Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 322)
  • Μέχρι 1.50

    Ψήφοι: 6 1.9%
  • 1.51-1.65

    Ψήφοι: 60 18.6%
  • 1.66-1.75

    Ψήφοι: 114 35.4%
  • 1.76-1.80

    Ψήφοι: 49 15.2%
  • 1.81-1.85

    Ψήφοι: 46 14.3%
  • 1.86-1.90

    Ψήφοι: 22 6.8%
  • 1.91-1.95

    Ψήφοι: 13 4.0%
  • 1.96+

    Ψήφοι: 12 3.7%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.

    Ψήφοι: 0 0.0%

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Κάποια βασικά κριτήρια υπάρχουν για τον καθένα μας

Ως γνωστόν ο έρωτας όταν χτυπά, είναι τόσο γκαβούλιακας που μέχρι να συνειδητοποιήσεις αν είναι κοντός ή ψηλός ο άλλος έχεις φάει 5-10 τρυπήματα στην καρδιά

Εμένα αυτό που με προβληματίζει είναι οι μεγάλες ανασφάλειες που έχουν μερικοί άνθρωποι με το ύψος τους, τα κιλά τους και το δείχνουν έντονα και γίνονται ενοχλητικοί ενίοτε άμεσα, ενίοτε έμμεσα στις σχέσεις τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
1.75+ αν γίνεται .Παρόλα αυτά και λιγότερο δε με πειράζει.Καλήκοπέλα να ναι...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelio

Νεοφερμένος

Η vaggelio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Ελα καλέ μη συγχύζεσαι!:) Οι ψηλές είναι όξω και κάνουν παιχνίδι:P

Είναι ωραίο να είσαι ψηλή γιατί

1. δε χρειάζεται να χτυπιέσαι για να δεις απο ψηλά
2. δε χρειάζεσαι σκάλες για να ανέβεις στο πατάρι
3.δε χρειαζεσαι τα τακουνια για να προσθετεις υψος

Ειναι ωραία να σαι κοντή γιατί τ' ακριβά αρώματα μπαίνουν σε μικρά μπουκαλάκια

αντε σας εφτιαξα τωρα:P

γενικα καθε υψος εχει τα πλεονεκτηματα κ τα μειονεκτηματα του αλλα ειναι ψιλοασημαντα,γιατι το υψος απο μονο του ειναι ασημαντο.η αληθεια ισως ειναι οτι τα καλυτερα σχολεια στο απρωσοπο ιντερνετ(οσο καφροι κ να ειναι δεν νομιζω να κραζουν μπροστα στον αλλον) σε αναλογα θεματα πανε στους ψηλους κ στις κοντες,κ οι υπολοιποι παντως ειναι ανθρωποι.κατα την γνωμη μου το υψος ειναι κατι σαν το χρωμα μαλλιων ή ματιων.θεωρω λιγο γελοιο το να γραφει καποιος οτι οι ψηλες ειναι αχαρες,αγγουροξυλαγγουρα κ τετοια.ειναι σαν να λες οτι οι ξανθες ειναι αχαρες ή οι μελαχρινες ειναι αγγουρες,τουλαχιστον κατα την αποψη μου
δεν λεω οτι το να ειναι ψηλη μια κοπελα ειναι καλυτερο απο το να ειναι κοντη ειναι καλυτερο,μαλλον ισχυει το αντιθετο αλλα οχι σε ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ βαθμο
οσον αναφορα το οτι οι περισσοτερες κοπελες με ωραιες αναλογιες ειναι κοντουλες ειναι λογικο καθως το 80% των γυναικων σε μαχιμη ηλικια στην ελλαδα ειναι 1-55 1-60
κ συμφωνω κ εγω βλεπω πολλες ωραιες κοπελες κοτνουλες αλλα βλεπω κ ωραιες ψηλες κ θα ελεγα μαλιστα οτι τουλαχιστον οι μισες νεαρες ψηλες κοπελες ειναι αρκετα εμφανησημες οσο κ οι κοντουλες
τωρα γιατι οι αντρες βγαλαν τετοιες αποψεις δεν ξερω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
(...)

Ειναι ωραία να σαι κοντή γιατί τ' ακριβά αρώματα μπαίνουν σε μικρά μπουκαλάκια
Και απαντάει η ψηλή: ''και τα ούρα σε μικρό μπουκαλάκι μπαίνουν''. :P

Soz. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Και απαντάει η ψηλή: ''και τα ούρα σε μικρό μπουκαλάκι μπαίνουν''. :P

Soz. :redface:


Χαχαχαχα
Δεν το ειχα ξανακούσει!!
Τελειο! Θα το πω στην επομενη κοντη που θα μου πεταξει καμμιά μπαρούφα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
γενικα καθε υψος εχει τα πλεονεκτηματα κ τα μειονεκτηματα του αλλα ειναι ψιλοασημαντα,γιατι το υψος απο μονο του ειναι ασημαντο.η αληθεια ισως ειναι οτι τα καλυτερα σχολεια στο απρωσοπο ιντερνετ(οσο καφροι κ να ειναι δεν νομιζω να κραζουν μπροστα στον αλλον) σε αναλογα θεματα πανε στους ψηλους κ στις κοντες,κ οι υπολοιποι παντως ειναι ανθρωποι.κατα την γνωμη μου το υψος ειναι κατι σαν το χρωμα μαλλιων ή ματιων.θεωρω λιγο γελοιο το να γραφει καποιος οτι οι ψηλες ειναι αχαρες,αγγουροξυλαγγουρα κ τετοια.ειναι σαν να λες οτι οι ξανθες ειναι αχαρες ή οι μελαχρινες ειναι αγγουρες,τουλαχιστον κατα την αποψη μου
δεν λεω οτι το να ειναι ψηλη μια κοπελα ειναι καλυτερο απο το να ειναι κοντη ειναι καλυτερο,μαλλον ισχυει το αντιθετο αλλα οχι σε ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ βαθμο
οσον αναφορα το οτι οι περισσοτερες κοπελες με ωραιες αναλογιες ειναι κοντουλες ειναι λογικο καθως το 80% των γυναικων σε μαχιμη ηλικια στην ελλαδα ειναι 1-55 1-60
κ συμφωνω κ εγω βλεπω πολλες ωραιες κοπελες κοτνουλες αλλα βλεπω κ ωραιες ψηλες κ θα ελεγα μαλιστα οτι τουλαχιστον οι μισες νεαρες ψηλες κοπελες ειναι αρκετα εμφανησημες οσο κ οι κοντουλες
τωρα γιατι οι αντρες βγαλαν τετοιες αποψεις δεν ξερω
Μην τις παίρνεις τόσο βαριά ρε συ τις καφρίλες που διαβάζεις στο internet! Εγώ νομίζω ότι η πλειοψηφία των γυναικών ζηλεύει το ύψος σου καθώς έχει καθιερωθεί να θεωρείται στοιχείο καλής εμφάνισης (η ψηλή γυναίκα, ακόμα και αν είναι άσχημη, είναι εντυπωσιακή).

Προσωπικά είμαι 1.64 και θα ήθελα να ήμουν πάνω από 1.75. Θα φορούσα συνέχεια μπαλαρίνες και All Star (ενώ τώρα πολύ δύσκολα βάζω φλατ παπούτσι και κουράζω τα ποδάρια μου) και θα κοίταζα τον κόσμο από ψηλά!

Το μόνο θετικό που βρίσκω στο ύψος μου είναι το ότι, καθώς συνήθως μου αρέσουν οι κοντοί ή μετρίου αναστήματος, δεν έχει τύχει να είμαι με κάποιον με τον οποίο να μην μπορώ να βάλω τακούνια ή να τον περνάω. Βέβαια, αν και θεωρώ ότι είμαι κοντή, δεν μπορώ να πω ότι έχω και κάποιο ιδιαίτερο κόμπλεξ ή ότι κοιτάζω χαιρέκακα τις ψηλές κοπέλες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εγώ είμαι 1.75 που για τα αντρικά δεδομένα είμαι ψιλοζουπάς.
μπα,,μεσος εισαι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
μπα,,μεσος εισαι..

Για μένα, 1.75 είναι κοντό. Θεωρώ το μέσο για έναν άνδρα στο 1.80, απο 1.85 τον θεωρώ ψηλό
Τώρα λέω πως το βλέπω εγώ και με βάση εμένα, δεν ξέρω τι παίζει με τα στατιστικά στη χώρα μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Προσωπικά είμαι 1.64 και θα ήθελα να ήμουν πάνω από 1.75. Θα φορούσα συνέχεια μπαλαρίνες και All Star (ενώ τώρα πολύ δύσκολα βάζω φλατ παπούτσι και κουράζω τα ποδάρια μου) και θα κοίταζα τον κόσμο από ψηλά!

Kαλά, το τακούνι οι γυναίκες δεν το φοράμε για να δείχνουμε ψηλότερες, αλλά γιατί φαίνεται καλύτερο το πόδι, σηκώνονται οι γλουτοί κλπ.
Δοκίμασε ένα φόρεμα με σανδάλι και μετά το ίδιο με τακούνι. Τεράστια διαφορά. Αν και τα φοράω μόνο σε ελάχιστες περιπτώσεις, έχω να πω ότι είναι τρομερή ανακάλυψη τα άτιμα.
Μοιραζόμαστε και το ίδιο ύψος. Στο τσακ και θα είμασταν 1.65 γαμώτο :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Mόνο εγώ δεν έχω πρόβλημα με το ύψος μου που είναι 1,57; :confused:
Και μια χαρά κυκλοφορώ και με φλατ....και με 12ποντα.....
Με μια εικόνα γελάω πάντα....όταν κάνω παρατήρηση στα πιτσιρίκια που είτε είναι ένα με εμένα ή με περνάνε ένα κεφάλι....αλλά είμαι αθεόφοβη...αμέ :P

Άσε που δεν υπάρχει περίπτωση να βρω άντρα πιο κοντό από εμένα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
https://news.in.gr/science-technology/article/?aid=581606
Το μέσο ύψος της νέας γενιάς στην Ελλάδα έχει αυξηθεί στο 1,78 για τους άνδρες και στο 1,66 για τις γυναίκες. Αυτό σημαίνει ότι οι σημερινοί εικοσάρηδες είναι τρία εκατοστά ψηλότεροι από τους σαραντάρηδες και τέσσερα εκατοστά ψηλότεροι από τους πενηντάρηδες, ενώ οι εικοσάχρονες σήμερα είναι δύο εκατοστά ψηλότερες από τις σαραντάχονες και τρία εκατοστά ψηλότερες σε σχέση με τις πενηντάχρονες.

εγω πχ με 180 ειμαι στην αρχη των ψηλων?:worry:
παντα ετσι θεωρουσα τον εαυτο μου.. και στους συνομηλικους ή λιγο μικροτερους που βλεπω στα τει πχ,,οι περισσοτεροι δεν με ξεπερνουν..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Kαλά, το τακούνι οι γυναίκες δεν το φοράμε για να δείχνουμε ψηλότερες, αλλά γιατί φαίνεται καλύτερο το πόδι, σηκώνονται οι γλουτοί κλπ.
Δοκίμασε ένα φόρεμα με σανδάλι και μετά το ίδιο με τακούνι. Τεράστια διαφορά. Αν και τα φοράω μόνο σε ελάχιστες περιπτώσεις, έχω να πω ότι είναι τρομερή ανακάλυψη τα άτιμα.
Μοιραζόμαστε και το ίδιο ύψος. Στο τσακ και θα είμασταν 1.65 γαμώτο :hehe:

Εγώ βασικά τα φοράω για να μην αισθάνομαι κοντορεβιθούλης! Αν και για να φαίνονται τα πόδια ωραία που λες δίκιο έχεις. Και νομίζω ότι η γυναίκα που είναι 1.85 και έχει πολύ μακριά πόδια δεν χρειάζεται "βοήθημα" για να τα αναδείξει (μάλλον το αντίθετο αποτέλεσμα έχουν τα τακούνια για γυναίκες άνω του 1.80, περισσότερο σε γίγαντα Γκρισίνο φέρνουν!).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Και νομίζω ότι η γυναίκα που είναι 1.85 και έχει πολύ μακριά πόδια δεν χρειάζεται "βοήθημα" για να τα αναδείξει
μα τα τακουνια δενειναι για τα ποδια και το μηκος αλλα για τα οπισθια..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Mόνο εγώ δεν έχω πρόβλημα με το ύψος μου που είναι 1,57; :confused:
Και μια χαρά κυκλοφορώ και με φλατ....και με 12ποντα.....
Με μια εικόνα γελάω πάντα....όταν κάνω παρατήρηση στα πιτσιρίκια που είτε είναι ένα με εμένα ή με περνάνε ένα κεφάλι....αλλά είμαι αθεόφοβη...αμέ :P
Άσε που δεν υπάρχει περίπτωση να βρω άντρα πιο κοντό από εμένα :P

Όχι :P
Κι εγώ μια χαρά είμαι εκεί στο 1.58 :P
Και ομολογώ ότι το τακούνι το έχω παρατήσει προ πολλού πλην "επίσημων" περιστάσεων. (δεν με βολέυει λέμε :P)
Αλλά και όταν βάλω "τα καλά" μου (και τα τακούνια μου) η αλήθεια είναι γιατί όντως δείχνει πιο ωραίο (τα άτιμα τα...οπίσθια δείχνουν αλλιώς όπως και να το πεις!) και όχι για να δείχνω πιο ψηλή. Οκ, δεν λέω, πρόσφατα αγόρασα ένα ζευγάρι 12ποντα για να τα συνδυάσω με ένα φόρεμα και όταν τα φόρεσα έκανα το αστείο "αχα, ώστε έτσι έιναι να βλέπεις τον κόσμο από το 1.70!" αλλά μέχρι εκεί :)

πσ. αυτό με τα πιτσιρίκια το είχα σε όλα τα χρόνια του διδακτορικού μου που έκανα εργαστήρια στα 3 πρώτα έτη... Καλά που ΠΟΤΕ ένας δεν πήρε χαμπάρι ότι ο ... καθηγητής ήταν ήδη εκεί και έχω δει πολλές ... ντροπιασμένες φάτσες παιδιών γιατί συνειδητοποίησαν ότι είπαν για κάποιον καθηγητή κάτι που ...δεν έπρεπε μπροστά μου, ήταν μάλλον αστείο θέαμα όσες φορές χρειάστηκε να βάλω φωνή σε άτομα 1.5 κεφάλι πάνω από μένα :redface:
πσ2. Δεν ξέρω για όλες τις δουλειές, πάντως στη δική μου δεν νομίζω ότι θα ήταν bonus να κυκλοφορώ μέσα στην...έκρηξη τεστοστερόνης με τακούνια. Καλύτερες πιθανότητες να συνεννοηθώ έχω ντυμένη απλά και με flat παπούτσι κι ας χρειάζεται να τους κοιτάω όλους από...χαμήλα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Μπράβο ρε κορίτσια που κυκλοφορείτε με φλατ! Καλά, κι εγώ μην φανταστείτε πως κυκλοφορώ με γόβες στιλέτο, πιο πολύ πλατφορμίτσες ή παπούτσια με 3-4 πόντους τακούνι. Αλλά όλο λιμπίζομαι τις άτιμες τις μπαλαρίνες και όλο σκέφτομαι πως θα είμαι κάπως αν τις βάλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Αγαπάμε μπαλαρίνες. <3
On: Είμαι κάπου στο 1.62, η αδερφή μου 1.50.
Δεν έχω κανένα πρόβλημα με το ύψος του αλλουνού.

Το ''άχαρο'' δεν βρίσκεται στο ύψος, αλλά στο χαρακτήρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το ''άχαρο'' δεν βρίσκεται στο ύψος, αλλά στο χαρακτήρα.
ειναι και στο υψος..;) και παιρνει πολλη αναλυση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Δεν παύει να είναι υποκειμενικό όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelio

Νεοφερμένος

Η vaggelio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
ειναι και στο υψος..;) και παιρνει πολλη αναλυση..
Γιατί δεν το αναλύεις; :hmm:
Θα μας κάνουν σπλιτ αν είμαστε εκτός, μην αγχώνεσαι.
Τι στο καλό έχουν οι ψηλές κοπέλες;
Το σώμα, αν δεν κάνω λάθος, αναπτύσσεται με ομοιομορφία. Μια ψιλή δε θα έχει ύψος μόνο στα πόδια, θα έχει και ανάλογη ανάπτυξη στο υπόλοιπο σώμα, στα χέρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top