Θα κάνατε σχέση με τον... εαυτό σας;

marispa

Νεοφερμένος

Η marispa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Νομίζω σε καμία περίπτωση δεν θα μπορούσα να έχω σχέση με έναν άνθρωπο ίδιο με εμένα ή θα με σκότωνε ή θα τον σκότωνα.
Αγαπάω τον εαυτό μου αλλά με ανθρώπους με διαφορετικό χαρακτήρα από εμένα επικοινωνώ πολύ πολύ καλύτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
καλα ρε παιδια κανενας δεν θελει να κανει σχεση με τον εαυτο του;;;(μονο εγω;)

δεν το καταλαβαινω αυτο δλδ τι πιστευεται οτι τα ετερώνυμα ελκονται;;;και αν ναι γιατι θα μιλατε ο ενας στον αλλο;;;πρεπει να υπαρχουν καποια-πολλα- ιδια στοιχεια μεταξυ 2 ανθρωπων που εχουν μια -σοβαρη- σχεση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Βασικά αυτό το "τα ετερώνυμα έλκονται" με προβλημάτιζε και μένα τελευταία, και κατέληξα ότι μάλλον δεν πολυισχύει, αλλά δεν παίρνω κι όρκο. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Βασικά αυτό το "τα ετερώνυμα έλκονται" με προβλημάτιζε και μένα τελευταία, και κατέληξα ότι μάλλον δεν πολυισχύει, αλλά δεν παίρνω κι όρκο. :worry:

i agree δεν νομιζω οτι ισχυει σε μακροπρόθεσμη σχεση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Βασικά αυτό το "τα ετερώνυμα έλκονται" με προβλημάτιζε και μένα τελευταία, και κατέληξα ότι μάλλον δεν πολυισχύει, αλλά δεν παίρνω κι όρκο. :worry:
Κοίτα, είναι δύο αντικρουόμενα πράγματα.

  • Συναντάς ένα άτομο με χαρακτήρα όμοιο με τον δικό σου. Είναι κάτι πάρα πολύ όμορφο και μπορεί άνετα να σε ελκύσει. Ωστόσο, υπάρχει και το ενδεχόμενο να σε πιάσουν οι drama queen ανασφάλειές σου. Τι ανασφάλειες; Ότι "είναι τόσο υπέροχο αυτό που ζω που δεν γίνεται, θα το βαρεθώ στο τέλος".
  • Πάμε λοιπόν στο άλλο άκρο, άτομο τελείως διαφορετικό με σένα για να μην βαριέσαι. Εσύ μπορεί να έχεις στρατιωτική οργάνωση στη ζωή σου και να πέσεις σε μία πατσαβούρα που δεν μπορεί να κάνει ΤΙΠΟΤΑ σωστά, ούτε καν να οργανώσει το τι θα διαβάσει. Και εφόσον είστε "ετερώνυμα", δεν μπορεί να σε καταλάβει. Μπορεί να είστε 9-12 μήνες μαζί, να έχετε βγει τόσες φορές και να μην έχει καταλάβει ακόμα τι σου αρέσει. Γενικά, να μην σε καταλαβαίνει και κάτι που οδηγεί γενικά σε τσακωμούς.
See my point? Στα ομώνυμα ΦΟΒΑΣΑΙ μήπως τελικά βαρεθείς ενώ στα ετερώνυμα, δηλαδή στην μέρα με την νύχτα, υπάρχει το ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ πρόβλημα.

Η λύση είναι κάπου στη μέση, αλλά σίγουρα προς την μεριά των "ομόνυμων". Δηλαδή:

  • Θέλεις ένα άτομο να σε καταλαβαίνει.
  • ΔΕΝ θέλεις ένα άτομο με το οποίο να είστε η "μέρα με την νύχτα" και να μην συννενοείστε.
  • Θέλεις ένα άτομο με το οποίο να υπάρχει σύγκλιση στην ... γενική γραμμή των ενδιαφερόντων σας. Εάν εσύ δεν μπορείς να κάτσεις καθόλου σπίτι, δύσκολο να ταιριάξεις με μία computer geek. Κάποιος από τους δύο θα θυσιάσει την προσωπική του ζωή για να τα βρείτε. Εάν είσαι άτομο που γενικά οργανώνει τα πράγματά του, το πρόγραμμά του και τα ταξίδια του, δεν μπορείς να είσαι με ένα άτομο της τελευταίας στιγμής, σε εκνευρίζει.
Σε αντίθετη περίπτωση, απλώς θα βγάζεις καπνούς και θα αναρωτιέσαι "γιατί κάθομαι με ένα άτομο που δεν μπορώ να συννενοηθώ;". Ωστόσο, καλό είναι να:

  • Υπάρχει ποικιλία ενδιαφερόντων. Μπορεί μεν να συμφωνεί η "γενική" γραμμή των ενδιαφερόντων σας, αλλά είναι αρκετά όμορφο να έχετε ποικιλία. Φερ' ειπείν αν βγαίνετε και οι δύο έξω και ο ένας προτιμά γενικά το περπάτημα, ενώ ο άλλος την εξοχή, αυτά συνδυάζονται.
  • Με την ποικιλία των ενδιαφερόντων μπορείτε να μάθετε πράγματα ο ένας από τον άλλον.

Bottom line: ναι, θα ήθελα ένα άτομο με τον ίδιο τρόπο σκέψης και την ίδια στρατιωτική οργάνωση, αλλά με ποικιλία στα ενδιαφέροντά μας. Αλλά ναι, θέλω σε ένα σημείο να μοιάζουμε ώστε να υπάρχει ο κοινός δίαυλος επικοινωνίας. Με τον ίδιο-ίδιο τον εαυτό μου ... ΟΧΙ, no way. Με ένα άτομο που μου μοιάζει σε χαρακτήρα, αλλά έχουμε ποικιλία στα ενδιαφέροντά μας, ναι, θα με ενδιέφερε και μάλιστα πολύ.

Σε αντίθετη περίπτωση, δεν νομίζω ότι θα επιβίωνα αν ήμουν με ένα άτομο ανοργάνωτο όπου έπρεπε τα πάντα να τα κάνω εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Κοίτα, είναι δύο αντικρουόμενα πράγματα.


[*]Πάμε λοιπόν στο άλλο άκρο, άτομο τελείως διαφορετικό με σένα για να μην βαριέσαι. Εσύ μπορεί να έχεις στρατιωτική οργάνωση στη ζωή σου και να πέσεις σε μία πατσαβούρα που δεν μπορεί να κάνει ΤΙΠΟΤΑ σωστά, ούτε καν να οργανώσει το τι θα διαβάσει. Και εφόσον είστε "ετερώνυμα", δεν μπορεί να σε καταλάβει. Μπορεί να είστε 9-12 μήνες μαζί, να έχετε βγει τόσες φορές και να μην έχει καταλάβει ακόμα τι σου αρέσει. Γενικά, να μην σε καταλαβαίνει και κάτι που οδηγεί γενικά σε τσακωμούς.
[/LIST]

γαματο εσκασα στα γελια:D:clapup::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
:hmm: Δεν νομιζω...μπα,οχι!! εχω πολλες περιεργειες τελικα για να με αντεξω!! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
όχι, αυτό δεν θα ήταν σχέση αλλά σίφουνας!μπορεί να λέω και λίγα :P
γενικά πιστεύω ότι δεν μπορώ να ολοκληρωθώ με κάποιον όπως εγώ, χρειάζομαι κάτι διαφορετικό...εξάλλου ούτε εγώ δεν ανέχομαι τον εαυτό μου :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Όχι.
Είμαι ευαίσθητη, ξενέρωτη, γκρινιάρα, ζηλιάρα, κακομαθημένη, κλαψιάρα, εγωίστρια, υπερβολική, παρεξηγισιάρα, καχύποπτη, ίσως ρομαντική, υπερβολικά καλή και χαζή -γιατί όχι;-, αδύναμη λίγο, καθόλου αποφασιστική, κι όλα αυτά.
Δε θα ταιριάζαμε. Θέλω ισορροπία, με μένα δε θα τις είχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Σε ένα μήνυμα στο "Σκέψεις" είχε μία εικόνα,οπου είχε μερικές γραμμές.
Στην αρχή έδειχνε δύο γραμμές παράλληλες,γράφοντας απο κάτω:
"Είναι ολόιδιες,αλλά δεν πρόκειται να συναντηθούν ποτέ"
Και μετά είχε δύο γραμμές που τέμνονται:
"Τόσο διαφορετικές,αλλά έστω και για μία στιγμή συναντωνται..για λίγο..Πριν απομακρυνθούν ξανά".

Bottom line is:
Είναι βαρετό να κάνεις σχέση με το εαυτό σου,μπορεί να μοιάζετε..αλλά δεν προσφέρει τίποτα.
Όπως λέει και ο γνωστός πια νόμος της Φυσικής,τα ετερόνυμα έλκονται!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Όχι.
Είμαι ευαίσθητη, ξενέρωτη, γκρινιάρα, ζηλιάρα, κακομαθημένη, κλαψιάρα, εγωίστρια, υπερβολική, παρεξηγισιάρα, καχύποπτη, ίσως ρομαντική, υπερβολικά καλή και χαζή -γιατί όχι;-, αδύναμη λίγο, καθόλου αποφασιστική, κι όλα αυτά.
Δε θα ταιριάζαμε. Θέλω ισορροπία, με μένα δε θα τις είχα.

Να σε διευκολύνω λίγο με μια λέξη; Είσαι γυναίκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Να σε διευκολύνω λίγο με μια λέξη; Είσαι γυναίκα.

Δεν είμαστε όλες ίδιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Δεν είμαστε όλες ίδιες.
Μην το λες πια, έχει φορεθεί τόσο πολύ που τελικά δεν ξέρεις ποια γυναίκα λέει την αλήθεια.Άστο να εννοηθεί ή δείξτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εχμ, δεν αναφερόμουν σε κάτι γενικό.
Αναφερόμουν στα "Είμαι ευαίσθητη, ξενέρωτη, γκρινιάρα, ζηλιάρα, κακομαθημένη, κλαψιάρα, εγωίστρια, υπερβολική, παρεξηγισιάρα, καχύποπτη, ίσως ρομαντική, υπερβολικά καλή και χαζή -γιατί όχι;-, αδύναμη λίγο, καθόλου αποφασιστική, κι όλα αυτά.".
ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕ ΜΟΥ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ και δε βρίσκω λόγο να μη το πω αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Εχμ, δεν αναφερόμουν σε κάτι γενικό.
Αναφερόμουν στα "Είμαι ευαίσθητη, ξενέρωτη, γκρινιάρα, ζηλιάρα, κακομαθημένη, κλαψιάρα, εγωίστρια, υπερβολική, παρεξηγισιάρα, καχύποπτη, ίσως ρομαντική, υπερβολικά καλή και χαζή -γιατί όχι;-, αδύναμη λίγο, καθόλου αποφασιστική, κι όλα αυτά.".
ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕ ΜΟΥ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ και δε βρίσκω λόγο να μη το πω αυτό.
Εντάξει, μη βαράς. :P Ο τρόπος που το έθεσες δέχεται παρερμηνεύσεις...
Εξωτερικά?Όχι σίγουρα δε σου μοιάζουν όλες οι γυναίκες.Ούτε καν πολλές.Εσωτερικά?Πάλι όχι όλες.Αλλά ίσως αρκετές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
... εδώ καλά καλά δεν με αντέχω!!
Δεν θα έκανα και σχέση μαζί μου!!!
Σε κάποια άλλη περίοδο της ζωής μου ίσως... αλλά τώρα όχι... σίγουρα όχι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Χιχιιχιχι!Πολυ ωραιο θεμα , τωρα το ανακαλυψα.Ε λοιπον οχι δε θα εκανα!Κατ'αρχην θα ηταν πολυ πολυ βαρετα και μονοχνοτα να ημουν με εναν ανθρωπο ιδιο με εμενα.Πως σας φαινεται λοιπον ενα ζευγαρι οπου και οι 2 να ειναι:εγωιστες,ρομαντικοι(εεε...εχει και το μετρο του!),ονειροπολοι,να μην ξερουν ωρες ωρες τι θελουν(φανταστητε να μην ειναι σθιγουροι αν θελουν ο ενας τον αλλο!!),κλαψιαριδες,πεισματαριδες(οχι αυτο ισως εχει λιγη πλακα),γκρινιαριδες και κλπ κλπ(εμεινα απο εμπνευση :( )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Σχέση όχι, αλλά θα ήθελα να είχα μια κολλητή με τον χαρακτήρα μου..
κουφό, i know.. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnnie2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kathy_th

Νεοφερμένος

Η kathy_th αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
ολοι ψαχνουμε καποιον που να μας συμπληρώνει και οχι καποιον σαν εμας!δε νομιζω να με αντεχα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top