό από που μπορώ να τον βρω; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Έχετε δοκιμάσει χοντρό χαρτόνι που χρησιμοποιείς για μακέτες στην αρχιτεκτονική;
Είδα τη ''δουλειά'' κάποιων κοριτσιών και απλά έμεινα.
Τα βερνικόνουν και είναι ανθεκτικά στο νερό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 21 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top