Μπορεί να κλαίει ένας άντρας;

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Μέτρον άριστον λέω εγώ, γιατί εσείς βγάλατε όλα τα κλάμματα αθώα, τρυφερά, ρομαντικά και αληθινά...

@anjelinio: Η λέξη σπαραξικάρδιο δεν κολλάει στο post σου... μάλλον εννοείς το ευαίσθητο, σωστά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anjelinio

Νεοφερμένος

Ο anjelinio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
@anjelinio: Η λέξη σπαραξικάρδιο δεν κολλάει στο post σου... μάλλον εννοείς το ευαίσθητο, σωστά;

Ποιητική αδεία βρε μάνα μου ... :) .. ναι, αυτό το "ευαίσθητο" εννούσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Οκ, γιε μου :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από anjelinio:
... μάλλον θα έπρεπε ν'ανησυχείτε για τη στιγμή που θα θέλετε να κλαψετε και δε θα μπορείτε αγαπητοί.


:worship:


Ακριβώς αυτό.Και για γυναίκες και για άντρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Καταρχάς το κλάμα είναι ένδειξη αδυναμίας, όχι δύναμης. Κατά δεύτερον είναι ό,τι πιο φυσιολογικό. Άνθρωποι είμαστε, δεν είμαστε supermen για να αντέχουμε τα πάντα. Εγώ τα παίρνω απίστευτα με αυτούς που πιστεύουν ότι οι άντρες δεν πρέπει να κλαίνε και περιφρονούν αυτόν που θα ξεσπάσει. Η σκληρότητα, ειδικά όταν οφείλεται σε κάλο στον εγκέφαλο, με κάνει να παίρνω ανάποδες. Κάποιοι νομίζουν ότι είναι "σκληροί" και καλά... αλλά πραγματικά είναι πολύ εύκολο να κάνεις κάποιον να κλάψει!

Αμ φέρτε τους σε μένα να σας τους κάνω αρνάκια :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Όταν βλέπω άντρα να κλαίει γίνομαι λιώμα,κομμάτια...το θεωρώ τόσο γλυκό και μοναδικό...Ούτε τον βλέπω αδύναμο,ούτε λιγότερο άντρα...Τον θεωρώ ΑΝΤΡΑ που δεν φοβάται να δείξει τι νιώθει,τι φοβάται κλπ...8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-stekoumenos

Νεοφερμένος

Ο e-stekoumenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Ακόμη και αν αυτά που πνίγει το κάνει για να γλύτωσει μια χειρότερη κατάσταση ή απλώς δεν τα θεωρεί σημαντικά έτσι ώστε να "αξίζουν" το κλάμα ;
Άν τα πνίγει γιατί τα έχει εκτιμήσει σαν μη σημαντικά τότε στην ουσία δεν τα πνίγει απλώς τα ξεπερνάει.Άν όμως τα πνίγει γιατί φοβάται την κοινωνική κατακραυγή στις αντιδράσεις του...τότε περισσότερο ψυχαναλυτικά μιλάμε για ένα άκαμπτο και διογκωμένο ΥΠΕΡΕΓΩ που αποτελεί μια καλή αιτία ισχυρών εσωτερικών συγκρούσεων που αργά η γρήγορα οδηγούν σε κόμπλεξ ή και σοβαρότερες καταστάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
.....Τον θεωρώ ΑΝΤΡΑ που δεν φοβάται να δείξει τι νιώθει,τι φοβάται κλπ...8)

Αυτός άλλωστε είναι και ο πραγματικός άντρας. Που δεν διστάζει να εκφράσει τα συναισθήματά του τη ώρα που θα τα νιώσει, γιατί ξέρει ότι ανά πάσα στιγμή μπορεί να ξανα κερδίσει την αυτοκυριαρχία του και δεν φοβάται τις αδυναμίες του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Αυτός άλλωστε είναι και ο πραγματικός άντρας. Που δεν διστάζει να εκφράσει τα συναισθήματά του τη ώρα που θα τα νιώσει, γιατί ξέρει ότι ανά πάσα στιγμή μπορεί να ξανα κερδίσει την αυτοκυριαρχία του και δεν φοβάται τις αδυναμίες του!

Ακριβώς :D :thumbup: 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Συμφωνώ με όλα τα παραπάνω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από e-stekoumenos:
Άν όμως τα πνίγει γιατί φοβάται την κοινωνική κατακραυγή στις αντιδράσεις του...τότε περισσότερο ψυχαναλυτικά μιλάμε για ένα άκαμπτο και διογκωμένο ΥΠΕΡΕΓΩ που αποτελεί μια καλή αιτία ισχυρών εσωτερικών συγκρούσεων που αργά η γρήγορα οδηγούν σε κόμπλεξ ή και σοβαρότερες καταστάσεις.
Κάποιος πιστεύω ότι μπορεί να κλάψει όχι μόνο από θλίψη ή χαρά αλλά απο απογοητεύση απο θυμό... Τουλάχιστον σε εμένα μου έχει συμβεί, αλλά δεν το άφησα για τον απλό λόγο ότι κάποια πράγματα θα είχαν πάρει τροποί που σίγουρα θα είχα μετανιώσει ... Αυτό δεν νομίζω να οδηγει σε κόμπλεξ :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-stekoumenos

Νεοφερμένος

Ο e-stekoumenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Κάποιος πιστεύω ότι μπορεί να κλάψει όχι μόνο από θλίψη ή χαρά αλλά απο απογοητεύση απο θυμό... Τουλάχιστον σε εμένα μου έχει συμβεί, αλλά δεν το άφησα για τον απλό λόγο ότι κάποια πράγματα θα είχαν πάρει τροποί που σίγουρα θα είχα μετανιώσει ... Αυτό δεν νομίζω να οδηγει σε κόμπλεξ :/:
Όχι,όχι σε καμμιά περίπτωση δεν είπα κάτι τέτοιο.Αναφέρομαι σε μια συστηματική καταπίεση συναισθημάτων και όχι σε κάτι μεμονωμένο που έχουμε εναλλακτικούς τρόπους έκφρασης του που ίσως μας πηγαίνουν και περισσότερο.Πάντως δεν είναι η καταπίεση του κλάμματος αυτή που θα μας οδηγήσει σε κάποια κόμπλεξ αλλά οι αιτίες που μας οδηγούν σε παρόμοιες καταπιέσεις (οι θεωρήσεις μας,τα βιώματα μας) μπορεί να σημαίνουν την ύπαρξη ενός πυρήνα κόμπλεξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Γιατί να μην κλάψουν οι άντρες??
άνθρωποι δεν είναι ακι αυτοί με τις ευαισθησίες τους??
και χαίρομαι ιδιαίτερα που οι άντρες δεν ντρέποντια να δείξουν τα συαναισθήματα τους.
Βέβαια υπάρχει και το ποσοστό που τηρούν το "οι άντρες δεν κλαίνε" και μου την σπάνε απίστευτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arty2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Σπανίως κλαίω... και δεν είναι ιδιαίτερα καλό αυτό γιατί μερικές φορές πάς να σπάσεις... κυρίως συγκινούμαι και με πιάνουν τα πολλά κλάματα απο ταινίες (Green Mile, The Hurricane, Μάθε παιδί μου γράμματα <- καθε φορά σε όλες) ή όταν βλέπω κάποιον άλλο/άλλη να κλαίει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μπορει να κλαψει, γιατι οχι; Αμα του βγει... Απλα στους αντρες ειναι πιο σπανιο να τους βγει, δεν ειμαστε και πολυ τον αιστιματον και ποσο μαλλον να κλαψουν. Εγω παντος εχω να καλψω απο τα 8-9
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καλα μην παίρνεις και όρκο γι'αυτό. Μπορει πχ εσύ να μην είσαι και πολύ "των αισθημάτων" αλλά αρκετοί είναι, ειδικά σε μεγαλύτερες ηλικίες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ναι ειναι, αλλα σε σχεση με της γυνεκες ειναι λιγοτερο (το μεγαλυτερο ποσοστο). Βεβαια οι αντρες ειναι πιο ευαιστιτοι ενω η γυνεκες πιο "σκληροτραχιλες" αλλα οι αντρες σπανια κλαινε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Εγώ θα συμφωνήσω με την Μισελ,δεν είπαμε πως είναι κλαψιάρηδες αλλά και αυτοί κλαίνε και αντικειμενικά αν το δούμε μόνο οι κλαψιάρες γυναίεκς κλαίνε συνέχεια και μας έχετε παρεξηγήσει:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καλα μην το λες κουνελάκι, εγω πχ όταν πρόκειται να αδιαθετήσω κλαίω πολύ ευκολα παρ'οτι γενικα δεν ειμαι κλαψιάρα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Καλα μην το λες κουνελάκι, εγω πχ όταν πρόκειται να αδιαθετήσω κλαίω πολύ ευκολα παρ'οτι γενικα δεν ειμαι κλαψιάρα! :P

Εκεί φταίνε οι ορμόνες όχι ο χαρακτήρας 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top