Οι ωραίες γυναίκες... μένουν μόνες τελικά;

Lawnmower man

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Υπάρχει ένα ρητό που λεει: "Καλύτερα χρυσό και να τον μοιράζεσαι παρά σκατά και να τα τρώς μόνος σου"

Πέρα από την πλάκα όμως δεν μου έχει τύχει να γνωρίσω κοπέλα που να μένει μόνη της για πολλή καιρό. Όχι ότι είναι ευτυχισμένες απαραίτητα στην σχέση τους (ή μπορεί να μην διατηρούν και μόνιμες σχέσεις παρα μόνο ευκαιριακές)

Δυστυχώς η ομορφιά έχει καταντήσει ένα είδος νομίσματος. Το να έχει ένας άντρας μια όμορφη γυναίκα δίπλα του είναι τεκμήριο επιτυχίας. Οχι πως αυτό υποβιβαζει την γυναικα .... μπαααα καθόλου.... αλλά αφού και αυτές το δέχονται καλά να πάθουν. Ας διάλεγαν ένα καλό παιδί, με αρχές, που μπορεί να οδηγεί σαράβαλο και όχι Porche, να έβλεπαν και αυτές μια άσπρη μέρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Σαν απαντηση στο αρχικο ερωτημα λεω πως "οχι" δεν πιστευω πως οι ομορφες γθναικες μενουν μονες.
Εδω πολλες φορες δεν μενουν μονα τους ατομα τα οποια ειναι καθικια/κακοι/κομπλεξικοι και περιεργοι μεχρι αηδιας.

Η ομορφια ειναι κατι εντελως υποκειμενικο αλλα καλως ή κακως υπαρχουν και ορισμενα στανταρτς τα οποια ισως και να μας εχουν επιβληθει μεσα απο τα ΜΜΕ.
Οι ομορφες γυναικες και τα ομορφα ατομα πολλες φορες παντως ειναι γεγονος οτι τρωνε αδικα την σνομπαρια απο αλλους καθως και το κολλημα της ταμπελας "ψωναρα".
Στην Ελλαδα οσες φορες γυρναω και ειδικα το καλοκαιρι οπου και το ντυσιμο ειναι πιο ελαφρυ και οι ορεξεις για περιπετεια περισσοτερες, το βλεπω πολυ συχνα.
Προσωπικα μπορω να σας πω με το χερι στην καρδια πως οσες κοπελες εχω πετυχει πραγματικα εκθαμβωτικες οι οποιες να σε βλεπουν αφ'υψηλου, αλλες τοσες εχω γνωρισει απο την αλλη ακρη οι οποιες εχουν ακριβως την ιδια συμπεριφορα.
Anyway,ολα αυτα ειναι λιγο μπερδεγουει και "γενικευσεις".
Μεταξυ μας, απο την στιγμη που η ομορφια ειναι κατι υποκειμενικο, ολοι μας ειμαστε ομορφοι.Πανεμορφοι ισως.
Εγω δεν θα ειχα κανενα προβλημα να τα φτιαξω με μια τρομερα ομορφη.
Ετσι κι αλλιως παντα με πανεμορφες τα ειχα...Πανεμορφες για εμενα!
Η ομορφια για εμενα ειναι ενα παζλ πολλων πραγματων
Χαρακτηριστικα προσωπου-σωματος
Ποσο περιποιημενος ειναι
Τι αερα εχει
Πως φερεται
Τι εχει μεσα στο κεφαλι της
και και και και και .....
Πρωτα βαδιζω βαση των πρωτων (λογικο μιας και μπορει να μην ξερω την αλλη,αλλα και γιατι οσο υπεροχος χαρακτηρας και να ειναι εαν δεν με ελκυει ερωτικα βαση χαρακτηριστικων δεν θα μπορεσω να κανω τιποτα) και υστερα εξερευνουμε και ολα τα υπολοιπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zarathustra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίτσε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Όι ωραιές γυναίκες που έχουν να σου πούν κάτι πέρα απο την εμφάνιση,που δεν έχουν καβαλήσει το καλάμι,που δεν έχουν εγωισμό και το μπλαζέ υφάκι που μας ξενερώνει απίστευτα δεν πιστεύω οτι μένουν μόνες.Αν μείνει μια ωραία γυναίκα μόνη θα πρέπει να ψαχτεί εσωτερικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Διαφωνώ σε οτιδήποτε απόλυτο έχει ειπωθεί παραπάνω.
Υπάρχουν όμορφες γυναίκες που είναι μόνες, και άλλες που δεν είναι.
Επίσης υπάρχουν άσχημες γυναίκες που είναι πού πιο "δήθεν και τουπέ" από κάποιες όμορφες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ετσι κι αλλιως παντα με πανεμορφες τα ειχα...Πανεμορφες για εμενα!

:) Τι όμορφο! :) ::clapping:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Με το ιδιο σκεπτικο, καλα που υπαρχει πολεμος,ανεργια,ναρκωτικα,βιασμοι,δολοφονοι...αφου τα ανεχομαστε. Δε μπορω να πω οτι στεκει το σκεπτικο αυτο.
Ο παραλληλισμός που χρησιμοποιείς είναι εντελώς άστοχος.

Τα ψωνια δεν δημιουργηθηκαν επειδη καποιοι τα ανεχονται. (αλλωστε απο βλαμμενους αλλο τιποτα). Απλα δεν εξαφανιζονται , επειδη καποιοι τα ανεχονται.
Ποιητικό αυτό που γράφεις αλλά στην ουσία δε λέμε κάτι διαφορετικό. Άλλωστε το θέμα δεν είναι αν το αυγό έκανε την κότα ή η κότα το αυγό.Και ούτε πως δημιουργήθηκαν τα ψώνια.
Απλά πιστεύω πως κάποιος είναι ψώνιο εκεί που τον παίρνει.Και δε μιλάω για κάποιον που είναι στο δικό του κόσμο, αλλά για την πλειοψηφία των ψώνιων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ανεξαρτήτως καβαλήματος καλαμιού
Ανεξαρτήτως αν είναι σωστό ή όχι
Ανεξαρτήτως παιδείας καλλιέργειας κλπ
Ανεξαρτήτως όλων....

οι πραγματικά και αντικειμενικά ωραίοι άνθρωποι (άντρας/γυναίκα)
θα έχουν ΠΑΝΤΑ κάποιον δίπλα τους αν το θέλουν.
Ακόμα και τα ψώνια... ακόμα κι αυτές που ψάχνουν για το χρήμα...
Πάντα υπάρχει κάποιο καλό "κορόιδο"


Αυτοί που αντιμετωπίζουν ψιλοπρόβλημα... είναι αυτοί που ΝΟΜΙΖΟΥΝ ότι είναι αντικειμενικά ωραίοι και δεν είναι.
Η ΚουΕ με κάλυψε απόλυτα. :)


(Πες τώρα και για τους υπόλοιπους. :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ο παραλληλισμός που χρησιμοποιείς είναι εντελώς άστοχος.
Δεν ηταν αναγκη να ειναι ευστοχος για να περασω το μηνυμα μου ;)

Ποιητικό αυτό που γράφεις αλλά στην ουσία δε λέμε κάτι διαφορετικό. Άλλωστε το θέμα δεν είναι αν το αυγό έκανε την κότα ή η κότα το αυγό.Και ούτε πως δημιουργήθηκαν τα ψώνια.
Ποιητικο ; Μπαα. Το θεμα δεν ειναι αυτο, αλλα οντως εσυ αναφερθηκες στο πως δημιουργηθηκαν λεγοντας
"Αν δεν υπήρχαν άτομα που να τα δέχονται δε θα υπήρχαν και ψώνια." , γιαυτο το ανεφερα :)

Απλά πιστεύω πως κάποιος είναι ψώνιο εκεί που τον παίρνει
Αυτο ειναι οπως το λες.

Μαριε, ωραιο αυτο που λες, αλλα νομιζω οι αλλοι εννοοουν μονο την πιο επιφανειακη ομορφια.

Επίσης υπάρχουν άσχημες γυναίκες που είναι πού πιο "δήθεν και τουπέ" από κάποιες όμορφες.
Σε τι αναλογια ομως ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Δεν καταλαβα lorien...(αυτο που λες οτι οι αλλοι εννοουν μονο την πιο επιφανιακη ομορφια)
Βοηθα λιγο...:redface:
Βασικα εγω εγραψα ψιλογενικα πως βλεπω τα πραγματα πιο πανω, και τα εγραψα και λιγο μπερδεμενα...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Eιμαι κατηγορηματικη οτι η ομορφια ειναι υποκειμενικη. Τα προτυπα που πασαρονται ειναι παντελως ψευτικα και μυριζουν πλαστικουρα και photoshop, και αρνουμαι απλα να δεχτω οτι υπαρχουν ανθρωποι τοσο ωραιοι που σε οποιαδηποτε ωρα της μερας θα εντυπωσιασουν τους παντες στο περασμα τους.
Ξεπερνωντας αυτο, υποθετοντας οτι καποιες πλησιαζουν πολυ τον τυπο των μοντελων που ειναι περισσοτερο αποδεκτος, δεν νομιζω οτι αυτες ποσοτικα μενουν μονες πιο πολυ απ'οτι εμεις οι κοινες θνητες.
Ο καθενας εχει καπου εναν ανθρωπο που του ταιριαζει (ισως και οχι), κι αυτο ειναι περα απο καθε χαρακτηριστικο.. ποσους θεωρουμε ηλιθιους κι εχουν σχεση, ποσους ασχημους, ποσους ωραιους, κοκ. Κι η ωραια θα βρει καποιον, κι ο ασχημος, κι ο λεφτας(αυτος κι αν βρει :P). Δεν εχει να κανει.

Α, και για το αν τις πλησιαζουν πιο ευκολα οι ανδρες.. Μονο απ'αυτα που βλεπω γυρω μου, το παν ειναι τι αερα βγαζει η αλλη. Μια ωραια που ειναι εξω καρδια, εχει χιουμορ, ειναι ανετη..ποιος θα την απορριψει η δε θα την πλησιασει μονο επειδη ειναι ωραια?!
Μια ωραια που χαζευεται με τις ωρες στο τζαμι του μετρο μεχρι να φτασει στη Δουκισσης, εχει τη μυτη μεχρι τον ουρανο κι ειναι σνομπ γιατι να την πλησιασουν, επειδη ειναι αφημενη στις δαφνες της ομορφιας της?
Εννοειται οτι το ενα δεν αποκλειει αναγκαστικα το αλλο, υπαρχουν και ωραιες προσγειωμενες..απλα οχι παρα πολλες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μαριε, λεω οτι μιλαμε πιο πολυ για την εμφανιση, για το αντικειμενικο κομματι της ομορφιας (ας το πουμε ετσι). Ο εσωτερικος κοσμος ειναι κατι αλλο πολυ πιο ομορφο, αλλα οχι αυτο που ρωτησε το τοπικ :)

Eιμαι κατηγορηματικη οτι η ομορφια ειναι υποκειμενικη. Τα προτυπα που πασαρονται ειναι παντελως ψευτικα και μυριζουν πλαστικουρα και photoshop, και αρνουμαι απλα να δεχτω οτι υπαρχουν ανθρωποι τοσο ωραιοι που σε οποιαδηποτε ωρα της μερας θα εντυπωσιασουν τους παντες στο περασμα τους.
Ορθον. Απλα υπαρχουν ατομα που θεωρουνται πιο ομορφα απο πλειοψηφιες.

Παντως οχι οτι το προτυπο μοντελων ειναι οτι πιο ομορφο. Και ψηλες και κοκκαλιαρες μεχρι που βλεπεις απο μεσα τους.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Εννοειται οτι το ενα δεν αποκλειει αναγκαστικα το αλλο, υπαρχουν και ωραιες προσγειωμενες..απλα οχι παρα πολλες :P

Ναι αλλα και το να ειναι προσγειωένη μια τέτοια γυναίκα,είναι συνήθες φαινόμενο να το εξελάβουν κάποιοι επίσης σαν σνομπισμό..Λάθος κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δεν καταλαβα τι εννοεις.. Αν η αλλη/ο αλλος ειναι προσγειωμενη/ος και δεν εχουν καβαλησει το καλαμι με την εννοια "ειμαι ωραιος, δειτε με", και ειναι χαλαρος, πως μπορει να το εκλαβει κανεις ως σνομπισμο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Ναι αλλα και το να ειναι προσγειωένη μια τέτοια γυναίκα,είναι συνήθες φαινόμενο να το εξελάβουν κάποιοι επίσης σαν σνομπισμό..Λάθος κανω?

τελικα τι θελετε να ειναι σνομπ? η ψωνιο?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Δεν καταλαβα τι εννοεις.. Αν η αλλη/ο αλλος ειναι προσγειωμενη/ος και δεν εχουν καβαλησει το καλαμι με την εννοια "ειμαι ωραιος, δειτε με", και ειναι χαλαρος, πως μπορει να το εκλαβει κανεις ως σνομπισμο;

Με την έννοια ότι οι προσγειωμένες γυνάικες είναι πιο ευθείς και ξεκάθαρες.. Και αυτο το εξελαμβάνουν σαν σνομπισμό πολύ.. το λέω γτ εμένα μ εχει τύχει πολλές φορές προσωπικά και έχω παρεξηγηθεί..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εννοεις οτι εσυ ως ωραια γυναικα και ξεκαθαρη με τους υπολοιπους εχεις χαρακτηριστει αυτοματα σνομπ; Πως; (εμοτικον αιμ γουιθ στιουπιντ)
Θελω να πω, ο σνομπισμος 'αποπνεεται' απο ενα συνολο συμπεριφορων, το πως θα μιλησεις, το πως θα κοιταξεις, το πως θα φερθεις γενικα..Αν ατομα που πλεον μας ξερουν, -και δεν ειναι η γνωριμια της μιας βδομαδας οποτε και ποιος χεστηκε τι θα πουν-, μας χαρακτηριζουν σνομπ..ε τοτε δεν εχει να κανει σε τιποτα η εμφανιση. Και μια κοπελα μη-εντυπωσιακη αλλα ξεκαθαρη που θα φεροταν ετσι, παλι σνομπ θα την ελεγαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Εννοεις οτι εσυ ως ωραια γυναικα και ξεκαθαρη με τους υπολοιπους εχεις χαρακτηριστει αυτοματα σνομπ; Πως; (εμοτικον αιμ γουιθ στιουπιντ)
Θελω να πω, ο σνομπισμος 'αποπνεεται' απο ενα συνολο συμπεριφορων, το πως θα μιλησεις, το πως θα κοιταξεις, το πως θα φερθεις γενικα..Αν ατομα που πλεον μας ξερουν, -και δεν ειναι η γνωριμια της μιας βδομαδας οποτε και ποιος χεστηκε τι θα πουν-, μας χαρακτηριζουν σνομπ..ε τοτε δεν εχει να κανει σε τιποτα η εμφανιση. Και μια κοπελα μη-εντυπωσιακη αλλα ξεκαθαρη που θα φεροταν ετσι, παλι σνομπ θα την ελεγαν.

Δεν εννοώ για άτομα που με ξέρουν..αλλά για άτομα που δεν με γνωρίζουν και με έχουν χαρακτηρίσει έτσι..Βεβαιως όλοι όσοι έχουν τύχει να με γνωρίσουν λένε ότι καμία σχέση.. Εγω μιλούσα γενικότερα όχι για τους δικούς μου ανθρώπους.. εννοειται ότι οι ανθρωποι που σε ξερουν μια δυο μερες δεν με ενδιαφερει η άποψη τους. Εγώ αυτο που ήθελα να πω είναι ότι πιο πιθανόν να σε χαρακτηρίσουν έτσι.. Και επαναλαμβάνω δεν αναφέρομαι σε δικούς μου ανθρώπους και τον κύκλο μου.. Και κάτι ακόμα επειδή βλέπω το τονίζεις στην αρχή..Δεν είπα ότι ειμαι ωραία γυναίκα,δεν ειμαι άτομο που θα επιδείξει κάτι τετοιο.. Και δεν υπάρχει λόγος να με ειρωνευετεις συζήτηση κανουμε.. Φιλικα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Για μένα η ομορφιά είναι υποκειμενική. Νομίζω μάλλον πώς με το "ωραία γυναίκα" εννοείς μάλλον εντυπωσιακή (ψηλή, ντύσιμο στην τρίχα). Ξέρω πολλές πανέμορφες κοπέλες (αλλά όχι εντυπωσιακές) που έχουν σχέση. Αλλά μπορώ να καταλάβω και τα μείον στο να είσαι με κάποια που εντυπωσιάζει τα πλήθη.

Θα σας πω ένα παράδειγμα από την αντίστροφη (εγώ και "ωραίος" άντρας). Οι περισσότεροι με τους οποίους έχω κάνει κάτι ήταν ωραία παιδιά, αλλά ο συγκεκριμένος θεωρούταν γκόμενος και τον γούσταραν πολλές. Ήμουν και μικρούλα τότε, αλλά ξέρετε τι εκνευριστικό ήταν να τον φλερτάρουν πολλές ενώ ήξεραν ότι είναι μαζί μου (ακόμα και φίλες μου?). Δεν αισθανόμουν μειονεκτικά, έχω αυτοπεποίθηση στον εαυτό μου (τότε δεν είχα πολύ, αλλά και πάλι, δεν ζήλευα τις διάφορες χαζογκόμενες), αλλά ήταν ένα σπάσιμο νεύρων, συνεχές!Οπότε μπορώ να καταλάβω έναν άντρα που δεν θέλει να έχει δίπλα του μια τόσο εντυπωσιακή γυναίκα που να της την πέφτουν πολλοί, κυρίως αν αυτός είναι ανασφαλής!

Άλλο λόγο δεν βρίσκω για να μείνει μια ωραία γυναίκα μόνη της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Ο σκοπός είναι ένας άνθρωπος να είναι οραίος για σένα.Οι γυναίκες που μένουν μόνες είναι γιατί την ομοφιά τους την εκλαμβάνουν αλλιώς με αποτέλεσμα να προσπερνάνε καλά παιδιά και να μπλέκουν με οραίους κάφρους που τις αφήνουν στα κρύα του λουτρού ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Ο Προυστ (προσοχή στο "ρο") είχε πει: "Αφήστε τις ωραίες γυναίκες για τους άντρες που δεν έχουν φαντασία".

Επειδή από φαντασία σχίζω ο λούστης, οι ωραίες με χαλάνε. :D
Οι ωραίες είναι ακριβές (ζητάν περισσότερα απ' ότι είσαι διατεθειμένος να δώσεις), δύσκολες, με πολύ υφάκι (νο 1 λόγος για να φτύσω γυναίκα, να έχει περισσότερο υφάκι από μένα:P) και συνήθως άχαρες στο κρεβάτι (ευτυχώς όχι πάντα). Αν δεν γαργαλάει η γυναίκα το μυαλό σου, μετά από 7 φορές (μετρημένες) τη βαριέσαι ανεπανόρθωτα. Μια γυναίκα που έχει επενδύσει πολλά στην ομορφιά, συνήθως (ευτυχώς και πάλι όχι πάντα) δεν έχει επενδύσει στο μυαλό. Στο τέλος τέλος, αν δεν τις θέλεις για να τις κυκλοφορείς (όπως συμβαίνει για παράδειγμα στην περίπτωση των παντρεμένων), δεν βλέπω λόγο να πας μαζί τους. Οι ασχημούλες έχουν συναίσθηση της κατάστασης και δίνονται εύκολα (σιγά μην κάνουν και τις δύσκολες), με πάθος (το κύριο ζητούμενο στο σεξ, από μια ηλικία και πέρα) και έχουν κάτι ν' αποδείξουν.

ΓΙα μένα η τέλεια λύση είναι να βρεις κάποια όμορφη που δεν πιστεύει και πολύ στην ομορφιά της. Επίσης η σπάνια κατηγορία των ωραίων μέσα κι έξω είναι καλή περίπτωση, αλλά εμάς θα περιμένουν αυτές;:D.

Αυτός είναι λέει ο λόγος που τελευταία οι όμορφες πάσχουν από αγαμία. Γιατί καλή και άγια μια Φεράρι, όμως αν κοστίζει τόσο ακριβά, θα πάρω ένα Φίατ να τελειώνω, που να τα βγάλεις πέρα και με τα τεκμήρια...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top