Είστε υπέρ του προπηλακισμού των βουλευτών που ψήφισαν το μεσοπρόθεσμο;

Είστε υπερ στο προπηλακισμο των βουλευτών που ψήφισαν το μεσοπρόθεσμο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 25)
  • Υπέρ

    Ψήφοι: 14 56.0%
  • Κατά

    Ψήφοι: 9 36.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 8.0%

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Τις τελευταίες εβδομάδες παρατηρούνται καθημερινώς προπηλακισμοι έναντι βουλευτών που ψήφισαν "ναι" στο μεσοπρόθεσμο. Είστε υπέρ αυτών των αντιδρασεων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τελειως καθως πρεπει μιλωντας..

μπορω να καταδικασω τυπικα μονο αν χτυπουν πολιτικους κλπ..
(αν και ηδη η κυβερνηση χρησιμοποιησε καθαρα σωματικη βια με τα Ματ για να ψηφισει ανενοχλητη το Μεσοπροθεσμο,οποτε φταιει και αυτη που το τραβαει στα ακρα.)

οι φωνες μουντζες κλπ,,ειμαι υπερ και ευτυχως που γινονται και μαζευονται οι πολιτικοι και προσπαθουν να προχωρησουν και της ζιμενς οπως ειδαμε..
οποτε οι προπηλακισμοι σαν λεξη ειναι λαθος..

ειμαι κατα τυπικα της σωματικης βιας,,
όλα τα αλλα επιτρεπονται και ειναι λογικα απεναντι στους πολιτικους..


Νέο περιστατικό με τον Πάγκαλο σε ταβέρνα στη Τζιά!

Δεν τον αφήνουν να φάει!
Χθες το βράδυ ο αντιπρόεδρος της κυβέρνησης βρέθηκε στην Τζια με την παρέα του.
Σύμφωνα με αυτά που αναφέρει ο Real Fm, o αντιπρόεδρος της κυβέρνησης και η παρέα του απολαμβάνουν το δείπνο τους σε ταβέρνα του νησιού. Στο διπλανό τραπέζι κάθεται ένα νεαρό ζευγάρι.
Η παρουσία του Θόδωρου Πάγκαλου δεν πέρασε απαρατήρητη (για πολλούς λόγους) και η κοπέλα απευθυνόμενη στον αντιπρόεδρο, είπε: «Εγώ έχω διορισθεί με το ΑΣΕΠ. Δεν τα φάγαμε μαζί. Γιατί μου κόβεται τα λεφτά μου;» Εξοργισμένος ο συνοδός της πρόσθεσε: «Ξεπουλάτε την πατρίδα».
O Θόδωρος Πάγκαλος φέρεται να απάντησε στην κοπέλα λέγοντας: «Εγώ τα κάνω μόνος;».
Τότε τον λόγο πήρε και πάλι ο συνοδός της κοπέλας λέγοντάς του: «Είσαι μέρος του συστήματος».
Στο έντονο φραστικό επεισόδιο ενεπλάκη μία άλλη παρέα, η οποία και προσπάθησε να κατευνάσει τα πνεύματα.
Απευθυνόμενοι στην κοπέλα, είπαν: «Δεν είναι σωστό αυτό που κάνεις. Έχουν δικαίωμα να φάνε. Άφησέ τους να φάνε μια μπουκιά και μη τους ψηφίζεις».
Δεν έγινε γνωστό, αν ζητήθηκαν από το ζευγάρι ταυτότητες για να διαπιστωθεί αν ήταν μέλη του ΣΥΡΙΖΑ (αφού θα κατηγορηθούν που θα κατηγορηθούν). Η παρέα, πάντως, θα ήταν μάλλον ΠΑΣΟΚ!
Το περιστατικό με τον Θεόδωρο Πάγκαλο συνέβη και πάλι σε ταβέρνα (τυχαίο;), όπως προ ημερών με τον θεϊκό τύπο που πήρε τα ψάρια από το τραπέζι του Πάγκαλου!
Αφού βλέπει ότι δεν το έχει με τις ταβέρνες, τι πηγαίνει;
Όπως φαίνεται, ο κόσμος δεν τους αφήνει σε χλωρό κλαρί!
Άντε, και στις παραλίες!
αυτο ειναι προπηλακισμος?
απλα διαμαρτυριες ειναι..
και αν τους ενοχλουν τοσο,,να μην γινονταν πολιτικοι,,
η πολιτικοι δεν ειναι μονο για χειροκροτηματα,αλλα και αποδοκιμασιες,,

τωρα αν τα λεμε λεκτικη βια και ποινικοποιησουμε και τα μπινελικια,,να το ξερουμε..οτι εχουμε Χουντα,,μην κοροιδευομαστε..


τι δημοκρατικοτερο?

εδω οι αρχαιοι Έλληνες γιουχαρανε στα δημοσια σωματα και στα θεατρα οποιον δεν συμπαθουσαν συμφωνουσαν,,τωρα θα βαλουμε λογοκρισια?

Η ελληνική κοινωνία στα άκρα
49% «ναι» στους προπηλακισμούς, 80% «όχι» στο άσυλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,800 μηνύματα.
Είμαι κι εγώ με το 49% που λέει ΝΑΙ στους προπηλακισμούς. Άλλωστε οι προπηλακισμοί κάνουν και ένα καλό στους πολιτικούς....

Τους προστατεύουν τη ζωή! :P Ο κόσμος εκτονώνεται και βρίζει απλά αντί να αποκεφαλίζει με χατζάρες. Κατεβάζει τις γραφικές κρεμάλες, γράφει συνθήματα για το Γουδί, όλοι αυτοί οι συμβολισμοί δρουν εκτονωτικά γιατί αυτός που πραγματικά θέλει να σκοτώσει κινείται ύπουλα και σιωπηλά σαν τους τρομοκράτες της "αλησμόνητης" 17 Νοέμβρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
γιατί αυτός που πραγματικά θέλει να σκοτώσει κινείται ύπουλα και σιωπηλά σαν τους τρομοκράτες της "αλησμόνητης" 17 Νοέμβρη.
σωσταααααααα..;)


οι πολιτικοι που δεν φοβηθουν το λαο,,αυτοι θα επιβιωσουν..

ειναι σαν τα σκυλια στο δρομο,,ποτέ μην γυριζεις την πλατη και τρεχεις..

μυριζουν το φοβο..

αλλα μην τα προκαλεις κιολας..

καλυτερα μιλα ειλικρινα και απολογησου και ζητα ειλικρινα συγνωμη,,αλλα που η τσιπα?δεν την πουλανε πουθενα..να πουν απλα και ταπεινα,,Ναι φταιμε,,και εγω ,,

αλλα που να βρουν το θαρρος οι σημερινοι χεστες βολευτες?ανθρωπακια κομματιδια ειναι,,και ακομα χειροτερα οι τρομοκρατημενοι του πασοκ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aergos

Δραστήριο μέλος

Ο aergos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Αν είσαι πραγματικά "αγανακτισμένος" τότε είναι λίγο δύσκολο να δηλώσεις "κατά".
Απ την άλλη εγώ είμαι επιφυλλακτικός στο να δηλώσω "υπέρ".
Όπως και να 'χει, αυτές οι αντιδράσεις φαίνεται να είναι το άδοξο τέλος αυτού του πρωτόγνωρου "κινήματος των αγανακτισμένων".
Εκτόνωση, όπως λέει και ο parafernalia.
Για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
... Είστε υπέρ αυτών των αντιδρασεων;

:hmm::hmm::hmm:: Γιαούρτωμα, μέχρι να τα μαζέψουν και να φύγουν, σ' άλλη γη σ' άλλα μέρη! Τουτέστιν να αυτοεξοστρακιστούν, όλοι όσοι με τον έναν ή τον άλλον τρόπο νομιμοποίησαν κοινοβουλευτικά την ασέλγεια εις βάρος του εθνικού μας κοινοβουλίου μεταπολιτευτικά και ιδιαίτερα με την παρουσία τους σ' αυτό, από την 05.10.2009! Μηδέ εξαιρουμένων βέβαια και τον λεγόμενων "αντιμνημονιακών"!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Είμαι κατά των προπηλακισμών. Κακώς ή καλώς η συγκεκριμένη κυβέρνηση πήρε την ψήφο εμπιστοσύνη του λαού (δεν είναι πραξικόπημα) και πρέπει να την αφήσουμε να κυβερνήσει μέχρι το τέλος της θητείας της. Επίσης με αυτή την τακτική δημιουργείται ένας εκβιασμος στους βουλευτές να ψηφίσουν κατα των μέτρων λιτότητας με το ζόρι. Πρέπει να αφήσουμε τους βουλευτές να αποφασίσουν ελεύθερα τι επιθυμούν και να τους κρίνουμε όααν έρθει η ώρα με την ψήφο μας.


Επίσης με εκνευρίζουν οι αγανακτισμένοι που ζητούν 'άμεση δημοκρατία". Τόσο δύσκολο είναι να καταλάβουν ότι σε μια κοινωνία με αντικρουόμενα συμφέροντα δεν μπορεί να υπάρξει άμεση δημοκκρατία. Όποιοδήποε μέτρο και να ληφθεί είναι ευνοικό για κάποιες κοινωνικές ομάδες και για κάποιες άλλες όχι.

Με τους προπηλακισμούς δεν θίγοναι οι 'δυνατοί' βουλευτές που έχουν ιδιωική ασφάλεια αλλά οι αδύνατοι που δεν μπορούν να επιστρέψουν στις επαρχιακές τους πόλεις για να μην δεχθούν επίθεση "αγανακτισμένων", που δεν είναι τόσο ανεξάρτητοι όπως παρουσιάζουν τα ΜΜΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

talismans

Νεοφερμένος

Ο talismans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 98 μηνύματα.

Είναι αδιανόητο να χτυπάς κάποιους που ίσως και να μη φταίνεσε τίποτα.

Η ψήφος είναι η δυνατότερη γροθιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Επίσης με αυτή την τακτική δημιουργείται ένας εκβιασμος στους βουλευτές να ψηφίσουν κατα των μέτρων λιτότητας με το ζόρι. Πρέπει να αφήσουμε τους βουλευτές να αποφασίσουν ελεύθερα τι επιθυμούν και να τους κρίνουμε όααν έρθει η ώρα με την ψήφο μας.


Επίσης με εκνευρίζουν οι αγανακτισμένοι που ζητούν 'άμεση δημοκρατία". Τόσο δύσκολο είναι να καταλάβουν ότι σε μια κοινωνία με αντικρουόμενα συμφέροντα δεν μπορεί να υπάρξει άμεση δημοκκρατία.
εκβιασμοι αγριοι ηδη υπηρξαν απο την κυβερνηση ΕΕ κλπ,,οποτε δεν εχει νοημα..

οι βουλευτες ηδη το ηξεραν,,"οποιος ψηφισει το μεσοπροθεσμο θα αποδοκιμαστει απο το λαο",,οποτε ας παρουν πανω τους το βαρος ως γνησιοι πολιτικοι με κοτσια και ας μην μας τα πρηζουν κλαψουριζοντας..


επισης στην Αρχαια αθηνα υπηρχαν αντικρουομενα συμφεροντα και υπηρχε αμεση δημοκρατια..


η αμεση δημοκρατια ειναι η πραγματικη ..δυσκολη ,,ισως ουτοπικη,,αλλα ειναι θεμα δικτυων και οχι συμφεροντων..
Δήμοκρατία

οι αντιπροσωπευση απο τη βουλη νοθευει τη καθαρη δημοκρατια,,αυτη ειναι η ουσια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Με την βία δεν γίνεται τίποτα! Δεν είναι λύση αυτή,αν και μερικοί προκαλούν πάρα πολυ!
Βεβαια, να σας πω την αλήθεια μερικούς θα τους γιαούρτωνα κι εγω!!:P

Ένα άλλο που με εξοργίζει κάθε φορά που περνάω απο το Σύνταγμα είναι οι αγανακτισμένοι, εχει καταντήσει πλέον ενα ανόητο πάρτυ η όλη φάση. Μα κάθε μερα το ίδιο βιολι? Αφου έτσι δεν γίνεται τίποτα, χρειάζονται πιο δραστικά μέσα και μάλιστα απο ΟΛΟΥΣ μας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Με την βία δεν γίνεται τίποτα!
τι εννοεις βια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τοτε δεν θα υπηρχε κοινωνια..χωρις συγκρουση κοντρα βια..

ουτε οικονομια ουτε τιποτε..

οποτε η βια χρειαζεται,,απλα με καταληλλο μετρο ωστε να μην διαλυονται οι κοινωνιες και να γινονται καλυτερες..


η βια δεν ειναι κακη εξ αρχης..

ο λογος την κανει καλη η κακη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
"οποιος ψηφισει το μεσοπροθεσμο θα αποδοκιμαστει απο το λαο",,οποτε ας παρουν πανω τους το βαρος ως γνησιοι πολιτικοι με κοτσια και ας μην μας τα πρηζουν κλαψουριζοντας..
Όταν καποιοι πετάνε γιαούρτια δεν σημαίνει ότι όλος ο λαός πετάει γιαούρτια.
επισης στην Αρχαια αθηνα υπηρχαν αντικρουομενα συμφεροντα και υπηρχε αμεση δημοκρατια..
Στην αρχαία Ελλάδα θυσίαζαν τα παιδιά τους και σκοτώνανε τους πολιτκούς του αντιπάλους. Αν έχουμε αυτό το πρότυπο περαστικά μας.

Αναρρωτήθηκες γιατί δεν παιρνει η λαική συνέλευση του Συντάγματος (όσοι μείνανε) απόφαση για το άνοιγμα του επαγγέλματος των ταξιτζήδων;

Τι εννοώ είναι εύκολο να καταδικάζεις (το κανει η αριστερά τόσα χρόνια) αλλά είναι δύσκολο να παίρνεις αποφάσεις που δυσσαρεστήσει αρκετούς. Πιστεύω ότι το να ψηφίσει κατά του μεσοπρόθσμου μια κυβέρνηση θα έχει ταιράστιο πολιτικό κοστος. Το τι θα γινει αν χρεωκοπήσουμε το περιγραψε ο Πάγκαλος αλλά κάποιοι τον κατηγόρησαν πάλι.


η αμεση δημοκρατια ειναι η πραγματικη ..δυσκολη ,,ισως ουτοπικη,,αλλα ειναι θεμα δικτυων και οχι συμφεροντων..
Δήμοκρατία

οι αντιπροσωπευση απο τη βουλη νοθευει τη καθαρη δημοκρατια,,αυτη ειναι η ουσια..

H άμεση δημοκρατία είναι μη εφαρμόσιμη γιατί ελάχιστοι είναι αυτοί που θα ασχοληθούν με τα κοινά τζάμπα και κανενας που θα δεχθει μείωση των δικών του συμφερόντων για το κοινό καλό:/:



Για να βγούμε από την κρίση χρειαζόμαστε ένα σταθερο πολιτικό συστημα. Η Πορτογαλία το κατάφερε αυτο και θα βγει πιο γρήγορα από την κρίση σε σχέση με εμάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τι εννοώ είναι εύκολο να καταδικάζεις (το κανει η αριστερά τόσα χρόνια) αλλά είναι δύσκολο να παίρνεις αποφάσεις που δυσσαρεστήσει αρκετούς. Πιστεύω ότι το να ψηφίσει κατά του μεσοπρόθσμου μια κυβέρνηση θα έχει ταιράστιο πολιτικό κοστος. Το τι θα γινει αν χρεωκοπήσουμε το περιγραψε ο Πάγκαλος αλλά κάποιοι τον κατηγόρησαν πάλι.

τι να πρωτοπω?

δεν πειραζει ,,ο καθενας εχει τις αποψεις του..

τα αποτελεσματα θα δειξουν ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
τοτε δεν θα υπηρχε κοινωνια..χωρις συγκρουση κοντρα βια..

ουτε οικονομια ουτε τιποτε..

οποτε η βια χρειαζεται,,απλα με καταληλλο μετρο ωστε να μην διαλυονται οι κοινωνιες και να γινονται καλυτερες..


η βια δεν ειναι κακη εξ αρχης..

ο λογος την κανει καλη η κακη..

Οπως το είπες με μετρο αυτο τα λεει όλα!! Μόνο που το μέτρο έχει χαθεί στην προκειμένη περίπτωση απο όλες τις πλευρές!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Εγώ πάλι είμαι εναντίον του προπηλακισμού... :( νομίζω χρειάζεται κάτι δραστικότερο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εγώ πάλι είμαι εναντίον του προπηλακισμού... :( νομίζω χρειάζεται κάτι δραστικότερο :P
τι?

λιποαναρρόφηση?:worry:




Μόνο που το μέτρο έχει χαθεί στην προκειμένη περίπτωση απο όλες τις πλευρές!!
εδω συμφωνω..
και το κρατοςκαι οι πολιτες πια,,εχουν ξεφυγει,,και αν δεν ηρεμησουμε θα οδηγηθουμε σε εκρηξη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,800 μηνύματα.
Οι Προπηλακισμοί της εβδομάδας :D

Αγανακτισμένοι στη Βέροια έλουσαν με περιττώματα το αυτοκίνητο του Θανάση Γικόνογλου, βουλευτή ΠΑΣΟΚ Ημαθίας. :P



Το βράδυ της Κυριακής κι ενώ στην κέντρικη πλατεία του Πύργου, υπήρχε η καθιερωμένη συγκέντρωση διαμαρτυρίας των Αγανακτισμένων, ήρθε η πληροφορία ότι ο βουλευτής Ηλείας του ΠΑΣΟΚ Τάκης Αντωνακόπουλος καθόταν σε κοντινή καφετέρια. Άκουσε φυσικά τα εξαμάξης!

Σαββατόβραδο στην Τζια.

Ο αντιπρόεδρος της κυβέρνησης και η παρέα του απολαμβάνουν το δείπνο τους σε ταβέρνα του νησιού. Στο διπλανό τραπέζι κάθεται ένα νεαρό ζευγάρι.

Η παρουσία του Θόδωρου Πάγκαλου δεν περνάει απαρατήρητη και η κοπέλα απευθυνόμενη στον αντιπρόεδρο, λέει: «Εγώ έχω διορισθεί με το ΑΣΕΠ. Δεν τα φάγαμε μαζί. Γιατί μου κόβεται τα λεφτά μου;» για να συμπληρώσει ο συνοδός της: «Ξεπουλάτε την πατρίδα».

Όπως είπε αυτόπτης μάρτυρας, στον ραδιοφωνικό σταθμό Real Fmκαι την εκπομπή του Άκη Παυλόπουλου και του Μάνου Νιφλή, ο Θόδωρος Πάγκαλος απάντησε στην κοπέλα λέγοντας: «Εγώ τα κάνω μόνος;».

Τότε τον λόγο πήρε και πάλι ο συνοδός της κοπέλας: «Είσαι μέρος του συστήματος».

Στο έντονο φραστικό επεισόδιο ενεπλάκη μία άλλη παρέα για κατευνάσει τα πνεύματα. Απευθυνόμενοι στην κοπέλα, είπαν: «Δεν είναι σωστό αυτό που κάνεις. Έχουν δικαίωμα να φάνε. Άφησέ τους να φάνε μια μπουκιά και μη τους ψηφίζεις».
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariathess

Νεοφερμένος

Η mariathess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Χωρίς να είμαι σίγουρη για την πολιτική μου ωριμότητα (είμαι 17) νομίζω πως σε δημοκρατικά πολιτεύματα , οι αντιδράσεις και οι αντιθέσεις του λαού για κάτι δυσάρεστο και κατά τη γνώμη μου σχεδόν απάνθρωπο όπως η ψήφιση του μεσοπρόθεσμου με τις συνέπειες που θα έχει , είναι κάτι φυσικό και θελητό για τη σωστή λειτουργία της δημοκρατίας . Όταν σε μία χώρα δεν τηρείται το Σύνταγμα και ως αποτέλεσμα αυτού ο πολιτικός ρόλος των πολιτών υποβαθμίζεται , η βία παίρνει τη μορφή διαμαρτυρίας . Αποτελεί μεν μία λανθασμένη μορφή διαμαρτυρίας αλλά οι συνθήκες είναι τέτοιες που ίσως (αν και δεν το πιστεύω) να φέρει κάποια λύση .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top