Μισώ τη θάλασσα

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Γιουχουυ, να και κάτι που μάθαμε σήμερα!
Η ηλικία υπολογίζεται σε συνάρτηση με το αν μας αρέσει ή όχι η θάλασσα. xD

(δε διάβασα τη συζήτηση απλά μου έκανε εντύπωση το τελευταίο)

Δε λένε ότι η ηλικία παίζει ρόλο στο αν μας αρέσει η θάλασσα ή όχι. Παίζει λίγο ρόλο στον τρόπο σκέψης και πως εκφράζει κανείς τα όποια παράπονα του.

Διάβασε το ποστ του παιδιού που άνοιξε το θέμα, για να καταλάβεις γιατί σχολιάζουν έτσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μόλις διάβασα το αρχικό και πάλι δεν καταλαβαίνω.
Δεν μπορούμε να εκφραστούμε ελεύθερα ή μήπως πρέπει αυτό που θα πούμε να συνάδει με τις προτιμήσεις της πλειοψηφίας;

Btw, πολλές φορές γράφω έτσι στο blog μου. :P
Είναι ενας τρόπος έκφρασης και εκτόνωσης, δε βρίσκω κάτι κακό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Μόλις διάβασα το αρχικό και πάλι δεν καταλαβαίνω.
Δεν μπορούμε να εκφραστούμε ελεύθερα ή μήπως πρέπει αυτό που θα πούμε να συνάδει με τις προτιμήσεις της πλειοψηφίας;

Btw, πολλές φορές γράφω έτσι στο blog μου. :P
Είναι ενας τρόπος έκφρασης και εκτόνωσης, δε βρίσκω κάτι κακό.

Λίγη οργανωμένη σκέψη και καλά διατυπωμένη δεν έβλαψε ποτέ κανέναν.
Και πάλι δε έχει να κάνει με την προτίμηση του, ούτε εμένα μου αρέσει η θάλασσα αλλά δε το έκανα και θέμα, κυριολεκτικά..
Να βγαίνει ένας 24χρονος και να λέει τι του την "σπάει" και τι του λένε οι γονείς του να κάνει, δε μου κάθεται καλά...εμένα. 'Ηταν σαν να άκουγα τον ξάδερφο μου στο δημοτικό, που ακόμα και τότε δε μιλούσε έτσι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marispa

Νεοφερμένος

Η marispa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Λατρεύω την θάλασσα ,δεν μπορώ να ζήσω μακριά από αυτήν ,αν και έχουμε πισίνα έχω 2-3 χρόνια να μπω ,την μισώ και αυτό γιατί μέχρι τα 10 μου ζήτημα να είχα πάει 5 φόρες στη θάλασσα για μπάνιο (λόγω της δουλειάς των γονιών μου)και είναι τριακόσια μέτρα από εκεί που μένω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αν δέχεται πίεση από τους γονείς του γιατί να το κρύψει;
Δε σε πιάνω. Δε πιάνω τη λογική καθώς έχουν ανοιχτεί όμοια θέματα πίεσης από τους γονείς. :)
Τώρα αν σε ενοχλεί η αργκό που χρησιμοποιεί, αγνόησέ την.

Ps.: Εντάξει με τις αρνητικές. :sly:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Αν δέχεται πίεση από τους γονείς του γιατί να το κρύψει;
Δε σε πιάνω. Δε πιάνω τη λογική καθώς έχουν ανοιχτεί όμοια θέματα πίεσης από τους γονείς. :)
Τώρα αν σε ενοχλεί η αργκό που χρησιμοποιεί, αγνόησέ την.

Ps.: Εντάξει με τις αρνητικές. :sly:

Είμαστε σοβαροί, αυτό δεν είναι πίεση που δέχεται από τους γονείς του, είναι καθαρό σπάσιμο νεύρων και ξεκάθαρο ότι για τους γονείς του δεν έχει ακόμη μεγαλώσει, αν είναι να του δίνουν συμβουλές για το πόσο καλό κάνει το νερό της θάλασσας.
Είναι "γκοτσάμ" παλικάρι, όπως λέει και η γιαγιά μου, ας τους βάλει στην θέση τους.

Μα και από εμάς, τον είδες/διάβασες να ζητάει καμία συμβούλη;
Ήρθε, έγραψε τις σκέψεις του, προφανώς ξε-θύμωσε και έφυγε κύριος.

P.s. δεν είμαι εγώ με τις αρνητικές :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μα λίγοι δέχονται καταπίεση από τους γονείς;
Και αν δε ζήτησε συμβουλές, έθεσε ένα θέμα υπό συζήτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Μα λίγοι δέχονται καταπίεση από τους γονείς;
Και αν δε ζήτησε συμβουλές, έθεσε ένα θέμα υπό συζήτηση.
Και στο ξαναλέω, αυτό δεν είναι καταπίεση.
Είναι ανούσιο και γελοίο πράγμα, για να νιώσει κανείς πιεσμένος.
Ούτε θέμα υπό συζήτηση έθεσε, τελείωσε την πρόταση του αν θυμάμαι καλά κάπως έτσι : "γιατί δεν υπάρχει....στην Ελλάδα (;)" ή κάτι παραπλήσιο.

Και κακώς συνεχίζω μου φαίνεται :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κι εγώ δεν καταλαβαίνω προς τι αυτή η αντίδραση. Πολλοί υπάρχουν που δεν εκφράζονται και τόσο όμορφα, αλλά δεν δέχονται τόσες αρνητικές και τέτοια κριτική μόνο γι'αυτό.
Δεν καταλαβαίνω γιατί όποιος διαφωνεί με μια τόσο πλειοψηφική άποψη πρέπει να δέχεται τέτοια κατακραυγή. Πώς ακριβώς σας επηρεάζει η επιλογή του και εκνευριστήκατε τόσο; Ίσα ίσα, περισσότερος χώρος για όσους τους αρέσει η θάλασσα, αν σε κάποιους δεν αρέσει.
Και τι σχέση έχει η ηλικία δεν καταλαβαίνω. Μήπως είστε ακόμα 15 και νομίζετε ότι όταν πάτε 25 ξαφνικά οι γονείς θα σταματήσουν να δίνουν συμβουλές και ενίοτε και να σε πρήζουν για κάτι; Σόρρυ που θα σας απογοητεύσω, αλλά αυτό σπάνια συμβαίνει. Εδώ με τους γονείς μου ζω σε διαφορετικούς νομούς, και κάθε φορά που μιλάμε θα αρχίζουν τη γκρίνια για κάποιες συνήθειες μου που δεν τις θεωρούν σωστές (πχ ότι κοιμάμαι αργά).

Παρεμπιπτόντως, δεν είναι καθόλου σπάνιο να προτιμάει κάποιος την πισίνα. Κι εγώ προτιμώ την πισίνα:
- Μπορείς να ανοίξεις τα μάτια σου κάτω από το νερό πιο άνετα (το αλάτι τα κάνει να τσούζουν),
- αν καταπιείς νερό δεν είναι τόσο άσχημο
- μπορείς να πας στα ρηχά μέσα σε μερικά δευτερόλεπτα αν κουραστείς,
- έχει πιο ωραίο χρώμα (imho, γούστα είναι αυτά),
- δεν έχει άμμο,
- μπορείς να κάνεις βουτιές
- δεν είναι τόσο κρύα
- μερικές φορές έχει και διάφορα "παιχνίδια" οπότε δε βαριέσαι τόσο εύκολα.

Στη θάλασσα βρίσκω μόνο τα εξής πλεονεκτήματα:
- Συχνά είναι φθηνότερη
- Το νερό της είναι πιο υγιεινό
- Χρειάζεται λιγότερη προσπάθεια για να επιπλεύσεις
- Έχεις περισσότερο χώρο να κολυμπήσεις
- Αν σου έρθει κατούρημα, δεν θεωρείται και τόσο τραγικό να αφήσεις τον εαυτό σου ελεύθερο εκεί μέσα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Φίλε topic-starter,απλά,μην πηγαίνεις θάλασσα με τους γονείς σου.Ή,μαύριζε στην ταράτσα.Αν και πιστεύω πως κυρίως προς τους γονείς αντιδράς...Δε νομίζω πάντως να σου έβγαλε πιστόλι πάντως...εγώ-για την ιστορία-αντιθέτως,δύσκολα μπαίνω σε πισίνα.Ανάλογα την περίσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Aπολαυστικότατο και αυθεντικό το βρήκα το ποστ του anisixou!...:P

Τρελαίνομαι για την θάλασσα (να τη βλέπω), η θέα της λειτουργεί σε μένα άκρως ψυχοθεραπευτικά, αλλά δεν ασπάζομαι και αυτόν τον ξεσηκωμό και το must-¨Κυριακή σήμερα. Πάμε για μπάνιο!¨ (δεν έχει μα-μου...αν δεν πετάξεις τη σκούφια σου είσαι ξενέρωτος...ε είμαι!) Κανένα ζόρι δεν θα τραβήξω αν δεν κάνω ούτε ένα μπάνιο όλο το καλοκαίρι...(μα κανένα!)

Για χάρη άλλων σέρνομαι πάντα , το βαριέμαι απίστευτα και με κουράζει... Δεν με αναζωογονεί...ΜΕ ΚΟΥΡΑΑΑΖΕΙΕΙ!! (ο δικός μου τρελαίνεται να πλατσουρίζει σαν παπί, να βουτάει με τις ώρες και να μουλιάζει... ασυμφωνία...)Τις Κυριακές προτιμώ το airconditionάκι και το άραγμα στο σπίτι...

Ένα σπίτι που βλέπει στη θάλασσα είναι για μένα ό,τι πιο υπέροχο.... Μάλλον λατρεύω τη θάλασσα , αλλά εξ αποστάσεως...

Τρελλή ταλαιπώρια το βλέπω το μπάνιο...είμαι και υποτασική του κερατά και γίνομαι κουδούνι με τη διαδρομή και τον ήλιο να βαράει πάνω απ΄την κεφάλα ... Ναι ξέρω, παίρνεις ομπρέλα...ε και η αντηλιά το ίδιο κουδούνι με κάνει...:/:
Μ'αρέσει να βλέπω, πάντως, πόση αντίδραση εξακολουθούν να προκαλούν θέσεις που δεν συνάδουν με τις πλειοψηφικά συνηθισμένες και αναμενόμενες.... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Και φαντάσου.
Αφού αντιδρούν έτσι σε μία διαφορετική άποψη πώς θα αντιδράσουν σε μια εξωτερική διαφοροποίηση του ανθρώπου.
OMG!

(Πάω να εκτονωθώ στο blog μου :crazy: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Aπολαυστικότατο και αυθεντικό το βρήκα το ποστ του anisixou!...:P

Τρελαίνομαι για την θάλασσα (να τη βλέπω), η θέα της λειτουργεί σε μένα άκρως ψυχοθεραπευτικά, αλλά δεν ασπάζομαι και αυτόν τον ξεσηκωμό και το must-¨Κυριακή σήμερα. Πάμε για μπάνιο!¨ (δεν έχει μα-μου...αν δεν πετάξεις τη σκούφια σου είσαι ξενέρωτος...ε είμαι!) Κανένα ζόρι δεν θα τραβήξω αν δεν κάνω ούτε ένα μπάνιο όλο το καλοκαίρι...(μα κανένα!)

Για χάρη άλλων σέρνομαι πάντα , το βαριέμαι απίστευτα και με κουράζει... Δεν με αναζωογονεί...ΜΕ ΚΟΥΡΑΑΑΖΕΙΕΙ!! (ο δικός μου τρελαίνεται να πλατσουρίζει σαν παπί, να βουτάει με τις ώρες και να μουλιάζει... ασυμφωνία...)Τις Κυριακές προτιμώ το airconditionάκι και το άραγμα στο σπίτι...

Ένα σπίτι που βλέπει στη θάλασσα είναι για μένα ό,τι πιο υπέροχο.... Μάλλον λατρεύω τη θάλασσα , αλλά εξ αποστάσεως...

Τρελλή ταλαιπώρια το βλέπω το μπάνιο...είμαι και υποτασική του κερατά και γίνομαι κουδούνι με τη διαδρομή και τον ήλιο να βαράει πάνω απ΄την κεφάλα ... Ναι ξέρω, παίρνεις ομπρέλα...ε και η αντηλιά το ίδιο κουδούνι με κάνει...:/:
Μ'αρέσει να βλέπω, πάντως, πόση αντίδραση εξακολουθούν να προκαλούν θέσεις που δεν συνάδουν με τις πλειοψηφικά συνηθισμένες και αναμενόμενες.... :P
Και γω πανω κατω συμφωνω με τη Μαρινα ...Λατρευω ενα σπιτι με θεα τη θαλασσα...με γαληνευει:)με τπτ δεν παω για μπανιο τις Κυριακες στα περιξ των Αθηνων...αλλα λατρευω τις καλοκαιρινες διακοπες στη θαλασσα -μπορω να καθομαι με τις ωρες σε μια ερημικη κατα προτιμηση παραλια και να απολαμβανω το μπανιο μου...Συχαινομαι ωστοσο ...το ταξιδι με το βαπορι...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Στη θάλασσα βρίσκω μόνο τα εξής πλεονεκτήματα:
- Συχνά είναι φθηνότερη

Εχμμ Λία μου η θάλασσα είναι δωρέαν. Δεν πληρώνεις πουθενά για να κάνεις μπάνιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Εχμμ Λία μου η θάλασσα είναι δωρέαν. Δεν πληρώνεις πουθενά για να κάνεις μπάνιο!

Στην Αθήνα οι μισές είναι πανάκριβες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Στην Αθήνα οι μισές είναι πανάκριβες..

Ε τα θέλει ο αποτέτοιος σας αν πληρώνετε για να κολυμπήσετε. Σορρυ κιόλας, αλλά είναι αδιανόητο, πέραν του ότι είναι και παράνομο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Ε τα θέλει ο αποτέτοιος σας αν πληρώνετε για να κολυμπήσετε. Σορρυ κιόλας, αλλά είναι αδιανόητο, πέραν του ότι είναι και παράνομο.

Ευτυχώς που δε μένω Αθήνα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Ηρώ:
Εμμ, προσωπικά, δεν έχω πάει σε παραλία της Αττικής στην οποία πρέπει να πληρώσεις, αλλά έχε υπόψιν σου οτι αν ήθελες να πας για μπάνιο και δεν χωρούσε να βάλεις την πετσέτα σου λόγω του απίστευτου αριθμού αλλοδαπών που έχουν σωρρευθεί τα τελευταία χρόνια στην Αθήνα και βρίσκονται ταυτόχρονα με εσένα στην παραλία, πιστέυω πως θα στράβωνες κι εσύ. Πολύς κόσμος, πολλές φωνές και δυνατές -διότι δεν τους καταλαβαίνουν οι γύρω τους, του δίνουν και καταλαβαίνει-, απρόσεκτοι άνθρωποι, οχλοβοή. Είναι κάτι ανάλογο με όσους αποφεύγουν να παίρνουν το λεωφορείο και για αυτό παίρνουν ταξί ή αγοράζουν οπωσδήποτε αυτοκίνητο...Η Αττική έχει θάλασσα γύρω και πολλές παραλίες, αλλά και πάλι, δεν αρκούν για τόσο κόσμο-όσες βρίσκονται εντός πόλης. Οπότε, ο καθένας προτιμά λίγο privacy:P, πώς να το κάνουμε; Παράνομο είναι σίγουρα το να κλείνουν τις παραλίες. Αισχρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ηρώ:
Εμμ, προσωπικά, δεν έχω πάει σε παραλία της Αττικής στην οποία πρέπει να πληρώσεις, αλλά έχε υπόψιν σου οτι αν ήθελες να πας για μπάνιο και δεν χωρούσε να βάλεις την πετσέτα σου λόγω του απίστευτου αριθμού αλλοδαπών που έχουν σωρρευθεί τα τελευταία χρόνια στην Αθήνα και βρίσκονται ταυτόχρονα με εσένα στην παραλία, πιστέυω πως θα στράβωνες κι εσύ. Πολύς κόσμος, πολλές φωνές και δυνατές -διότι δεν τους καταλαβαίνουν οι γύρω τους, του δίνουν και καταλαβαίνει-, απρόσεκτοι άνθρωποι, οχλοβοή. Κάτι ανάλογο με όσους αποφεύγουν να παίρνουν το λεωφορείο και για αυτό παίρνουν ταξί ή αγοράζουν οπωσδήποτε αυτοκίνητο...Η Αττική έχει θάλασσα γύρω και πολλές παραλίες, αλλά και πάλι, δεν αρκούν για τόσο κόσμο. Οπότε, ο καθένας προτιμά λίγο privacy:P, πώς να το κάνουμε; Παράνομο είναι σίγουρα το να κλείνουν τις παραλίες. Αισχρό.
Όχι ότι οι Έλληνες είμαστε καλύτεροι με το να πετάμε σκουπίδια και μπουκάλια από 'δω και από εκεί. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Δεν είπα ότι ειμαστε καλύτεροι, ως προς το συγκεκριμένο. Τα ίδια σκ@#ά κάνουν και οι συμπατριώτες μας.
Είναι γεγονός ότι οι ξένοι ΦΩΝΑΖΟΥΝ/ΜΙΛΟΥΝ ΔΥΝΑΤΑ, μεταξύ τους και στο κινητό. Όποιος παίρνει λεωφορείο το γνωρίζει. Το λέω γιατί εκεί μόνο ξένους βλέπεις (συγκεντρώνεται ικανό δείγμα προς αξιολόγηση), κατά κύριο λόγο, οι Έλληνες έχουν αυτοκίνητο. Και οι Έλληνες το κάνουν, όχι στον ίδιο βαθμό- παίζει ρόλο ότι τους ξένους δεν τους καταλαβαίνουν οι γύρω και το εκμεταλλεύονται, ας το θέσω έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top