Πόσο σημαντικό είναι το σεξ σε μια νέα σχέση;

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Με αυτά που είπε το αδεσποτάκι έχω να κάνω μια σημαντική δήλωση :P

Το σεξ για εμένα δείχνει και την επικοινωνία του ζευγαριού ...
Ελπίζω να καταλάβατε τι θέλει να πει η ποιήτρια μην αρχίσω τις αναλύσεις στις 1.00 το πρωί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Με αυτά που είπε το αδεσποτάκι έχω να κάνω μια σημαντική δήλωση :P

Το σεξ για εμένα δείχνει και την επικοινωνία του ζευγαριού ...
Ελπίζω να καταλάβατε τι θέλει να πει η ποιήτρια μην αρχίσω τις αναλύσεις στις 1.00 το πρωί :P


Αρχισε τις αναλυσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχισε τις αναλυσεις

Βρε κουμπάρε βρήκες την ώρα :P

Λοιπόν όταν με κάποιον ταιριάζω...υπάρχει επικοινωνία... τα βρίσκουμε σε όλα... (ναι υπάρχει και χημεία...και γενικά όλα super wow για σχέση)

Θεωρώ ότι το σεξ μεταξύ μας θα είναι το ίδιο σούπερ όπως και η επικοινωνία μας... Γιατί αντικατοπτρίζει την σχέση για εμένα... Θα είναι κι αυτό super wow...

Αν δεν είναι ή αν δεν γίνει μετά από κάποιο καιρό τότε για εμένα είναι "Houston we have a problem :whistle:" (εγώ βασικά είμαι απαιτητική...μέχρι την 2η φορά κάνω υπομονή άντε αν είμαι και πολύ καλή μέχρι την 3η ευκαιρία :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Με αυτά που είπε το αδεσποτάκι έχω να κάνω μια σημαντική δήλωση :P

Το σεξ για εμένα δείχνει και την επικοινωνία του ζευγαριού ...
P

Δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο!:thumbup:
Ειλικρινα...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
(εγώ βασικά είμαι απαιτητική...μέχρι την 2η φορά κάνω υπομονή άντε αν είμαι και πολύ καλή μέχρι την 3η ευκαιρία :P)
Ελπιζω να δεχεσαι ιδια αυστηρες απαιτησεις και απο τον αλλον ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Γενικά δε βάζω χρονοδιάγραμμα, όπως νιώσω.
Όσο η αποχή είναι ερωτικό παιχνίδι έχει την ομορφιά του, ε, από ένα σημείο και μετά...ό,τι νομίζει το ζευγάρι.
Με δεδομένο ότι για να προχωρήσεις με κάποιον σε σχέση προυπάρχει ένας ερωτισμός, με δεδομένο ότι ακόμα κι αν απέχει όλο και κάποιο φιλάκι, χάδι, άγγιγμα θα ανταλλάξει το ζευγάρι, δεν το βρίσκω πολύ δίκαιο να κάνεις τον άλλο νταούλι και μετά να του λες: "Άντε καληνύχτα τώρα...":/:

Συγνώμη για τα Γαλλικά μου ε?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καλομοίρα

Νεοφερμένος

Η Καλομοίρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 57 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Για εμένα πάντως μία σχέση δεν φαίνεται αν θα είναι της προκοπής από το πόσες φορές τον βάζω ή με βάζει κάτω στο κρεβάτι τον πρώτο μήνα. Αν δεν με γαμ***ι εγκεφαλικά πρώτα ο άλλος δεν παίζει να κάνω σεξ μαζί του.
Δεν είναι θέμα δυσκολίας για μένα προσωπικά. Απλά επειδή η κάθε σχέση ξεκινάει με το που ξεκινά το σεξ, αλλά για να ξεκινήσω σχέση πρέπει να δω ότι γουστάρω όντως αυτόν τον άνθρωπο.. προφανέστατα δεν υπάρχει λόγος για σεξ αν δεν γουστάρω όντως πολύ..


*** Το σεξ το θεωρώ το Νο1 σε μία σχέση αλλά φροντίζω να το απολαμβάνω επιλεκτικά μόνο με αυτούς που αξίζει να ασχοληθώ μαζί τους και εκείνοι με εμένα φυσικά.
Αει γεια σου και φυσικά το ένα δεν αναιρεί το άλλο, θέλω να πω οτι μπορεί να σου αρέσει τρελά ...(και μιλώ σεξουαλικά) αλλά ποτέ να μην θελήσεις να κάνεις σχέση μαζί του... γιατι μπλέκουμε το ένα με το άλλο. Ρωτάω εγώ τώρα... πρέπει ντε και καλά να κάνω σχέση για να κάνω ένα καλό σεξ?? Δηλαδή δεν μπορεί ο άλλος να σε ελκύει μόνο σεξουαλικά??

Και τέλος ναι το σεξ παίζει μεγάλο ρόλο σε μία σχέση αλλά δεν νομίζω ότι είναι και το νούμερο 1....και τι θέλω να πω ας πούμε σε μια μακροχρόνια σχέση όταν θα έχεις δοκιμάσει και θα έχεις κάνεις τα πάντα (ή σχεδόν;) τα πάντα) δεν θα σε κρατάει τίποτε άλλο? Μην το υπερεκτιμάμε λοιπόν υπάρχουν και σημαντικότερα πράγματα σε μια σχέση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Ελπιζω να δεχεσαι ιδια αυστηρες απαιτησεις και απο τον αλλον ;)

Εννοείς να δέχομαι και από τον άλλον να έχει τις ίδιες αυστηρές απαιτήσεις από εμένα...αν δεν κατάλαβα λάθος... όποτε ναι...το δέχομαι...

Απλά απαιτώ να μπορώ να μιλάω για το σεξ...να μου λέει τι θέλει... τι του αρέσει... να μοιράζεται θέλω και φαντασιώσεις... να μου δίνει οδηγίες...

Δεν γίνεται σχέση με επικοινωνία και σε αυτό το θέμα, όταν υπάρχει πρόβλημα, να κάνουμε προσπάθειες στα τυφλά και να αποτυγχάνουν... Όταν ακόμα και αυτό αποτύχει τότε για εμένα υπάρχει γενικότερο πρόβλημα...

Αλλά και χωρίς να υπάρχει πρόβλημα... θέλω να μιλάμε για όσα ανέφερα πιο πάνω... Να μην ντρέπομαι να ζητήσω και να ζητήσει... ;)

P/s: Δυστυχώς ή ευτυχώς ( αλλά μάλλον το πρώτο είναι) πέρα από την πρώτη φορά που ολοκλήρωσα... με κάθε μετέπειτα σύντροφο δεν είχα πρόβλημα... ποτέ δεν με κόμπλαρε η πρώτη φορά και δεν έχω τύχει να αισθανθώ ότι τον κόμπλαρε τον άλλον... Οι σχέσεις μου ξεκινάνε πάντα με ένα πολύ καλό σεξ και κάθε επόμενη φορά για εμένα προσωπικά είναι ακόμα καλύτερη... Οπότε πραγματικά δεν ξέρω η ίδια αν θα δώσω πολλές ευκαιρίες για να φτιάξει το πράγμα...όταν η ίδια έχω αυτή την εμπειρία...
Δεν λέω ότι είμαι σωστή... ίσως - όπως είπα- να είμαι και παράλογη... ίσως να μην ξέρω ακόμα να κρίνω το καλό σεξ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Έχεις ανοίξει πολλά θέματα. Το θέμα είναι γιατί δεν έχουν κάνει σεξ στον 1 1/2 μήνα ; (Εμένα πάντως μου φαίνεται φυσιολογικότατο), γιατί χώρισαν ; (Γιατί δεν αρκεί να γουστάρεις κάποιον, αλλά να επικοινωνείς, να περνάς καλά, να ταιριάζεις (οπότε αν τα παιδιά αυτό δεν το είχαν καλώς και χώρισαν), γιατί έμπλεξαν αν δεν ήταν ερωτευμένοι ; (μα Πολλοί άνθρωποι ξεκινούν κάτι από μία απλή συμπάθεια και στην πορεία τα πράγματα εξελίσσονται!)

Γενικά με κάλυψε το Χαμστεράκι...
Ναι, εγώ θα το είχα κάνει μαζί του πιο πριν...
Ακόμα κι αν δε μου ξυπνούσε το ζωώδες, θα είχα την περιέργεια, βρε αδερφέ!!

Από κει και πέρα, τι λέμε; Προσπαθούμε να καταλάβουμε τι έγινε στο μυαλό της κοπέλας;;
ή λέμε γενικά;

Γιατί για το δεύτερο, που έχει ελπίδες να αναπτυχθεί...
Οκ, μπορεί να μην το κάνει ένα ζευγάρι πριν το μήνα...γιατί δουλειές, γιατί έλλειψη επικοινωνίας σωματικής...

Αλλά κουλό δεν είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Κι εγώ πάντως αργώ γενικα να νιώσω άνετα. Μου έχει τύχει να γίνει και από το πρώτο βράδυ "σχέσης" αλλά συνήθως μου παίρνει κάποιο καιρό. Είναι πολλά στη μέση, ακόμη και οι αρρώστιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Vkey ναι αυτο εννοοουσα. Και τωρα που το ανελυσες κι αλλο συμφωνω, η επικοινωνια πρεπει να υπαρχει παντου. Απλα ειναι ευκολο να αδικησουμε καποιον, ειδικα σε καταστασεις που επηρεαζονται απο πολλους παραγοντες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αει γεια σου και φυσικά το ένα δεν αναιρεί το άλλο, θέλω να πω οτι μπορεί να σου αρέσει τρελά ...(και μιλώ σεξουαλικά) αλλά ποτέ να μην θελήσεις να κάνεις σχέση μαζί του... γιατι μπλέκουμε το ένα με το άλλο. Ρωτάω εγώ τώρα... πρέπει ντε και καλά να κάνω σχέση για να κάνω ένα καλό σεξ?? Δηλαδή δεν μπορεί ο άλλος να σε ελκύει μόνο σεξουαλικά??

Eδώ δεν μιλάμε για τέτοια περίπτωση. Είχαν σχέση. Σεξουαλική έλξη δεν ξέρω αν είχαν, αν και όταν τους είχα δει εγώ ο ένας πάνω στον άλλον συνέχεια ήταν..

Και τέλος ναι το σεξ παίζει μεγάλο ρόλο σε μία σχέση αλλά δεν νομίζω ότι είναι και το νούμερο 1....και τι θέλω να πω ας πούμε σε μια μακροχρόνια σχέση όταν θα έχεις δοκιμάσει και θα έχεις κάνεις τα πάντα (ή σχεδόν;) τα πάντα) δεν θα σε κρατάει τίποτε άλλο? Μην το υπερεκτιμάμε λοιπόν υπάρχουν και σημαντικότερα πράγματα σε μια σχέση

Αυτό είναι σχετικό. Το ότι έχεις κάνει τα πάντα, δεν σημαίνει πως τα έχεις βαρεθεί κιόλας ή πως δεν έχει νόημα να τα κάνεις άλλο ή πως δεν σε γεμίζει να τα κάνεις ξανά. Αλλα για μένα δεν υπάρχουν σημαντικότερα πράγματα σε μια ερωτική σχέση από το σεξ - αν αυτό για κάποιο λόγο τελειώσει/σταματήσει να είναι ικανοποιητικό, τότε χωρίζω. Σίγουρα όχι αμέσως, το παλεύω μέχρις εσχάτων, αλλά οπωσδήποτε τελικά χωρίζω αν δεν βρω λύση. Άλλωστε έχω και φίλες για όλα τα υπόλοιπα.. :D

Γενικά με κάλυψε το Χαμστεράκι...
Ναι, εγώ θα το είχα κάνει μαζί του πιο πριν...
Ακόμα κι αν δε μου ξυπνούσε το ζωώδες, θα είχα την περιέργεια, βρε αδερφέ!!
Αυτό. Περιέργεια δεν ειχε; :confused:

Από κει και πέρα, τι λέμε; Προσπαθούμε να καταλάβουμε τι έγινε στο μυαλό της κοπέλας;;
ή λέμε γενικά;

Γενικά λέμε με αφορμή αυτό το γεγονός. Έχω την αίσθηση πως δεν είναι η μόνη που φέρεται έτσι (χωρίς να την κρίνω, απλά ειλικρινά μου φάνηκε τρομερά περίεργο).

Γιατί για το δεύτερο, που έχει ελπίδες να αναπτυχθεί...
Οκ, μπορεί να μην το κάνει ένα ζευγάρι πριν το μήνα...γιατί δουλειές, γιατί έλλειψη επικοινωνίας σωματικής...

Αλλά κουλό δεν είναι.

Απ όσο μου ειπε στην αρχή βρισκόντουσαν σχεδόν καθημερινά για ενα μεγάλο χρονικό διάστημα.. μου έδωσε την αίσθηση πως όλα ήταν οκ σε αυτό το επίπεδο. Βέβαια ούτε καλά την ξέρω, ούτε μαζί της ήμουν συνέχεια να δω, αλλά για μένα ισχύει αυτό που λέει η Isi: "όλο και κάποιο φιλάκι, χάδι, άγγιγμα θα ανταλλάξει το ζευγάρι", ε, οκ, την πρώτη φορά το κόβεις, την δεύτερη το κόβεις, την δέκατη όμως; (ειδικά αφου δεν είσαι 15!)

Κι αν πάρουμε το σενάριο πως δεν υπήρχε καθόλου σωματική οικειότητα, κι αυτό περίεργο δεν ακούγεται; Εννοώ γιατί να ξεκινήσεις να βγαίνεις ραντεβού με κάποιον με τον οποίον δεν τρελαίνεσαι όταν βγαίνεις; :confused: Μόνο για να λες πως κάτι έχεις;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

scar.lett

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η scar.lett αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
πιστεύω ότι η καινούργια σχέση αν το σέξ για αρκετό καιρό δεν βελτιώνεται σύντομα θα διαλυθεί. το σέξ σίγουρα δεν είναι το μόνο που κρατάει μαζί ένα ζευγάρι αλλά είναι πολύυυυυυυυ σημαντικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πάντως ποιος ξέρει τι θα έπαιζε στο μυαλό του άντρα, και δεν της την έπεφτε... Ανασφάλεια; Κάποιο προηγούμενο με στυτική ανεπάρκεια; ΠΟιος ξέρει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πρίν χρόνια πίστευα ότι είναι δύσκολο να βρείς καλά παιδιά, έτσι είχα πεί ότι δεν πρόκειτε να με αγγίξει για να με θέλει για το μυαλό και όχι για το σώμα μιας που δεν μπορούσα έυκολα να πάρω ανάσα και να γνωρίσω κάποιον, τώρα που παντρέυτηκα είδα πράγματα που δεν περίμενα, ανέρεσα πολλά και ένα απο αυτά είναι ότι πρέπει να δοκιμάσεις κάποιον στις άρχές π.χ. 1μισις μήνας και μετα χριάζετε και το σέξ, άν θές σχέση...

Ο λόγος που το ανέρεσα όλο το σκεπτικό είναι ο εξής, εγώ είμουν πάααρααα πολλύ τυχερη με τον άντρα μου, άλλα θα μπορούσε να μην ήταν, δεν δοκίμασα καθόλου να κάνω κάτι πρίν τον γάμο και ήταν η μεγαλήτερη βλακεία του κόσμου, πιστέυω ότι θέλει πρώτα 1μιση μήνα περίπου και μετά δοκιμάζεις να κάνεις κίνηση, ούτε μετά απο 1 χρόνο ούτε απο την πρωτη μέρα.

Το πόσο συμαντικό είναι μπορώ να πώ ότι είναι πολλύ, θα μπορούσε καγιράκι η φίλη σου να δοκίμαζε λίγο, μα καλά εντύπωση ότι δεν την κινηγάει δεν της έκανε; δεν ήθελε να δεί τι συμβένει; τεσπα, πιστέυω ότι είναι συμαντικό άλλα δεν πρέπει να κρατάει την σχέση άλλα να συνηπάρχει αρμονικά μαζί της.

Σας κούρασα το ξέρω, άλλα δεν μπορούσα να μην τα πώ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
..το μόνο που δε θα είχα είναι περιέργεια... :worry: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
(εγώ βασικά είμαι απαιτητική...μέχρι την 2η φορά κάνω υπομονή άντε αν είμαι και πολύ καλή μέχρι την 3η ευκαιρία :P)

Κατάλαβα... πάλι καλά που δεν είσαι μαζί μου :P Αργώ να πάρω μπρος τις πρώτες φορές :P

Οι λόγοι που δεν μπορούμε να αποδόσουμε τις πρώτες φορές μπορεί να είναι πολλοί και νομίζω ότι είναι άδικο όλα να κρίνονται από το σεξ και ιδιαίτερα δε από την πρώτη φορά. Συμφωνώ μαζί σου ότι η ποιότητα του σεξ αντικατοπτρίζει την ποιότητα της επικοινωνίας σε γενικές γραμμές. Απλά μερικές φορές υπάρχουν σοβαροί λόγοι για την μειωμένη απόδοση στα αρχικά στάδια μιας σχέσης. Έτσι νομίζω (βασικά είμαι σίγουρος αν κρίνω από τον εαυτό μου :) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Eγώ πάντως δεν έθεσα θέμα μειωμένης απόδοσης τις πρώτες φορές (που έχω ..ακούσει πως συμβαίνει :P), αλλά γενικά παντελούς έλλειψης σεξ, ενώ υπάρχουν συχνά ραντεβού και δεν μιλάμε για μικρές ηλικίες ή άπειρες.

Γιδάκι.. υποψιάζομαι πως θα τον έκοβε και γι' αυτό εκείνος δεν της την έπεσε ποτέ "χύμα".. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Φαντάζομαι εννοείται πως οι πρώτες φορές δεν είναι και οι καλύτερες της σχέσης...
Τα κορμιά πρέπει πρώτα να γνωριστούν... :)
Επίσης φαντάζομαι πως εννοείται ότι δεν είναι πάντα η γυναίκα που θέλει να καθυστερήσει η σεξουαλική πράξη ε? Εμένα τουλάχιστον μου έτυχε από άντρα. :) Ήταν από τις πιο δυνατές ημέρες που έχω περάσει σε σχέση, κι ας μην είχε σεξ! ;) ..όπως είπα και πριν...η αποχή ήταν μέσα στο ερωτικό παιχνίδι... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Αυτό είναι σχετικό. Το ότι έχεις κάνει τα πάντα, δεν σημαίνει πως τα έχεις βαρεθεί κιόλας ή πως δεν έχει νόημα να τα κάνεις άλλο ή πως δεν σε γεμίζει να τα κάνεις ξανά. Αλλα για μένα δεν υπάρχουν σημαντικότερα πράγματα σε μια ερωτική σχέση από το σεξ - αν αυτό για κάποιο λόγο τελειώσει/σταματήσει να είναι ικανοποιητικό, τότε χωρίζω. Σίγουρα όχι αμέσως, το παλεύω μέχρις εσχάτων, αλλά οπωσδήποτε τελικά χωρίζω αν δεν βρω λύση. Άλλωστε έχω και φίλες για όλα τα υπόλοιπα.. :D

Και για ποιο λόγο να κάνει κάποιος σεξ αν δεν δει πρώτα ότι αν μη τι άλλο υπάρχουν οι βάσεις για να κάνει σχέση? Αν μη τι άλλο το σεξ είναι σεξ, το συναίσθημα, η χημεία και το πόσο γουστάρεις κάποιον είναι αυτό που το "αλλάζει". Οπότε περιέργεια για ποιο λόγο; Περιέργεια με αυτή τη λογική θα μπορούσα να έχω με οποιοδήποτε γκομενάκι βλέπω ένα βράδυ που βγαίνω και μου κάνει κάτι από εμφάνιση. Περιέργεια έχω για το τι άνθρωπος είναι, για το αν είναι τυπικός, αν έχει χιούμορ, περιέργεια για το σεξ έχω όταν με έχει καλύψει στα υπόλοιπα. Συνήθως όταν με καλύπτει σε όλα τα υπόλοιπα... είναι ότι καλύτερο!!!

Αυτό. Περιέργεια δεν ειχε; :confused:



Γενικά λέμε με αφορμή αυτό το γεγονός. Έχω την αίσθηση πως δεν είναι η μόνη που φέρεται έτσι (χωρίς να την κρίνω, απλά ειλικρινά μου φάνηκε τρομερά περίεργο).



Απ όσο μου ειπε στην αρχή βρισκόντουσαν σχεδόν καθημερινά για ενα μεγάλο χρονικό διάστημα.. μου έδωσε την αίσθηση πως όλα ήταν οκ σε αυτό το επίπεδο. Βέβαια ούτε καλά την ξέρω, ούτε μαζί της ήμουν συνέχεια να δω, αλλά για μένα ισχύει αυτό που λέει η Isi: "όλο και κάποιο φιλάκι, χάδι, άγγιγμα θα ανταλλάξει το ζευγάρι", ε, οκ, την πρώτη φορά το κόβεις, την δεύτερη το κόβεις, την δέκατη όμως; (ειδικά αφου δεν είσαι 15!)

Κι αν πάρουμε το σενάριο πως δεν υπήρχε καθόλου σωματική οικειότητα, κι αυτό περίεργο δεν ακούγεται; Εννοώ γιατί να ξεκινήσεις να βγαίνεις ραντεβού με κάποιον με τον οποίον δεν τρελαίνεσαι όταν βγαίνεις; :confused: Μόνο για να λες πως κάτι έχεις;;[/quote]

Σε αυτό συμφωνώ μαζί σου.. αλλο το ένα αλλο το άλλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top