Ξετίναγμα λογαριασμού καρτοκινητού

Emile

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Γειά σας. Έχω ένα καρτοκινητό Whats Up Cosmote του οποίου πρόσφατα η κάρτα "πέθανε" από διάφορες χρεώσεις.
Μόλις ανανέωσα, ένας φίλος (που δεν εμπιστεύομαι πολύ) μου έλεγε να παίρνω 6971314 για να αποφεύγω τις ενοχλητικές διαφημίσεις. Δεν είχα κάνει καμιά συναλλαγή μέσω κινητού η κάτι τέτοιο τότε.

Χρησιμοποιώ iPhone 3G:

Εδω είναι μια λίστα μυνημάτων που εστειλα στην cosmote για το υπολοιπο μου (1314)

25 ΑΥΓ 10:05 - ΥΠΟΛΟΙΠΟ: 8.67?
25 ΑΥΓ 22:19 - ΥΠΟΛΟΙΠΟ: 12,30? (ΑΝΑΝΕΩΣΑ)
26 ΑΥΓ 11:27 - ΥΠΟΛΟΙΠΟ: 0,37? (ΑΦΟΥ ΠΗΡΑ ΤΟ 6971314) WTF!?
26 ΑΥΓ 17:51 - ΥΠΟΛΟΙΠΟ: 7,74? (ΞΑΝΑΑΝΑΝΕΩΣΑ)
26 ΑΥΓ 22:50 - ΥΠΟΛΟΙΠΟ: 2,49? (ΕΕΕΕ... ΜΗΝ ΚΛΕΒΕΤΕ!)
26 ΑΥΓ 22:54 - ΥΠΟΛΟΙΠΟ: 2,39?

Μπορεί κάποιος να μου πεί τι συμβαίνει; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Μήπως μπαίνεις με αυτό στο ίντερνετ;
Σε ρωτάω γιατί την έχω πατήσει κι εγώ, με την Vodafone, μπήκα για λίγη ώρα και μου έφαγε 15 ολόκληρα ευρώ μέσα σε 2-3 λεπτά...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emile

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Έχω ειδικό πρόγραμμα γι'αυτό που σε ειδοποιεί αμα το ξετινάξεις. COSMOTE INTERNET ON THE PHONE 60

και όντως μπήκα τις τελευταίες μέρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
ένας φίλος (που δεν εμπιστεύομαι πολύ) μου έλεγε να παίρνω 6971314 για να αποφεύγω τις ενοχλητικές διαφημίσεις.

Ε, αυτό θα φταίει.:confused:
Ή μπορεί να έχεις γραφτεί από παλιά σε καμιά υπερεσία από αυτές που διαφημίζουν στο ίντερνετ και να μη το θυμάσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emile

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Έχω ψιλοψάξει στο Google για τον συγκεκριμένο αριθμό αλλά λένε οτί είναι άκακος... :/

Και είχα μια φορά γραφτεί σε μια τέτοια υπηρεσία που σου έτρωγε τα λεφτα σχεδον αμεσως. Αναγκάστηκα να αλλάξω αριθμό... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Μήπως έχεις στείλει ποτέ κανένα μνμ σε τηλ τύπου 54666 και τώρα κάθε φορά που βάζεις κάρτα σου στέλνουν μνμτα; Γιατί αυτού του τύπου τα μνμτα τα χρεώνεσαι εσύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emile

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
nop :( όχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Δεν ξέρω τώρα που τα καρτοκινητά είναι επώνυμα αν οι εταιρείες καταγράφουν τις χρεώσεις! Δοκίμασε να πάρεις τηλέφωνο στην Cosmote μπας και βγάλεις άκρη! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emile

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Παίρνω το 1313 και έχει το πιο περίπλοκο μενού! o.o
------------------------------------------------------------------------
Τελικά τους πήρα και λένε οτι μάλλον φταίει το ιντερνετ στο κινητό.

Ξανανανέωσα και έβαλα πάλι internet για να δούμε...

Τελικά το ιντερνετ έφταιγε μάλλον δεν ξοδεύτηκε τίποτα ως τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

apaleytos

Νεοφερμένος

Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
χρεώσεις data (internet) είναι..

Να τσεκάρετε πάντα το traffic σας στις συσκευές σας.
Και σημασία δεν έχει αν χρησιμοποίησες εσύ το internet αλλά το κινητό σου (και ο νοών νοείτω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
χρεώσεις data (internet) είναι..

Να τσεκάρετε πάντα το traffic σας στις συσκευές σας.
Και σημασία δεν έχει αν χρησιμοποίησες εσύ το internet αλλά το κινητό σου (και ο νοών νοείτω)
Είναι πολύ πιθανών αυτό. Το iPhone έχει στα settings μετρητή για την κατανάλωση mb. Να τον τσεκάρεις συχνά. Επίσης μπορεί να φταίει το 6971314, μπορεί να έχει χρέωση κινητού.

Όπως και να έχει, η cosmote εφόσον το ζητήσεις πρέπει να σου παρέχει ανάλυση λογαριασμού.
Έχω ειδικό πρόγραμμα γι'αυτό που σε ειδοποιεί αμα το ξετινάξεις. COSMOTE INTERNET ON THE PHONE 60

και όντως μπήκα τις τελευταίες μέρες.
Το πρόγραμμα που αναφέρεις από όσο γνωρίζω είναι για συμβόλαια. Είσαι σίγουρος ότι έχεις αυτό;
Μήπως μπαίνεις με αυτό στο ίντερνετ;
Σε ρωτάω γιατί την έχω πατήσει κι εγώ, με την Vodafone, μπήκα για λίγη ώρα και μου έφαγε 15 ολόκληρα ευρώ μέσα σε 2-3 λεπτά...:mad:
Σε καμία περίπτωση για αυτό δεν φταίει η Vodafone. Έχει όλους τους τιμοκαταλόγους στο site. Όταν χρησιμοποιείς μια υπηρεσία οφείλεις να ελέγχεις το κόστος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Φυσικά και φταίει ο πάροχος. Θα έπρεπε το Internet να κλειδώνει όπως γίνεται και με το Roaming.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Φυσικά και φταίει ο πάροχος. Θα έπρεπε το Internet να κλειδώνει όπως γίνεται και με το Roaming.
Μπορείς να κλειδώσεις το internet από μόνος σου.. Είτε διαγράφοντας τα προφίλ σύνδεσης με το internet, είτε ζητώντας από την εκάστοτε εταιρεία κινητής τηλεφωνίας να σου απενεργοποιήσει το gprs.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Μπορείς να κλειδώσεις το internet από μόνος σου.. Είτε διαγράφοντας τα προφίλ σύνδεσης με το internet, είτε ζητώντας από την εκάστοτε εταιρεία κινητής τηλεφωνίας να σου απενεργοποιήσει το gprs.. ;)
Δεν είναι όλοι γνώστες της τεχνολογίας. Οπως οι τράπεζες ενημερώνουν όταν βλέπουν υπέρογκες χρεώσεις, έτσι οφείλουν να κάνουν και οι εταιρείες κινητής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top