Facebook: υπέρ ή κατά;

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
γιατι δεν μπορω να βρω κατι θετικο εγω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
γιατι δεν μπορω να βρω κατι θετικο εγω?
γιατι περα απο το γεγονος της δωρεαν επικοινωνιας(δλδ ισοπέδωσης των τοπογραφικων οριων) δεν υπαρχει αλλο,σοβαρο,επιχειρημα:whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ενταξει με καλυψες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω φμπ κι ούτε σκοπεύω
Παλαιότερα ήμουν πιο απόλυτη στο κατά, σήμερα τα ζύγισα και βρήκα ορισμένα υπερ που προσωπικά δε με ενδιαφέρουν αλλά ενδιαφερουν ορισμένο κόσμο, δηλ.
1. ενας τροπος απο πολλους αλλους για να διαφημισεις τη δουλεια σου
2. ενας τροπος να βρεις παλιους φιλους

αλλα σχετικα με το δευτερο, εγω προσωπικα ειμαι της αποψης πως για να τους εχασες καποτε υπηρχε καποιος λογος οποτε γιατι να τους ξαναψαχνεις; Τελοσπαντων, ο καθείς με τα γούστα του, τα δικά μου είναι άλλα. Καθόλου δε με χαλάει και δε συγκρίνω τα φορουμάκια που μπορείς να επικοινωνείς και για κανενα σοβαρό θέμα, γι αυτο μαρεσουν γιατι εχουν τα παντα που το φμπ δεν έχει;)
Με μετρο ολα και παντα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kgkolfis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kgkolfis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω φμπ κι ούτε σκοπεύω
Παλαιότερα ήμουν πιο απόλυτη στο κατά, σήμερα τα ζύγισα και βρήκα ορισμένα υπερ που προσωπικά δε με ενδιαφέρουν αλλά ενδιαφερουν ορισμένο κόσμο, δηλ.
1. ενας τροπος απο πολλους αλλους για να διαφημισεις τη δουλεια σου
2. ενας τροπος να βρεις παλιους φιλους

αλλα σχετικα με το δευτερο, εγω προσωπικα ειμαι της αποψης πως για να τους εχασες καποτε υπηρχε καποιος λογος οποτε γιατι να τους ξαναψαχνεις; Τελοσπαντων, ο καθείς με τα γούστα του, τα δικά μου είναι άλλα. Καθόλου δε με χαλάει και δε συγκρίνω τα φορουμάκια που μπορείς να επικοινωνείς και για κανενα σοβαρό θέμα, γι αυτο μαρεσουν γιατι εχουν τα παντα που το φμπ δεν έχει;)
Με μετρο ολα και παντα ;)

Μπορεί απλά να μην ήταν δική σου επιλογή να τους χάσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μπορεί απλά να μην ήταν δική σου επιλογή να τους χάσεις...

Και ποι(αν)ού ήταν; Του άλλου ή... της ζωής;
Γιατί σου έχω απάντηση και στα δύο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kgkolfis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kgkolfis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Αν μετακόμισες σε άλλη πόλη λόγω δουλειάς των γονιών σου; (μιλάω για μικρότερες ηλικίες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αν μετακόμισες σε άλλη πόλη λόγω δουλειάς των γονιών σου; (μιλάω για μικρότερες ηλικίες)

Γιατί δεν κράτησες/ κράτησε τηλεφωνική επαφή;
Μήπως ''ξεχαστήκατε'' εν καιρώ;

Πιστεύω πως αν θέλουν και οι δύο πραγματικά, δε χάνονται. Το ότι είσαι παιδί όταν σου συμβαίνει δε σημαίνει πως δεν έχεις την αίσθηση/ επιθυμία/ανάγκη του να θές και να αποζητάς τον φίλο σου συχνά μέσα στη ζωή σου, να ακούς και να βλέπεις τι κάνει, πώς ζει. Το να να πάψεις να τον αναζητάς και να τον αντικαθιστάς, σημαίνει πως έχει κλείσει ο κύκλος, εκτός αν σας αλυσοδέσουν οι γονείς και δε σας αφήνουν, αλλά δε νομίζω να συνέβη κάτι τέτοιο:D
Οπως και να έχει, το δέχομαι, μπορεί να τύχει και γιατί να μην τύχει; Και να έχει άλλη τροπή, όπως φιλία ξανά απο την αρχή και ουσιαστική αυτή τη φορά. Κυρίως μιλάω για γενικό κανόνα, αλλά δεν είναι απόλυτο, αλλά σίγουρα κάτι τέτοιο είναι μοιραίο και σίγουρα το φμπ αποτελεί το μέσο. Κι αν είναι μοιραίο και φμπ να μην είχες, με κάποιο άλλο τρόπο θα εμφανιζόταν ο ένας στη ζωή του άλλου.
Θελω να πω πως για μενα δεν είναι ο,τι καλύτερο το φμπ να γίνεται αυτοσκοπός ψαξίματος θαμμένων ιστοριών. Παράλληλα όμως είναι ένας καλός τρόπος για όσους το κάνουν με τούτο τον σκοπό, απομυθοποίησης/ κλεισίματος λογαριασμών, γι'αυτό και στην επιλογη δημιουργίας του έβαλα κι αυτόν ως εναν απο τους 2 λόγους που βρίσκω ας πούμε πιο σοβαρούς (ο άλλος - επαγγελματική διαφήμιση) με πολλά ερωτηματικά βέβαια γιατί προσωπικά όπως εξήγησα σε αυτό το ποστ, εξακολουθώ να αμφιβάλλω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Το ίντερνετ μπορεί να είναι απεριόριστο.
Τα τηλέφωνα θέλουν κάρτες.:P
Ειδικά αν δεν έχεις και κάποιο πρόγραμμα ....σε τα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Το facebook ειναι μια νεα μοδα και ολοι την ακολουθουν πιστα γιατι φοβουνται μην διαφοροποιηθουν!!:mad:
Δεν νομιζω οτι προσφερει κατι το ιδιαιτερο,παρα εθιζει τα ατομα...Πλεον ολοι ειναι κολλημενοι στο facebook και δεν ξεκολλαν απο την οθονη του υπολογιστη...!!!Καταντια!!!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Το facebook ειναι μια νεα μοδα και ολοι την ακολουθουν πιστα γιατι φοβουνται μην διαφοροποιηθουν!!:mad:
Δεν νομιζω οτι προσφερει κατι το ιδιαιτερο,παρα εθιζει τα ατομα...Πλεον ολοι ειναι κολλημενοι στο facebook και δεν ξεκολλαν απο την οθονη του υπολογιστη...!!!Καταντια!!!:/:
και δυστυχως για τις μικροτερες απο εμας ηλικιες(ελπιζω να μην συμβαινει και σε μεγαλυτερους) αυτος ο ψευτικος κοσμος εχει αντικαταστησει τον πραγματικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
και δυστυχως για τις μικροτερες απο εμας ηλικιες(ελπιζω να μην συμβαινει και σε μεγαλυτερους) αυτος ο ψευτικος κοσμος εχει αντικαταστησει τον πραγματικο
Ακριβως!!
Για παραδειγμα,καθονται και μετρανε ποσους φιλους εχουν λες και οποιος εχει τους περισσοτερους θα παρει βραβειο...
Η καθονται και ποζαρουν μπροστα στον καθρεπτη(του μπανιου παντα ομως :D)περιμενοντας ο αλλος να τους πει ποσο κουκλος εχει βγει.
..:yawn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Ακριβως!!
Για παραδειγμα,καθονται και μετρανε ποσους φιλους εχουν λες και οποιος εχει τους περισσοτερους θα παρει βραβειο...
Η καθονται και ποζαρουν μπροστα στον καθρεπτη(του μπανιου παντα ομως :D)περιμενοντας ο αλλος να τους πει ποσο κουκλος εχει βγει.
..:yawn:

αληθεια ακομα γινεται αυτο;:/::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Για το βραβείο δεν ξέρω, για το δεύτερο, όμως, είμαι σίγουρη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Το μόνο καλό που έχει το Facebook για μένα είναι ότι μπορείς να συνομιλείς με τον άλλον δωρεάν.. Όταν για παράδειγμα δεν έχεις κάρτα για να πάρεις τηλέφωνο ή να στείλεις μήνυμα, γράφεις στον τοίχο του άλλου "Τι ώρα θα μπεις;", σου απαντάει, και λέτε ό,τι θέλετε να πείτε.. Και εγώ μόνο όταν μου τελειώσει η κάρτα το χρησιμοποιώ.. Τι άλλο να κάνεις;; Να περνάς την ώρα σου φυτεύοντας, κάνοντας like και σχολιάζοντας καταστάσεις όπως "Τελείωσε και αυτό το καλοκαίρι";; Συγγνώμη, αλλά έχω και ζωή...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natassa.SP

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
λοιπόν λοιπόν.. παλιά είχα κάνει ένα χαζό-προφίλ εκεί χωρίς φώτο χωρίς τίποτα δεν έμπαινα πολύ (οχι οχι δεν παω να χρυσώσω το χάπι) σαφώς και έκανα μεγάλη βλακεία που έκανα λογαριασμό και φυσικά μόλις το κατάλαβα (πάλι καλά δεν μου πήρε χρόνια) το έσβησα και δεν θέλω να το ξαναδώ ούτε για πλάκα... 1) οταν το έσβησα ο γλυκός μου κύριος facebook μάλλον δεν κατάλαβε οτι δεν το θέλω το fb και ο καλός μου χρησιμοποιούσε τον λογαριασμό μου και πολύ διακριτικός μου μιλούσαν οι φίλοι μου και δεν τους μιλούσε!! 2) αν έχεις σχέση εξ αποστάσεως και fb κλάφτα Χαράλαμπε! 3) πολλά πολλά πολλά λυγούρια βρε παιδί μου μα καλά στη πόλη τους δεν έχουν bar, cafe κάτι τέλος πάντων να κάνουν φλερτ! και 4) και καλύτερο!!!!!! ταραραρααααμ... αν ανέβαζες κάτι που δεν τους άρεσε πχ για τους πολιτικούς (και δεν εννοώ "μαζί τα φάγαμε", "Πάγκαλε χοντρέ") αλλά κείμενα με πραγματικά γεγονότα που δεν τα λένε στη τηλεόραση και που πληρώνουν οι δημοκρατικοί πολιτικοί για να μην βγουν στη φόρα! όταν λοιπόν ανέβαζες κάτι τέτοιο εντελώς δημοκρατικά (και εντελώς τυχαία) κολλούσε το fb, κ όταν ξεκολλούσε δεν υπήρχε το κείμενο που ανέβασες, δεν υπήρχαν τα like, comments κτλ κτλ...
Και ναι, είμαι κατά οχι απλά κατά, καρά-κατά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Εγώ πιο παλιά είχα προφίλ στο facebook.Αλλά το έσβησα γιατί δεν νομίζω ότι προσφέρει πολλά πράγματα.Πλέον όλα τα παιδιά του γυμνασίου και του λυκείου έχουν (μην πω και τα παιδιά του δημοτικού), το μόνο που κάνουν είναι να κάθονται μπροστά σε μια οθόνη και τίποτα άλλο.Το facebook είναι μια τεράστια ανοησία.Ωστόσο αν σκεφτούμε ότι οι περισσότεροι χρήστες γράφουν με Greeklish.


Αφήστε που κάπου διάβασα ότι το facebook το παρακολουθούν από την interpol ....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Εγώ έχω ψεύτικο προφίλ στο fb , για την ακρίβεια 2 -3 (τα είχα φτιάξει για κάτι που ήθελα να ανταλλάξω), αυτοί που με ξέρουν πάαααααααρα πολύ καλά, ξέρουν τα ψεύτικα προφίλ και μου έχουν κατσικωθεί....Το βαριέμαι απίστευτα. Όσο για την παρακολούθηση, τώρα μάλιστα.... τι θα βρουν;;....τις πόζες μπροστά στον καθρέφτη που γράφτηκε και άνωθεν. Θα πρέπει να είναι πολύ ηλίθιος, όποιος αναρτεί πολύ προσωπικά θέματα ή φωτό εκεί. :/:

Σημ: υπάρχει και το msn, αυτό πραγματικά το έχω τρελάνει, αλλά αφορά δικούς μου, (πολύ δικούς μου ανθρώπους) που είναι πολύ μακριά και θέλω να τους βλέπω από κάμερα και να μιλάμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
πολυ ωραια εικονα και λεει πολλα,αντε θα βαλω και εγω την πιο γνωστη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top