• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Άνοιγμα μύτης

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μην ανησυχείς Ιζι, δεν πιστεύω οτι μπορεί να συντρέχει κάποια σοβαρή αιτία.
Μια μύτη μπορεί να ανοίξει πολύ εύκολα ακόμα και από σχετικά απότομη διαφορά θερμοκρασίας ή πίεσης και αυτές τις μέρες η θερμοκρασία όλο ανεβοκατεβαίνει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Μη ζητάς συγνώμη Michelle μου. Εδώ δεν ήξερα εγώ που είμαι και η μαμά της... :redface:

Ξερετε τι σκεφτόμουν τώρα...ότι θα 'πρεπε να πάω να παρακολουθήσω μαθήματα πρώτων βοηθειών. Ποτέ δε ξέρεις πότε θα χρειαστεί να ξέρεις... Αλλά που κάνουν τέτοια μαθήματα?


ιζι μου μπορεις να αγορασεις τπτ βιβλια για πρωτες βοηθειες...ειναι πολυ πρακτικα και λενε για ολες τις περιπτωσεις τι να κανεις.:)
εγω εχω ολοκληρη σειρα...:)
το θεμα ειναι να τα χεις διαβαει απο πριν οχι εκεινη την ωρα που γινεται το ατυχημα να πιασεις το βιβλιο να δεις τι να κανεις...πανω στον πανικο σου το τελευταιο που θα θες ειναι να διαβασεις πρωτες βοηθειες.:/:
αν χρειαστεις τπτ μπορω να δω την περιπτωση απο κει και να σου πω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ Βίκη μου αλλά σκέφτομαι το εξής:
Μπορεί να μάθει κανείς να κάνει CPR από βιβλίο? Και αν χρειαστεί να τη χρησιμοποιήσεις, μπορείς να είσαι βέβαιος πως θα το κάνεις σωστά? :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
αν θυμάμαι καλά από το βιβλίο πρώτων βοηθειών που έχουμε σπίτι μας,όταν ανοίγει η μύτη πρέπει το άτομο να καθίσει, να ανοίξει τα πόδια του και ανάμεσα σε αυτά να τοποθετηθεί μια λεκάνη (εκτός αν θες να βάψεις τίποτα χαλιά κόκκινα :P) και στη συνέχεια να σκύψει μπροστά (ΟΧΙ πίσω! Αυτό το θυμάμαι ξεκάθαρα!). Έπειτα αρκεί μια πετσέτα με κρύα παγάκια πάνω στη μύτη και κατά πάσα πιθανότητα θα σταματήσει η αιμορραγία σε λίγα λεπτά. Αν όχι, τότε πρέπει να επικοινωνήσεις με νοσοκομείο...

Είναι σωστό αυτό που λέει η Βίκη. Ένα βιβλίο πρώτων βοηθειών είναι πολύ χρήσιμο στο σπίτι. Εμείς έχουμε 2-3, αλλά το ένα (το πιο μικρό) είναι απίστευτα εύχρηστο και είναι σχεδιασμένο για διάβασμα την ώρα που γίνεται το κακό. Συγκεκριμένα έχει αριθμημένα βήματα για το τι πρέπει να κάνει κανείς ανάλογα με το είδος τραυματισμού και την ειδική περίπτωση του κάθε ατόμου (αν έχει αισθήσεις ή όχι, αν είναι βρέφος, παιδί ή ενήλικας κτλ)

EDIT: Έχει οδηγίες για CPR στα περισσότερα βιβλία πρώτων βοηθειών, αλλά κ εκεί τονίζουν ότι μπορεί να είναι επικίνδυνο αν δεν ξέρεις να το εφαρμόσεις σωστά. Οπότε προτείνεται η εξάσκηση μέσω σεμιναρίων πρώτων βοηθειών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Από όσο ξέρω πρέπει να έχει ψηλά το κεφάλι της και να κρατάει τη μύτη. Αλλά με προσοχή μην καταπιεί αίμα.

Αυτο πως γινεται? Αν γυρισεις πισω το κεφαλι σου, δεν θα καταπιεις αιμα ετσι κι αλλιως? :confused::hmm:


Εμενα που μου εχει ανοιξει η μυτη παρα πολλες φορες στα καλα καθουμενα, μου εχει πει γιατρος οτι ειναι απο την υπερβολικη πιεση. Μπορει να συμβει ειτε απο αγχος δλδ, ειτε αν κανει ζεστη και εχεις φαει πολυ, απο στεναχωρια και αλλα σχετικα.
Δεν ειναι κατι που πρεπει να σε φοβιζει. Θα πρεπει να την αφησει να τρεξει το αιμα, και να τριβει το κοκκαλο της μυτης. Θα σταματησει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
αν θυμάμαι καλά από το βιβλίο πρώτων βοηθειών που έχουμε σπίτι μας,όταν ανοίγει η μύτη πρέπει το άτομο να καθίσει, να ανοίξει τα πόδια του και ανάμεσα σε αυτά να τοποθετηθεί μια λεκάνη (εκτός αν θες να βάψεις τίποτα χαλιά κόκκινα :P) και στη συνέχεια να σκύψει μπροστά (ΟΧΙ πίσω! Αυτό το θυμάμαι ξεκάθαρα!). Έπειτα αρκεί μια πετσέτα με κρύα παγάκια πάνω στη μύτη και κατά πάσα πιθανότητα θα σταματήσει η αιμορραγία σε λίγα λεπτά. Αν όχι, τότε πρέπει να επικοινωνήσεις με νοσοκομείο...

Είναι σωστό αυτό που λέει η Βίκη. Ένα βιβλίο πρώτων βοηθειών είναι πολύ χρήσιμο στο σπίτι. Εμείς έχουμε 2-3, αλλά το ένα (το πιο μικρό) είναι απίστευτα εύχρηστο και είναι σχεδιασμένο για διάβασμα την ώρα που γίνεται το κακό. Συγκεκριμένα έχει αριθμημένα βήματα για το τι πρέπει να κάνει κανείς ανάλογα με το είδος τραυματισμού και την ειδική περίπτωση του κάθε ατόμου (αν έχει αισθήσεις ή όχι, αν είναι βρέφος, παιδί ή ενήλικας κτλ)

EDIT: Έχει οδηγίες για CPR στα περισσότερα βιβλία πρώτων βοηθειών, αλλά κ εκεί τονίζουν ότι μπορεί να είναι επικίνδυνο αν δεν ξέρεις να το εφαρμόσεις σωστά. Οπότε προτείνεται η εξάσκηση μέσω σεμιναρίων πρώτων βοηθειών...

με καλυψε απολυτα ο μοναχος...αυτο ακριβως πρεπει να γινει σε ανοιγμα μυτης:)
εχει πολλα στα βιβλια πρωτων βοηθειων ιζι μου... λεει και για εμφραγματα...εγκεφαλικα κλπ κλπ...τις πρωτες βοηθειες που μπορεις να προσφερεις μεχρι να ερθει το ασθενοφορο... σε καμια περιπτωση δεν μετακινουμε τον ασθενη απ τη θεση που επεσε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Εμένα ανοίγει η μύτη μου κάθε τόσο εδώ και χρόνια, και ως συνήθως, στις πιο άσχετες στιγμές... Θυμάμαι να ανοίγει η μύτη μου απο το δημοτικό, και ποτέ δεν έκανα κάτι ιδιαίτερο. Διάφορες δασκάλες, προπονήτριες κτλπ. με έβαζαν να γείρω το κεφάλι μου προς τα πίσω και να καταπίνω το αίμα και γενικότερα ο καθένας με το δικό του γιατροσόφι. Το πιο αποτελεσματικό είναι αυτό που έγραψε ένα μέλος στη 2η σελίδα, δηλαδή πιέζεις με τα τρία δάχτυλα πιο ψηλά τη μύτη και μετά απο 5-10 λεπτά σταματάει. Εγώ πολλές φορές, λόγω της κατάστασης που βρισκόμουν, δεν έκανα τίποτα, απλά έβαζα ένα χαρτί να μη λερωθώ και σταματούσε μετά απο λίγα λεπτά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για όλες αυτές τις πληροφορίες! :)

Σαν υπερβολική μαμά που είμαι (:redface: ) μετά το άνοιγμα που δεν ήξερα τι να κάνω, το μυαλό μου πήγε σε όλες τις πιθανές και απίθανες περιπτώσεις που μπορεί να μην ξέρεις τι να κανεις γι' αυτό σκέφτηκα τα μαθήματα πρώτων βοηθειων.. (χαζομαμά! :()

Ευχαρίστησή μου να καθησυχάζω υπερβολικές μαμάδες :D

Όσον αφορά τον καυτηριασμό, πιστεύω πως είναι περιττός. 2 φορές έκανα και απλά δε μου άνοιξε για 1-2 μηνες...μετά κανονικά :) . Αν υπάρχει ευαισθησία δε κάνει τίποτα και αν δεν υπάρχει απλά είναι περιττός.
Όπως και να χει, σε περίπτωση που συνεχιστεί το φαινόμενο θα πάρεις και μια άποψη γιατρού γιατί κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή. Σε καμία περίπτωση να μην ανησυχήσεις.Η ποσότητα αίματος που χάνεις είναι μικρή και ένα παιδί την αναπληρώνει σε μερικά λεπτά. Εγώ έχω χάσει κουβάδες...:D

Εκτός των άλλων, μερικές φορές και ιδιαίτερα σε μεγάλες ηλικίες, το άνοιγμα της μύτης βοηθάει σε περιπτώσεις υψηλής αρτηριακής πίεσης.

ΥΓ:
Εγώ πολλές φορές, λόγω της κατάστασης που βρισκόμουν, δεν έκανα τίποτα, απλά έβαζα ένα χαρτί να μη λερωθώ και σταματούσε μετά απο λίγα λεπτά..
Και εγώ τις περισσότερες φορές δε χρειαζόταν να κάνω κάτι παραπάνω από αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Βασικά, αυτό το είχα απο τότε που θυμάμε τον εαυτό μου, άνοιγαν και οι δύο συγχρόνος και αναγκαστικά κατέβαζα κάτο το κεφάλι μέχρι να έρθει κάποιος, είχαν δοκιμάσει τα πάντα βάζοντες τα δάχρηλα ψηλά για λίγη ώρα μέχρι και κάτω το κεφάλι για να αναπνέυσω, τελικά όσο χαζό και να ακούγετε έβαλα λεμόνι στην μύτη 3 φορές και σταμάτησε, ταλεποριώμουν πολλά χρόνια και ήταν η μόνη λύση, σας πληροφορώ η καλύτερη καφτιρίαση όσο κομπογιανήτικο και να ακούγετε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Βασικά, αυτό το είχα απο τότε που θυμάμε τον εαυτό μου, άνοιγαν και οι δύο συγχρόνος και αναγκαστικά κατέβαζα κάτο το κεφάλι μέχρι να έρθει κάποιος, είχαν δοκιμάσει τα πάντα βάζοντες τα δάχρηλα ψηλά για λίγη ώρα μέχρι και κάτω το κεφάλι για να αναπνέυσω, τελικά όσο χαζό και να ακούγετε έβαλα λεμόνι στην μύτη 3 φορές και σταμάτησε, ταλεποριώμουν πολλά χρόνια και ήταν η μόνη λύση, σας πληροφορώ η καλύτερη καφτιρίαση όσο κομπογιανήτικο και να ακούγετε:)
ακούγετε πολύ "τσουχτερό" …δεν θα τολμούσα να το δοκιμάσω… σκέψου να το κάνεις και σε παιδιά...

Παρακαλώ τα μέλη πριν να δοκιμάσουν την οποιαδήποτε συμβουλή που διαβάζουν, να μιλήσουν και με κάποιο προσωπικό τους γιατρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
αυτό δεν είναι σαν να βάζεις λεμόνι σε ανοιχτή πληγή..??ΑΑΑΑΑΑΑΟΟΟΟΟΥΥΥΥΤΤΤΤΣΣΣΣΣΣ:blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ρουμάνα ενοείτε αυτό δεν το συζητώ κάν αυτό, να μην το επιχηρήσει κανείς, εγώ είμουν ακραία περίπτωση άνοιγαν συγχρωνος και οι δύο και υπήρχε περίπτωση πνηγμού στον ύπνο, πόλές φορές τσίρηζα μέσα στο βράδυ για να έρθει κάποιος να μου σταματήσει αυτό που είχα, όσο για το τσούξιμο δεν μπορείτε να πιστέψετε τι πόνος είναι, απιστευτος λέμε, άλλα προκειμένου να πνηγώ το έκανα, ήταν λύση ανάγκης.

Οπώς είπε και η Ρουμάνα μην το κάνετε ποτέ μόνοι σας είναι επικύνδηνο και πάρα πολλύ επώδυνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Βασικά, αυτό το είχα απο τότε που θυμάμε τον εαυτό μου, άνοιγαν και οι δύο συγχρόνος και αναγκαστικά κατέβαζα κάτο το κεφάλι μέχρι να έρθει κάποιος, είχαν δοκιμάσει τα πάντα βάζοντες τα δάχρηλα ψηλά για λίγη ώρα μέχρι και κάτω το κεφάλι για να αναπνέυσω, τελικά όσο χαζό και να ακούγετε έβαλα λεμόνι στην μύτη 3 φορές και σταμάτησε, ταλεποριώμουν πολλά χρόνια και ήταν η μόνη λύση, σας πληροφορώ η καλύτερη καφτιρίαση όσο κομπογιανήτικο και να ακούγετε:)

το οποίο ποιος σας το σύστησε να το κάνετε και το κάνατε? από περιέργεια ρωτάω περισσότερο επειδή με προβληματίζει ΠΩΣ κάποιος κάνει κάτι τέτοιο
δλδ αν σου έλεγαν να χώσεις πυρομένο σίδερο στη μύτη σου θα το έκανες?
είναι εντελώς παράλογο δλδ να βάζει κάποιος λεμόνι στην μύτη που τρέχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
το οποίο ποιος σας το σύστησε να το κάνετε και το κάνατε? από περιέργεια ρωτάω περισσότερο επειδή με προβληματίζει ΠΩΣ κάποιος κάνει κάτι τέτοιο
δλδ αν σου έλεγαν να χώσεις πυρομένο σίδερο στη μύτη σου θα το έκανες?
είναι εντελώς παράλογο δλδ να βάζει κάποιος λεμόνι στην μύτη που τρέχει


Βασικά ποντάραμε στον καφτηριασμό με το λεμόνι:D η θεία μου βασικά, και στην κόρη της το ίδιο έκανε, προσωπικά ηρέμησα, σου λέω είχα πρόβλμα, δουλευε η μάνα μου μέχρι τις 12 και κοιμώμουν μόνη στην ερημια, πρίν έρθουν τους περίμενα με κάτο το κεφάλι με εμωραγεία για να έρθουν, έτσι και το έκανα, ο πατέρας μου δεν συμφωνούσε με γιατρούς θα μου περάσει έλεγε και απο την άλλη τα βράδυα πνηγώμουν, οπώτε το έκανα, αφού δεν ήθελε γιατρούς:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βασικά γιατί τζούζει; Αφού η πληγή είναι μέσα στη μύτη, όχι εξωτερικά, και απ'οτι κατάλαβα το λεμόνι το βάζεις εξωτερικά (για τον ίδιο λόγο δεν καταλαβαίνω και πως σταματά την αιμορραγία). Εκτός αν κατάλαβα λάθος την "θεραπεία".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky

Νεοφερμένος

Η Vicky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Βασικά γιατί τζούζει; Αφού η πληγή είναι μέσα στη μύτη, όχι εξωτερικά, και απ'οτι κατάλαβα το λεμόνι το βάζεις εξωτερικά (για τον ίδιο λόγο δεν καταλαβαίνω και πως σταματά την αιμορραγία). Εκτός αν κατάλαβα λάθος την "θεραπεία".

Απ'οτι κατάλαβα το λεμόνι το έβαζε εσωτερικά, μέσα στο ρουθούνι, όπου και είναι η πληγή γι αυτό και τσούζει. Να το βάλεις εξωτερικά πιστεύω δεν έχει νόημα. mania τα φώτα σου:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εσωτερικά εννοούσε η Μάνια
τώρα το πρακτικό του ζητήματος (πως δλδ χώνεις το λεμόνι στη μύτη ενώ αυτή έχει ροή αίματος και μάλιστα κι απ τα δύο ρουθούνια, ούτε εγώ το κατάλαβα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Eκτός από λεμόνι, μήπως βάζει και λάδι και ρίγανη;
Ντοματούλα;

Για να σοβαρευτούμε λιγάκι....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Λοιπόν, όταν τελειώσει να τρέχει πάνω που λές σταμάτησε σηκώνεις το κεφάλη και στάζει απο πάνω κάποιος λεμόνι στην μήτη, περνάει όλο το σύστημα της μύτης και κατεβένει κάτω, το νοιώθεις το λεμόνι απο την ώρα που θα μπεί μέχρι που θα περάσει απο το λαιμό.

Απορείες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Λοιπόν, όταν τελειώσει να τρέχει πάνω που λές σταμάτησε σηκώνεις το κεφάλη και στάζει απο πάνω κάποιος λεμόνι στην μήτη, περνάει όλο το σύστημα της μύτης και κατεβένει κάτω, το νοιώθεις το λεμόνι απο την ώρα που θα μπεί μέχρι που θα περάσει απο το λαιμό.

Απορείες;
εγώ έχω μία: τσούζει όταν ουρείς λεμόνι που έχει περάσει από τη μύτη άραγες?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top