Παραιτήθηκε από την θέση του στην Apple ο Steve Jobs

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Την παραίτησή του, με άμεση ισχύ, από τη διοίκηση της Apple ανακοίνωσε ο Στιβ Τζομπς. Ο Τζομπς ανέφερε πως αποχωρεί μη μπορώντας πλέον να ανταποκριθεί στα καθήκοντά του, προκαλώντας έτσι ανησυχίες για την κατάσταση της υγείας του. Τη θέση του διευθύνοντος συμβούλου στον τεχνολογικό κολοσσό θα αναλάβει ο Τιμ Κουκ, το μέχρι πρότινος νούμερο 2 στη διοίκηση της εταιρείας.


Ο Κουκ αντικαθιστούσε ουσιαστικά τον 56χρονο Τζομπς ήδη από τις 17 Ιανουάριου, όταν ο τελευταίος είχε πάρει αναρρωτική άδεια. O Τζομπς συνεχίζει να αντιμετωπίζει σοβαρά προβλήματα υγείας και μετά την μεταμόσχευση ήπατος στην οποία έχει υποβληθεί στη προσπάθειά του να θεραπευτεί από την επάρατη νόσο.
«Πάντοτε έλεγα πως εάν κάποια ημέρα δεν μπορούσα να αντεπεξέλθω στα καθήκοντά μου, θα ήμουν ο πρώτος που θα το ομολούγα» ανέφερε στη σύντομή ανακοίνωσή του ο Τζομπς, λέγοντας «πως, δυστυχώς, η ημέρα αυτή έφτασε».
tvxs




Παρακολουθήστε την ομιλία που έδωσε το 2005 στο Stanford University με τίτλο "How to live before you die".


.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Apple χωρίς steve :( Ήταν ο άνθρωπος που έφτιαξε την εταιρία έφυγε και το 1995 που η apple όδευε προς στην χρεοκοπία ξαναμπήκε στην ομάδα έβγαλε το Ipod πούλησε σαν τρελό. Μετά έβγαλε το Iphone (το οποίο έκανε επανάσταση και τον μιμήθηκαν όλες οι εταιρίες κολοσσοί) και τέλος το ipad που και πάλι έφτιαξε καινούρια μόδα.

Τώρα που ο steve αναγκάστηκε και έφυγε από την εταιρία η apple ίσως μπει σε έναν αυτόματο πιλότο και συνεχίσει την ίδια πορεία αφού η συνταγή είναι γνωστή.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ipod πούλησε σαν τρελό. Μετά έβγαλε το Iphone (το οποίο έκανε επανάσταση και τον μιμήθηκαν όλες οι εταιρίες κολοσσοί) και τέλος το ipad που και πάλι έφτιαξε καινούρια μόδα.
εκνευριζομαι μονο που το διαβαζω..:mad::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
εκνευριζομαι μονο που το διαβαζω..:mad::worry:

ipad-survey-22-aug.jpginfluence-iphone-design.jpg:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
View attachment 39283
λιγοτερη πραγματικη ουσια,,περισσοτερο σχεδιο και εικονα,,και μαρκετινγκ..

το ξερουμε πια,,

καμια Ι συσκευη δεν ηταν πραγματικη επανασταση..(όπως οι πρωτοι μικρουπολογιστες πχ το 80)

και αυτο φανηκε χειροτερα με το Ipad που επανελαβε αλλες συσκευες ουσιαστικα,,χανοντας την οποια πρωτοπορια ειχε με το iphone..

ξεφτιζει σιγα σιγα,,η πρωτοπορια..
και μενει στο τελος το μαρκετινγκ,,και η κοροιδια..της φιρμας

Ipad 1 ipad 2 Αι Pad 3 βοηθεια μας λέφτα να βγαινουν..

πριν το iphone σιγουρα θα υπηρχαν αναλογα κινητα,,αφης,,αλλα απλα το iphone εγινε πιο γνωστο..λογω της μοδας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ενας ανθρωπος ο οποιος με το μυαλο του δημιουργει trends και κανει μια σχεδον χρεοκοπημενη εταιρεια να ανεβαινει με τεραστιους ρυθμους στην κορυφη και να παραμενει εκει ειναι κατι παραπανω απο εξυπνος.Μπορει ολοι μας να διαφωνουμε με τις πολιτικες της συγκεκριμενης εταιρείας και με το κατα ποσο κλειστο οικοσυστημα διαθετει,αλλα εγω προσωπικα θαυμαζω αυτο τον ανθρωπο και μακαρι να εχει καλη αναρρωση.:)

Για του λογου το αληθες:
https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=301472
Χωρις να μπειτε καν στον κοπο να το διαβασετε,η μηλοεταιρεια κανει ετησιο τζιρο κατι παραπανω απο 100 δις δολλαρια.Φανταστειτε δηλαδη το που ηταν και που εφτασε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Ενας ανθρωπος ο οποιος με το μυαλο του δημιουργει trends και κανει μια σχεδον χρεοκοπημενη εταιρεια να ανεβαινει με τεραστιους ρυθμους στην κορυφη και να παραμενει εκει ειναι κατι παραπανω απο εξυπνος.

Ίσα ίοα,αν τα πέτυχε όλα αυτά και ισχύει ότι ο Άγγελος λέει,επιβεβαιώνεται η οξυδέρκεια του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Τελικά, η επιτυχία είναι 10% έμπνευση και 90% μονοπώλιο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
...μονοπώλιο :P
Να το έλεγες για τα Windows να πω, ναι, αλλά στην περίπτωση του Jobs μονοπώλιο γιατί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
γιατι τα apple δεν δεχονται τιποτα πανω περα των προιοντων της apple..
υλικο πχ,,ειναι κλειστη εταιρια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Α μάλιστα! Έχετε δίκιο. Δεν το είχα σκεφτεί. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Άγγελε!

Ναι πράγματι υπήρχαν κινητά αφής πριν το iPhone, για παράδειγμα το πρώτο μου τέτοιο κινητό ήταν το Qtek 2020 και μάλιστα και πριν από αυτό υπήρχαν και άλλα. Το ίδιο και με τα tablets. Μάλιστα ίσως από τους πρώτους εμπνευστές ενός tablet να ήταν ο Kubrik. Αυτό όμως δεν λέει κάτι...

Καταρχάς αν νομίζεις ότι το θέμα είναι θέμα αντιγραφής γιατί δεν κάνεις και εσύ το ίδιο; Θα γίνεις πλούσιος! Πάρε κάποιο υπάρχον αντικείμενο και βελτιστοποίησε το. Θα βγάλεις πολλά λεφτά! Και ναι αυτό είναι καινοτομία. Έξαλλου τα πάντα γύρω μας είναι χτισμένα από μικρά τουβλάκια υπάρχουσας γνώσης. Για παράδειγμα μια λάμπα, τι είναι; Κάποιος άλλος σκέφτηκε το γυαλί, κάποιος άλλος σκέφτηκε το ρεύμα, κάποιος άλλος πρόσεξε ότι αν περάσει ρεύμα μέσα από κάποια υλικά αυτά "φωτίζονται" κτλ κτλ. Θες να μου πεις αν ήσουν εσύ ο Έντισον δεν θα ένιωθες καινοτόμος και εφευρέτης;

Μου θυμίζεις μια κοπέλα που με κυνηγούσε για καιρό, όταν με είδε με κάποια άλλη γυρνάει και μου λέει "Τι έχει αυτή που δεν το έχω εγώ; Στην τελική έχει κυτταρίτιδα αυτή!" Με το συμπάθιο αλλά μην ψάχνεις για "κυτταριτίδα" στους άλλους ανθρώπους. Αν πράγματι σε αφήνει αδιάφορο το έργο του Steve Job, αδιαφόρησε. Υπάρχουν όμως άνθρωποι που εκτιμούν το έργο του. Δεν καταλαβαίνω αυτή την επιμονή σου. Ζηλεύεις; Θέλεις να μας δείξεις ότι ασχολούμαστε με λάθος ανθρώπους; Ειλικρινά δεν μπορώ να σε καταλαβαίνω, αν ισχύει πάντως το δεύτερο, πρόσεξε το και μην το παραπιστέψεις αυτό τον ρόλο. Σου θυμίζω το πως ένιωθε ο Frank Shore (Ed Harris), χαρακτήρα της ταινίας Τhe Third Miracle
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Καταρχάς αν νομίζεις ότι το θέμα είναι θέμα αντιγραφής γιατί δεν κάνεις και εσύ το ίδιο; Θα γίνεις πλούσιος!
δεν ειναι αντιγραφη..

απλα περισσοτερο μαρκετινγκ και design παρα πραγματικη τεχνολογικη καινοτομια..(για τα ipod pad κλπ κυριως,, δεν λεω για τον πρωτο apple κλπ,,τοτε ηταν πραγματικα αλλες εποχες.


δεν ειναι προσωπικο το θεμα,,

απλα ειναι δειγμα της εποχης,που ζουμε
που εχει ελαχιστες πραγματικες τεχνολογικες και αλλες καινοτομιες και ολοι αναμασανε λιγο εως πολυ τις υπαρχουσες τεχνολογιες

προσθετοντας πολυ λιγα σχετικα ουσιαστικα καινουρια πραγματα σε αποδοση..
κανοντας κυκλους,,σε ενα βουρκο..

η τεχνολογικη επανασταση της δεκαετιας του 80 ,αντικατασταθηκε εν πολλοις απο την επανασταση του μαρκετινγκ και του ωραιου design και των πωλησεων..

χαιρομαι για καθε καινουριο,αλλα να ξερουμε και τι πραγματικα ειναι τεχνολγικη επανασταση,,
και οτι δεν ειναι ενα νεο γυαλιστερο I κατι.. μονο και μονο επειδη ειναι cool και πουλαει πολυ

καποτε θα γινουν πραγματικες επαναστασεις..(πολλοι ξεχασαμε και πώς ήταν πραγματικα αυτες)
εχουμε φτασει στον πατο,,αλλωστε,,καποτε θα πρεπει να ανεβουμε..

και τελος με ενοχλει η θεοποιηση διαφορων ανθρωπων.
ανθρωποι ειναι και αυτοι,,

οχι ειδωλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
View attachment 39283
λιγοτερη πραγματικη ουσια,,περισσοτερο σχεδιο και εικονα,,και μαρκετινγκ..

το ξερουμε πια,,

καμια Ι συσκευη δεν ηταν πραγματικη επανασταση..(όπως οι πρωτοι μικρουπολογιστες πχ το 80)

και αυτο φανηκε χειροτερα με το Ipad που επανελαβε αλλες συσκευες ουσιαστικα,,χανοντας την οποια πρωτοπορια ειχε με το iphone..

ξεφτιζει σιγα σιγα,,η πρωτοπορια..
και μενει στο τελος το μαρκετινγκ,,και η κοροιδια..της φιρμας

Ipad 1 ipad 2 Αι Pad 3 βοηθεια μας λέφτα να βγαινουν..

πριν το iphone σιγουρα θα υπηρχαν αναλογα κινητα,,αφης,,αλλα απλα το iphone εγινε πιο γνωστο..λογω της μοδας..

Μα αυτή είναι η στρατηγική του STEVE εξελίζει λίγο κάθε φορά τα προιόντα χωρίς όμως να χαλάει την συνταγή τα λεφτά που θα δώσεις για την apple δε θα είναι άχρηστα. Π.χ. το iphone 1 δε διαφέρει πολύ από το iphone 4. Αντιθέτως άλλα κινητά όπως το nokia n95 ήδη θεωρείται απαρχαιομένο. Το ίδιο και με τα ipad και τα imac. To οτι το Ipad έκανε μόδα φαίνεται και από την φωτογραφία πριν από το Ipad τα tablet έτρεχαν κανονικό λειτουργικό μετά από το ipad όλα τρέχον κάποιο άλλο. Το multitouch ήταν μια πραγματική επανάσταση όταν όλα τα κινητά αφής είχαν πενάκι.

Η APPLE έκανε το app store ένα χρόνο μετά την κυκλοφορία του iphone. Έκανε επανάσταση η symbian και η android ακολούθησαν με τα δικά τους market. Eδωσε σε όλους τους ανθρώπους την δυνατοτητα να γίνουν developers πληρώνοντας λίγα λεφτά το χρόνο και την ευκαιρία κάποιος να βγάλει λεφτά με τα προγράμματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
γιατι τα apple δεν δεχονται τιποτα πανω περα των προιοντων της apple..
υλικο πχ,,ειναι κλειστη εταιρια..

Δεν ορίζεται έτσι το μονοπώλιο. Αυτό που λες, ειδικά για το λογισμικό της Apple (για το hardware δεν ισχύουν πάντα περιορισμοί) είναι closed-source software προϊόν. Έχει διαφορά.

Εαν εγώ βγάλω αύριο τσίχλα στην αγορά με γεύση τροπικό φρούτο "ποκοπίκο" που δε μπορείς να το δεις όσο και να τη μασήσεις, δε σημαίνει ότι είμαι μονοπώλιο στην τσίχλα. Υπάρχουν εκατομμύρια τσίχλες, με φράουλα, με μπανάνα, με ούζο, και βγάζω εγώ μια "κλειδαμπαρωμένη" τσίχλα με γεύση ποκοπίκο. Εσύ δεν ξέρεις τι είναι το ποκοπίκο, ούτε πως σκατά το φτιάχνω, αλλά αυτό δε με κάνει μονοπώλιο.

Απλούστατα η επιχειρηματική μου πρακτική, στρατηγική και γιατί όχι και φιλοσοφία, είναι ο χρήστης του προϊόντος μου να μην ασχοληθεί ποτέ με το τι είναι το ποκοπίκο. Άμα δεν θέλει, ας πάει να πάρει μια μπαμπαλού με σταγόνα κεράσι κι ας κάτσει να την κοιτάει όλη μέρα (πχ Linux που ξέρω ανα πάσα στιγμή τι τρέχει πίσω)... κάτι που φυσικά είναι δικαίωμά του.


ΥΓ: Περαστικά στον άνθρωπο αν και δύσκολα τα πράγματα... Δε με νοιάζει ούτε ποιός είναι, ούτε αν αγόρασα προϊόντα του, ούτε αν συμπαθώ ή αντιπαθώ την εταιρία του. Θέλω να είναι καλά και να μην πεθάνει. Γιατί; Γιατί πάνω απ' όλα είναι άνθρωπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
γιατι τα apple δεν δεχονται τιποτα πανω περα των προιοντων της apple..
υλικο πχ,,ειναι κλειστη εταιρια..
ναι ουτε εγω καταλαβαινω τι εννοεις...εχεις να τρεξεις και αλλα λειτουργικα πχ linux....επισης,δδλ σοζ αν ειναι η apple μονοπωλειο δλδ τα windows τι ειναι;;;:Pαναφερεσαι οτι δεν ειναι open source???(γιατι και αυτο δεν το εχουν τα windows....:whistle:)
Απλούστατα η επιχειρηματική μου πρακτική, στρατηγική και γιατί όχι και φιλοσοφία, είναι ο χρήστης του προϊόντος μου να μην ασχοληθεί ποτέ με το τι είναι το ποκοπίκο. Άμα δεν θέλει, ας πάει να πάρει μια μπαμπαλού με σταγόνα κεράσι κι ας κάτσει να την κοιτάει όλη μέρα (πχ Linux που ξέρω ανα πάσα στιγμή τι τρέχει πίσω)... κάτι που φυσικά είναι δικαίωμά του.
γιατι γινεται αυτη η συζητηση αφου ουτε στα winodows μπορεις να δεις...παντως για οποιον ενδιαφερεται να τα δοκιμασει σε ενα ΟΧΙ mac laptop να δοκιμασει iatkos ή το αγαπημενο μου leo4all;)

ΥΓ: Περαστικά στον άνθρωπο αν και δύσκολα τα πράγματα...
τι εχει;;;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Μπορεί να απαιχθάνομαι οτιδήποτε σχετίζεται με την Apple,την όλη δομή και νοοτροπία της, αλλά αυτός ο άνθρωπος θα λείψει πολύ απο την παγκόσμια IT κοινότητα.. Μιλάμε (ίσως) για τον πιο καινοτόμο άνθρωπο στον χώρο των πληροφοριακών συστημάτων, ένας άνθρωπος ο οποίος άλλαξε ριζικά τον χάρτη των επικοινωνιών τα τελευταία χρόνια.. Ελπίζω να μπορέσει να επιστρέψει κάποια στιγμή υγιής, έχει ακόμα να δώσει πολλά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
τι εχει;;;;:hmm:
Είναι καρκινοπαθής νομίζω....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
γιατι και αυτο δεν το εχουν τα windows....:whistle:)
αλλα windows ειναι το λειτουργικο.. οχι ολος ο υπολογιστης

αυτη ειναι η τεραστια εκνευριστικη διαφορα για μενα στα mac ,δεν μπορω να την χωνεψω με τιποτα..

αυτο το πιστευε και μη ερευνα,,και πληρωνε ..

δεν το μπορω με τιποτα..
το νιωθω κοροιδια..

η "κλειστοτητα" των mac ειναι στην αντιπερα οχθη απο το υπερλευθερο(αναρχικο βασικα και ουτοπικο) linux στο λειτουργικο..

και τα windows pc ειναι στη μεση,,που προσωπικα προτιμω.

Μπορεί να απαιχθάνομαι οτιδήποτε σχετίζεται με την Apple,την όλη δομή και νοοτροπία της,
ακριβως αυτο εχω και εγω..

γενικα οι περισσοτεροι κομπιουτεραδες που τους αρεσει να αλλαζουν τα παντα στο μηχανημα τους,,και να το ψαχνουν..ετσι σκεφτονται συνηθως..

ειναι ο λογος που δεν θα επαιρνα ποτέ κονσολα παιχνιδιων xbox που ειναι εας απαρχαιωμενος υπολογιστης ουσιαστικα κλειδωμενος. και ειμαι pcας..

δεν γουσταρω να μπαινω σε τετοια λουκια..

αλλα ο ανθρωπος ειναι ενα μυαλο σιγουρα,,ενα ιστορικο προσωπο για τους υπολογιστες..

προσωπικα ομως περισσοτερο χρησιμος μου φαινεται ο bill gates γιατι δεν ειναι ελιτιστης αλλα ολοι χρησιμοποιουμε τα προιοντα του..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Προσωπικά βρίσκω τα windows πιο καλό λειτουργικό από τα Lion os x τα αποία τα έχω δουλέψει.


Αλλά όσο αφορά το Iphone και το Ipad τα θεωρώ απλά πολύ μπροστά από τα άλλα ως προς το λειτουργικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top