• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Τα πάντα για τους φακούς επαφής!

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Πρόσφατα έβαλα φακούς επαφής:clapup:....
Το πρόβλημα είναι ότι:
1) δεν βλέπω καθαρά κοντά
2) και κάπου κάπου θολώνει.

:(:/::hmm:
1)θεμα συνηθειας ειναι
2)λογικο αλλα μην ανησυχεις,οταν κατσει καλα πανω στο ματι δεν θολωνει,αμα σου θολωνει τοσο πολυ βγαλτον και ξαναβαλε υγρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
1) δεν βλέπω καθαρά κοντά
2) και κάπου κάπου θολώνει.



Και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα. Μια φορά, προσπαθώντας να βγάλω τον φακό, έβγαλα το μάτι. Πριν προλάβω να αντιδράσω, έπεσε στο νιπτήρα, και το παρέσυρε το νερό που έτρεχε (και έτρεχε και γρήγορα, νερό είναι αυτό, δεν το προλαβαίνεις απλά τρέχοντας πιο γρήγορα). Τι να κάνω ο καημένος, βρήκα ένα ξύλινο πόμολο, το τρύπησα, έβαψα και την κόρη πράσσινη (η ομορφιά πάνω απ όλα) και το φόρεσα. Με έκπληξη ανακάλυψα πως η νέα, ξύλινη ματιά που είχα απέναντι στα πράγματα, με βοήθησε στην μετεωρική κοινωνική μου άνοδο,
μου επέλεξε κομματική θέση και πολιτική στάση,
μου έθεσε τις βάσεις για έναν επιτυχημένο συμφεροντολογικό γάμο
και μου έφερε στο πλάι ανθρώπους με άλλα ξύλινα σωματικά μέλη,
με τους οποίους οικοδομήσαμε την κοινωνία ώστε να αποβάλλονται όσοι προτιμούν τα ζωντανά κύτταρα
από το υγιές, στιλβωμένο και βερνικωμένο, ξύλινο σώμα.

Κοινώς, μη σε νοιάζει που δεν βλέπεις. Έτσι που είναι ο κόσμος, καλύτερα να προφυλάσσεις τις αισθήσεις σου :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαμιανός

Νεοφερμένος

Ο Δαμιανός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
1)θεμα συνηθειας ειναι
2)λογικο αλλα μην ανησυχεις,οταν κατσει καλα πανω στο ματι δεν θολωνει,αμα σου θολωνει τοσο πολυ βγαλτον και ξαναβαλε υγρο
Σε ευχαριστώ πολύ και είχα ανησυχήσει.:D:P
Κοινώς, μη σε νοιάζει που δεν βλέπεις. Έτσι που είναι ο κόσμος, καλύτερα να προφυλάσσεις τις αισθήσεις σου :worry:
Ωρέα απάντηση.;):P
1)Δεν ξερω τιποτα γι αυτο
2) Κι εμενα καπου καπου θολωνει, λογικο ειναι, μεχρι να τα συνηθισει το ματι, σε λιγο καιρο θα βλεπεις μια χαρα ;)
Σε ευχαριστώ πολύ.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Degen

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Παιδια θελω να παρω φακους επαφης και θελω να με πληροφορεισεται σε σχεση με αυτο. Ποσο κανουν και ποιους προτινεται.. Τους θελω επειδη εχω αστυγματισμο.Μπορω να κανω αθληματα με αυτα? Υπαρχει κινδηνος να σπασουν?:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
κοιτα εγω δν 3ερω και πολλα γτ οσες φορες εχω προσπα8ησει να βαλω δν ταχω καταφερει:P

η τιμη ε3αρταται απο το χρονο που θελεις να διαρκεσουν...υπαρχουν μιας χρησης,εβδομαδιαιοι κια μηνιαιοι...δν ειναι και πολυ ακριβοι αν και θα προτεινα για αρχη να παρεις με μικρη διαρκεια μην τους ακριβοπληρωσεις και τελικα δν σε βολευουν και δν τους βαλεις...
απ'οσο ξερω μπορεις να κανεις αθληματα και υπαρχει κινδυνος να κοπουν οσο προσπα8εις να τους βαλεις(εγω αυτο επαθα:P)αλλα αν το κανεις προσεκτικα δν εχεις προβλημα...
αυτα απο μενα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εγώ που παίρνω μηνιαίους για μυωπία, είναι 10ευρώ το ζευγάρι και συν άλλα 10-12ευρώ το υγρό που διαρκεί πιο πολύ από μήνα (προφανώς).
Για αστιγματισμό νομίζω ότι πρέπει να γίνουν κατά παραγγελία ή κάτι τέτοιο, δεν έχω ιδέα, απλά κάτι τέτοιο θυμάμαι από μια φίλη. Καλύτερα να πας να ρωτήσεις σε κάποιο κατάστημα με οπτικά.

Θα σε βολέψουν πολύ στα αθλήματα. Στην αρχή θα' ναι λίγο περίεργο στο μάτι σου, αλλά μετά από 3-4 μέρες ΤΟ ΠΟΛΥ συνηθίζεις και δε νιώθεις τίποτα και είναι σαν να μην έχεις πρόβλημα όρασης στα μάτια.

Όσο για το αν σπάνε, αν δεν έχεις (μακριά) νύχια δε νομίζω να σου σπάσουν.
Εγώ όποτε το' χω πάθει (ειδικά στην αρχή το πάθαινα πολύ συχνά, και αναρωτιόμουν γιατί σπάνε) ήταν λόγω νυχιών, οπότε να προσέχεις πώς τον πιάνεις τον φακό >.<
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irenegate777

Νεοφερμένος

Η irenegate777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Πόσο αστιγματισμό έχεις; αν δεν έχεις πολύ μπορείς να μην βάλεις αστιγματισμό στους φακούς αλλά να βάλεις γύρω στο 0,25 - ο,50 παραπάνω μυωπία. Εγώ αυτό έχω κάνει και είμαι μια χαρά. Βλέπω κανονικά παρόλο που έχω 0,75 αστιγματισμό.

Αν αποφασίσεις να βάλεις και αστιγματισμό μέσα να ξέρεις ότι ισχύει αυτό που είπαν παραπάνω για ειδική παραγγελία. Επίσης, είναι αρκετά πιο ακριβοί έτσι. Οι απλοί μυωπίας στοιχίζουν από 10 - 15 €, μιλάω πάντα για μαλακούς φακούς επαφής. Να σημειωθεί ότι υπάρχουν σκληροί και ημίσκληροι αλλά δεν χρησιμοποιούνται τόσο. Οι μαλακοί έχουν αρκετά πλεονεκτήματα, όπως το να αφήνουν περισσότερο οξυγώνο να περνάει στο μάτι.

Υπάρχουν αρκετές μάρκες αλλά οι καλύτερες είναι οι Ciba Vision, Bausch & Lomb και οι Johnson & Johnson.

Ποιος φακός σου ταιριάζει θα το κρίνει το μάτι σου, δηλαδή ναι μεν θα σου πάρει λίγες μέρες να τους συνηθίσεις από την άλλη όμως θα φανεί και το κατά πόσο δέχεται το μάτι σου την κάθε μάρκα. Αν δεις ότι δεν σου κάνει η τάδε μάρκα πηγαίνεις σε άλλη ή παίρνεις άλλο φακό της ίδιας εταιρείας.

Το να τους βάλεις είναι πολύ εύκολο αρκεί να μάθεις τον τρόπο. Αρχικά, ίσως να σου πάρει ποοοολύ ώρα αλλά αργότερα θα τους βάζεις πιο εύκολα και γρήγορα από τα γυαλιά σου!


Ότι άλλο θέλεις ρώτα... :)

ΥΓ. Προσοχή στα νύχια, μπορεί να μην καταφέρουν να σκίσουν τον φακό αλλά μπορεί να του κάνουν ζημιά με ότι αυτό συνεπάγεται π.χ, πληγή στο μάτι.

ΥΓ. Προσοχή στον καθαρισμό και την συντήρηση του φακού. Πάντα σε ειδική θήκη τους τοποθετούμε που μέσα υπάρχει ειδικό υγρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Το ακουσατε; Ο οπτικός μου, μου ειπε πως θα καταργηθουν πλεον οι μηνιαιοι , δηλαδη να παιρνεις ενα ζευγαρι τη φορα και θα υποχρεωνομαστε να αγοραζουμε κουτι με 3-4 ζευγαρια. Βεβαια αυτό συμφερει διοτί θα ερχεται φθηνοτερα κι απο 10 ευρω το ζευγος! Τοσο τους αγοραζω κι εγω, συνηθως της Bausch and Lomb τους focus
Οσο για τα νυχια δε θα τους πιανεις με αυτα, αλλα με το δαχτυλο, συνηθεια ειναι. Αλλα και με νυχι να πιασεις, δε σκιζονται τοσο ευκολα εκτος αν δεν κανεις απαλες κινησεις
Γω παντως πλεον φορω στη δουλεια συχνα και τα υπεροχα γυαλακια μου, τα οποια εχω χρυσοπληρωσει , γιατι με κουραζουν καθημερινα ολη μερα οι φακοι και σκεφτομαι να φτιαξω μυωπιας/ηλιου, καθως και σκελετους σε αλλα χρωματα
Τα γυαλια εχουν γινει πλεον και μοδα, ειδικα αν σου πανε σου προσδιδουν απιθανο στυλ και σκελετοι εχουν σχεδιαστει φανταστικοι για καθε τυπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Το ακουσατε; Ο οπτικός μου, μου ειπε πως θα καταργηθουν πλεον οι μηνιαιοι , δηλαδη να παιρνεις ενα ζευγαρι τη φορα και θα υποχρεωνομαστε να αγοραζουμε κουτι με 3-4 ζευγαρια. Βεβαια αυτό συμφερει διοτί θα ερχεται φθηνοτερα κι απο 10 ευρω το ζευγος

Από πότε; :eek:
Βλακεία -.-
Καθόλου βολικό αν δεν είσαι σπίτι σου και χάσεις τον έναν, και αντί να πάρεις έναν (5ευρώ) θα πρέπει να αγοράσεις πάλι 3-4 ζευγάρια :S
Ωφ ελπίζω να μην ισχύει :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Από πότε; :eek:
Βλακεία -.-
Καθόλου βολικό αν δεν είσαι σπίτι σου και χάσεις τον έναν, και αντί να πάρεις έναν (5ευρώ) θα πρέπει να αγοράσεις πάλι 3-4 ζευγάρια :S
Ωφ ελπίζω να μην ισχύει :S

Ετσι μου ειπε, τι να σου πω... Συμφερει τις εταιρειες διοτι αν σκεφτεις πως πολλοι αγοραζουν φακους των 5 ευρω και τους κρατανε ενα μηνα... ειδικα αν δεν τους φορανε συχνα. Παντως οι μηνιαιοι κρατουν περισσοτερο. Εγω δηλαδη παιζει να τους κρατησω και 2 βδομαδες παραπανω, μετα ομως τους πεταω, διοτι αρχιζουν και μ'ενοχλουν. Αλα σκεψου πως θα σου ρχεται το ιδιο. Αφου πχ 4 ζζευγαρια θα ταγοραζεις 30 η 40 ευρω, εχεις ηδη κερδος τα 5 η και 10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ετσι μου ειπε, τι να σου πω... Συμφερει τις εταιρειες διοτι αν σκεφτεις πως πολλοι αγοραζουν φακους των 5 ευρω και τους κρατανε ενα μηνα... ειδικα αν δεν τους φορανε συχνα. Παντως οι μηνιαιοι κρατουν περισσοτερο. Εγω δηλαδη παιζει να τους κρατησω και 2 βδομαδες παραπανω, μετα ομως τους πεταω, διοτι αρχιζουν και μ'ενοχλουν. Αλα σκεψου πως θα σου ρχεται το ιδιο. Αφου πχ 4 ζζευγαρια θα ταγοραζεις 30 η 40 ευρω, εχεις ηδη κερδος τα 5 η και 10

Ναι, κι εγώ δε τους κρατάω μόνο έναν μήνα. 1,5 μήνα άντε 2, πιο παλιά τους κρατούσα και πιο πολύ, αλλά με κούραζαν πολύ, μιας και τους φοράω σχεδόν όλη μέρα, οπότε τους ανανεώνω πιο συχνά τώρα μην πάθω τίποτα.

Ναι μπορεί, χου νόουζ, θα δείξει :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Οταν ειχα πει σε οφθαλμιατρο πως τους κραταω παραπανω αφου δε μενοχλουν, μου ειχε πει ''ληγμενο γαλα πινεις?'' οχι του ειπα. Ε τοτε γιατι φορας λιγμενους? Αλλα τον σεβαστηκα για να του πω ΄΄ αφου βρε γιατρουλη οι φακοι δε μενοχλουν ληγμενοι για καποιο διαστημα , νταξ, δεν ειπαμε να τους κρατησουμε και διμηνο, ενω το γαλα ξινιζει:P
Ηταν και καλουλης μεγαλουλης, ξερεις...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Degen

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
το ποσο αστηγματυσμο εχω δν το ξερω αλλα δεν εχω πολυ.
εχω επισης και στραβισμο :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Εγώ με τα νύχια μια χαρά τους χρησιμοποιούσα. Και τους έβγαζα και καλύτερα.:P
Τώρα τα 'χω κομμένα, πού καιρός για νύχια στην τρίτη λυκείου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzenaki_m

Νεοφερμένος

Η τζενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
λοιπον...εγω αποφασισα περσυ να παρω φακους επαφης πιο πολυ για τις βολτες μου αλλα μου χρησιμευσαν και πολυ και στην γυμναστικη στο σχολειο..δεν νομιζω να υπαρχει κινδυνος να σπασουν..αυτο που χρειαζεται ομως ειναι να μπορεις να τα βαζεις και να τα βγαζεις..πρεπει να μαθεις να το μαθεις αυτο..οι μηνιαιοι φακοι οπως αυτοι που εχω κ εγω ειναι μονο για μοιωπεια..αμα εχεις πολυ αστυγματισμο ομως σου προτεινω να παραγγειλεις σε ενα καταστημα με οπτικα..γιατι εμενα μου τσουζουν καπως τα ματια αμα φοραω για πολλες ωρες οπως π.χ μια μερα τους μηνιαιους..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νατασα007

Νεοφερμένος

Η Νατασα007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδια ξερει κανεις εαν υπαρχουν πολυχρωμοι φακοι??? Δηλαδη φακοι οχι με ενα χρωμα να κανει ξερω γω διαφορα χρωματα... Εχω δει πολλα τρεντι σχεδια και λεω μηπως υπαρχουν!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Παιδια ξερει κανεις εαν υπαρχουν πολυχρωμοι φακοι??? Δηλαδη φακοι οχι με ενα χρωμα να κανει ξερω γω διαφορα χρωματα... Εχω δει πολλα τρεντι σχεδια και λεω μηπως υπαρχουν!!!

Εννοείς αυτά που βάζουν σε απόκριες κτλ, όπως αυτά;


Να πας σε κατάστημα οπτικών να ρωτήσεις.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
εχω προσπαθησει να βαλω φακους αλλα δεν μπορουνα να τους βαλω:redface: ασε που με ενοχλουσαν κιολας!
Ειναι αρχη για αυτο μαλλον!!:)Μετα απο λιγο καιρο τους βαζεις στο δευτερολεπτο,χωρις να κοιτας στον καθρεπτη κιολας!;)
Γενικα δεν ενοχλουν καθολου,ισα ισα ειναι πιο βολικοι απο τα γυαλια (για μενα τουλαχιστον)!!:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HappyDays

Νεοφερμένος

Η HappyDays αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Βρήκα ότι στο https://miopia.gr έχει οδηγίες και tips για τους φακούς επαφής. Το βρήκα πολύ χρήσιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Στην αρχή θα είναι δύσκολο για κάποιον πρωτάρη να τους βάλει και να τους βγάλει; Οι ημερήσιοι είναι καλοί, ή προτιμώνται οι μηνιαίοι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 18 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top