• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Τρίχες

danaoula8

Νεοφερμένος

Η danaoula8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Οπως ολα τα κοριτσακια ετσι και εγω αντιμετωπιζω σοβαρο θεμα με τις τριχουλες στα ποδια μου....:/ προσφατα ενω εκανα απο μικρη αποτριχωση εβαλα αποτριχωτικη μηχανη και τα ποδια μου εχουν γινει χαλια οι μισες τριχες μεγαλωνουν τις αποτριχωνω και μια μερα μετα μεγαλωνουν οι αλλες μισες και δεν ξερω τι να κανω εχετε καμια ιδέα?????:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Άστες μια φορά να μεγαλώσουν όλες και τότε κάνε κερί έτσι ώστε να ''συμβαδίζουν''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danaoula8

Νεοφερμένος

Η danaoula8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
το προβλημα ειναι πως τωρα το καλοκαιρι ειναι λιγο δυσκολο αυτο :/
ξερετε τιποτα για τις αποτριχωτικες κρεμες????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Για μια μέρα δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα, εκτός και αν είναι σχήμα λόγου.
Οι αποτριχωτικές κρέμες είναι σαν το ξυράφι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danaoula8

Νεοφερμένος

Η danaoula8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
ναι δεν ειναι μονο μια μερα ειναι πολυ παραπανω
κριμα γιατι μου ειχαν πει πως η κρεμα κραταει για 15 μερες....:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Υποτίθεται.
Αλλά δεν τις βγάζει από τη ρίζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danaoula8

Νεοφερμένος

Η danaoula8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
αρα θα φαινονται αυτα τα μαυρακια απο τις τριχες που βγαινουν .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna123

Νεοφερμένος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
τοτε το μονο που εχεις να κανεις ειναι να κανεις αποτριχωση καθε μερα...:P
αλλα δεν μπορω να καταλαβω μηπως αποτριχωσες μονο το ενα μερος του ποδιου??:hmm:
παντως οσον αφορα τις κρεμες ειναι σιγουρα μυθος οτι κρατανε για 15 μερες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι...έχετε τριχούλες στο στήθος και ανάμεσα σε αυτό;;...

εγώ έχω λίγες αλλά δεν θέλω να κάνω καμιά αποτρίχωση...μια φίλη μου έκανε και οι τρίχες τώρα είναι μαύρες και σκληρές,σαν αυτές στα πόδια...λέτε να οφείλετε σε κάποιο ορμονικό πρόβλημα;;...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Oρμονικό πρόβλημα; Δεν το νομίζω αλλιώςη πλειοψηφεία θα είχαμε πρόβλημα :P
Όσες γνωρίζω έχουν αλλά δεν είναι αρκετά εμφανής και είναι σαν χνούδι . Μην αισθάνεσαι άσχημα για αυτό και προς θεού μην δοκιμάσεις να τις βγάλεις γιατί θα έχεις τα ίδια απότελεσματα με την φίλη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Άκουσα σε μια εκπομπή πως δεν είναι φυσιολογικό.Άμα έχεις τρίχες,έχεις περισσότερη τεστοστερόνη από όσο θα πρεπε.Οπότε υπάρχει ορμονικό πρόβλημα και δεν δουλεύουν σωστά οι ωοθήκες.Οι γιατροί έλεγαν πως κάποια που έχει τρίχες πρέπει να πάει γρήγορα στον γυναικολόγο και στον ενδοκρινολόγο για εξετάσεις θυροειδούς.αυτά ξέρω και έχω τρομάξει λίγο.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Από όσο θυμάμαι από τη φυσιολογία, οι ορμόνες που έχουν σχέση με τις τρίχες δεν είναι οι ορμόνες του θυρεοειδούς αλλά τα ανδρογόνα κατά κύριο λόγο (τα οποία παράγονται στις ωοθήκες και στα επινεφρίδια).
Γενικά, αν έχετε υπερβολικά πολλές τρίχες, κάντε μια βόλτα από έναν γυναικολόγο ή ενδοκρινολόγο ώστε να βεβαιωθείτε ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna123

Νεοφερμένος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
ειναι φυσιολογικο να υπαρχουν λιγες τριχουλες και χνουδι στο στηθος. μπορεις αν θελεις να αφαιρεσεις μερικες με τσιμπιδακι.
παντως αν ειναι υπερβολικα πολλες καλο θα ηταν, οπως ειπε και η προλαλησασα, να επισκεφτεις ενα γυναικολογο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
ειναι φυσιολογικο να υπαρχουν λιγες τριχουλες και χνουδι στο στηθος. μπορεις αν θελεις να αφαιρεσεις μερικες με τσιμπιδακι.
παντως αν ειναι υπερβολικα πολλες καλο θα ηταν, οπως ειπε και η προλαλησασα, να επισκεφτεις ενα γυναικολογο.:)

δεν είναι πολλές και ούτε και φαίνονται ιδιαίτερα πολύ αλλά με ανησυχεί λιγάκι...:/:
κάποια στιγμή θα επισκεφτώ και έναν γυναικολόγο..
ευχαριστ΄ώ για τις απαντήσεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
ειναι φυσιολογικο να υπαρχουν λιγες τριχουλες και χνουδι στο στηθος. μπορεις αν θελεις να αφαιρεσεις μερικες με τσιμπιδακι.
παντως αν ειναι υπερβολικα πολλες καλο θα ηταν, οπως ειπε και η προλαλησασα, να επισκεφτεις ενα γυναικολογο.:)

Μην χρησιμοποιείτε τσιμπιδάκι για να βγάλετε μια δυο τρίχες!Η αισθητικός μου μου είχε πει πως όταν τις βγάζεις με το τσιμπιδάκι πολλαπλασιάζονται...Δεν ξέρω πόσο έγκυρο είναι αυτό πάντως εγώ είχα βγάλει κάποιες με το τσιμπιδάκι και μετά βγήκαν κι άλλες..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eLena20

Νεοφερμένος

Η eLena20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
:eek:
μην χρησιμοποιησεις τσιμπιδακι,οντως θα σου βγουν περισσοτερες.! τραωοντασ μια τριχουλα αιματωνεται η περιοχη κ ετσι τρεφονται κ αλλοι θυλακες με αποτελεσμα την δημιουργια νεασ τριχασ.επισης το χνουδακι αν το πειραξεις θα ενδυναμωθει κ θα γινει τριχα.αισθητικη σπουδασα,εκει τουλαχιστον ετσι μας ειπαν... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Κορίτσια, εγώ τα φρύδια μου τα βγάζω με τσιμπιδάκι γιατί βαριέμαι να πηγαίνω στην αισθητικό.
Αλλά δεν έχω παρατηρήσει να βγαίνουν περισσότερες τρίχες... χμμ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Kι εγώ. ^

Βέβαια χρειάζεται να τα βγάζω πολύ συχνά. :/:
Αλλά όχι περισσότερες. :hmm:

Η αδερφή μου κάνει στο μουστάκι αποτρίχωση με ταινίες.
Δεν φεύγουν όλες οι τριχούλες και μερικές τις βγάζει με το τσιμπιδάκι.
Ούτε εκείνη έχει παρατηρήσει κάποια αύξηση από ότι μου λέει. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Καλημέρα κορίτσια!!
Γνωρίζει κάποια/ος αν κάνει να βγάζουμε μία δυο τριχούλες πάνω στις ελίτσες μας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Καλημέρα κορίτσια!!
Γνωρίζει κάποια/ος αν κάνει να βγάζουμε μία δυο τριχούλες πάνω στις ελίτσες μας?
Εννοείς να φυτρώνουν τρίχες στην ελιά ή να τις βγάζεις από την ελιά; Αν εννοείς το 2ο, δεν βρίσκω κάποιον λόγο που να μη κάνει να τις αφαιρέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top