Ποια εταιρεία σταθερής τηλεφωνίας-internet έχετε;

Ποια εταιρία σταθερής τηλεφωνίας-internet έχετε;
Multiple votes are allowed. Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 143)
  • Nova

  • Cosmote

  • Vodafone

  • Άλλη (παρακαλώ διευκρινίστε)

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Εγώ σκέφτομαι να βάλω Cyta. :hmm:

ειναι και στην ελλαδα αυτη;;;νομιζα ειναι μονο για κυπρο:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kossal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
ειναι και στην ελλαδα αυτη;;;νομιζα ειναι μονο για κυπρο:hmm::hmm:

Nαι ρε πως δεν είναι. :) Η θεία μου έβαλε πριν κάνα χρόνο και μέχρι σήμερα δεν έχει κανένα πρόβλημα με την σύνδεση.
Σκέφτομαι να βάλω internet(24mbps) και τηλέφωνο μαζί: 23 ευρώ/μήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Nαι ρε πως δεν είναι. :) Η θεία μου έβαλε πριν κάνα χρόνο και μέχρι σήμερα δεν έχει κανένα πρόβλημα με την σύνδεση.
Σκέφτομαι να βάλω internet(24mbps) και τηλέφωνο μαζί: 23 ευρώ/μήνα.

πολυ φτηνο μου φαινεται-ακουγεται τι να σου πω:hmm::hmm::hmm:Ρε συ μπας και πληρωνει και παγιο ΟΤΕ;;;;εγω μαλλον για hol αν ειναι να ξαναβαλω,δεν εχω κανει ακομα ερευνα αγορας να πω την αληθεια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kossal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
πολυ φτηνο μου φαινεται-ακουγεται τι να σου πω:hmm::hmm::hmm:Ρε συ μπας και πληρωνει και παγιο ΟΤΕ;;;;εγω μαλλον για hol αν ειναι να ξαναβαλω,δεν εχω κανει ακομα ερευνα αγορας να πω την αληθεια:P

Nope καθόλου πάγιο αυτό είναι το καλό. Δεν έχεις καθόλου σχέση με ΟΤΕ. Στην αρχή και εγώ για HOL σκεφτόμουν.
Άμα θες ρίξε μια ματιά σ'αυτό να συγκρίνεις. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • timokatalogos_oikiakon_ipiresion.pdf
    241.7 KB · Εμφανίσεις: 229

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Μέχρι να έρθει στην Αττική ήταν ένας αξιόλογος πάροχος. Μετά τα κανε θάλασσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Nope καθόλου πάγιο αυτό είναι το καλό. Δεν έχεις καθόλου σχέση με ΟΤΕ. Στην αρχή και εγώ για HOL σκεφτόμουν.
Άμα θες ρίξε μια ματιά σ'αυτό να συγκρίνεις. :D
μ το ειδα και θα την εχω υπ'οψην μου

Μέχρι να έρθει στην Αττική ήταν ένας αξιόλογος πάροχος. Μετά τα κανε θάλασσα.

τι να σου πω εγω την ξερω απλα σαν μια κυπριακη εταιρια παροχης τηλεφωνιας,ττπ αλλο δεν εχω αποψη παντως καλη φαινεται...
btw,ποια ειναι η καλυτερη για εναν φοιτητη στην ΞΑΝΘΗ;;;και μετα και για πακετο internet-τηλεφωνο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Το καλή φαίνεται πώς το ορίζεις; Είχα πριν NetOne και οι μανατζαραίοι την καταστρέψανε, και μεταφέρθηκα με βαριά καρδιά στη Cyta. Η μέρα με τη νύχτα, με τον ίδιο εξοπλισμό. Και δεν μιλάω για ταχύτητα συγχρονισμού που είναι δευτερεύον για μένα, όσο για αποσυνδέσεις, που δεν έχω, αλλά και για τεχνική υποστήριξη η οποία είναι για κλάματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Το καλή φαίνεται πώς το ορίζεις;
τεχνικη υποστηριξη,ποσες φορες πεδτει το δικτυο και τελος χρηματα..
.Είχα πριν NetOne και οι μανατζαραίοι την καταστρέψανε, και μεταφέρθηκα με βαριά καρδιά στη Cyta. Η μέρα με τη νύχτα, με τον ίδιο εξοπλισμό. Και δεν μιλάω για ταχύτητα συγχρονισμού που είναι δευτερεύον για μένα, όσο για αποσυνδέσεις, που δεν έχω, αλλά και για τεχνική υποστήριξη η οποία είναι για κλάματα
να κατι τετοια ακουω και λεω ας παμε conn-x μπορει να ειναι ακριβοτερη αλλα εχεις εγγυημενα αποτελεσματα:/::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,813 μηνύματα.
Κι εγώ το ίδιο με το παλικάρι από πάνω.

Netone ----> Cyta

....και τα είδα όλα.

Μπουρδέλο Pirelli (κλειδωμένο, θέλει συχνά restart άμα πέσει η σύνδεση)
Μπουρδέλο λογιστήριο (λάθη και υπερχρεώσεις)
demi-μπουρδέλο σύνδεση (πέφτει μια φορά τη βδομάδα)

Τα τσανάκια σου και στην ΟΝ ή στον ΟΤΕ (να χεις και Oteglobe κύκλωμα από πίσω, και στις δυο εταιρίες γιατί εμείς στη Cyta έχουμε Seabone και όταν πέσει, εκεί θα γίνουν τα τρελά partehhhh)...

ΥΓ: Ξεκαθαρίζω ξανά ότι έρχομαι από Netone οπότε έχω καλομάθει στα ΜΗΔΕΝ λάθη. Αμα ερχόμουν από κάτι άλλα καφενεία (Forthnet) μάλλον θα ένιωθα πανευτυχής στη Cyta.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Έχω on telecoms
26 ευρώ το μήνα, τηλέφωνο (απεριόριστα σε αστικά-υπεραστικά) και internet.
Την έχω 2 χρόνια σχεδόν τώρα και δεν έχει παρουσιαστεί κανένα απολύτως πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Έχω Cablecom. 59 φράγκα τον μήνα για τηλέφωνο και 25 Mbps Internet.
Αν δω ότι δεν χρησιμοποιώ το τηλέφωνο, θα το ρίξω στα 35 φράγκα το μήνα μόνο για internet (5 Mbps).

PS: Αλλά τουλάχιστον είναι όντως 25 Mbps. Ενίοτε πιάνει και 26.
Όχι "έως 24, αλλά στην καλύτερη θα πιάσεις 12".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,813 μηνύματα.
PS: Αλλά τουλάχιστον είναι όντως 25 Mbps. Ενίοτε πιάνει και 26.
Όχι "έως 24, αλλά στην καλύτερη θα πιάσεις 12".

Μιλάς για αρχικό sync στο DSLAM ή για συνεχή κίνηση;

Έχετε μικρότερα contention ratios στα DSLAM σας. Δε νομίζω να είναι 1:1 βέβαια αλλά σίγουρα η κατάσταση είναι καλύτερη εκεί απ' ότι εδώ με το 50:1 στην καλύτερη.

Θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε και τα links της Cablecom προς εξωτερικό.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Κι εγώ το ίδιο με το παλικάρι από πάνω.

Netone ----> Cyta

....και τα είδα όλα.

Μπουρδέλο Pirelli (κλειδωμένο, θέλει συχνά restart άμα πέσει η σύνδεση)
Μπουρδέλο λογιστήριο (λάθη και υπερχρεώσεις)
demi-μπουρδέλο σύνδεση (πέφτει μια φορά τη βδομάδα)

Τα τσανάκια σου και στην ΟΝ ή στον ΟΤΕ (να χεις και Oteglobe κύκλωμα από πίσω, και στις δυο εταιρίες γιατί εμείς στη Cyta έχουμε Seabone και όταν πέσει, εκεί θα γίνουν τα τρελά partehhhh)...

ΥΓ: Ξεκαθαρίζω ξανά ότι έρχομαι από Netone οπότε έχω καλομάθει στα ΜΗΔΕΝ λάθη. Αμα ερχόμουν από κάτι άλλα καφενεία (Forthnet) μάλλον θα ένιωθα πανευτυχής στη Cyta.
Εγώ κράτησα το Speedtouch 780 WL, και ήμουν όπως φαίενται από τους λίγους που δεν είχαν πρόβλημα μετάβασης. Και αποσυνδέσεις δεν έχω. Αλλά 2-3 φορές που πήρα την εξυπηρέτησα η γραμμή έπεσε από την πολύωρη αναμονή.
Φίλος μου, έμεινε 1 εβδομάδα χωρίς τηλέφωνο με την ενεργοποίηση, και είναι ξανά άλλες 2 μέρες από προχθές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,813 μηνύματα.
Εγώ κράτησα το Speedtouch 780 WL, και ήμουν όπως φαίενται από τους λίγους που δεν είχαν πρόβλημα μετάβασης. Και αποσυνδέσεις δεν έχω. Αλλά 2-3 φορές που πήρα την εξυπηρέτησα η γραμμή έπεσε από την πολύωρη αναμονή.
Φίλος μου, έμεινε 1 εβδομάδα χωρίς τηλέφωνο με την ενεργοποίηση, και είναι ξανά άλλες 2 μέρες από προχθές.

Πες του να τσεκάρουν και να δοκιμάσει με ένα τηλέφωνο μήπως παίξει καλύτερα η Line 2... Ξέρω, κουφό, αλλά ας το τσεκάρει με το technical support... Είναι ξεφτέρια...:whistle:

ΥΓ: Είσαι με 8αρα;
ΥΓ2: Είχα γράψει μόνος μου νέο ini στο Speedtouch και ήταν σχετικά μια χαρά, και τα ξεφτέρια επέμεναν να κατεβάζουν το μπασταρδεμένο FW της Cyta, οπότε τους διαολόστειλα, μου δωσαν ενα Pirelli και στο καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μιλάς για αρχικό sync στο DSLAM ή για συνεχή κίνηση;

Έχετε μικρότερα contention ratios στα DSLAM σας. Δε νομίζω να είναι 1:1 βέβαια αλλά σίγουρα η κατάσταση είναι καλύτερη εκεί απ' ότι εδώ με το 50:1 στην καλύτερη.

Θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε και τα links της Cablecom προς εξωτερικό.;)
Δεν έχει DSLAM και τέτοια. Καλωδιακό Internet είναι.
Η διαφορά είναι ότι περνάει από ομοαξονικά καλώδια, αντί για καλώδια χαλκού.

Για aDSL η SwissCom ήθελε 25 φράγκα tax μόνο για την τηλεφωνική σύνδεση, χωρίς να μου δώσει αριθμό τηλεφώνου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
ΟΤΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Πες του να τσεκάρουν και να δοκιμάσει με ένα τηλέφωνο μήπως παίξει καλύτερα η Line 2... Ξέρω, κουφό, αλλά ας το τσεκάρει με το technical support... Είναι ξεφτέρια...:whistle:

ΥΓ: Είσαι με 8αρα;
ΥΓ2: Είχα γράψει μόνος μου νέο ini στο Speedtouch και ήταν σχετικά μια χαρά, και τα ξεφτέρια επέμεναν να κατεβάζουν το μπασταρδεμένο FW της Cyta, οπότε τους διαολόστειλα, μου δωσαν ενα Pirelli και στο καλό.
4άρα έχω, στην NetOne συγχρόνιζα γύρω στα 10MBps αλλά δεν μου χρειάζονται, έτσι κι αλλιώς δεν κατεβάζω ταινίες για να έχω απαιτήσεις σε καλές ταχύτητες. Ενα upload να κάνω μέχρι 200kb αρχείο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,813 μηνύματα.
4άρα έχω, στην NetOne συγχρόνιζα γύρω στα 10MBps αλλά δεν μου χρειάζονται, έτσι κι αλλιώς δεν κατεβάζω ταινίες για να έχω απαιτήσεις σε καλές ταχύτητες. Ενα upload να κάνω μέχρι 200kb αρχείο...

Καλά το κατάλαβα. Με την 4αρα και την 8αρα τα Speedtouch έπαιζαν άψογα και στη Cyta. Από 8 και πάνω (ADSL2, ADSL2+) υπάρχει θέμα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΩΡΓΟΣ95

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΩΡΓΟΣ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Νιγρίτα (Σέρρες). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Εγω θα ηθελα να ρωτησω κατι αλλο...(Ο Ο.Τ.Ε. δημοσια επιχειρηση ειναι ακομη??????????)
Εγω ειμουν στον Ο.Τ.Ε. και πηγα στην forthnet!
Εκανα καλα αραγε???
315 ευρω το χρονο-απεριοριστο ιντερνετ-απεριοριστα τηλεφωνα(μονο σε σταθερα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Wind .. απο ΟΤΕ. Νταξ παλεύεται !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top