Το διάλειμμα στη σχέση... βοηθάει;

Το διάλειμμα στη σχέση... βοηθάει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 47)

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Επισης, Γιδακι.. Εχω την εντυπωση οτι τρωγεσαι συνεχεια με την σχεση σου και.. σε τρωει. Αν δεν αντεχεις, τελειωσε το. Ξερω, οτι δεν ειναι τοσο ευκολο αλλα ειναι περισσοτερες οι στιγμες που σε "βλεπω" προβληματισμενη παρα ευτυχισμενη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Κι εγώ έτσι έλεγα πάντα.
Το θέμα είναι ότι πλέον... απλά δεν ξέρω τι να του πω. Ξέρω περίπου τι μου φταίει, μία άλλη κοπέλα θα με καταλάβει αν της τα πω... αλλά ένας άντρας και δη αυτός, τον οποίο αφορά ό,τι σκέφτομαι... πόσο θα καταλάβει το μπέρδεμά μου;;;

Ξέρεις τελείως φιλικά, άν δεν πέις τι σου σιμβένει σε αυτόν που νοιάζεσε, τότε πώς θα ξέρεις άν σε καταλαβένει ή όχι; πρέπει να λές στο άλλο μισό τι γίνετε μέσα σου, άν δεν καταλάβει καλός άλλα ποτέ μην αποκλείεις έστω μια πιθανότητα ότι μπορεί να ξέρει τι του λές.

Πάντα την αλήθεια θα λές στο άλλο μισό κιάς μην καταλαβένει, τουλάχιστον δεν θα σκέυτεσε ότι πώς θα ήταν άν το έλεγα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Η σχέση είναι ωραίο πράγμα γιατί δυό άνθρωποι προσπαθούν να λύσουν από κοινού τα προβλήματά τους, προβλήματα που δεν θα είχαν, αν δεν είχαν και σχέση.
:D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Οκ. Θα του μιλήσω σήμερα. Κι ό,τι βγει. Κι ελπίζω αν δε βγει άκρη, έστω να σκεφτεί μετά τι μπορεί να παίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Οκ. Θα του μιλήσω σήμερα. Κι ό,τι βγει. Κι ελπίζω αν δε βγει άκρη, έστω να σκεφτεί μετά τι μπορεί να παίζει.

Να ξέρεις ότι η άληθεια έχει επιπτώσεις άλλα ένα ψέμα εχει μεγαλύτερες, αυτό να το έχεις μέσα σου καρδιά μου, φρόντησε να είσαι καλά και πρόσεχε:) :) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Danke... Καλή μου τύχη λοιπόν...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
μικρό μου κρικρι θα τα καταφέρεις....
όλα θα πάνε καλά όποιο κι αν είναι το αποτέλεσμα της σημερινής κουβέντας ;)
απλά να είσαι ο εαυτός σου :)
άλλωστε... ό,τι και να γίνει, εμείς εδώ θα είμαστε :bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Danke... Καλή μου τύχη λοιπόν...!

Καλη τύχη και είμαι σίγουρη ότι θα την έχεις:flowers: :flowers: :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
:bigarmhug για όλους... ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Καλή τύχη Γιδάκι! Πιστεύω σε σένα και ξέρω πως καλά κάνω!!! :yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Καλό μου Γίδι, πες στον αλλοδαπό σου αυτά που θες και θα δεις ότι θα αισθανθείς ανάλαφρη! Διαλλείμματα είναι βλακείες, κι εμείς είμαστε ενήλικα άτομα, δεν είμαστε Ρος!:P

Η υπογραφή σου όλα τα λεφτά. Εγώ πάντως σε έχω στην καρδιά μου.:kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Η σχέση είναι ωραίο πράγμα γιατί δυό άνθρωποι προσπαθούν να λύσουν από κοινού τα προβλήματά τους, προβλήματα που δεν θα είχαν, αν δεν είχαν και σχέση.
:D :D :D

Aμάν βρε Πειρατή κι εσύ...άστο το κορίτσι! :clapup:

Καλή τύχη σήμερα Γιδάκι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Oυφ... ανάσα ανακούφισης... νταξ, ή δε θα μάθουμε ποτέ αν όντως βοηθάει το διάλειμμα, ή αν το μάθουμε, δε θα 'ναι μέσω εμού!! ;)

Κοινώς κάναμε μεγάαααλη κουβέντα... και είδωμεν!!!

Ευχαριστώ όλους σας, αλλά εσύ, Under μου, και Isi.... πολύ με συγκινήσατε!!!!!

:bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Το ματς πήγε στην παράταση....:)
Αν συνεχίσει να είναι ισόπαλο, θα έχουμε πέναλτυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Γιδακι θα συμφωνησω με την διαολινα, και στο χω ξαναπει νομιζω, τρωγεσαι συνεχεια με τα ρουχα σου. Μου θυμιζεις μια απο τις καλυτερες μου φιλες και σ'το λεω οπως το λεω και σ'εκεινη: ΚΟΦ'ΤΟ!!


Σκασε και κολυμπα κοινως. Αν δε σ'αρεσει, βγες απο τη θαλασσα, μονη σου βουτηξες.
Κι αυτο ισχυει γενικως.
Με καθε καλη διαθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Γιδακι θα συμφωνησω με την διαολινα, και στο χω ξαναπει νομιζω, τρωγεσαι συνεχεια με τα ρουχα σου. Μου θυμιζεις μια απο τις καλυτερες μου φιλες και σ'το λεω οπως το λεω και σ'εκεινη: ΚΟΦ'ΤΟ!!


Σκασε και κολυμπα κοινως. Αν δε σ'αρεσει, βγες απο τη θαλασσα, μονη σου βουτηξες.
Κι αυτο ισχυει γενικως.
Με καθε καλη διαθεση.
Μου αρέσουν πολύ οι άνθρωποι που μιλάνε "χύμα":clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Δεν αρεσει σε πολλους... Αλλα πιστευω πως το γιδι θα καταλαβει πως τα εννοω αυτα που λεω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αν δεν εχει σκοπο το ζευγαρι να χωρισει γενικοτερα το διαλειμμα δεν χρειαζεται καθολου.. Δηλαδη την απομακρυνση της μιας βδομαδας/ενος μηνα, οταν ο ενας συνεχιζει να εχει δεδομενο τον αλλο, και ξεροντας οτι θα μιλησουν 3 φορες τη μερα και θα βρισκονται καθε δευτερη μερα..δεν εχει νοημα.
Για μενα υπαρχει λογος να γινει διαλειμμα αν η σχεση ειναι δυνατη, αλλα τα 'μελη' περνουν κριση, αν χρειαζεται επειγοντως η αποσταση αλλα χωρις να ειναι δεδομενο τιποτα, παιρνοντας το ρισκο να χασεις τον αλλον, αλλα αν γυρισεις να ξερεις οτι αυτο θες και τελος.(μπερδεμενα τα 'πα μου φαινεται)

Τοσο "μπερδεμενο" (αν το εγραφα εγω εκει να εβλεπες μπερδεμα...) αλλα τοσο μα τοσο σωστη...
Προσυπογραφω καθε λεξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
γιδάκι κοινώς τρώγεσαι με τα ρούχα σου. αν υπήρχε πραγματικό πρόβλημα κ είχες φτάσει στο απροχώρητο θα χώριζες χωρίς να ψάχνεις δικαιολογίες κ διαλείμματα. κοινώς πρόβλημα υπάρχει στο μυαλουδάκι σου. κοινώς θα κουραστείς κ θα τον κουράσεις. κοινώς να λες πάντα αυτό που σκέφτεσαι στο άτομο που αγαπάς, ποτέ δεν βγαίνει κάτι κακό από αυτό.

κοινώς μην ανοίγεις την ομπρέλα σου πριν αρχίσει να βρέχει γιατί δεν θα χαρείς ποτέ τον ήλιο. απόλαυσέ το καλό μου. είδες που πήγαν όλα καλά;;;;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
εξαρταται για τι πραγμα θελεις το διαλειμμα.αν το θελεις για λογους ρουτινας καλυτερα να βρεις να κανεις διαφορετικα η ακομα και πιο παρατολμα πραγματα με τον συντροφο σου.αν το θελεις γιατι εχεις αμφιβολιες για τον αλλο ε ειναι πολυ ψυχοφθορο αυτο και για τους δυο.καλυτερα να το σκεφτεις για μια δυο αντε τρεις μερες και να παρεις μια αποφαση.αλλιως οταν διατηρειται για καιρο ζεις στη μιζερια και στην αμφιβολια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top