Χωρίς εμπειρία

partblah1990

Νεοφερμένος

Ο partblah1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Το δύσκολο δεν είναι να λάνεις σχέση ...αλλά να την κρατήσεις ....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
καλα δεν φοβαμαι οτι θα μου ριξει καμια σφαλιαρα η τιποτα τετοιο ετσι και αλλιως θα μιλησω ευγενικα αυτο που φοβαμαι ειναι πχ κοιταω μια κοπελα και με κοιταει κτλ και οταν παω να της μιλησω με γραφει(απλα επαιζε μαζι μου και μου δωσε ελπιδες)η αμα μιλησουμε λιγο και δεν θελει τελικα να μου δωσει τον αριθμο της με λιγα λογια θα της αρεσω εξωτερικα αλλα οχι ως προσωπικοτητα γιατι ειμαι ντροπαλος και δεν ειμαι πολυ κοινωνικος αυτο φοβαμαι απλα

Οκ, δυσκολευεσαι. Τι θα λεγες να μην το κανεις αφου δε νιωθεις ανετα και να βρεις καποιον αλλο τροπο προσεγγισης;
Πχ, κοινωνικες συναναστροφες, περισσοτερες παρεες, κοινωνικοποιηση δηλαδη και μεσα απο κει, ισως σου δοθει πιο ευκολα η ευκαιρια να εισαι πιο ανοιχτος. Αυτο που παθαινεις δεν ειναι αφυσικο διοτι ερχεσαι σε επαφη με αγνωστες που δεν ξερεις, που ενω μεν σε τραβα το αγνωστο, παραλληλως σε φοβιζει. Γι αυτο αντιρωτω, τι θαλεγες να ξεκινησεις απο τα πιο ασφαλη, κι αφου παρεις το κολλαι, προχωρας και στο αγνωστο. Για να κανουμε κατι, πρεπει να μας τραβα κυριως ενστικτωδως, οχι να μας μαγκωνει

Εμένα δεν θα μου άρεσε να μου μιλήσει ένας τελείως άγνωστος και να περιμένει και κάτι. Προτιμώ το ''μέσω παρέας'' κι ας ειναι φίλος του φίλου του φ'ιλου. Τουλάχιστον να υπάρχει μια βάση.
Η αλήθεια είναι ότι κάποιον άγνωστο σε ένα μπαρ που θα μου μιλήσει θα τον χαρακτηρίσω λιγούρη θέλοντας και μη.Μου βγαίνει. :p

Καταλαβαινεις ομως πως ειναι αδικος χαρακτηρισμος καμμια φορα διοτι δεν τον ξερουμε σαν ατομο. Δεν ειναι απαραιτητο ενας αγνωστος ανδρας που μας προσεγγιζει να'ναι και λιγουρης. Αμφιβαλλεις να σε ειδε και πραγματι να επαθε την πλακα του;

Γενικα, υπαρχουν τυποι που την πεφτουν ετσι, υπαρχουν αλλοι που ψαχνονται μεσω παρεας. Ουτε το ενα ειναι κακο, ουτε το αλλο. Το σημαντικο ειναι να βρισκει ο καθενας μεχρι που μπορει να φτασει ως Εαυτος, να μπορει να διαχειριζεται καταστασεις και να μη ξεφευγει απο τον ελεγχο της ζωης του κι αυτο συνηθως επιτυγχανεται μεσα απο τους πειραματισμους,
Το αγνωστο και το μη δοκιμασμενο, δεν ειναι κακο, ειναι απλα διαφορετικο, εξω απο τις συνηθειες μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoszzn

Νεοφερμένος

Ο xrhstoszzn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
mindcircus το θεμα ειναι πιστευω να ξεπερασω τις ντροπες γιατι ενταξει το εχω δει και live και μαλιστα και απο κοριτσια να γινεται σαν κατι απλο οχι κατι παραξενο...και ειπα και πιο πριν πως εγω και ενας φιλος μου απο γνωστους και κοινωνικες συναναστορφες δεν το εχουμε δεν υπαρχει καποια για αυτο μιλαω για αγνωστες κοπελες. SoZi παντα μιλαω για κοπελες που με την γλωσσα του σωματος μου δειχνουν να ενδιαφερονται για κοπελες που θα μου χαμογελασουν για κοπελες που θα με κοιτανε αρκετα και καθε τοσο και θα δειχνουν οτι τους αρεσω δεν μιλαω για κοπελες που δεν θα μου ριχνουν βλεμμα η θα τις κοιταω μονο εγω πιστευω δεν υπαρχει λογος να παω να μιλησω σε μια τετοια κοπελα εφοσον με την σταση της δειχνει οτι δεν ενδιαφερεται... τωρα αν εσυ ομως φλερταρεις με αγνωστους και δινεις την εντυπωση οτι εισαι διαθεσιμη και οταν ερθουν να σου μιλησουν τους αποριπτεις ε οκ εγω δεν το θεωρω και το ποιο ωριμο πραγμα αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
mindcircus το θεμα ειναι πιστευω να ξεπερασω τις ντροπες

Τότε κάνε το και ο,τι ειναι να γίνει θα γίνει. Αμα κάτσουν και μερικές στραβές, ε σιγά, μην το βάλεις κάτω. Αντε, κι έλα να μας πεις;)

τωρα αν εσυ ομως φλερταρεις με αγνωστους και δινεις την εντυπωση οτι εισαι διαθεσιμη και οταν ερθουν να σου μιλησουν τους αποριπτεις ε οκ εγω δεν το θεωρω και το ποιο ωριμο πραγμα αυτο

Indeed
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Εμένα δεν θα μου άρεσε να μου μιλήσει ένας τελείως άγνωστος και να περιμένει και κάτι. Προτιμώ το ''μέσω παρέας'' κι ας ειναι φίλος του φίλου του φ'ιλου. Τουλάχιστον να υπάρχει μια βάση.
Η αλήθεια είναι ότι κάποιον άγνωστο σε ένα μπαρ που θα μου μιλήσει θα τον χαρακτηρίσω λιγούρη θέλοντας και μη.Μου βγαίνει. :p

λογικοτατη τοποθετηση:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

updown

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο updown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
τι να πω και εγω που μου αρεσε ενα κοριτσι απο την β γυμνασιου και ποτε δεν εκανα καμια κινηση και αυτο λογω της φιλοσοφιας που πηρα μελετωντας πλατωνα και αριστοτελη,εγκρατεια και αποχη απο την ουσιαστικη υπεροχη του επιθυμιτκου, ωσπου τελικα το συναισθημα αυτο να εφυγε και ειμαι πια ηρεμος.τελειωσα φετος το σχολειο και δεν ματανιωνω καθολου ,αντιθετα ηταν μια ηθικη και νοητη νικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
τι να πω και εγω που μου αρεσε ενα κοριτσι απο την β γυμνασιου και ποτε δεν εκανα καμια κινηση και αυτο λογω της φιλοσοφιας που πηρα μελετωντας πλατωνα και αριστοτελη,εγκρατεια και αποχη απο την ουσιαστικη υπεροχη του επιθυμιτκου, ωσπου τελικα το συναισθημα αυτο να εφυγε και ειμαι πια ηρεμος.τελειωσα φετος το σχολειο και δεν ματανιωνω καθολου ,αντιθετα ηταν μια ηθικη και νοητη νικη.
Τώρα που ενηλικιώθηκες είναι καιρός να το γυρίσεις στον υλισμό και να μετανιώσεις για τη χαμένη ευκαιρία:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
τι να πω και εγω που μου αρεσε ενα κοριτσι απο την β γυμνασιου και ποτε δεν εκανα καμια κινηση και αυτο λογω της φιλοσοφιας που πηρα μελετωντας πλατωνα και αριστοτελη,εγκρατεια και αποχη απο την ουσιαστικη υπεροχη του επιθυμιτκου, ωσπου τελικα το συναισθημα αυτο να εφυγε και ειμαι πια ηρεμος.τελειωσα φετος το σχολειο και δεν ματανιωνω καθολου ,αντιθετα ηταν μια ηθικη και νοητη νικη.

επειδη κι εγω εχω μελετησει πολυ, δεν ειναι ακριβως αυτη η προταση των φιλοσοφων αυτων. αντιθετα ηταν υπερ του ερωτα, και υπαρχει φιλοσοφικη εξηγηση στα βιβλια "φαιδρος", οπου εξηγει κι αυτο που λες γιατο επιθημιτο, αλλα εμβαθυνει νωριτερα απαριθμωντας τα ωφελη του ερωτα. οπως και στπο βιβλιο "συμποσιον", γινεται η λεπτομερης αποδειξη της ιδεας "η ψυχη δεν ειναι για να να μενει μονη". παντως γενικα ρε φιλε, οι φιλοσοφοι ηταν παντα πολυ υπερ της αγαπης/ερωτα...τι συζηταμε τωρα? ;):P

Τώρα που ενηλικιώθηκες είναι καιρός να το γυρίσεις στον υλισμό και να μετανιώσεις για τη χαμένη ευκαιρία:devil:

:P αχαχαχα...εσυ πας στο αλλο ακρο...βρειτε την ισσοροπια, και για να γινει αυτο πρεπει να περασετε και απο τα δυο ακρα της ζυγαριας πρωτα και να δειτε τα αντισοιχα λαθη και σωστα ωστε να τα εξηισσοροπησετε:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoszzn

Νεοφερμένος

Ο xrhstoszzn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
τι να πω και εγω που μου αρεσε ενα κοριτσι απο την β γυμνασιου και ποτε δεν εκανα καμια κινηση και αυτο λογω της φιλοσοφιας που πηρα μελετωντας πλατωνα και αριστοτελη,εγκρατεια και αποχη απο την ουσιαστικη υπεροχη του επιθυμιτκου, ωσπου τελικα το συναισθημα αυτο να εφυγε και ειμαι πια ηρεμος.τελειωσα φετος το σχολειο και δεν ματανιωνω καθολου ,αντιθετα ηταν μια ηθικη και νοητη νικη.

κοιτα στο θεμα ιθικης θα συμφωνησω αν δεν θες δεν το κανεις πχ εγω δεν μπορω να την πεσω σε καποια κοπελα που ειναι μικροτερη μου παραπανω απο 1 χρονο ποτε δεν μου αρεσε αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Baby Lee

Νεοφερμένος

Η Baby Lee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
αντιθετα ηταν μια ηθικη και νοητη νικη.
Νuuuh, κι εγω νομιζα πως ενδιδοντας στους πειρασμους, μονο τοτε τους νικας.
:angelnot: (ε κι αν προλαβεις .. ας μετανοησεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisopsaro

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.
εγω εχω να κανω κατι εδω και 2 χρονια...δεν ντρεπομαι να το πω...δεν ετυχε...ενταξει υπηραν φλερτ αλλα μεχρι εκει....δεν νομιζω οτι ειμαι πολυ δυσκολη...απλα στο περιβαλλον μου δεν υπηρχαν ανθρωποι που να με ελκυουν...ετυχε...τι να κανουμε τωρα...xrhstoszzn πιστευω πως το κυνηγας πολυ...αστο μην το κουραζεις...θα ερθει μονο του....εγω οτι ζορισα μου βγηκε σε κακο παντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανιήλ

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
εγώ πιστεύω ότι είναι απλά τα πράγματα φίλε Χρήστο...Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να διεκδικήσεις την κοπέλα που σου αρέσει, δεν είναι ανάγκη όταν την πλησιάσεις να πεις καμιά εξυπνάδα η έξυπνη ατάκα γιατί συνήθως η κοπέλα θα σκεφτεί "σε πόσες το έχει πει αυτό?".. Απλά πάνε συστήσου και πες ότι σου αρέσει, αυτή θα κολακευτή και άμα θέλει να γίνει παιχνίδι θα το συνεχίσει. Και άμα πιστεύεις ότι δεν ισχύουν αυτά που σου λέω κάνε το πιό απλό: ξέχνα ότι κλισέ ξέρεις η έχεις ακούσει για τις γυναίκες δηλαδή βγάλτο απο το μυαλό σου απλά βγές απο το τριπάκι όπως λέει η mindcircus.. όσο το σκέφτεσαι τόσο πιο δύσκολο το κάνεις για τον εαυτό σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

updown

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο updown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
ρε SICX (GEORGE),φιλε ,τον φαιδρο και το συμποσιο τα εχω μελετησει και οντως αναφερονται σε ερωτα παθος κτλ αλλα ολα αυτα περι επιθημητικου κτλ ,ισως επρεπε να το ειχα αναφερει ,μου εμειναν στο μυαλο και επηρεαστηκα.επηρεαστηκα οχι ομως και απο αυτα αλλα και γενικα απο την ιδεα το να μην σπαταλας το χρονο σου για προσωπικα και ανουσια πραγματα που ισως στο μελλον θα σε αποπλανησουν απο το στοχο σου,καταλαβες τωρα;;;;; αναλογα βεβεαια με τον στοχο που εχει ο καθενας ,τωρα το αν εσυ θελεις να υποκυψεις στο συναισθημα αυτο και να ασχολεισαι με αυτο την περισσοτερη σου ωρα ,εχει καλως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αυτό το ντροπαλός πάντως, μην το λέτε και το ξαναλέτε σαν ελάττωμα. Trust me, για πολλές γυναίκες είναι προτέρημα (εκτός αν είναι πια σε τέτοιο βαθμό που προκαλεί πρόβλημα και στην προσέγγιση, ακόμη κι αν προσπαθεί και η γυναίκα). Δεν υπάρχει τίποτα πιο απεχθές για μένα από τους άντρες που έχουν φάει τόσες χυλόπιτες που πλέον την πέφτουν σε όποια τους γυαλίσει λίγο χωρίς καμία αναστολή. It just doesn't feel special with those guys.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariadrd

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Ρε συ Χρήστο απο ότι κατάλαβα θα πας φοιτητής τώρα, χαλάρωσε και πέρνα όμορφα με τους φίλους σου. Μη προσπαθείς σε κάθε έξοδο να πάρεις ένα ''νούμερο''. Όταν δεις μια κοπέλα και πιστεύεις ότι ανταποκρίνεται, σκέψου το εκείνη την ώρα και κάνε κάτι αυθόρμητα χωρίς να θεωρηθείς πέφτουλας. Υπάρχουν πολλές ωραίες ιδέες για να πλησιάσεις μια κοπελα. Εφοπλίσου μονάχα με αυτοπεποίθηση. Ισα ισα που θα το διασκεδάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoszzn

Νεοφερμένος

Ο xrhstoszzn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
παιδια χιλια ευχαριστω για τις απαντησεις!!!το εννοω πραγματικα!!!διαβαζω τα μηνυματα σας αλλα ωρες ωρες δν ξερω και τι να πω...παντως ενα ειναι σιγουρο δεν αντεχω αλλο ετσι χωρις κοπελα ειδικα το καλοκαιρι θελω και εγω μια σχεση με μια κοπελα που να μου αρεσει οπως τα αλλα παιδια της ηλικιας μου ...ολον αυτον τον καιρο το μονο που εκανα ητανε μερικα βλεμματα με κοπελες αλλα δεν μπορω να κοιταω για πολυ γιατι μου ερχεται να γελασω και θα φανω χαζοxαρουμενος:P το μονο καλο με μενα ειναι οτι υπαρχουν κοπελες που μου αρεσουν και με κοιτανε αλλα φοβαμαι οτι θα αρεσει το στυλακι μου και θα ξενερωσουν που θα ντρεπομαι να μιλησω δηλαδη απο την μια το παιζω χαλαρος και κουλ απο μακρια αλλα απο κοντα θα μασαω τα λογια μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bettina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η bettina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Κοίτα να χαλαρώσεις και να μην το σκέφτεσαι και πάρα πολύ, γιατί όσο σκεφτόμαστε κατι πάρα μα πάρα πολύ,κολλάει στο δρόμο...Τώρα που τελείωσες το σχολείο και θ αρχίσει να βγαίνεις πιο πολύ και ο κύκλος σου θα διευρυνθεί, αργά ή γρήγορα, θα βρεις κάτι που να σε ενδιαφέρει...Το θέμα είναι ν αδράξεις την ευκαρία και να μη το αφήσεις να φύγει...Και μην στεναχωριέσαι που δεν έχεις εμπειρία, όλοι ήμασταν εκεί!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Ακου να δεις Χρηστακο, 8) επειδη εγω ειμαι στην ιδια σχεδον ηλικια-αλλα τωρα θα παω φοιτητρια ουσιαστικα και σε καταλαβαινω απολυτως-σου λεω αρχικα πως δεν εισαι μονος σου! Πραγματικα, επειδη κανω αρκετη παρεα και με αγορια-ο κολλητος μου μαλιστα ειναι αγορι-εχουν ολοι σχεδον το ιδιο κολλημα και μη σου πω τωρα που θα πας φοιτητης θα "λυσσαξεις" ακομα περισσοτερο να βρεις κοριτσι! Θα δεις αν δε βρεις(χτυπα ξυλο!) εδω θα σαι και θα αναρωτιεσαι τι φταιει τωρα που απεκτησες θαρρος κλπ κλπ. Αρα λοιπον, μη σε ανησυχει, προσωπικα δε μου κανει καθολου εντυπωση το θεματακι σου, ειναι πιστευω της ηλικιας και το εχουν τα περισσοτερα αγορια,συνηθως χωρις πειρα. Επομενως πρωτο βημα: relax... χαλαρααα! Τωρα εσυ δε γινεται να μη το σκεφτεσαι, αυτο θελεις, νιωθεις πως το εχεις αναγκη, τι να σκεφτεις τωρα πια στη τελικη? Τωρα αυτα θα σε νοιαζουν, ειναι και καλοκαιρι, ποιος σε πιανει ε? :D Αρα παμε παρακατω.

Λοιπον, το θεμα μας: Εσυ δε ξερεις πως ακριβως να προσεγγισεις μια κοπελα, 'η πιο σωστα δεν εισαι σιγουρος αν μπορεις με τους γνωστους τροπους και αυτους που σου προτειναν τα παιδια. Κοιτα, οπως ειναι λογικο, αν μπορεις να διευρυνεις τον κυκλο σου και τις παρεες σου πραγματικα θα ειναι το ιδανικο για ολους και ειδικα για σενα που εισαι ντροπαλος. Αν οχι, αλλα και καποια στιγμη ετσι κ αλλιως θα σου τυχει να "πρεπει" να πλησισεις μια αγνωστη αναγκαστικα επειδη σ αρεσε πολυ 'η δε ξερω κ εγω γιατι. Τωρα εδω δυσκολα λιγο τα πραγματα γιατι νταξει παιδια, κακα τα ψεμματα εχουμε γινει οι γυναικες τραγικες πια! Και ειδικα τα κοριτσακια τς ηλικιας μου την εχουμε ψωνισει ασχημα(ναι δε με βγαζω απ εξω). Ειναι πολυ δυσκολο να προσεγγισεις καποια αγνωστη και να μη σε πει λιγουρη! Πραγαματικα σχεδον απιθανο! Και ειδικα οι "ωραιες" κατευθειαν Χ, στο λεω εγω ρε παιδι μου με ακριβεια, το εχω κανει/δει-το κανω/ουν-θα το κανω/ουν-θα το βλεπω. Ελεεινες γυναικες ρε παιδι μου! Αλλα εσυ ως αντρας, ως κυνηγος κ μπλα μπλα μπλα θα επιμεινεις! Και μαλιστα αν σου αρεσει πολυ και νιωθεις πως αξιζει θα το κανεις και αυθορμητα! Δε το συζητω. Αυτο που λενε: Αν θες κατι που ποτε πριν δεν ειχες θα πρεπει να κανεις πραγματα που ποτε πριν δεν εκανες. Ε αυτο!

Επομενως κατα τη γνωμη μου το "μυστικο"(και καλα :whistle:) ειναι τα γνωστα υπομονη κ επιμονη! ΝΑ τη πλησιασεις και στη καφετερια, και στο μπαρακι που θα πιεις τη μπυριτσα σου(και ειδικα τωρα στα beach bar δε συμμαζευεται η κατασταση), στο κλαμπακι που θα πιεις το ποτακι σου και οπου θες! Θα παιξεις με τα γνωστα βλεμματακια-body language κλπ και αν βλεπεις οτι προχωραει πλησιαζεις ηρεμα, ομορφα και ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΑ-ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΑ, πιαστης τη κουβεντα(μην τολμησεις και πεις γεια τι κανεις? πως σε λενε? ποσο χρονων εισαι? ΟΧΙ 1 ΑΛΛΑ 3 Χ ΑΞΙΖΟΥΝ ΕΚΕΙ) Ξερω γω ρωτα αν της αρεσει η μουσικη, τωρα γινονται και τοσα event, πες κανα αστειακι (οχι κρυο, εχουμε τα air conditioner) ε κατι θα βρεις, αλλα ψαξτο και λιγο(δε σου λεω να αναλυσεις τη θεωρια της σχετικοτητας, αλλα κατι που να την κανει να πει α οκ! οχι λιγουρης-λαθος! ε δε θελει και πολυ μυαλο να τους ξεχωρισεις, ξερουν τα κοριτσια τι λεω) μα ουτως 'η αλλως δε σχεδιαζονται αυτα γιατι και να τα σχεδιασεις απλα δε θα τα κανεις! ΠΟΤΕ των ποτων τα σχεδια δεν εγιναν πραξη 'η και αν εγιναν δεν εφεραν το επιθυμητο αποτελεσμα!

Οποτε εσυ ακομα και με το αγχος σου, το οποιο σιγα σιγα θα ξεπερασεις(να εισαι σιγουρος γι αυτο), πηγαινε και οτι γινει! Πλησιασε με εναν ομορφο, διακριτικο τροπο, σοβαρος ρε παιδι μου οχι σα χαζο, εστω και ντροπαλος δεν εγινε τιποτα, αν μπορεις και με αυτοπεποιθηση θα βοηθουσε πιστευω και τους δυο σας και καντην να σου δωσει το νουμερακι 'η καντην να αλλαξει γνωμη για το λιγουρης everywhere! Στην τελικη αν της αρεσεις και θελει μην αγχωνεσαι μα θα βοηθησει κ η ιδια ειτε την 1η φορα που θα πλησιασεις ειτε την 2η, ειτε την 3η(να εισαι προετοιμασμενος και να επιμεινεις οταν βλεπεις οτι η αλλη ειναι ετσι λιγο πιο "δυσκολο επιπεδο" και γουσταρεις βεβαια. Εγω πχ αν δεν επιμεινει ο αλλος αρκετες φορες δεν ενδιδω με τιποτα και ριχνω Χ σ ολους αρχικα γιατι πολυ απλα ετσι ειμαι, οποτε εχε το στο νου σου)Αλλα στο κατω κατω αν δεν... ε δε θα σκασεις κιολας! Ε? Παρακατω, ολη η ζωη μπροστα σου ειναι! Απλα βρε αγορια ηρεμηστε λιγο πια! Ε μα θα βρειτε κοριτσια, αριθμους τηλεφωνων κ οτι αλλο ψαχνετε αλλα ηρεμα...τι στο καλο? Αντρα θελω τωρα τον εθελω ηξερα, οχι γυναικα! Κ εσυ Χρηστακο δεν ψαχνεις στο 11888! Ε? Χαλαρααα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xrhstoszzn

Νεοφερμένος

Ο xrhstoszzn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Εμμα με την απαντηση σου δεν με ενθουσιασες να πω την αληθεια γιατι λες ουσιαστικα οτι μας βλεπετε σαν λιγουρια οσοι σας την πεφτουμε ενω δεν γνωριζομαστε...εγω παντως σκοπευα να πω τα γνωστα γεια σου τι κανεις και να συστηθω κτλ αλλα με νευριαζει αυτο το οτι ενα αγορι πλησιαζει μια κοπελα θεωρειται αυτοματα λιγουρης και τονιζω παλι για κοπελες που με την γλωσσα του σωματος δειχνουν να θελουν πχ προχθες ειχα βγει για καφε και μου κανει ενας φιλος οτι με κοιταει συνεχεια μια κοπελα και ριχνει βλεμματα κατι ειχε παρει το ματι μου αλλα δεν πολυεδωσα σημασια ε φανταζεστε τωρα να πηγαινα να της μιλησω και να ετρωγα χ?θα εριχνα κατι καντηλια !!!!ενταξει αμα μου τρεχουν τα σαλια και ειμαι πολυ επιθετικος θα φανω λιγουρης οκ αυτο το καταλαβαινω αλλα αμα συστηθω ευγενικα και σοβαρα που ειναι το προβλημα δηλαδη?? απο την μια σας αρεσει να φλερταρετε και απο την αλλη λετε <<ααα εγω δεν ειμαι τετοια>>δεν σας καταλαβαινω!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Μμμ... κοιτα το θεμα δεν ειναι να σε ενθουσιασω αλλα να βοηθησω σττη λυση του προβληματος. Η σκληρη αληθεια ειναι αυτη και πραγματικα τα περισσοτερα κοριτσια οντως βλεπουν τα αγορια σα λιγουρια για τον απλουστατο λογο οτι την εχουν παθει απο πολλους. Δεν μιλαμε για συμπτωση, αλλα για γεγονοτα εδω. Για να σας βλεπουν -με ετσι σημαινει οτι κατι εχει προηγηθει 'η μηπως κανω λαθος? Διορθωσε με αν ξερεις κατι που αγνοω. Ειναι οντως ενα ειδος ρατσισμου γιατι ετσι σας παιρνει ολους η μπαλα αλλα life is a bitch, we know that. Life is also wonderful and interesting οποτε οπως σου ειπα εσυ προχωρας ακαθεκτος και αφου σε ενοχλει και τοσο πολυ απεδειξε το αντιθετο! Δικαιωσε ο ιδιος τον εαυτο σου. Βρες ενα τροπο 'η κατι για να μιλησεις στο κοριτσι που σε ενδιαφερει και οχι βρε Χρηστακο μου, μην πεις γεια τι κανεις? Μα γαιτι κατευθειαν να ξενερωσεις την αλλη? Φανταζεσαι να στο λενε αυτο καθε φορα που βγαινεις και πανω απο μια φορες? Ε νταξει δεν ειναι το τελος του κοσμου αλλα γιατι να μην σκεφτεις και κατι παραπανω? Ε οταν βλεπεις οτι η αλλη το αξιζει γιατι οχι? Σου λεω θα μετρησει ως +. Αν δε σου ρχεται οκ αλλα κανε καμια προσπαθεια. Ας πουμε ημουν σε ενα κλαμπ αργα το βραδυ ρε παιδι μου πριν λιγο καιρο και καθομουν με τις φιλες μου και ερχεται διπλα ενας και μου πασαρει το ποτο και με σκουνταει. Μου λεει και hello(ηταν τουριστας, γαλλος νομιζω) και ειχε κ αυτο το βοδισιο βλεμμα. Ε τωρα τι να πω? Δηλαδη ελεος! Ε και γω του πασαρω πισω το ποτο και του λεω haha very funny. Και ετσι απλα εφαγε Χ. Τωρα εγω ειμαι BITCH γ αυτον αλλααα...να μαθει να σεβεται, γιατι ετσι μου δειχνει πως ειναι λιγουρης. Και τι σημαινει λιγουρης? "Γεια, παμε σιπτι μου?" Καιι πολλοι αλλοι ετσι(οχι τουριστες ετσι?:P ) μετα εχετε και παραπονο :P. Πλησιασε την λιγο ομορφα και διακριτικα και μετα συστησου με ευγενια κλπ και μην αγχωνεσαι δε σε περναει καμια για λοιγουρη. Αν φας Χ απλα δεν της αρεσες 'η ηταν πολυ πολυ στριμμενη. Ειπαμε ηρεμια, λογικη, ολα καλα δε σου ζηταει κανεις να κανεις κατι το WOW! Νορμαλ πραγματα, μη τρελαθουμε... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top